Pih

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

tanio
Posty: 77
Rejestracja: 03 maja 2019, 0:52

Re: Pih

Post autor: tanio »

Bitch, real Gs move in silence like lasagna
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Pih

Post autor: phobos »

Whtn pisze: 09 gru 2019, 23:16 No wielce dziwne że w prawie 2020 ktoś ma wyjebane na wariatów w baggy jeansach robiących fikolki na chuju, albo na dorosłych chłopów co sobie psikają sprejem po elewacjach, to po prostu słuszny kierunek rozwoju.
Jak byłem małolatem to przerobiłem cały kanon tej muzyczki, od public enemy (okropnie się zestarzalo btw) po atcq aż do nadrobienia podstaw cash money/no limit. I dochodzę do wniosku że ta muzyka jest ciągle taka sama, zmieniają się tylko okoliczności jej powstawania. Wiecie, mniej więcej od momentu gdy rap stał się muzyką ulic (zdaje sobie sprawę z początków rapu jako muzyki imprezowej, bez głębszej treści) większość raperów nagrywa po prostu o tym co widzi na ulicach, z tym, że wraz z wyparciem tv/gazet/radia przez internet, dużo lepiej przyswajamy krótkie i zwięzłe informacje, wiecie, kiedyś nas czy tam inny rakim mógł nagrać całą 16nastke na temat konfidentów, dzisiaj wystarczy, że czif kif powie, że snitch niggas thats the shit i dont like, i to ma taką samą moc oddziaływania, tylko treść przekazana jest adekwatnie do czasów w których żyjemy. I w poldonie jest tak samo, rozwój kraju naturalnie wypiera peneriade poza margines sceny, już coraz mniej jest rapu o siedzeniu na ławce i piciu harnasi skoro nawet turbo patusy w stylu tpsa czy tam dixonow żyją sobie z muzyki jak pączki w maśle i nie muszą kraść babciom torebek pod warzywniakiem, więc treść ich muzyki chcąc nie chcąc ewoluuje razem z nimi. Dlatego w dzisiejszych czasach taki pihszou lirycznie nie ma racji bytu, jest reliktem gorszych czasów, i słuchać go można co najwyżej wspominkowo jeżeli jest się dziadem prowansalskim ala flint.
generalnie można się zgodzić, tylko to spłycanie piha do tpsów czy innego rapu o rabunku pod warzywniakiem to trochę dalekie od rzeczywistości, gość nie robił/robi ugrzecznionego rapu do puszczania w radiu, ale no. Tylko czy musi być tak, że przekaz muzyczny jest skazany na dezaktualizację? Według mnie każdy muzyk powinien potrafić napisać właśnie taki tekst, że niezależnie kiedy go odsłuchasz/przeczytasz to będzie go można jakoś odnieść do realiów ludzkiego istnienia. Pih takich tekstów trochę miał, takie kawałki jak wersy nocą albo mnie nie żałuj z KW się zbyt nie postarzały i za 10 lat pewnie też będzie można je sobie odpalić na słuchawkach, ale nie zamierzam nikogo przekonywać, że to jakiś zajebisty rap o życiu i jebać bananów bo nie kumają linijek. Chodzi o to, że dobrze, jak muzyka czy inne utwory są w pewnym stopniu uniwersalne. Ludzi generalnie trapią te same problemy od lat i chociaż nie trzeba już dziś zapierdalać zimą po drewno do lasu to starczy wejść np. w JPD by zobaczyć, że niektóre rzeczy się nie zmieniają :lol: Chyba, że chodzi o to, że z takim rapem jak się robiło z 10 lat temu nie zawojuje się sceny i nowych odbiorców no to cóż, niestety
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Pih

Post autor: przedszkolanek »

tanio pisze: 10 gru 2019, 2:28
przedszkolanek pisze: 10 gru 2019, 1:23 skoro już odpływamy
jacy 'my'? norbi to nie hiphop?
my jako społeczność forumka, a odnosiłem się do całego wątku, do twojego posta nawet najmniej
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2028
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Pih

Post autor: gods bidness »

Pierwszy polski hip hop to Franek Kimono czy było coś wcześniej?
Awatar użytkownika
KomunistomPodPrad
Posty: 274
Rejestracja: 05 wrz 2019, 18:43
Lokalizacja: Carcosa

