Eldo

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Japan
Posty: 194
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:52
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Eldo

Post autor: Japan »

Joydivision91 pisze: 07 paź 2021, 22:56 Warty przypomnienia artykuł dla wszystkich tych, którzy uważają Eldo za wybitnego intelektualistę i wrażliwego człowieka: https://wpolityce.pl/kultura/253988-rap ... lewy-skret

Ciekawe ma poczucie humoru ten Leszek:
Uwierz mi, że ja będę pierwszym, który będzie się śmiał z rapera geja, jeśli go zobaczę czy usłyszę. Taki człowiek w Polsce nie przeżyłby minuty na scenie. Akustyk odłączyłby mu kable.
Dzięki za przypomnienie, chłop ma tutaj rację.
Tylko PiS
Awatar użytkownika
stratemirat
Posty: 569
Rejestracja: 31 maja 2020, 6:22

Re: Eldo

Post autor: stratemirat »

Joydivision91 pisze: 07 paź 2021, 22:56 Uwierz mi, że ja będę pierwszym, który będzie się śmiał z rapera geja, jeśli go zobaczę czy usłyszę. Taki człowiek w Polsce nie przeżyłby minuty na scenie. Akustyk odłączyłby mu kable.
Leszek gorzko podsumowuje swoją karierę
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Eldo

Post autor: gods bidness »

– Małpa mi odmówił, Taco mi odmówił, Gural mi odmówił, Diox mi odmówił. Mnóstwo ludzi mi odmówiło. – zdradził raper w wywiadzie zatytułowanym „Eldo. Wstydzi się rapu?”


:cry: :cry:

Co to jest za biedna, niezrozumiana przez wszystkich pipa grochowa. :D Trzej pierwsi to wiadomo, że odmówili choćby za przytoczone powyżej pojebane poglądy, aż w sumie trudno uwierzyć, że on się dziwi. No ale tak ma assburgera, to może nie zrozumiał zależności w tych międzyludzkich zawikłaniach. Trudno też uwierzyć, że on nagrywając te swoje smutne, acz natchnione pierdolenia, ma mentalność chłopa z przedwojennej wsi.

1 stycznia 1997 roku. Adam Małysz skakał w Turnieju Czterech Skoczni, a ja sam w pokoju mojej siostry wypowiedziałem szahadę - muzułmańskie wyznanie wiary. Miałem niecałe 18 lat.

Osz kurwa jaki to jest klaun :eek: Aż sobie wyobraziłem jak on to opowiada z tą swoją przejętą miną, jak wtedy gdy robił znak westcoast naśladując eminema z mid-west.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9685
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Eldo

Post autor: jajca »

leszeczek taki troche lygrys polskiego rapu
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Eldo

Post autor: clockers »

Joydivision91 pisze: 07 paź 2021, 22:56 Warty przypomnienia artykuł dla wszystkich tych, którzy uważają Eldo za wybitnego intelektualistę i wrażliwego człowieka: https://wpolityce.pl/kultura/253988-rap ... lewy-skret

Ciekawe ma poczucie humoru ten Leszek:
Uwierz mi, że ja będę pierwszym, który będzie się śmiał z rapera geja, jeśli go zobaczę czy usłyszę. Taki człowiek w Polsce nie przeżyłby minuty na scenie. Akustyk odłączyłby mu kable.
o kurwa, w ogóle jaki żenujący ten artykuł. no ale przypomniałem sobie w sumie, czemu zawsze miałem tak wielki problem z jego późniejszymi tekstami, w których zaczynał ocierać się o publicystykę społ-pol., odsłaniać swoje poglądy w tych tematach i które to poglądy tak bardzo nie licują z tym, co reprezentował na początku jako raper i zajawkowicz po uszy zakochany w kulturze hip-hop, hołdujący korzeniom i podstawowym wartościom tej kultury; różnorodności, otwartości, tolerancji. zwłaszcza, że był raczej tym, który bardziej cenił wrażliwców spod znaku Native Tongues aniżeli hardcorowych uliczników.

a potem takie rzeczy, jak ten tekst z tym raperem gejem albo to:
Nation of Islam mało mnie interesuje, ale jednak uważam, że radykalizm w religii powinien być. (…)Kiedyś fascynował mnie radykalizm czynu, teraz intelektu. Radykalna myśl.

:what: :what: grrrrr

jedyne co pozwala mi patrzeć łaskawiej na jego osobę, to ten asperger, no i generalnie sporo ciężkich przeżyć i trudnych momentów w życiu osobistym. w rozmowie, która ukazała się na łamach To Nie Jest Hip-Hop. Rozmowy, mocno się odsłonił i opowiedział o rzeczach, których wcześniej nie poruszał nawet w kawałkach. być może część tego jest również w podcaście u Żurnalisty, jeszcze nie badałem.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Eldo

Post autor: gods bidness »

Do jego kolegów szczelano.
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Eldo

Post autor: Bolo »

Legendarna lista rzeczy które odjebał eldoka podzielona na lata odjebania czynu. Klasyk ale linka nie mam @Burak może poratuje.

