Kaz Bałagane

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Kaz Bałagane

Post autor: baqlashan »

ja uważam poniekąd, i nawet to pisałem niedawno w jakimś wątku z konkretnym wskazaniem tego właśnie numeru, pozdro ;)

a tak btw to do polskiego drillu nadaje się idealnie oyche doniz oraz gsp
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Kaz Bałagane

Post autor: koniec »

Drill się rozrósł się na różne kraje ale to nie jest tak, że scena rapowa w UK opiera się o ten drill, obok tego masz masy raperów jadących na patentach bardziej zbliżonych do Futura, tak z głowy to np. PNL czy Damso zdecydowanie bliżej do niego właśnie z Francji. Łączenie afrotrapu bezpośrednio z drillem to też nadużycie bo tam ta kultura ma zdecydowanie szersze korzenie ale ekspertem od EU rapu nie jestem to się w to zagłębiać za bardzo nie chcę.
Jeszcze o tym nie wspomniałem ale Future to król strip clubów w całych stanach jest i nie ma rapera którego by tam częściej się grało.
baqlashan pisze: 17 kwie 2020, 21:54 I tak jak mówiłem wcześniej - styl bycia Chiefa też wywarł ogromne piętno na młodziakach, np pierwsze z brzegu - oglądając wywiady z takim Lil Yachtym można go momentami nie odróżnić od Sosy. Z wypowiedzi młodzików też znacznie częściej można usłyszeć o Sosie niż Futurze. Cały czas się przewija w inspiracjach Sosa, Sosa, Sosa, i dzisiaj każdy Lil musi mieć go na feacie, od Pumpa, Uzi Verta czy Jachcika aż po Cartiego, te czarnuchy wiedzą po prostu kto jest ich muzycznym ojcem.
ja tam u tych wszystkich młodzików, których wymieniłeś to najczęściej jednak widzę Thuggera i na featach podczas wywiadów gdy wymieniają kim się inspirują w bezpośrednich inspiracjach, nawet ten ostatni singiel Cartiego muzycznie i stylowo(ubiór i włosy) mocno nawiązuje do Bae. Thugger jest ojcem całej sceny souncloud rapu, Thugger pierwszy robił baby voice, którym teraz operuie Carti, styl ubioru i feminizacja swojej postaci, którą polaryzuje Uzi wzięła się od Thuggera właśnie, dalej idąc przecież ta zeszłoroczna mania na country rap też ma swoje korzenie w jego albumie BTG, Lifestyle zrodziło Yachtiego, Travis wiele razy podkradał mu stylów czego najlepszych przykładem jest Pick UP The Phone. Teraz idzie o krok dalej i sobie sam buduje armie klonów w postaci Gunny, Babiego, Keeda czy Gotita. 21 twierdzi, że Future i Thugga są odpowiedzialni za brzmienie 90% obecnego rapu https://www.complex.com/music/2019/12/2 ... 90-percent
Poza tym nie oszukujmy się hajp na sosę mocno spadł i nie tyle każdy go musi co może mieć go na feacie.
baqlashan pisze: 17 kwie 2020, 21:54 Abstrahując już od tego, że 10s były zdominowane przez adlibowy rap, gdzie coby nie przesadzić co najmniej połowa najpopularniejszych adlibów to robota albo Chiefa, albo jego ziomków, z najpopularniejszym "szkuuuu" na czele. Właśnie słucham "prof miodek" kaza bo przez te dyskusje zapuściłem se chleb i miód i łapię się na tym że nawet te głupie "psssiii psiii psiii" to jest adlib chiefa z bodaj bang dwójki.
tu znowu Thugger jest mocną konkurencją i zrodził pełno ad libów - slime, slatt, bap bap, najdłuższe skrrr ever, sheesh
baqlashan pisze: 17 kwie 2020, 21:54
No Leanowy, melodyjny, trudny do zrozumienia trap to robili wcześniej od Futura chociażby Soulja Boy czy Lil B
tak samo można powiedzieć, że Lil Wayne, Gucci czy Waka Flocka robili agresywny ubogi w formę street rap z melodyjnymi refrenami
baqlashan pisze: 17 kwie 2020, 21:54 Chief zreanimował zapomniany nigga rhyming, powiązał melodyjne przyśpiewki z gangsterką
Lil Wayne przed nim mocno maczał palce w obu tych rzeczach
baqlashan pisze: 17 kwie 2020, 21:54
obok migos flow i ksero thuggera to był zdecydowanie najbardziej popularny nurt w trapie tamtych lat, zresztą jest tak do teraz. A najlepsze jest to, że Sosa to wszystko dopinał swoją retard postacią.
nie wiem o co chodzi z tym ksero Thuggera on Migosowych tripletów używał przed nimi i dużo mocniej eksperymentował z flow niż Sosa już w okolicach pierwszego rich gangu oraz na I Came From Nothing 2/3, obczaj sobie tackie tracki:
Spoiler
Spoiler
- stąd Chance podjebał stylówę na Acid Rap swoją drogą pewnie, bo sam mówi że Thugger to jedna z jego największych inspiracji
Spoiler
Spoiler
to są lata 2011-2013

