Przemek Ferguson

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Przemek Ferguson

Post autor: oyche »

Jasek pisze: 03 maja 2020, 14:24 odsłuchałem hot16 i podbijam sam siebie
Jasek pisze: 10 mar 2020, 21:20 Przemas Ferguson, co mnie nim algorytmy jutuba wkruwiają, jest marny. Ma głos i wersy jak mniej hujowy Filipek, ale nadal ma w sobie "to coś" Filipka"; a wszystkie propsy biorą się z tego, że wygląda jak mieszanka Kuli z Omenem po 15 latach na teledysku, analogicznie do zupy flaków, która z wyglądu i składu jest obleśna jak osrane gówno, a w smaku tylko jak gówno, to ludzie mysla, ze spoko, bo sie milo zaskoczyli kurwa
flaki są zajebiste :crazy:
taka
Posty: 666
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:02

Re: Przemek Ferguson

Post autor: taka »

Porównywanie Przemo do Filipka to jakiś nieśmieszny żart, obczajcie sobie rg albo przesłuchajcie z uwagą skoro uważacie że Ferguson daje przeciętne linijki.
widzeszalenstwo pisze: 03 maja 2020, 16:07 na dłuższą metę mało kogo obchodzi z czym mu się skojarzył jakiś ziomek z mitologii i słuchanie kawałków budowanych na takich patentach to po prostu nuda
bo wiesz ziomeg, liczą się emocje i przekas, odpal sobie bedoes, blacha to jest prawdziwy rap z serducha, jebać treść, tylko forma
Awatar użytkownika
widzeszalenstwo
Posty: 671
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:05

Re: Przemek Ferguson

Post autor: widzeszalenstwo »

Ale co jest [mention]taka[/mention], mam ci tlumaczyc, że te wszystkie gierki słowne się przejadły dawno temu i wszystko co najlepsze już zostało z tego wyciśnięte czy o co ci chodzi?
Ja nie przepadam za tym co robi teraz bedoes (do blachy to w ogóle się nie będę odnosił, bo nawet nie wiem co teraz robi), ale jeżeli już podchodzisz do tego w taki głupkowaty sposób, to dla mnie w odniesieniu do warstwy lirycznej to właśnie te hasztagi i wordplaye są formą, a szeroko pojęte uzewnętrznianie się, opowiadanie o swoich przeżyciach i emocjach - treścią.
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5599
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: Przemek Ferguson

Post autor: TdW »

Podbijam. Dla mnie typ do bólu przeciętny, gierki słowne takie proste i przewidywalne, no nic szczególnego w nim nie widzę. Może z nim jest tak jak z Filipkiem, że lepiej mu wychodzi freestyle niż przenoszenie tego stylu na normalne kawałki.
taka
Posty: 666
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:02

Re: Przemek Ferguson

Post autor: taka »

Na pewno nie jest to zbyt chodliwy towar obecnie, ale nie uważam że taki format się przejadł i zostało z niego wyciśnięte 100%. To tak jakby powiedzieć, że przez 15 lat na WBW padło już tyle panczy, że nic dobrego już się nie da nawinąć a potem przychodzi taki Koro i rozpierdala jak leci. Ja zawsze przyjmowałem podział jako forma czyli to co widać i treść czyli to co słychać, ale być może to tylko moje widzimisie.

Dla mnie nudne jest np darcie mordy i wieczna bragga, ale w zasadzie każdy ma swoją definicję nudy, więc rozumiem o czym mówisz. Imo właśnie taki rap nie jest nudny, bo wymaga czasami trochę wysiłku żeby go skumać i nie dorabiam do tego nie wiadomo jakiej ideologii, ale jest różnica pomiędzy takim Golinem a np. Ostrym. Przemka oczywiście nie stawiam na piedestale, bo nagrał zaledwie kilka numerów i czas wszystko zweryfikuje, ale osobiście będę śledził, bo ma chłop kawał skila.
Awatar użytkownika
widzeszalenstwo
Posty: 671
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:05

Re: Przemek Ferguson

Post autor: widzeszalenstwo »

jasne, że trzeba czasem trochę wysiłku, ja nie mówię że nie. chodzi mi tylko o to, że sprawdzisz sobie o co temu kolesiowi chodzi, pewnie często nawet pomyślisz wow albo nawet zaśmiejesz się pod nosem, ale niestety - tylko raz, bo kto by się śmiał 10 razy z tego samego żartu. dlatego taka forma rapu ma dla mnie dużo mniejszy repeat value niż nawet ten wspomniany bedoes

wielkie pozdro 2115 dla ciebie taka
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Przemek Ferguson

Post autor: clockers »

Flashback zajebisty track.
Awatar użytkownika
Clay
Posty: 1561
Rejestracja: 03 sie 2019, 13:26

