Belmondo

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Czy będziecie dalej słuchać Belmondo?

Tak
439
74%
Nie
155
26%
 
Liczba głosów: 594

Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2989
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Belmondo

Post autor: vampmoney »

a Ty wiesz co to znaczy dobre zwrotki?
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6234
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: Belmondo

Post autor: FruitOffTheWall »

będę pisał to kurwa do końca życia ze prime time belmondziaka to nagrywki z kazem wiadomo hewra mobbyn to kozaki ale projekty z bedogie sa kurwa nie do przebicia ni chuja
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
mlody jelcz
zielony skurwiel
Posty: 638
Rejestracja: 05 paź 2019, 9:30
Lokalizacja: pochodzenie nieznane

Re: Belmondo

Post autor: mlody jelcz »

mordziaty tymczasem
na ciebie mówią samosieja a na mnie zielony skurwiel
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Belmondo

Post autor: oyche »

prime belmonda to solowe luzaki + uhqqow
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Belmondo

Post autor: oldschool »

Nie no kurwa, gdzie uhqqow a gdzie SCiB :dunno:
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Belmondo

Post autor: oyche »

mobbyn w topce a scib ciekawostka dla najbardziej zagorzalych fanow belmo

nie ma na scib kawalka ktory chocby muskal stylem takie bengery jak esb czy gasnica

Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
kurwa oczywiscie mialem na mysli mobbyn a nie uhqqow, przepraszam
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Belmondo

Post autor: oldschool »

A ok. I tak uważam, że SCiB>Mobbyn, ale tutaj już się kłócił z twoją opinią nie będę, bo jestem w stanie ją zrozumieć :)
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Belmondo

Post autor: baqlashan »

Tylko dobre dzinsy pisze: 24 sty 2021, 14:27 A to nie było tak, ze mu ziomeczki pisali teksty i namawiali do nagrywek bo on sam jakos niespecjalnie był tym wszystkim zajarany?
nie było
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Tylko dobre dzinsy
Posty: 582
Rejestracja: 08 paź 2019, 15:37

Re: Belmondo

Post autor: Tylko dobre dzinsy »

Nie wiem jak dla mnie na tym scib z kazem bardzo spoko jakies gnocchi te sprawy wersy sa fajne nawiazania mobbyn tez kultowe teksty ale juz troche inny lot ale potem to jakis regres ogromny dzien dobry ziemniaki i inchalacja skrobii

Moze towarzystwo mu wtedy lezalo, ja wiem z doswiadczenia ze jak sie siedzi z ekipą talerze lataja to teksty same sie pisza praktycznie

edit: no wyszedlbym nawet ze stwierdzeniem ze na scib teksty pisal kazek a na mobbyn hewerka mu cos rzucala, edit2: moze bardziej prawdopodobna wersja jest taka ze kazek po prostu pomagal cos tam raz na jakis czas skrobnal, refreny niektore razem nawijaja, moze I razem pisali jesli tak to propsy dla kaza ze dba o projekt a nie wysyla zwrote I wez sie dograj
Jak mlody g tylko troche mlodszy
Se wyjebalem z polski I ciagle na
Wolnosci mimo ze popelnilem wiele zbrodni
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11511
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Belmondo

Post autor: SWN »

Tylko dobre dzinsy pisze: 24 sty 2021, 18:31 no wyszedlbym nawet ze stwierdzeniem ze na scib teksty pisal kazek
Przecież Kaz Bałagane pewnie dotąd nie rozumie połowy odniesień w porównaniach Belmondziaka, a Ayn Rand to dla niego jakaś knajpa z wschodnim żarciem. Obaj dali tam legendarne zwrotki, ale jeden był półkę wyżej jeśli chodzi o kreatywność, generowanie abstrakcyjnych linijek i mieszanie najdziwniejszych inspiracji. Największą siłą Kaza była właśnie ta surowość i prostota, gdzie Belmondo zredefiniował w polskim rapie grę słowem i rozpoczął cały nurt małych, kserujących go podpierdalaczy.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10231
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Belmondo

Post autor: ART »

wezcie sprawdzajcie ip najpierw czy cos zamiast wdawac sie w polemike z tymi prowami
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Belmondo

Post autor: oyche »

Tylko dobre dzinsy pisze: 24 sty 2021, 18:31 dzien dobry ziemniaki i inchalacja skrobii
wlasnie zajebiste to bylo
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Belmondo

Post autor: baqlashan »