baqlashan pisze: 17 kwie 2020, 21:54 Sosa był pierwszym jebanym retard raperem i pierwszym weirdo. Change my mind.
nie no to na pewno nie, Lil B, Riff Raff albo nawet Soulja Boy, który też był przecież strasznym przygłupem i swoją drogą jedną z pierwszych osób spoza Chicago z jakimi Sosa pracował
baqlashan pisze: 17 kwie 2020, 21:54 powtarzać argumenty z jakichś rap-filmików na yt w stylu "jak chief keef zmienił hip hop"
ziom, o bae jest dużo więcej takich filmików no i http://www.bbc.com/culture/story/201910 ... ial-rapper :cool:

w ogóle podzielę się bo przy riserczu zajebistą rzecz o triplet flow znalazłem xD
http://media.virbcdn.com/files/0b/52ad5 ... Threes.pdf
baqlashan pisze: 17 kwie 2020, 21:54 Problem z Chiefem jest ten, że ludzie znają jego dyskografię dosyć pobieżnie, nie zdają sobie sprawy ile jakościowego materiału znajduje się na jego mixtejpach, leakach, singlach, niepublikowanych numerach, a nawet po prostu mniej popularnych LP jak chociażby fenomenalne Dedication, które jest kopalnią najświeższych flow jak na tamte czasy.

tak samo jest z bae, ja samych leaków na kompie mam ponad 1k i tam jest jeszcze więcej zajebistej muzy niż na oficjalnych rzeczach
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2020, 23:07 przez koniec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Kaz Bałagane

Post autor: baqlashan »

do kilku akapitów jutro się odniosę i wytoczę potężne działa

dyskusja z tobą to zaszczyt
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Kaz Bałagane

Post autor: koniec »

dodałem jeszcze linijkę o tym, że fjuczer to król strip klabów jak coś
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Kaz Bałagane

Post autor: Whtn »

koniec pisze: 17 kwie 2020, 22:58 Drill się rozrósł się na różne kraje ale to nie jest tak, że scena rapowa w UK opiera się o ten drill
No jak nie :rotfl: jeżeli chodzi ci o różnice w bitach to owszem, mniej korzystają z soundu najbardziej kojarzonego z chicago czyli z bicikami chopa, ale wystarczy odpalić parę produkcji smyleza czy dj l, chociażby gangway od herba żeby się połapać skąd czerpali inspiracje, nawet tekstowo cały czas followupują murzynów z chicago, m24 wprost na trackach shoutoutował king vona jeszcze zanim ten był prężnym raperem a bardziej znany był z szeroko pojętej "działalności ulicznej", dla nich track z keefem to szczyt marzeń. O przygarnięciu sobie paru charakterystycznych zwrotów od murzynów z chicago to już mi się nie chce nawet pisać. Po prostu wzieli sobie sound i całą otoczkę od chicago i dostosowali to do swoich warunków, gnaty zastąpili kosami itd
poza tym chiraq drill to nie tylko keef, ale jedna z najprężniej działających scen podziemnych, tam każdy murzyn strzelający do innych murzynów nagrał kiedyś jakiś track :rotfl:
tybdo_yntogliw
Posty: 194
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:08
Lokalizacja: TEDE - CHILLWAGON

