Kizo

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Kizo

Post autor: KillerCroc »

Bez kitu, szanuje że niektórzy ludzie chcieliby od Kizo ewolucji muzycznej jak Kanye :lol: Niech se tam nagrywa te swoje rzeczy, jak da na płytę 2-3 kawałki które są naprawdę spoko to imo dobrze będzie bo przecież to jest gracz tego sortu tylko podłapał trochę wyświetleń i fejmu
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
chujkurwa
Posty: 303
Rejestracja: 19 cze 2019, 19:40

Re: Kizo

Post autor: chujkurwa »

....
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2020, 23:47 przez chujkurwa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: Kizo

Post autor: JoeyJoeJoe »

KillerCroc pisze: 29 kwie 2020, 14:53 Bez kitu, szanuje że niektórzy ludzie chcieliby od Kizo ewolucji muzycznej jak Kanye
przecież nikt tego nie mówi. po prostu ludzie nie chcą w kółko słuchać tego samego.
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Kizo

Post autor: KillerCroc »

A czego można oczekiwać od Kizo realnie? Dla mnie to jest rodzaj rapera który ma do zaoferowania jedną, może dwie płaszczyzny na których się potrafi dobrze/przyzwoicie poruszać i dzięki którym coś ciekawego/słuchalnego wypluje raz na jakiś czas. To nie jest raper kompletny, momentami kłują braki techniczne (ostatni singiel który uż Moltisanti wyjaśnił) i nie oczekuje od niego czegoś więcej w pewnych aspektach bo jeśli mam ochotę na refleksyjną muzykę to mam innych raperów którzy mają dużo więcej ciekawych rzeczy do powiedzenia i mają dużo lepszy warsztat który im na to pozwoli. Nie wyobrażam sobie kogoś kto mówi że Kizo to jest jego ulubiony raper bo on jest w moich oczach kimś kto nagra ze 2-3 singlowe kawałki które fajnie zagrają w aucie i tyle. A jakie oczekiwania wobec jego muzyki mają jego fani to mi to rybka, może rozszerzy swoje zaplecze twórcze o lovesongi :dunno:
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Kizo

Post autor: daveyo »

Tekst jak tekst, u niektórych artystów można się przyzwyczaić, że nawijają to samo, ale pozostaje jeszcze technika, jakieś ciekawe patenty w kawałku, przełamania, jest tego pełno, wiecie, treść ta sama, ale podana w innej formie i tutaj Kizo może się na tym skupić i będzie elegancko, a kto nie kuma no to niech nie szuka jakiejś przemiany, że będzie książki cytował i chodził w garniturze z teczką pod pachą.
Awatar użytkownika
Offcheck
Posty: 274
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:33
Lokalizacja: WWA

Re: Kizo

Post autor: Offcheck »

chujkurwa pisze: 29 kwie 2020, 15:07 slizgowicze odkrywaja gotowe paczki i sampling odcinek 2138
ale weźcie się ogarnijcie w końcu i zrozumcie, że większość tych dzieciaków producentów po prostu kupuje gotowe paczki sampli, a później każdy sobie na swój sposób je układa. To proste jak jebanie czy robienie bitów w ejay. Po prostu składasz klocki z gotowych elementów i masz hit. Nie pochwalam tego w żadnym stopniu, ale wy kurwa nie potraficie rozróżnić plagiatu od lenistwa i próżności tych "producentów"
Jprdl. Weź se to kurwa (albo nawet chujkurwa) przeczytaj i przypomnij tłumaczenia Schaftera. Ja nie podbijam do plagiatu, bo teraz zasady się zmieniły i wsjo jest legitnie. Ja podbijam do tego, że Schafter kupuje gotowe linie i nazywa to kupowaniem sampli.
Siemano, stolica WWA, a nie Waszyngton,
Jeśli chodzi o hajs jestem je**ną maszynką
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1789
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: Kizo

Post autor: Addicted »

Offcheck pisze: 29 kwie 2020, 16:31
chujkurwa pisze: 29 kwie 2020, 15:07 slizgowicze odkrywaja gotowe paczki i sampling odcinek 2138
ale weźcie się ogarnijcie w końcu i zrozumcie, że większość tych dzieciaków producentów po prostu kupuje gotowe paczki sampli, a później każdy sobie na swój sposób je układa. To proste jak jebanie czy robienie bitów w ejay. Po prostu składasz klocki z gotowych elementów i masz hit. Nie pochwalam tego w żadnym stopniu, ale wy kurwa nie potraficie rozróżnić plagiatu od lenistwa i próżności tych "producentów"
Jprdl. Weź se to kurwa (albo nawet chujkurwa) przeczytaj i przypomnij tłumaczenia Schaftera. Ja nie podbijam do plagiatu, bo teraz zasady się zmieniły i wsjo jest legitnie. Ja podbijam do tego, że Schafter kupuje gotowe linie i nazywa to kupowaniem sampli.
Gotowe linie czego? Wyjaśnij bo to istotne względem tego co napisałeś Ty i kolega [mention]chujkurwa[/mention]
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Kizo