SWN pisze: 24 sty 2021, 18:44 Przecież Kaz Bałagane pewnie dotąd nie rozumie połowy odniesień w porównaniach Belmondziaka, a Ayn Rand to dla niego jakaś knajpa z wschodnim żarciem.
i tyle w temacie

idea w ogóle że ktokolwiek mu pisał jakieś tam teksty to jest abstrakcja, on cały czas potrafi z dupy nawinąć freestyle które błyskotliwością zjada cokolwiek od bałagana, co więcej sam belmondziak temu zaprzeczał, i sam oyche doniz pytany na live czy to prawda że belmondowi kopsali wersy odpowiedział że to jakiś farmazon

belmondo zjadał ich tam wszystkich pod względem songwritingu, te osławione "burze mózgów" zapewne też tak wyglądały że to belmondo więcej im wkładał niż oni mu, normalne że jak na głos rzucisz pół wersu na free i któryś twój ziomek te drugie pół go dokończy czyniąc go jeszcze lepszym to możecie się dogadać i se normalnie powiniesz ten wers, ale nie przeceniałbym tutaj kogokolwiek z H&M, bo po nagrywkach dobitnie słychać kto tam najlepiej składa

poldon od zawsze brzmi jakby był nieudolną próbą dogonienia belmondowej stylówki belmonda - z czasem to się przerodziło w coś zajebiste i autorskiego, ale nadal słychać tam że to belmondo na niego wpływał a nie na odwrót

Dodano po 38 sekundach:
Tylko dobre dzinsy pisze: 24 sty 2021, 18:31 dzien dobry ziemniaki i inchalacja skrobii
mordo jak tam zdrowie top 3 belmonda easy, i numer napisany długo po rozpadzie H&M ;)
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2229
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Belmondo

Post autor: SiNi »

Jaayu pisze: 24 sty 2021, 13:09 imo jesli dopiero zaczynasz tworczosc belmonda to dobrze sprawdzic wiadomo plyte MOBBYN, albo luzaki z Bedogie
Spoiler
belmondziarz w swoim prime
Pierwsze co to zakupiłem uhqqow, ale sprawdzę wszystko co podesłałeś.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9771
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Belmondo

Post autor: jajca »

Ja bym strzelał, że z tymi tekstami jeśli już, to prędzej było na odwrót - przecież poldonowi belmondo nawet ksywę wymyślił, a zwrotki Pana Łukasza na sosie czy mobbyn lp to Belmondziak po wylewie. Wspomniane namecheckingi jakiejś Niny Hagen czy Ayn Rand, generalnie erudycja i otrzaskanie popkulturowe z całego towarzystwa rezonowaly tylko w Tytusowych zwrotkach. Przypominam, że na nastoletnim blogu Belmondziaka wśród ulubionych plyt były takie rzeczy, jak Manuel Göttsching albo inne talking heads, a było to 15 lat temu, podczas gdy balagane słucha Palucha w 2021.
A i niektóre wejścia na płycie z gps (chociażby "nieprawdopodobne") czy z tej ostatniej epki wciąż nieosiągalne dla kogokolwiek nawijającego po polsku
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Belmondo

Post autor: baqlashan »

jajca pisze: 24 sty 2021, 19:20 Ja bym strzelał, że z tymi tekstami jeśli już, to prędzej było na odwrót - przecież poldonowi belmondo nawet ksywę wymyślił, a zwrotki Pana Łukasza na sosie czy mobbyn lp to Belmondziak po wylewie. Wspomniane namecheckingi jakiejś Niny Hagen czy Ayn Rand, generalnie erudycja i otrzaskanie popkulturowe z całego towarzystwa rezonowaly tylko w Tytusowych zwrotkach. Przypominam, że na nastoletnim blogu Belmondziaka wśród ulubionych plyt były takie rzeczy, jak Manuel Göttsching albo inne talking heads, a było to 15 lat temu, podczas gdy balagane słucha Palucha w 2021.
otóż to byczq, zgadzam sie w 100%
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Belmondo

Post autor: oyche »

Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Belmondo

Post autor: przedszkolanek »

mówiąc krótko: z całej tej ekipy belmondziak miał największy tzw. kapitał kulturowy, co nie dziwi biorąc pod uwagę jego pochodzenie
ksiazenieporzadek

Re: Belmondo

Post autor: ksiazenieporzadek »

Z tym ayn rand to chyba zapedziliscie się bo kojarzę posty kaza o tej książce jak wrzucał i polecał książkę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Belmondo

Post autor: oldschool »

Miałem to pisać, przecież kurwa Kaz Bałagane swoją płytę w Stepie nazwał Źródło, ale wziąłem to za jakąś przenośnię, a nie dosłownie.
ODPOWIEDZ