Re: Kaz Bałagane

Post autor: tybdo_yntogliw »

Kochani, czy padł tutej argument w kwestii "bigger than hiphap" o wizerunku Thuggera? O tej zasranej sukience na okładce Jeffery? O zapierdalaniu w damskich czuszkach? O groźbach dla Charlamagne Tha God?
tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Kaz Bałagane

Post autor: koniec »

Whtn pisze: 17 kwie 2020, 23:14
koniec pisze: 17 kwie 2020, 22:58 Drill się rozrósł się na różne kraje ale to nie jest tak, że scena rapowa w UK opiera się o ten drill
No jak nie :rotfl: jeżeli chodzi ci o różnice w bitach to owszem, mniej korzystają z soundu najbardziej kojarzonego z chicago czyli z bicikami chopa, ale wystarczy odpalić parę produkcji smyleza czy dj l, chociażby gangway od herba żeby się połapać skąd czerpali inspiracje, nawet tekstowo cały czas followupują murzynów z chicago, m24 wprost na trackach shoutoutował king vona jeszcze zanim ten był prężnym raperem a bardziej znany był z szeroko pojętej "działalności ulicznej", dla nich track z keefem to szczyt marzeń. O przygarnięciu sobie paru charakterystycznych zwrotów od murzynów z chicago to już mi się nie chce nawet pisać. Po prostu wzieli sobie sound i całą otoczkę od chicago i dostosowali to do swoich warunków, gnaty zastąpili kosami itd
poza tym chiraq drill to nie tylko keef, ale jedna z najprężniej działających scen podziemnych, tam każdy murzyn strzelający do innych murzynów nagrał kiedyś jakiś track :rotfl:
chyba nie zrozumiałeś tego zdania ziomek weź przeczytaj jeszcze raz
Awatar użytkownika
Opieronie
Posty: 2168
Rejestracja: 18 paź 2019, 17:35

Re: Kaz Bałagane

Post autor: Opieronie »

Bałagan wejdzie w temat o sobie ( :lol: ) i będzie w ciężkim szoku.
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Kaz Bałagane

Post autor: Whtn »

dobrze ziomek, przeczytałem jeszcze raz i nie wiem gdzie widzisz błąd, chyba mogłeś się domyślić, że pisałem stricte o scenie uk drill, a nie o wszystkim co dzieje się w uk
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Kaz Bałagane

Post autor: koniec »

no to właśnie widzisz błąd, ja nie pisałem o tym, że uk drill się opiera stricte o chiraq drill tylko, że scena rapowa UK się o drill nie opiera bo nadal opiera się przede wszystkim o grime
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Kaz Bałagane

Post autor: baqlashan »

Spoiler
Obrazek

BBBBBBB
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Kaz Bałagane

Post autor: Ablazir »

