Quebonafide

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Quebonafide

Post autor: Piters »

Próbowaliście kiedyś wyjąć kije z dupy?
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
moxxi
Posty: 4877
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Quebonafide

Post autor: moxxi »

Przecież to jest w ogóle nieśmieszne xD chum0r który śmieszy jedynie chyba Krzy Krzysztofa
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
jawor
Posty: 358
Rejestracja: 19 kwie 2019, 9:15

Re: Quebonafide

Post autor: jawor »

:v
jestem chłodny jak gucci la flare, z ciebie żaden la flame
dead problem - la flare
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Quebonafide

Post autor: Piters »

Jeżeli to miało być śmieszne to spoko, ale dla mnie to on se po prostu siedzi, nudzi mu sie i se twittuje jakieś kompletnie randomowe rzeczy jak 70% twittera. Dla mnie to coś co przewijasz po przeczytaniu i za sekunde zapominasz. Na pewno nic na tyle żeby się spinać i pisać posty o tym :dunno:
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
tybdo_yntogliw
Posty: 194
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:08
Lokalizacja: TEDE - CHILLWAGON

Re: Quebonafide

Post autor: tybdo_yntogliw »

EJ NIE CHODZI O TO ZE PISZE TO Z TRAPFONA U SWOJEJ MAMY CZY TO PROWO, CZY WYSKOCZY PRZEBRANY ZA TAKO HEMIGEJA. CHODZI O TO, ŻE ZIOMO CIAGNIE PROWO Z CZASÓW SPRZED JEBANEJ PIERWSZEJ FALI PANDEMII, A KMWTW ŻE ON OD JAKICHŚ 5 LAT WSPOMINA O ALBUMIE Z ZAGRANICZNYMI GOŚĆMI I NA PEWNO TACONAFIDE DWUJKA WPADNIE. Dosyć tej lameriady kurwa.
tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60tedashi60
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Quebonafide

Post autor: przedszkolanek »

amen
Awatar użytkownika
F88G
Posty: 512
Rejestracja: 25 cze 2021, 17:37

Re: Quebonafide

Post autor: F88G »

kłebonafajda
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9747
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Quebonafide

Post autor: jajca »

Queeronafide
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10011
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Quebonafide

Post autor: lygrys »

Quebo na serio idzie na studia medyczne? Ciekawe w jakim mieście?
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: Quebonafide

Post autor: DeDoK »

XDDD
Ostatnio zmieniony 13 mar 2023, 8:43 przez DeDoK, łącznie zmieniany 1 raz.
tomeczek2301
Posty: 547
Rejestracja: 22 mar 2021, 12:08

Re: Quebonafide

Post autor: tomeczek2301 »

Ciekawe gdzie wynajmie pokoj jak prawilny studenciak
Lunar
Posty: 37
Rejestracja: 27 lut 2022, 18:10

Re: Quebonafide

Post autor: Lunar »

Niby idzie na neurobiologie, a ta jest chyba tylko w Krakowie na studiach I stopnia, wszędzie indziej tylko magisterka.
Awatar użytkownika
Karkovsky
Posty: 158
Rejestracja: 02 maja 2019, 15:42

Re: Quebonafide

Post autor: Karkovsky »

Mnie się zrobiło autentycznie smutno, bo jestem jego fanem od 2013 roku, kiedy to przeczytałem o nim na ślizgu i w sumie z dupy zamówiłem Eklektyke, bo chłopaki propsowali. Dzięki ślizgerzy, to dzięki wam mam dzisiaj tego białego kruka na półce. Pamiętam, że jak pierwszy raz odsłuchałem ten mixtape to oszalałem. Na tamten czas to naprawdę była przełomowa rzecz. Dużo nowoczesnych jak na tamte lata podkładów (na skalę Polski oczywiście), ciekawe teksty nawinięte szybkim flow młodego wkurwionego Que. No i zajebiste gościnki, 3-6, Tomb, Białas, Muflon, Diset, Danny. Z ogromnym sentymentem wracam do tego albumu, bo to dla mnie jedna z ważniejszych polskich rapowych płyt, chociaż nie zestarzała się zbyt dobrze.
Od tamtej pory tak do Taconafide byłem wielkim fanem Que, kibicowałem mu mocno, pamiętam pierwszą falę popularności gdy wyszła Euforia z Pawbeatsem, pamiętam też niestety jedyny jego koncert na którym byłem, a było to w 2015 i wspominam go bardzo dobrze. Szkoda, że w kolejnych latach nie udało się go zobaczyć na żywo, bo to prawdziwy MC z krwi i kości, a repertuar miał ciekawy.
Taconafide średnio mi siadło, chociaż Taco też lubię słuchać, natomiast płytą Romantic Psycho mi wszystko Kuba odkupił- nie kupuję całości, natomiast niektóre kawałki (np. ten z Kiełasem) katuję do dziś.
Ta jego wspomniana przez kogoś egzaltacja od początku mnie ujęła, sam jako wrażliwy typ gdzieś zawsze się z nim utożsamiałem z tą emocjonalnością. Oczywiście- czasami w moim odczuciu było tego za dużo.
Niestety, ale ta scena straciła najbardziej barwną i oryginalną postać, jaką ją wspóltworzyła.
Myślę, że nawet jeśli Que wróci, to po prostu jako Kuba Grabowski czy tam Młody Grabus, to co ma nagrane puści jeszcze pod starą ksywką i tyle. Powodzenia na studiach.
Jasion94
Posty: 872
Rejestracja: 23 maja 2019, 19:48