Re: Przemek Ferguson

Post autor: Clay »

Słyszałem kilka kawałków, Autentyk zapętlałem wiele razy, jak ktoś napisał zajebiste w swojej prostocie i ten teledysk :oops:

Generalnie to taki rap sprzed 5-6 lat oparty na skojarzeniach i hashtagach, podoba mi się u niego energia i głos, ale obawiam się że na dłuższą metę nie pozbędzie się tego semi fristajlowego nawijania(w tym panczlajnów) i szybko się znudzi

i fakt, że w przeciwieństwie do kolegów z bitew w kawałkach wypada dobrze i ma flow, z tych bardziej współczesnych zdecydowanie najlepszy(chyba że patrzę za bardzo przez pryzmat rapera Edzio/Filipek, to proszę mnie wyprowadzić z błędu)
Ktn
Posty: 98
Rejestracja: 12 gru 2019, 15:26

Re: Przemek Ferguson

Post autor: Ktn »

Nie rozumiem zupełnie porównań do Filipka. Dla mnie Ferguson brzmi jak grubszy brat Eripe. Autentyk katowałem na ripicie, reszta tracków - zajarałbym się w 2012,2013 - dziś nie ma szans.
Awatar użytkownika
taktyk
Posty: 59
Rejestracja: 26 kwie 2020, 12:49

Re: Przemek Ferguson

Post autor: taktyk »

A ja kurwa lubię rap w takiej stylówie, bo mi się przypominają lata gdzie w podziemiu wychodziły dobre wałki, na mocnej stopie i werblach, takie niby truskulowe ale niby uliczne. Także props dla Przemka i niech robi to dalej, bo mimo tego, że może nie jest arcymistrzem jak Jimson etc, to w zalewie tego gówna, które wychodzi codziennie, to zajebiście jest usłyszeć coś co można bez wstydu przy znajomych nazwać RAPEM.
Dla przypomnienia o takie wałki mi chodziło (pozdro Erking wydaj coś)
ja chce tylko widzieć szczęście najbliższych
zanim jeszcze się przekręcę jak kickflip
mbunt
Posty: 799
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:12

Re: Przemek Ferguson

Post autor: mbunt »

Ktn pisze: 07 maja 2020, 10:54 grubszy brat Eripe
bardzo celnie
zapraszam do sprawdzenia
https://youtu.be/5s5QPZM7Pec
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Przemek Ferguson

Post autor: Prez »

pierwszy singiel:

lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Amir
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:25
Lokalizacja: Wwa

Re: Przemek Ferguson

Post autor: Amir »

Nuta siada ale te klipy xdd
Awatar użytkownika
Drmz
Posty: 1088
Rejestracja: 23 kwie 2019, 8:12

Re: Przemek Ferguson

Post autor: Drmz »

Oho Fergi widzę szybki blowup próbuje zlapać
kosciey pisze: 03 mar 2020, 13:07 wszyscy jesteście chujowo wypluci przez generator gówna.
lygrys pisze: 15 sty 2021, 17:13 Tak czy inaczej nie żałuje, bo wreszcie kupiłem durszlak
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Przemek Ferguson

Post autor: lysy »

trochę żeńka z tym proszeniem się wydawców o legal, już w drugim numerze o tym gada
Awatar użytkownika
DJ_BOBO
Posty: 946
Rejestracja: 29 sie 2019, 21:55

Re: Przemek Ferguson

Post autor: DJ_BOBO »

cringe :bag:
https://www.youtube.com/watch?v=Z0Nq7jf9bSc
PIERDOLONY HARDKOR DZIEWCZYNKOOO
Awatar użytkownika
benqacz
#freesentino
Posty: 443
Rejestracja: 08 paź 2019, 23:27

Re: Przemek Ferguson

Post autor: benqacz »

kibicuje mocno dobry głos hasztagowy rap na charyźmie > piszczące njuskule
#free2rzyn
Awatar użytkownika
marco_pantani
Posty: 1424
Rejestracja: 11 wrz 2019, 19:40

Re: Przemek Ferguson

Post autor: marco_pantani »

DJ_BOBO pisze: 16 maja 2020, 17:32cringe :bag:
jedziemy po ciebie fergusonem
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Przemek Ferguson

Post autor: daveyo »

jak to jest cringe to ja jestem kurwom jebanom której nikt tutaj nie lubi
Awatar użytkownika
DJ_BOBO
Posty: 946
Rejestracja: 29 sie 2019, 21:55

Re: Przemek Ferguson

Post autor: DJ_BOBO »

no więc właśnie
https://www.youtube.com/watch?v=Z0Nq7jf9bSc
PIERDOLONY HARDKOR DZIEWCZYNKOOO
ODPOWIEDZ