Quebonafide

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

frontkick

Re: Quebonafide

Post autor: frontkick »

:bowdown:
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Quebonafide

Post autor: zemsta1kadluba »

dobre wrzuty tutaj :bowdown: :bowdown: :bowdown:

A ja się zgadzam z przedszkolankiem, rap jest dzisiaj muzyką szybką jak cichobiegi i jak wypadasz z medialnego obiegu to polski słuchacz ma obecnie over 9000 innych artystów którzy wciskają mu swoje gówno, szybko zapomina i generalnie nie słucha całych albumów lecz pojedyncze kawałki.
Tak jak przejęcie sceny przez Quebo i Białasa to była potężna zmiana pokoleniowa w polskim rapie, tak dinozaury które rządziły wcześniej miały całe lata swojego panowania nad polskim słuchaczem. Tak teraz już nie jest, praktycznie od razu po pokoleniu Quebo na scenę wbiły z buta jakieś Bedoesy przed którymi tak naprawdę prime time jeszcze jest, a już wpierdalają się jeszcze młodsi gracze jak Kabe. Gra się zmieniła i jak chcesz w niej być na topie to musisz cały czas coś działać, takie zaszycie się i powrót to może działać jak jesteś jakimś Pezetem co pierdolnie farmazon że gra ostatni koncert żeby wyprzedać Torwar, a nie kimś kto chce być w czołówce. Tak robi chociażby Paluch który będąc średnim raperem cały czas wypuszcza swoje nuty, jednocześnie robiąc ruchy w innych rejonach i wydając swoich małolatów. I dzięki temu mimo braków w skillu jest w topce najlepiej zarabiających i najczęściej słuchanych raperów, a przeciętny słuchacz o nim szybko nie zapomina bo tu album, tu mixtape, tu drugi album, tu gościnka u swojego małolata, tu ktoś inny znany go bierze na płytę bo wie że mu ją wyhajpuje.
Na Quebo był taki masakryczny hajp przy Taconafide że ja pierdolę, słuchali tego dosłownie wszyscy i wtedy był moment żeby to wnieść jeszcze wyżej, niestety został on przegapiony, niekoniecznie z jego winy bo wchodzą tu też problemy zdrowotne. Ale powtórzyć taką sytuację w jakiej był łatwo nie jest, o ile w ogóle możliwe.
mołpy są kozackie
Sotnikov
Posty: 474
Rejestracja: 01 cze 2019, 23:46

Re: Quebonafide

Post autor: Sotnikov »

Przedszkolanek może i słucha tych albumów w setkach rocznie, ale wnioski, które wysnuwa wydają mi się bardzo często nietrafione. No ale kim ja jestem by to oceniać, mam niecałe 100 postów na koncie :roll:
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Quebonafide

Post autor: KillerCroc »

daveyo pisze: 17 sty 2020, 1:00 No akurat wtedy słuchałem Kabe i agresja we mnie wleciała, ale podtrzymuję te słowa nawet teraz przy odsłuchu najnowszego albumu Maty.
:bowdown: :bowdown: :bowdown:
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Quebonafide

Post autor: baqlashan »

^^ podbijam, ze swoimi teoriami muzycznymi przedszko często odlatuje w kosmos, i słabo je jak na moje argumentuje
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Tracz
Zbanowany
Posty: 479
Rejestracja: 13 sty 2020, 20:23

Re: Quebonafide

Post autor: Tracz »

