Quebonafide

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
PSZ
Posty: 1520
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:21

Re: Quebonafide

Post autor: PSZ »

Mercedes ma reklamę z The Weeknd na cały świat, nie potrzebują w Polsce dodatkowo jakiegoś kurwa quebonafide. No i Drake też prototypem sobie jeździ po jednym z ostatnich klipów, quebonafide to nie ta liga :)
zuperhero
Posty: 1682
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Quebonafide

Post autor: zuperhero »

co za durny argument, reklamuje ich weeknd i drejk więc nikt kto jest mniej znany już nie może
svlv96
Posty: 1449
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Quebonafide

Post autor: svlv96 »

Spoko numer, kozacki bit i tyle. Mógł w sumie zawsze zostać legendą i spiskową teorią ten track bo co by nie puścili był taki hype że byłby zawód. Klip super, Quebo średnio
impertynencki
Posty: 115
Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:21

Re: Quebonafide

Post autor: impertynencki »

Był ktoś ostatnio na koncercie Quebo i jest w stanie powiedzieć co będzie grał? Wybieram się jutro na Opka.
najlepsze dni uciekają nam na właśnie dziś
Awatar użytkownika
F88G
Posty: 512
Rejestracja: 25 cze 2021, 17:37

Re: Quebonafide

Post autor: F88G »

Bez przesady z tym pojazdem na Tomka Cesha. Gość wypuścił ostatnio mega dobre kawałki z $$ i Bonesem (kurwa). Niby take viralowe Die Antwoord xero z początku ale te visuale i wjebanie się były szczytowe. Co z tego, że ogólnie ma mniej wyświetleń skoro w dalszej perspektywie jest kojarzony globalnie wielokroć mocniej niż Quebo, zwyczajnie mocniej się zapisał. Ja tam mam do niego dziwną mieszankę niechęci z sympatią, nie zmienia to faktu, że zapodał raczej benger w stosunku do Quebo który emocjonalnie przewinął zwrotkę o kurwa niczym xD

I prawdopodobnie uznał, że to była chujowa współpraca.

Edit: to ostatnie zdanie to w sumie nie wiem.
Awatar użytkownika
PSZ
Posty: 1520
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:21

Re: Quebonafide

Post autor: PSZ »

zuperhero pisze: 16 lip 2021, 15:52 co za durny argument, reklamuje ich weeknd i drejk więc nikt kto jest mniej znany już nie może
Tak jest.
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6224
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: Quebonafide

Post autor: FruitOffTheWall »

quebonafide raz da fajne numeru typu ten z kiełasem,gazprom czy tęskniezastarymkanye a raz chujnie ze się tego słuchać nie da
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
DJ_BOBO
Posty: 951
Rejestracja: 29 sie 2019, 21:55

Re: Quebonafide

Post autor: DJ_BOBO »

tak to w życiu bywa...
https://youtu.be/UD4lt6AOVZQ?si=LOyIBdPJUn8olTdV
PIERDOLONY HARDKOR DZIEWCZYNKOOO
Awatar użytkownika
Wolny
Posty: 2365
Rejestracja: 24 lis 2019, 21:47

Re: Quebonafide

Post autor: Wolny »

FruitOffTheWall pisze: 17 lip 2021, 1:51 quebonafide raz da fajne numeru typu ten z kiełasem,gazprom czy tęskniezastarymkanye a raz chujnie ze się tego słuchać nie da
On chce chyba docierać do wszystkich i mieć różnorodny fanbase i mu to wychodzi. Z tych trzech numerów co ostatnio wyszły to zdecydowanie tylko matcha latte mi podszedł. Ten niby spoko, niby rozpierdol, ale przewózka jest lepsza w AMG od Aviego (jeśli chodzi o tekst) no i bit też lepszy. Gdyby to siano wpakowac w tamten kawałek byłaby dużo lepsza reklama Mercedesa.
Pierdolnij z dyńki w mur, pierdolnij, żeby go rozkurwić.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2226
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Quebonafide

Post autor: SiNi »

Propo kozackiego numeru, ogień na koncercie!


Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1668
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: Quebonafide

Post autor: MalkoNTENT »

On nie ma łydek :shock:
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2028
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Quebonafide

Post autor: gods bidness »

PSZ pisze: 16 lip 2021, 15:34 Mercedes ma reklamę z The Weeknd na cały świat, nie potrzebują w Polsce dodatkowo jakiegoś kurwa quebonafide. No i Drake też prototypem sobie jeździ po jednym z ostatnich klipów, quebonafide to nie ta liga :)
Jak już, to nie ten target, a nie nie ta liga. Jakoś taki Twardoch czy Jędrzejczyk mercedesa w Polsce reklamowali, a znani od Quebonafide bardziej nie są. Przynajmniej w PL, bo globalnie wiadomo, że Jędrzejczyk bardziej znana.
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3495
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Quebonafide

Post autor: Jaayu »

pijacki posting alert ale chuj
tak imo to quebonafajda to jest kurwa pierdolona czolowka pod wzgledem pomyslow do robienia popierdolonego hajsu i promocji, jednoczesnie nie bedac jakims stekajacym bedoesem, ktory swoj potencjal spuscil w kiblu piszczac cos o rewolucjach, tylko osoba dajaca przyzwoite rzeczy, jebaniec bierze se sfera ebbasta, tommego casha, sentina (najwiekszego sortu gwiazda miedzynarodowa), wykopuje niepublikowany kawalek smarkiego, no chlop ma leb do tego zeby robic hajs i utrzymywac sie na topce najbardziej rozpoznawalnych raperow, ktorzy nie daja imo non stop jakiegos asluchalnego gowna. romanticpsycho calkiem spoko plytka, ten numer nowy fajny, ja w sumie propsuje tego goscia
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: Quebonafide

Post autor: OmarStooleyman »

Zgadzam się, że typ jest przeokrutnym muzycznym geekiem który potrafi wykorzystać hype i co jakiś czas nakręcać niesamowite akcje do których podłączają się największe peje memowo-muzyczne.

On i Taco dobitnie pokazują, że nawet z nierapową facjatą, nierapowym backstory da się trząść tą sceną, wystarczy mieć elementarny zmysł muzyczny, inteligencję do sklecenia kilku dobrze przekminionych zwrotek, no i przede wszystkim parcie na bycie na topce. Polski hip-hop jest oblegany przez ćwierć-inteligentów, którzy mają problem ze złożeniem logicznego zdania w wywiadzie bez używania "kurwa, wiesz o co chodzi?". Przyszły dwa średnio rozgarnięte studenciaki z truizmami, które zna każdy człowiek co przeczytał więcej niż 5 książek w życiu, oraz z podstawową wiedzą o tym jak korzystać z socjali i zabetonowali się na topce rapu w PL na dobre kilka lat, tworząc niejako markę wokół siebie.
Awatar użytkownika
F88G
Posty: 512
Rejestracja: 25 cze 2021, 17:37

Re: Quebonafide

Post autor: F88G »

OmarStooleyman pisze: 19 lip 2021, 8:38 On i Taco dobitnie pokazują, że nawet z nierapową facjatą
Myślę, że ich nierapowe facjaty dość mocno akurat pomogły im podbić popularność w odpowiednim momencie.
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2791
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Quebonafide

Post autor: mario995 »

