Belmondo

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Czy będziecie dalej słuchać Belmondo?

Tak
439
74%
Nie
155
26%
 
Liczba głosów: 594

ksiazenieporzadek

Re: Belmondo

Post autor: ksiazenieporzadek »

Nawet ze strony preorder.pl


- Źródło ma bardzo wiele follow upów. Po pierwsze można to podczepić pod źródło wiedzy, że jesteś zagubiony i kieruje Cię w jakąś stronę - mówi Kaz. - Można to porównać do tego, że to jest towar z pierwszej ręki czyli źródło. Może to też być follow up do książki Ayn Rand czyli walka z tandetą. Coś innego. Nie oparte na zasadach napisanych lata temu, na kanonach tylko coś wypracowanego własnoręcznie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Hytry Wałek
Posty: 540
Rejestracja: 18 kwie 2019, 16:09

Re: Belmondo

Post autor: Hytry Wałek »

FruitOffTheWall pisze: 24 sty 2021, 16:26 będę pisał to kurwa do końca życia ze prime time belmondziaka to nagrywki z kazem wiadomo hewra mobbyn to kozaki ale projekty z bedogie sa kurwa nie do przebicia ni chuja
Belmondo miał przykaz, by robić z siebie Grzegorza w każdej zwrotce - to jego sumienie wysyłało mu podszepty do neuronów, że spotkanie takiego gracza jakim był/jest Kaz Bałagane obliguje go do wysrania z siebie więcej niż jebane dwie linie brutto.

A z HEWRĄ to tylko Commancheros mu wyszło na dobre.
No cat can match me... I'm passing fastly. Who's half as nasty?
Awatar użytkownika
Amadi
Posty: 69
Rejestracja: 17 kwie 2020, 11:16

Re: Belmondo

Post autor: Amadi »

Emploi i ta nowa zwrota na Aglio E Olio są przejebanymi rzeczami, słychać że robione trochę na odpierdol, ale i tak nieosiągalny poziom dla takiego Bałagana. Komu jak komu, ale zarzucanie akurat Belmondziakowi, że ktoś mu pisał teksty to jakaś abstrakcja. Wystarczy sobie odpalić jakieś wywiady, stories itp. i od razu czuć, że gościu rapuje używając podobnego specyficznego dla siebie słownictwa, którym posługuje się też w mowie codziennej.
Awatar użytkownika
poztytiv
Zbanowany
Posty: 83
Rejestracja: 31 maja 2020, 10:46

Re: Belmondo

Post autor: poztytiv »

Hytry Wałek pisze: 24 sty 2021, 19:55 takiego gracza jakim był/jest Kaz Bałagane
a jaki graczem jest Kazek? prostym chłopem który nie ma nic do zaoferowania oprócz kiepskiej jakości tekstów i jedynie dobrego ulicznego flow i ulicznej maniery
przedszkolanek pisze: 28 sty 2021, 17:27 no i niech ktoś mi powie, że to nie jest pawoleh w nowym wcieleniu
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10216
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Belmondo

Post autor: ART »

co ty pierdolisz czlowieku
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
poztytiv
Zbanowany
Posty: 83
Rejestracja: 31 maja 2020, 10:46

Re: Belmondo

Post autor: poztytiv »

baqlashan pisze: 24 sty 2021, 18:55 poldon od zawsze brzmi jakby był nieudolną próbą dogonienia belmondowej stylówki belmonda
mordko Poldon jest zupełnie inną styluwą niż G i to całkiem łatwo zauważyć. Po pierwsze Poldon poszedł w zupełnie inny kierunek - nie pisze tekstów pod zabawę liryczno stylistyczną nasyconą odniesieniami popkulturowymi, tylko w zabawę wersami w sposób czysto techniczny. belmondziak nie ma tak ciekawych i zajebistych w swojej prostocie wersów: "mam minimum 3 półkule" albo "zrobiłem se maturę, tylko że w gumce". To normalne że jak artyści współpracują do dzialają na siebie wzajemnie na płaszczyźnie pisarskiej i stricte artystycznej.
Druga sprawa jest taka że Poldon ma o wiele bardziej wyjebane w te nutki, robi to nawet nie z czystej zajawki tylko dla zabawy i beki.
a poza tym belmondziak i poldonik mają kilka tekstów pisanych wspólnie na kolanie.
przedszkolanek pisze: 28 sty 2021, 17:27 no i niech ktoś mi powie, że to nie jest pawoleh w nowym wcieleniu
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Belmondo

Post autor: baqlashan »

poztytiv pisze: 24 sty 2021, 22:19 nie pisze tekstów pod zabawę liryczno stylistyczną nasyconą odniesieniami popkulturowymi
jak to nie? prześledz se jego początki zanim jeszcze się skumał na dobre z hewrą i był traktowany jako OG skład MOBBYN
poztytiv pisze: 24 sty 2021, 22:19 belmondziak nie ma tak ciekawych i zajebistych w swojej prostocie wersów
ma takich milionkroć więcej od poldona

i ja poldona szanuję i lubię, ale to zwyczajnie nie ta liga co Młody Gdynianin

zapamiętaj to sobie chłopie, Belmo gra w jednoosobowej lidze z samym sobą, nikt mu nigdy nie dorówna, on jest ponad
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
poztytiv
Zbanowany
Posty: 83
Rejestracja: 31 maja 2020, 10:46