Ale bardzo proszę nie obrażać Przedszkolanka, tutaj jak ktokolwiek ma inne zdanie niż większość to zaraz się pojawiają ancymony żeby po nim cisnąć i wyśmiewać. Dajcie jakieś argumenty jak jesteście mądrzy a nie oceniajcie. To mądry i okuratny człowiek zasługujący na szacunek.
zemsta1kadluba pisze: 17 sty 2020, 2:39 A ja się zgadzam z przedszkolankiem, rap jest dzisiaj muzyką szybką jak cichobiegi i jak wypadasz z medialnego obiegu to
Macie rację, ale mam wrażenie że jak ze swoją rozpoznawalnością i ogólnie opinią przeskoczysz pewien pułap (Quebo, Sokół, a nawet Pezet), to jednak szanse na to że zajmie ktoś twoje miejsce są małe, tym bardziej jak mówimy o raperach którzy wyrastają ponad środowisko hip hopowe (Quebo), gdzie ich miejsce mógłby zająć dopiero ktoś kto osiągnął równie duży sukces. Poza tym przerwa Quebo nie była na tyle długa żeby o nim zapomniano, a biorąc po uwagę zalew albumów z każdej strony akurat może potwierdzić to regułę że zamiast na tym stracić zaplusuje mu to marketingowo podczas gdy większość by straciła.
zemsta1kadluba pisze: 17 sty 2020, 2:39 Tak robi chociażby Paluch który będąc średnim raperem cały czas wypuszcza swoje nuty
Paluch miał po prostu taki tryb pracy i to nie jest typ rapera który trafia do przeciętnego odbiorcy tak łatwo jak Quebonafide czy Taco, on musi bardziej skupiać się właśnie na środowisku rapowym a tutaj faktycznie przemiał jest duży, i robił postęp a albumu na album do OKO, obecnie wszedł na taki poziom że też może pozwolić sobie na przerwę ponad roczną nie licząć mixtape'u bo lekkie przysycenie i zapętlenie się w jego wykonaniu było. Ale średni to on nie jest wypluj te słowa człowieku.
#BOR4LIFE
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Quebonafide

Post autor: KillerCroc »

Tracz pisze: 17 sty 2020, 8:54 Paluch miał po prostu taki tryb pracy [...] Ale średni to on nie jest wypluj te słowa człowieku.
Obrazek
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Quebonafide

Post autor: Whtn »

Ci od opierdalania galy klebohuide to napływ z hiphopnigdystop albo z innego bezbeckiego fanpeja typu Lil kondon?
hardy
Posty: 276
Rejestracja: 18 kwie 2019, 16:08

Re: Quebonafide

Post autor: hardy »

Myślę, że przerwa musiałaby być tak długa, aby słuchacze się postarzeli i zapomnieli o nim. Pod warunkiem, że nie ma takiej marki, aby wiedza o nim przeszła na młodszych. Za mało czasu aby to określić. Jak Pezet wracał na scenę na Torwar to tam nie było tylko łebków 15-letnich tylko właśnie 30 i 40 latkowie którzy cieszyli się z powrotu swojego młodzieńczego idola, ale Pezet to wielka figura na scenie pomimo upływu czasu. Podobnie jest z Sokołem. To nie są gwiazdy jednego lata, które stworzyły dwa hity grane w radiu w jednym roku. Oni mają potężny background jeszcze z lat 90ych. Oczywiście nie każdy stary gracz takie coś ma.

Quebo ma blisko właśnie do gwiazdy jednej płyty, czy dwóch płyt jak na razie. Jest młody, kariera trwa. Wizerunek to duża część jego sukcesu. Jest moda na taki wygląd. A gdy scena się zmieni i znów będzie powrót do normalności, szarości w wyglądzie? Aby się utrzymać, trzeba dać coś co nie przemija. Możemy to ocenić za kolejne 5-10 lat może. Na razie Que od 2013 pnie się po kolejnych szczeblach. Ma prawie 1,5 roku przerwy teraz od wszystkiego, w świecie gdy nie wyświetlasz się w necie, to nie istniejesz. Ale on może, bo nadal leci na fali lat 2017-2018.

Dlatego ciekawe, czy gdyby po 5 latach od Taconafide i całkowitej nieobecności tak jak dziś wróciłby, to by nadal umiał zaczarować słuchacza i jaki byłby to słuchacz. Taki Bisz i Zeus nie potrafili tego, a zrobili też złoto i platyny, jednak scena się zmieniła, internet też.
Awatar użytkownika
Tracz
Zbanowany
Posty: 479
Rejestracja: 13 sty 2020, 20:23

Re: Quebonafide

Post autor: Tracz »

hardy pisze: 17 sty 2020, 11:33 Dlatego ciekawe, czy gdyby po 5 latach od Taconafide i całkowitej nieobecności tak jak dziś wróciłby, to by nadal umiał zaczarować słuchacza i jaki byłby to słuchacz. Taki Bisz i Zeus nie potrafili tego, a zrobili też złoto i platyny, jednak scena się zmieniła, internet też.
To by mogło być zbyt długo, ale obecna przerwa nic mu nie zmieni moim zdaniem, a wręcz nakręci tłum.
#BOR4LIFE
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: Quebonafide

Post autor: svnchez »

Też sądzę, że wróci i hajp będzie taki sam; Bisz wrócił kiedy na scenie panował już inny trend, a Quebo spokojnie sobie może wrócić, ma wyczucie do akcji promocyjnych i nakręcania hajpu plus bardziej może się przystosować do panujących realiów
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
carl
Posty: 442
Rejestracja: 08 maja 2019, 14:40