OmarStooleyman pisze: 19 lip 2021, 8:38 Polski hip-hop jest oblegany przez ćwierć-inteligentów, którzy mają problem ze złożeniem logicznego zdania w wywiadzie bez używania "kurwa, wiesz o co chodzi?". Przyszły dwa średnio rozgarnięte studenciaki z truizmami, które zna każdy człowiek co przeczytał więcej niż 5 książek w życiu, oraz z podstawową wiedzą o tym jak korzystać z socjali i zabetonowali się na topce rapu w PL na dobre kilka lat, tworząc niejako markę wokół siebie.
Bez kitu. Nie umniejszałbym Quebo czy Taco ofc, chociaż mądrości zwłaszcza tego drugiego trochę mnie irytują, ale to co tu jest to jest napisane w punkt
Hip-hop w ogóle stworzył sobie taką otoczkę, która mocno odpycha średnio ogarniętych ludzi, a oni się od niej odcięli i koszą kapuchę jak gwiazdy pop na bardzo szerokim fanbejsie
Kurde, taka rozkmina aż mnie naszła w tym momencie. Co jest gorsze
Upopowiony truistyczny rap, czy clickbaitowy pseudogangsterski niuskul. Co raz mniej w naszym rapie muzyki "środka". Chyba się starzeje i rap powoli przestaje być moją domeną, ale żaden z tych kierunków mi nie odpowiada xD
W sumie czy jest w ogóle możliwe osiągnięcie złotego środka w rapie? Ta czysto hip-hopowa otoczka zawsze jest trochę krindżowa, ale to komercyjne upopowienie rapu też jest żałosne, zwłaszcza jeśli łączy się z truizmami ( choć tych nie brak po obu stronach ) albo toksycznym hedonizmem xd
Poleciałem XD
Konkluzja jest chyba taka, że rap jest chujowy w każdej postaci, przynajmniej od jakiegoś momentu w życiu xd
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6782
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Quebonafide

Post autor: jAg »

Wystarczy po prostu nie traktować rapu jako coś więcej niż rozrywka. :dunno:
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: Quebonafide

Post autor: OmarStooleyman »

mario995 pisze: 19 lip 2021, 11:39 Konkluzja jest chyba taka, że rap jest chujowy w każdej postaci, przynajmniej od jakiegoś momentu w życiu xd
Podczepiam się pod tę tezę i podpisuje się obiema rękami. Rap jest zbyt ubogą formą do ubierania go w poważniejsze tony. Z czasem 20 letni młodzi gniewni przestają zaskakiwać jakimiś ciekawymi spostrzeżeniami na temat otaczającego ich świata, bo ich świat zaczyna być bardzo odległy dla twojego. Z drugiej strony wspomniani gangusy z Wólki Kosowskiej budzą politowanie. Gurwa, w Polsce największe lody kręci się w białych rękawiczkach w mega skomplikowanym prawno-skarbowym sosie którego prostak z dziarą na ryju nie ma prawa nawet rozkmninić. Z czym do ludzi?

Po 30-tce rap da się słuchać tylko ironicznie, ale i z tego słuchania czasem wchodzą do życia jakieś luźne refleksje i teksty, przy normikach nie kumających sceny mimo wszystko przypał się przyznawać do słuchania i lepiej ograniczyć się do "no Mata fajny raper".

Żeby nie lecieć w zbytni offtop, jaki kawałek według was był swoistym deal breakerem dla Que, który przebił go do mainstreamu, albo do większej świadomości słuchaczy gatunku?

Dla mnie to zdecydowanie Hype, swoją droga ten kawałek świetnie się zestarzał i po dziś dzień wpada w ucho.

Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13192
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Quebonafide

Post autor: oldschool »

OmarStooleyman pisze: 19 lip 2021, 12:09 Po 30-tce rap da się słuchać tylko ironicznie, ale i z tego słuchania czasem wchodzą do życia jakieś luźne refleksje i teksty, przy normikach nie kumających sceny mimo wszystko przypał się przyznawać do słuchania i lepiej ograniczyć się do "no Mata fajny raper".
Ale pierdolenie, nie zrozumiem nigdy kompleksu rapu.
Awatar użytkownika
carl
Posty: 442
Rejestracja: 08 maja 2019, 14:40

Re: Quebonafide

Post autor: carl »

OmarStooleyman pisze: 19 lip 2021, 12:09
Żeby nie lecieć w zbytni offtop, jaki kawałek według was był swoistym deal breakerem dla Que, który przebił go do mainstreamu, albo do większej świadomości słuchaczy gatunku?
Euforia
ODPOWIEDZ