Post autor: Jose »

Chodziło zapewne o linie melodyczne
Awatar użytkownika
Offcheck
Posty: 274
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:33
Lokalizacja: WWA

Re: Kizo

Post autor: Offcheck »

Addicted pisze: 29 kwie 2020, 21:23 Gotowe linie czego? Wyjaśnij bo to istotne względem tego co napisałeś Ty
To najpierw przypomnę wypowiedź schaftera, do której się odnoszę (EDIT: swoją drogą, ciekawe, że akurat skrr miało najlepsze pozycjonowanie w google):
https://skrr.pl/wp-content/uploads/2019 ... 8896_n.jpg
To co Schafter nazywa "kupowaniem sampla" to kupowanie gotowej linii melodycznej (zazwyczaj główny motyw utworu). I uwaga, to nie jest coś, czemu jestem przeciwny. Tak to teraz funkcjonuje, jest legalne. Ok. Ale kurwa nazywajmy rzeczy po imieniu. W chuj producentów diggowało różne dźwięki, a potem składało je w całość i tworzyło coś nowego. I to dla nich powinny być zarezerwowane pewne wyrażenia.
Siemano, stolica WWA, a nie Waszyngton,
Jeśli chodzi o hajs jestem je**ną maszynką
Awatar użytkownika
chujkurwa
Posty: 303
Rejestracja: 19 cze 2019, 19:40

Re: Kizo

Post autor: chujkurwa »

....
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2020, 23:47 przez chujkurwa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1789
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: Kizo

Post autor: Addicted »

Ogólnie to jest tak smutne i żałosne równocześnie, że szok. Na dodatek Ci ludzie koszą z tego nie mały pieniądz, a raperzy zajarani, że mogą nawinąć na bicie na którym już nawinęło parę osób, brawo wy.

Już lepiej całe życie piwniczyć i robić swoje rzeczy na zajawke, niż brać jakikolwiek udział w rym cyrku, tpfu
mbunt
Posty: 799
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:12

Re: Kizo

Post autor: mbunt »

jestem w temacie zielony jak logo PSL wiec prosze zeby ktos mi napisal jak krowie na rowie
powiedzmy ze mam sporo kasy chce by kobiety kochaly mnie jak schaftera, jak zostaje producentem bez zadnych umiejetnosci ani zajawki? ile tam trzeba pracy wlozyc od siebie? czy moge np. odpalic sobie cos w stylu brudnej malpy popatrzec jak on klika i zrobic dokladnie to samo w tym samym programie? jakie to sa widelki kosztow zeby dostac super produkcje ktora ja "wyprodukowalem"?
nie mowie tutaj o ghostproducingu ale raczej o maszynowej produkcji samemu z gotowych materialow
zapraszam do sprawdzenia
https://youtu.be/5s5QPZM7Pec
Awatar użytkownika
Opieronie
Posty: 2168
Rejestracja: 18 paź 2019, 17:35

Re: Kizo

Post autor: Opieronie »

Wszystko zależy od wyrobionej 'marki', dalej możesz lecieć na podjebanych patentach, bo niestety większość albo o tym nie wie, albo ma to w chuju.
mbunt
Posty: 799
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:12

Re: Kizo

Post autor: mbunt »

to jest oczywista sprawa, zwlaszcza ze ten numer Kizo ma 2 razy wiecej wyswietlen niz oryginal i bedzie jak rozumiem tytulowym hymnem nowego superskladu ulicznych rap Avengersow

kwestia jest tego ze nie wiem, jakos te paczki sampli trzeba zdobyc, zmixowac podobnie stope werbel itp
nie mozesz sobie wpisac instrumental i po prostu ukrasc calosci, projekt do edycji jakos musi zostac zbudowany (a ze na zrekonstruowanym/lekko edytowanym pomysle to jest tutaj bezdyskusyjne)
+ skoro wszyscy pisza ze te sample/linie melodyczne sa do kupienia to zastanawia mnie jakiego rzedu sa to wydatki jesli Graczyk takie biciki puszcza potem za 1k minimum
zapraszam do sprawdzenia
https://youtu.be/5s5QPZM7Pec
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1789
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: Kizo

Post autor: Addicted »

Taka jedna paczka to może być koszt np 15 dolarów, a może być koszt 40 dolarów (nierzadko z jednej paczki skleisz kilka bitów). Największym wyzwaniem (ani kurwa trochę) jest poskładanie tego w programie. Nie musisz się martwić o żaden mix/master, bo w większości przypadków zlecasz to komuś innemu. Czyli de facto wszyscy robią robotę za Ciebie, a Ty się podpisujesz że zrobiłeś bit.