Bardziej od upadku muzycznego eldoki tak zawistnie bawić może tylko upadek VNMa.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Eldo

Post autor: gods bidness »

Jak on 20 lat temu prawie nawijał, że niezrozumiany siedzi na plaży, bo teraz wszystko musi być "cool" "super" i "fajnie", a królem dzisiaj jest błazen, to aż strach myśleć, co on dziś ma we łbie widząc te wszystkie Oliwki Brazili, Young Leosie, Żabsony, Don Kasje i Warsaw Shore. Biedny Leszek.
Awatar użytkownika
Burak
Kadłub pała
Posty: 636
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:09

Re: Eldo

Post autor: Burak »

Bolo pisze: 08 paź 2021, 18:36 Legendarna lista rzeczy które odjebał eldoka podzielona na lata odjebania czynu. Klasyk ale linka nie mam @Burak może poratuje.
Spoiler
mql pisze: 12 sie 2019, 11:51 @Bolo, znalazłem ten post z rozpiską afer Eldoki
ziomek parker33 pisze:1999-2000 - Grammatik Epka i Światła Miasta - odnotować trzeba.
2000 -"Polski rap jest dla buraków" a.k.a. Mowią Bloki 2
2000 Rozkminka na temat pochodzenia Eminema w programie "Rower Błażeja"
2001 Płock ze spuszczoną głową jak mu Tedzik jechał od kurew, "ja z Tobą fristajlował nie będę"
2001 - Coprobo pomimo Płocka
2001 - Do moich kolegów szczelano! Sużba ochrony kolei!
2001 - Truskul wannabeez jako "Opowieść..." ale to już każdy sam ocenia. Lechu później twierdził, że "zderzył się z murem" Pancze "Eldo jak nuklearna bomba" oraz "mam X-Winga" to dla mnie klasyk. Dis na TDFa chujowy, nawet jak na tamte czasy.
2001 - "Noc na osiedlu" - kawałek z Eisem, za który Pono sprzedał Leszkowi liścia. PODOBNO. Truskul wannabee wciąż trwa.
2002 - Al-hub u Reda, nawet spoko, ale fanatyzm dupą zaczął wyłazić
2003 - jak MF Doom chcę mieć maskę a.k.a Eternia - spójny, dobry album, ale Lechu dorabiał ideologię, jak zawsze. No i mordą jednak świecił w wywiadach i teledyskach pomimo deklaracji, ze chce mieć święty spokój (patrz Klan).
2004 - "Reaktywacja" - szału nie odnotowano
2005 - Grammatik "3" - jak wyżej, choć to też wina "Jotuze wackiem niestety"
2006 - CKCUA - artystycznie wysoko poprzeczka postawiona, Leszek się obraził, że nie zagrał ani jednego koncertu i przeinwestował.
2007 - Eldogg w ciągu Ramaddanu, na głodnego napisał i nagrał 27 - spoko płyta, bez spiny - o dziwo Na albumie brat Pezeta - Diox.
2007 - Podróże ztj. What da fuck is this shit? Lechu nie komentował, w wywiadach robił świński ryj. W miarę ciche zakończenie działalności.
2008 - Nie pytaj o nią - trochę z marszu, z przeintelektualizowanymi "Granicami". Ale ogólnie spoko album.
2009 - zapowiedzi Pariasu, rzut krową do celu
2009 - Eldogg informuje wszem i wobec, że zgubił Światła Miasta i prosi z tego względu o udostepnienie, niedrogo oczywiście.
2009 - Lechu prowadzi przez krótki czas audycje w Radiu Bis - na podglądzie "live" można zobaczyć, jak podczas puszczonej playlisty ogląda mecz.
2009 - Pomimo deklaracji, Leszek nie pojawia się na koncercie charytatywnym, pytany na fejsie "leszek why?!" zamieszcza ofijalną informację, że mam też tzw. "życie prywatne i nie jest niczyją własnością".
2010 - "Rękopisy na sprzedaż", GG Leszka w sieci, "ssij kutasa koledze" w odpowiedzi na prośbę o rękopis coprobo.
2010 - Zapiski - truskul większy niż w NY, ale to jednak dobry album, z dobrymi teledyskami. Leszek przegrał z TDFem w Opolu. Choć pewności siebie nie brakowało - wyraz twarzy zdradził wszystko.
2010 - intelektualny pojazd Ryszardowi, który był w lirycznej formie. Leszek w czapce jak garnek dawał radę rapując nad Wisłą. Początek spiny o fristajl z 1410. Trwa do dziś.
2010 - podczas wywiadu z Rawiczem Lestek w klapkach konsumuje koniczynę, przekonując wszystkich, że to normalne.
2010 - koledzy Ryszarda odwiedzają Leszka na backstage'u. NIEPOTWIERDZONE INFO. Podobno miał dostać wpierdol "gdy wstanie".
2011 - początek zapowiedzi wielkiego odejścia tj: "zostały dwie rzeczy do zrobienia" na fb.
2011 - Parias - umiarkowany rozpierdol pomimo zapowiedzi. Lechu zaczyna głosić dziwne teorie polityczne. Na koncertach uszaty obściskuje się z Pelsonem "na misia".
2012 - "dla Ciebie jestem Eldo, dla kolegów Leszek", jakaś akcja gdzie Eldogg dostawiał się do zajętej laseczki i dostał w ryj. Niepotwierdzone info.
2012 - Eldo otrzymuje "Światła miasta" od fana na koncercie. Nośnik - kaseta. Foto na fb nie kłamie.
2012 - ukazuje się reedycja Świateł, którą blokował Noon. Kaseta ma w takim wypadku wartość sentymentalną.
2013 - po dwóch latach tajemniczych wiadomości przekazywanych za pomocą fb, wielkie odejście okazuje się roczną przerwą z powodów turystyczno-krajoznawczych. Koncerty nadal grane.
2013 - Lechu zapomina tekstu na koncercie Pariasu i wraca do fristajlu. Poziom powyżej średniej z 1410
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Eldo