Re: Belmondo

Post autor: poztytiv »

nie ma co się spuszczać nad Algidą stary, jest dobry ale nie jest najlepszy i nigdy nie będzie. ma ogromny potencjał i talent ale zaprzepaścił to wszystko i poszedł w narkotyki i w dilerkę.
ma ogromne zaplecze popkulturowe i widać jego wiedzę, ma niebanalny styl składania wersów ale i tak dla mnie Poldon w takich humorystycznych grach słownych to jest ewenement polskiego rapu.
przedszkolanek pisze: 28 sty 2021, 17:27 no i niech ktoś mi powie, że to nie jest pawoleh w nowym wcieleniu
Awatar użytkownika
Tylko dobre dzinsy
Posty: 582
Rejestracja: 08 paź 2019, 15:37

Re: Belmondo

Post autor: Tylko dobre dzinsy »

Belmondo tylko uklad nerwowy przeszkadza w wyrazaniu siebie swiatu
Jak mlody g tylko troche mlodszy
Se wyjebalem z polski I ciagle na
Wolnosci mimo ze popelnilem wiele zbrodni
Awatar użytkownika
poztytiv
Zbanowany
Posty: 83
Rejestracja: 31 maja 2020, 10:46

Re: Belmondo

Post autor: poztytiv »

nie no bez kitu ale żeby w 2021 robić geniusza z Belmondziaka to trochę xd
przedszkolanek pisze: 28 sty 2021, 17:27 no i niech ktoś mi powie, że to nie jest pawoleh w nowym wcieleniu
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Belmondo

Post autor: baqlashan »

poztytiv pisze: 24 sty 2021, 22:25 jest dobry ale nie jest najlepszy i nigdy nie będzie
jest najlepszy niezmiennie od 2014 do teraz, i taki stan rzeczy jeszcze potrwa do kiedy będzie nagrywał

żeby ktoś go przebił to
a) belmondo musiałby po prostu nie nagrywać
b) nihil z furii musiałby zacząć rapować
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Belmondo

Post autor: oyche »

poldon to dla mnie bardziej wankej type niz belmondo, zreszta sam gdzies o tym przewija w tekscie
Awatar użytkownika
poztytiv
Zbanowany
Posty: 83
Rejestracja: 31 maja 2020, 10:46

Re: Belmondo

Post autor: poztytiv »

baqlashan pisze: 24 sty 2021, 22:28 jest najlepszy niezmiennie od 2014 do teraz
jest najlepszy w pewnych kategoriach, nie ma czegoś takiego jak "obiektywnie najlepszy raper we wszystkim".
proste przykłady: wartość artystyczna (nie stricte kulturowa) - Oskar83, Taco Hemingway, Cartman
koncept artystyczny: osa, cartman,
Młody G jest nadal tylko uzależnionym od narkotyków uzależnionym typkiem który siedzi na bieżąco w popkulturze, ma talent ale nie ma co z niego robić boga. rozumiem, że jesteś sajko, ale czasami trzeba przyjąć do wiadomości przykrą prawdę.
przedszkolanek pisze: 28 sty 2021, 17:27 no i niech ktoś mi powie, że to nie jest pawoleh w nowym wcieleniu
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3259
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: Belmondo

Post autor: yungXpaproch »

belmondo primetime na mobbyn, po rozpadzie hewry tez puszczal kozaki, scib zbyt luzny czesto ale zostawil pare zwrotek refrenow, ktore sa majstersztykami. a co do uhqqow to belmondo duzo zajebistych wejsc na bit dal ale gsp sluchalny na 3 numerach, nie mowiac juz o featuringach jakiegos bajorsona, ktory kurwa przed majkiem nigdy nie powinien stawac.

ze dla belmondo pisali teksty to ekstremalnie glupi farmazon, ktory bardzo latwo zweryfikowac sluchajac jak on mowi normalnie, bo charakterystyczne i skladanie zdan, i slownictwo, essa
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Belmondo

Post autor: baqlashan »

poztytiv pisze: 24 sty 2021, 22:32 jest najlepszy w pewnych kategoriach, nie ma czegoś takiego jak "obiektywnie najlepszy raper we wszystkim".
jasne że nie ma czegoś takiego... a w zasadzie nie było, przez długie długie lata wszystko w tej muzyce było subiektywne, ale potem przyszedł belmondo i każdy wybraniec od razu skminił że on obiektywnie jest najlepszy, sorry ale jeśli tego nei widzisz to znaczy że nie doznałeś wizji, przykro mi, nie jesteś po prostu wrażliwy na tak subtelnie tętniące zajebistością i ogładą piękno ultymatywnego rozpierdolu w stanie czystym jakim był G z okresu H&M
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3259
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: Belmondo

Post autor: yungXpaproch »

oyche pisze: 24 sty 2021, 22:30 poldon to dla mnie bardziej wankej type niz belmondo, zreszta sam gdzies o tym przewija w tekscie
nawiazania do piosenek dinali w co drugiej nucie
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Belmondo

Post autor: baqlashan »

no jest z tej samej wiochy co wankz, ot co

zreszta dinalowy poldon to znacznie później, na początku poldon to zwykły wychowanek rapowy belmonda, co słychać widać i czuć
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Opieronie
Posty: 2174
Rejestracja: 18 paź 2019, 17:35

Re: Belmondo

Post autor: Opieronie »

baqlashan pisze: 24 sty 2021, 22:35 przez długie długie lata wszystko w tej muzyce było subiektywne, ale potem przyszedł belmondo
Awatar użytkownika
aes
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2020, 5:52
Lokalizacja: Wola

Re: Belmondo

Post autor: aes »

to nie księga tajemnicza prolog
1# fan francuza mordo
Awatar użytkownika
Opieronie
Posty: 2174
Rejestracja: 18 paź 2019, 17:35

Re: Belmondo

Post autor: Opieronie »

Ja tam od tyłu nie czytam.
ODPOWIEDZ