baqlashan pisze: 17 kwie 2020, 21:54 Ja tak nie uważam, i podejrzewam, że większość street nigga w USA też tak nie uważa. Obydwa albumy Chiefa, które wymieniłeś uważam za o wiele lepszy w tym co robią od DS2, ale naturalnie rozumiem, że to kwestia czysto subiektywna.
Co do opus magnum to bardziej powiedziałbym, że byłoby to Dedication, tam Sosa wytoczył wszystkie swoje argumenty, które za nim idą, jest to jedna z najbardziej niedocenionych płyt minionej dekady, dla mnie ścisła topka w rapie ogólnie.
po pierwsze to w kontekście dyskusji bigger than rap wydaję mi się, że ulica nie powinna być jakimś decydującym wyznacznikiem, po za tym tak jak [mention]koniec[/mention] zaznaczył to Future jest królem strip clubów, więc powstrzymałbym się przed wskazywaniem dominacji Keefa
baqlashan pisze: 17 kwie 2020, 21:54 Gdy mówimy o Sosie to przede wszystkim nie chodzi o bełkotanie na bicie, tylko o liczne flow, które wymyśla. Chief zreanimował zapomniany nigga rhyming, powiązał melodyjne przyśpiewki z gangsterką, (bo wcześniej słynęli z tego głównie pajace jak właśnie soulja boy) dużo z tych rzeczy było bardzo alternatywnych, nawet nie wiem jak to dobrze opisać, ale chodzi mi o te właśnie "patenty" na nawijki jak ja to nazywam, w końcu zaczęło chodzić o błyskotliwość i minimalistyczne flow, które przestało być traktowane w kategorii rapowania, a zaczęło być traktowane jako kolejny instrument w numerze - obok migos flow i ksero thuggera to był zdecydowanie najbardziej popularny nurt w trapie tamtych lat, zresztą jest tak do teraz.
to też nietrafione, przecież to właśnie Future z nagrywkami z 2010 jest osobą, która zaczęła zmieniać postrzeganie takich rzeczy jak melodyjność z powiedzmy, że pizdowatych na przewózkowe pełną gębą
Spoiler
afrotrap, który przytaczaliście imo z drillu muzycznie kompletnie nie czerpie, wizerunkowo bym się zgodził, ale no to potwierdza to co wcześniej pisałem
Obrazek
Awatar użytkownika
rozklad_gaussa
Posty: 1466
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:22
Lokalizacja: riwaldo

Re: Kaz Bałagane

Post autor: rozklad_gaussa »

Opieronie pisze: 17 kwie 2020, 23:30 Bałagan wejdzie w temat o sobie ( :lol: ) i będzie w ciężkim szoku.
nie byczku jest zbyt zajety ruchami i byciem obrotnym® zeby czytac co jakies 100leje mateusz borek na forze
RIVALDO111 pisze: 28 sie 2023, 0:27 Dlatego świat ciotowateje i to każdy kumaty od dawna wie.
Awatar użytkownika
Opieronie
Posty: 2168
Rejestracja: 18 paź 2019, 17:35

Re: Kaz Bałagane

Post autor: Opieronie »

Dlatego zajebałem dwuznacznym :lol: , wiem przecież, że zakompleksiony Kaz nie ma czasu na takie rzeczy. Co do dyskusji :bowdown: dla Was wszystkich.
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Kaz Bałagane

Post autor: oyche »

props koniec
nareszcie moge to napisac :D
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Kaz Bałagane

Post autor: zemsta1kadluba »

baqlashan pisze: 17 kwie 2020, 17:07 chief ma w HOOD więcej flow niż future na 2 ostatnich płytach ziomuś, no ale jak katowałeś mongolskie narodowo-socjalistyczne harsh noisy to mogłeś takich subtelności nie wykryć, spoko ZDARZA SIĘ HEHE
dla takich postów wchodzę na to forum :bowdown: :bowdown: :bowdown:
mołpy są kozackie
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Kaz Bałagane

Post autor: oyche »

czy koniec zakonczyl kariere uz. baqlashan?
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Kaz Bałagane

Post autor: baqlashan »

Po czym wnosisz? opr tego że po schodach
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Kaz Bałagane

Post autor: oyche »

bo zapowiadałeś posta w zeszłym tygodniu i zaginąłeś
chyba że dyskusja przeniosła się do innego tematu a ja nic nie wiem
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Kaz Bałagane

Post autor: aleksy »

ja nadal czekam
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
ODPOWIEDZ