Post autor: Bolo »

kc @Burak <3 @mql ciebie też i siebie, że pamiętam o istnieniu tej listy.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Eldo

Post autor: sugarhill_notausgang »

Burak pisze: 08 paź 2021, 19:22 2010 - "Rękopisy na sprzedaż", GG Leszka w sieci, "ssij kutasa koledze" w odpowiedzi na prośbę o rękopis coprobo.
:bowdown: tak było, czyli jednak dobrze pamiętałem
Spoiler
sugarhill_notausgang pisze: 26 cze 2020, 12:54 ech aż mi się stare czasy przypomniały jak eldo sprzedawał na allegro swoje "rękopisy" tekstów do płyt i ludzie go trollowali (wtedy jeszcze na gadu gadu), najpierw, że niby chcą kupić i zaczynali ustalać warunki a później wjeżdżali z legendarnym freestylem a eldo dostawał piany i wyzywał
ciekawe czy na starym PC bym znalazł screeny tych rozmów.
2006 - CKCUA - artystycznie wysoko poprzeczka postawiona, Leszek się obraził, że nie zagrał ani jednego koncertu i przeinwestował.
Tam jeszcze była afera z bitami, Bitnixi podjebali parę beatów kolegom na ten album i podpisali jako swoje. No ale to już nie wina Leszka.

Ogólnie piękna lista, rzut krową :lol: kawał historii polskiego rapu
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Eldo

Post autor: Bolo »

motywu z zajebanymi bitami to chyba nawet nie znałem, najs. Odpal starego kompa szugahil.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Eldo

Post autor: sugarhill_notausgang »

Burak pisze: 08 paź 2021, 19:22 2009 - zapowiedzi Pariasu, rzut krową do celu
Spoiler
Awatar użytkownika
Opieronie
Posty: 2168
Rejestracja: 18 paź 2019, 17:35

Re: Eldo

Post autor: Opieronie »

Zapomniałem o tym. :lol:
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Eldo

Post autor: oldschool »

Klasyka.

Ty jesteś tym uszatym gościem.
Spoiler
No jestem. Trochę.
Awatar użytkownika
Joydivision91
Posty: 84
Rejestracja: 25 lip 2019, 10:16

Re: Eldo

Post autor: Joydivision91 »

Znowu mędrcy z kosmosu nie zrozumieli wielkiego myśliciela:

Obrazek
Awatar użytkownika
frikz
Posty: 299
Rejestracja: 04 cze 2019, 0:49

Re: Eldo

Post autor: frikz »

Ten co ogarnia featy za kolege XD, a jak go chcieli zaprosić na teledysk przez menagera to sie pultał na instagramie.
kurwa dwadzieścia trzy miliardy osiemset cztery miliony siedemset trzydzieści cztery tysięcy i pięćset trzydzieści cztery
Zybi
Posty: 18
Rejestracja: 06 cze 2020, 16:57

Re: Eldo

Post autor: Zybi »

Stary a głupi
Zaraza
Posty: 151
Rejestracja: 15 wrz 2019, 21:08

Re: Eldo

Post autor: Zaraza »

2021, a Eldo to nadal jebany przegryw. Niektórzy chociaż na starość się ogarniają, ale u niego to raczej mission impossible xD

edit: A, i nie usprawiedliwiajcie go Aspergerem, sam go mam, a nie uważam radykalnego islamu za coś inspirującego i nie robiłbym spiny o takie pierdoły jak freestyle, który był niewypałem (szczególnie, jeżeli chciałbym, aby ludzie o tym zapomnieli, bo ból dupy pogarsza tylko sytuację w takich sprawach)
Ostatnio zmieniony 08 paź 2021, 21:20 przez Zaraza, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5599
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: Eldo

Post autor: TdW »

Przecież był jakiś moment w którym się ogarnął, miał kobietę i dziecko z nią, niestety chyba jakiś czas temu się rozstali. Trochę szkoda Leszka, wiecznie niezrozumiany artysta
ODPOWIEDZ