Edit:

Aha, chciałem jeszcze dodać, że oczywiście w obecnych czasach, gdzie każdy ma internet, to nawet nie trzeba się specjalnie gimnastykować żeby takie paczki znaleźć i po prostu ściągnąć na dysk. Przecież nikt nie pyta o paragon/fakturę do konkretnej paczki, więc no
Awatar użytkownika
Holden
Posty: 1167
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:01

Re: Kizo

Post autor: Holden »

mbunt pisze: 30 kwie 2020, 2:41 + skoro wszyscy pisza ze te sample/linie melodyczne sa do kupienia to zastanawia mnie jakiego rzedu sa to wydatki jesli Graczyk takie biciki puszcza potem za 1k minimum
Addicted pisze: 30 kwie 2020, 3:13 to nawet nie trzeba się specjalnie gimnastykować żeby takie paczki znaleźć i po prostu ściągnąć na dysk.
Jest w chuj paczek w necie darmowych, autorzy ich zaznaczają aby przy publikacji dodać podpis sample by:... i to tyle. Kreatywność równa zeru. W tych paczkach są nawet gotowe patterny perkusji czy skale melodyczne żeby jednemu czy drugiemu graczykowi bas nie fałszował pod gotowy loop :lol:
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: Kizo

Post autor: ebismolarek »

Kizo to bez kitu swego rodzaju fenomen, ja rozumiem że można przypierdalac się do raperów o monotematyczność, no ale kurwa gość każdy kawałek ma taki sam, ten sam bit, tekst, nawijka, w sumie bardziej dukanie pojedynczych słów. On nawet nie stara się żeby było inaczej, zresztą nie musi. Chuj do szczania a nie artysta jak to siebie określa xD
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1789
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: Kizo

Post autor: Addicted »

Holden pisze: 30 kwie 2020, 8:55
mbunt pisze: 30 kwie 2020, 2:41 + skoro wszyscy pisza ze te sample/linie melodyczne sa do kupienia to zastanawia mnie jakiego rzedu sa to wydatki jesli Graczyk takie biciki puszcza potem za 1k minimum
Addicted pisze: 30 kwie 2020, 3:13 to nawet nie trzeba się specjalnie gimnastykować żeby takie paczki znaleźć i po prostu ściągnąć na dysk.
Jest w chuj paczek w necie darmowych, autorzy ich zaznaczają aby przy publikacji dodać podpis sample by:... i to tyle. Kreatywność równa zeru. W tych paczkach są nawet gotowe patterny perkusji czy skale melodyczne żeby jednemu czy drugiemu graczykowi bas nie fałszował pod gotowy loop :lol:
Zgadza się. Stąd jest to dla mnie wręcz "trochę" dziwne jak mainstreamowi raperzy sięgają po takich pajaców bity, dając im zielone światło, klepiąc po plecach mówiąc, że KURWA MORDO ALE BENGJER ZROBIŁEŚ, ALE TO BEDZIE ŁUPAŁO NA GŁOŚNIKACH BLUTUCZ W 5 KLASIE PODST - dają im przyzwolenie na takie parszywe akcje. Tym samym to równiez psuje rynek bitmejkerów/producentów. Ja rozumiem, że 5 klasista może nie wie jak ta branża wygląda, albo ta sytuacja z paczkami, ale no kurwa czołowi raperzy którzy są na scenie X albo XX lat, to naprawdę... "Produkowanie" bitów jak w fabryce, które są takie same, brzmią tak samo, te same patenty na perke, na intro, na refren itd. Jak ktoś ma chociaż odrobinę pojęcia o produkcji muzyki to naprawdę można tym już rzygać.

Jednakże, tak to jest - Cash Rules Everything Around Me - takie nastały czasy i taki to mamy sobie pop, bo to chuj nie hib hob już jak Pihu powiedział. :joint:
Awatar użytkownika
chujkurwa
Posty: 303
Rejestracja: 19 cze 2019, 19:40

Re: Kizo

Post autor: chujkurwa »

....
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2020, 23:47 przez chujkurwa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1789
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: Kizo

Post autor: Addicted »

Mordo, ale przecież to nie takie łatwe nałożyć grossbeat/halftime na wtyczkę do której wrzucasz gotowe midi :lol:
ODPOWIEDZ