Sokół

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Dzonson
Posty: 227
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: Sjk 022

Sokół

Post autor: Dzonson »

Weteran, dinozaur, człowiek biznesu, chłopak z osiedla, wielki filantrop. Członek takich grup jak ZIP Skład, WWO, TPWC. Dwie płyty w duecie z Marysią, teraz wydał niedawno solo. Jak się zapatrujecie na muzykę tego wielkiego warszawiaka? IMO top polskiego rapu.




Obrazek
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: Sokół

Post autor: many-s »

Polecam zwrotkę Sokoła z W.D.C.S.D. kończy. Pierwsze WWO. Legendarne gówno gdzie pierwszy raz pojawiły się dwie turystki.
Awatar użytkownika
Dzonson
Posty: 227
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: Sjk 022

Re: Sokół

Post autor: Dzonson »

Pierwsze WWO to w ogóle płyta trochę zapomniana, a dużo mówiąca o rapie w tamtych czasach. Ciekawe pomysły dot. sampli (Intro Konami z PSX w Dwa Sumienia), skity, ponadczasowe klasyki, świetne zwrotki, barwne featuringi. Jeden z moich ulubionych albumów all time.
Obrazek
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 649
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: Sokół

Post autor: Artazz »

Z nieoczywistych opcji to ja bardzo lubię zwrotkę Narratora na Bez refrenu z pierwszej producenckiej Volta.

Co tu dużo mówić na jego temat, wielka postać dla polskiego rapu. Pod względem doboru bitów na swoje projekty nie wiem czy nie numer 1 w kraju.
Awatar użytkownika
Dzonson
Posty: 227
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: Sjk 022

Re: Sokół

Post autor: Dzonson »




Właśnie wleciało na YT
Obrazek
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5169
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Sokół

Post autor: kapec »

No klipu do kawałka z 2013 roku to się nie spodziewałem.
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11606
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Sokół

Post autor: FLoo »

ten klip zrobili 5 lat temu
Największa pizda na forum:

Mider
marcinq
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2019, 16:32
Lokalizacja: Bristol

Re: Sokół

Post autor: marcinq »

Orientuje się ktoś co Sokół gra obecnie na koncertach? Będzie jeden niedaleko i zastanawiam się czy się przejść...
Gusher
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:38

Re: Sokół

Post autor: Gusher »

Mix klasyków typu "Jeszcze będzie czas", "każdy ponad każdym" czy "damy radę" oraz kawałków z najnowszej płyty.
A i ostatnio grał zwrotkę z "Uderz w Puchara", fajnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Sokół

Post autor: przedszkolanek »

Sokół odpowiada na pytania od widzów popkillera (Słowianie, płyta i proces produkcyjny, współpraca z zagranicą, numer z Hewrą od 10:30, prognozy na przyszłość, autotune itp.)
Spoiler
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Sokół

Post autor: jajca »

Dla mnie ostatecznym wyznacznikiem tego, jaki jest numer, jest to, czy jest dobry, czy ch***wy. Nie interesuje mnie to, czy to zrobi kucharz, sprzątacz czy YouTuber. Jego zawód nie jest ważny. To, jak się ubiera to są kwestie dodatkowe, ale żeby wypowiadać się, dawać komuś rady, to trzeba mieć jakiś backup, trzeba mieć coś zrobione. Te słowa muszą mieć jakieś pokrycie. Komu wydaje się, że to gra komputerowa, komu? Wymień mi jedną postać z nowej szkoły, której wydaje się, że to gra komputerowa.
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 649
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: Sokół

Post autor: Artazz »

O ile dobrze zrozumiałem, to on tam chyba z tą gra komputerową nie odnosił się do rapowania, a do intensywności melanżowania.
dms
Posty: 292
Rejestracja: 06 maja 2019, 21:11
Lokalizacja: slizg.eu

Re: Sokół

Post autor: dms »

czy tylko ja po koncercie Wojtka czułem się jak po festiwalu nieśmiesznych żartów?
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Sokół

Post autor: lysy »

tylko raz widziałem sokoła na żywo, na hip-hop fever w 2016, gdzie wyszedł na scenę, rapował patrząc w tekst na smartfonie, przy czym i tak w połowie zwrotki się pogubił i przerwał
Dzonson pisze: 20 kwie 2019, 11:45 Pierwsze WWO to w ogóle płyta trochę zapomniana, a dużo mówiąca o rapie w tamtych czasach. Ciekawe pomysły dot. sampli (Intro Konami z PSX w Dwa Sumienia), skity, ponadczasowe klasyki, świetne zwrotki, barwne featuringi. Jeden z moich ulubionych albumów all time.
zgadzam się, o masz i pomyśl rzadko się mówi, a to klasyka polskiego hip-hopu i jedyne, co lubię od sokoła. szczególnie kawałki z włodim i pelsonem. chociaż bardziej lubię pierwszą ziperę i chleb
Awatar użytkownika
camzatizbak
Posty: 3901
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: Sokół

Post autor: camzatizbak »

Kawał historii polskiego rapu, ma pomysł na życie, łeb do tekstów. Lepiej się słucha jego w kawałkach niż w wywiadach lub czyta jego wpisy, które mnie strasznie irytują. Odlajkowałem fanpejdż.
LPC AFRO TRAP BANGER singiel
CAMZAT x KIDD - Babo Sza singiel
DMG96 x CMZT kompilacja vol.1 spotify
bortwick pisze: 17 lis 2023, 16:10 paluch w arcie, to jest to
dzikie okrzyki coś jak bruce lee
kiedy tnę ścierwa bagnetem francuskim
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Sokół

Post autor: sugarhill_notausgang »

Podwójna platyna za "Wojtek Sokół" potwierdzona. Propsy Wojtek.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Sokół

Post autor: baqlashan »

przedszkolanek pisze: 07 cze 2019, 1:00 Sokół odpowiada na pytania od widzów popkillera (Słowianie, płyta i proces produkcyjny, współpraca z zagranicą, numer z Hewrą od 10:30, prognozy na przyszłość, autotune itp.)
Spoiler
Sokół nawet mądrze gada, ten epilog gdy przewiduje przyszłość polskiej sceny w punkt, zgadzam się z każdą prognozą
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Sokół

Post autor: Bryx Fenrir »

Matko bosko winyl ostatniej płyty za 150 zł :shock:
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Sokół

Post autor: mlodyperkez »

no pro8l3mu byly chyba po 120 a i tak musialem kupic od resellera za 2 stowki :dunno: ale fakt, drogo fhuj
ODPOWIEDZ