Re: Quebonafide

Post autor: carl »

gdzie wy żyjecie, że sądzicie że na jakikolwiek ruch ze strony que nie byłoby hajpu

przecież pod tym względem to jest nr 1 w PL
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2338
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Quebonafide

Post autor: kapper1 »

svnchez pisze: 17 sty 2020, 11:42 Też sądzę, że wróci i hajp będzie taki sam; Bisz wrócił kiedy na scenie panował już inny trend, a Quebo spokojnie sobie może wrócić, ma wyczucie do akcji promocyjnych i nakręcania hajpu plus bardziej może się przystosować do panujących realiów
imo Bisz po prostu odleciał w całkowicie innym kierunku. Dalej jest dużo słuchaczy, którzy by przyjęli Wilka chodnikowego v2.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Quebonafide

Post autor: daveyo »

Jeśli masz na siebie pomysł i wiesz co chcesz zrobić po takiej przerwie przy czym śledzisz scenę/trendy to jest to jak najbardziej na plus. Przerwa jest potrzebna, wiadomo Quebonafide, ostatnio na chwilę przycichło u Białasa, Guziora, jak ktoś w tym siedzi to tylko czeka aż coś wypuszczą, bo człowiek ma świadomość, że to nie wzięło się znikąd i można im zaufać.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13192
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Quebonafide

Post autor: oldschool »

Mam wrażenie, że większość osób w tym temacie to sama odleciała ze swoimi teoriami. Ja napisałem, że mam wyjebane na to czy on coś nagra czy nie, [mention]przedszkolanek[/mention] napisał, że jest na drodze do zostania Lil Waynem, a nagle pojawił się głosy, czy jak teraz coś wyda, to czy hajp będzie. No kurwa jasne, że będzie. Ale gdzie ktoś napisał, że jak Quebonafide TERAZ coś wyda, to ludzie to oleją?". Do tego rozpierdalają mnie też argumenty, że otoczka, że Quebo porusza swoją muzyką największą ilość osób. No i fajnie, z tym się nie można kłócić, ale czy to od razu stawia takiego Kabe czy jakiegoś innego rapera jako mniej ciekawego niż Quebo? Naprawdę polska scena jest tak barwna obecnie, że ja przeżyję (ba, wręcz nie zauważę braku) płyty typu Taconafide czy Egzotyka jeszcze przez kilka lat (albo i w ogóle).
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Quebonafide

Post autor: zemsta1kadluba »

hahaha [mention]KillerCroc[/mention] :bowdown: :bowdown: :bowdown:

ogólnie tutaj strasznie ludzie emocjonalnie podchodzą do krytyki ich ulubionego rapera, przypomina mi to siebie za gimbusa jak typa co słuchał tedego lekko steroryzowałem za mówienie że Magik był chujowy xD
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
ffkffkffk
Posty: 18
Rejestracja: 13 lis 2019, 11:00

Re: Quebonafide

Post autor: ffkffkffk »

Właśnie straszna wczuta tu widzę i dopisywanie historii i drugiego dna. Myślę, że przerósł go trochę fejm, przełożyło się to na brak weny i chęci, odbębnił se terapię, poukłada w głowie, będzie miał wydać to wyda. A pewnie flota się zgadza z biznesików, to nie ma parcia na czas.
Jak mówi klasyk

Kod: Zaznacz cały

Nigdy się nie zmuszaj do plucia,
Lepiej mieć słaby rok, niż iść lać i kucać
I nie czujesz to zostaw i pierdol wszystko
Ty jeszcze Mateusz napisze, że ci wyszło (i wstyd)[/core]
Flavis
Posty: 161
Rejestracja: 17 lis 2019, 17:52

Re: Quebonafide

Post autor: Flavis »

Obrazek

Coś się święci?

Czy to fotoszopka? Bo kojarzę tego Taco chyba z innego zdjęcia.
Awatar użytkownika
staroć
Posty: 546
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:35

Re: Quebonafide

Post autor: staroć »

a kto to jest? owi raperzy maja teraz długie włosy
Awatar użytkownika
Dolarydolary
Posty: 340
Rejestracja: 06 paź 2019, 20:07

Re: Quebonafide

Post autor: Dolarydolary »

To chyba ryoyu kobayashi po konkursie w japoni?
ODPOWIEDZ