Re: Quebonafide

Post autor: Jasion94 »

Ale czemu ci jest smutno, nie powiedział przeciez że ma raka i umrze za pół roku. Chłop ma 30 lat, a jego drugie imie to prowo. Serio łyknąłeś że zakończył karierę ? Może nie nagra nic przez rok - dwa ( czyli kurwa jak do tej pory), ale śmiem wątpić że zakończył kariere
Awatar użytkownika
Karkovsky
Posty: 158
Rejestracja: 02 maja 2019, 15:42

Re: Quebonafide

Post autor: Karkovsky »

Wiem, że nie zakończył kariery, natomiast Quebonafide jako postać przestaje istnieć. Ja wiem, że dla większości to jest beka, zmiany ksyw, kończenie kariery a potem wracanie, natomiast ja wiem, że w jego przypadku to nie jest coś w tym stylu. Jak promował Romantic Psycho też nie wierzyłem w tę przemianę, ale nie hejtowałem go jak duża część, moim zdaniem spoko pomysł na promocję.
Może to świadomość tego, że mocno się postarzałem tak jak Kuba (jesteśmy prawie równolatkami) wzbudza we mnie taką refleksję i nostalgię :dunno:
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3630
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Quebonafide

Post autor: Moltisanti »

Widze że słuchacz ma krótką pamięć to ja tylko przypomnę że on chyba jakiś niecały rok temu napsial że kończy karierę muzyczną quebonafide po czym nagrał X numerów jako quebonafide i zagrał x koncertów jako quebonafide
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
nihil Novi
Posty: 1533
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:16

Re: Quebonafide

Post autor: nihil Novi »

Ile tych numerów nagrał niby?
Sensei życia
Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: Quebonafide

Post autor: Rhubarb »

Moltisanti pisze: 09 cze 2022, 13:07 Widze że słuchacz ma krótką pamięć to ja tylko przypomnę że on chyba jakiś niecały rok temu napsial że kończy karierę muzyczną quebonafide po czym nagrał X numerów jako quebonafide i zagrał x koncertów jako quebonafide
niby kiedy? xD przeciez nic takiego nie mowil, dopiero ta trasa została zapowiedziana jako "ostatnia trasa Quebonafide", faktycznie bylo to niecaly rok temu ale wtedy bylo powiedziane tylko tyle co wyzej. nie wyszedl w tym czasie zaden numer. dopiero po tej trasie, ktore sie skonczyla, wystawil to oswiadczenie w ktorym mowi cokolwiek więcej
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9683
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: Quebonafide

Post autor: potter »

refren :bowdown: bit :bowdown: quebo wyciąć i idealne
indoktrynator
Zbanowany
Posty: 46
Rejestracja: 26 maja 2022, 19:35

Re: Quebonafide

Post autor: indoktrynator »

Szczerze, współczuję jak Quebonafide jest dla kogoś jakimś idolem i wychowywał się na jego rapie. Ale też nie dziwi mnie, że potem ci ludzie słuchają utworów Ekipy i Young Leosi jak gdyby nigdy nic. To Quebo był pionierem w dostarczaniu papki dla swoich fanów.
Quebonafide tym zasłynął w polskim rapie, że jako pierwszy zbudował swoją karierę w większym stopniu na wizerunku, ruchach marketingowych, performansach niż samej muzyce. Oczywiście to całkiem solidny raper jak na polskie warunki, można powiedzieć że pielęgnuje pewne wartości hip hopu a te obecne koncerty to jest zajebista zajaweczka i jak ktoś mówi że totalny chujak to przesada, niemniej mocno ograniczone możliwości wokalne dyskwalifikują go z grona jakiejś czołówki dla mnie. Krótko mówiąc, totalny przerost formy nad treścią. Nie można odmówić mu żyłki do biznesu, zrobił coś w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie, niemniej jak się spojrzy na dyskografię i jego realne umiejętności, to dziw bierze że potrafił to tak spieniężyć.
ODPOWIEDZ