Re: Pih

Post autor: KomunistomPodPrad »

Whtn pisze: 09 gru 2019, 23:16 No wielce dziwne że w prawie 2020 ktoś ma wyjebane na wariatów w baggy jeansach robiących fikolki na chuju, albo na dorosłych chłopów co sobie psikają sprejem po elewacjach, to po prostu słuszny kierunek rozwoju.[..] I w poldonie jest tak samo, rozwój kraju naturalnie wypiera peneriade poza margines sceny, już coraz mniej jest rapu o siedzeniu na ławce i piciu harnasi skoro nawet turbo patusy w stylu tpsa czy tam dixonow żyją sobie z muzyki jak pączki w maśle i nie muszą kraść babciom torebek pod warzywniakiem, więc treść ich muzyki chcąc nie chcąc ewoluuje razem z nimi. Dlatego w dzisiejszych czasach taki pihszou lirycznie nie ma racji bytu, jest reliktem gorszych czasów, i słuchać go można co najwyżej wspominkowo jeżeli jest się dziadem prowansalskim ala flint.
Nie no ja pierdole stary ja wszystko rozumiem ale zeby stwierdzac ze, pihszou lirycznie nie ma miejsca bytu :rotfl: wyjatkowej klasy post, moze pod wzgledem brzmienia i odbiorcow nie ma, ale lirycznie pih wciaga kurwa dupa te nowe kawalki
Whtn pisze: 09 gru 2019, 19:52
4 elementy, chuj mnie to
Kiedy byłem gimbusem, słuchałem Mobb Deep i AZ
A teraz chuj mnie to
mam cos rownie ambitnego https://youtu.be/k_X1ER_IZgE?t=164
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Pih

Post autor: Whtn »

Ok boomer
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4251
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: Pih

Post autor: gogi »

dla mnie ok boomer w dyskusji to jak argumentum ad hitlerum, strona używająca go z miejsca przegrywa
Spoiler
inb4 ok boomer
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Pih

Post autor: Luxair »

W ogóle się zastanawiałem jak przetłumaczyć na polski "OK Boomer". Jakieś "Dobrze dziadku" czy coś?
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6550
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Pih

Post autor: Jose »

"spieprzaj, dziadu"
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Pih

Post autor: phobos »

"wypierdalaj chamie za bramę"
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2359
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Pih

Post autor: kshaq »

okej wybuchaczu
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5208
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Pih

Post autor: kapec »

Pih x Dejw x Kojot x Nyczak x Hollow – Jeden Strzał (prod. Magiera x Piti x Zbych x Greg Nacky)
"Zarapuj dla Niepodległej!" to kolejny projekt spod szyldu Druga Strona Ulicy. Tym razem uczestnicy warsztatów z Pihem oraz Magierą skupili się na hip-hopowej interpretacji pojęcia "wolność" – a wszystko to w duchu pamięci kształtowania kulturowej tożsamości Polski po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Pih

Post autor: przedszkolanek »

Luxair pisze: 10 gru 2019, 15:31 W ogóle się zastanawiałem jak przetłumaczyć na polski "OK Boomer". Jakieś "Dobrze dziadku" czy coś?
jedyna prawilna polska wersja "ok, boomer" to - "(ty) po prostu - wybacz - niewiele rozumiesz z kontekstu, który Peter Sloterdijk nazywa bardzo trafnie psychospołecznym"
cytat ma już tydzień, a ciągle mnie rozpierdala :lol:
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Pih

Post autor: oyche »

Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3747
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Pih

Post autor: Bryx Fenrir »

Awatar użytkownika
guzi
Posty: 1160
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:26
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pih

Post autor: guzi »

Słuchając tego mada miałem wrażenie ze jakiś mój ziomek podsyła swoją pierwszą nutkę i chce się pochwalić
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Pih

Post autor: daveyo »

TO CZY TO - PIH #113
Spoiler
Nic mnie tak nie wkurwia jak Ci raperzy co nie potrafią wybrać między jednym, a drugim.
Awatar użytkownika
Dolarydolary
Posty: 340
Rejestracja: 06 paź 2019, 20:07

Re: Pih

Post autor: Dolarydolary »

Nic mnie nie wkurwia tak jak pih
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13193
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Pih

Post autor: oldschool »

Pih nagrywał o wygrywaniu życia 15 lat wcześniej, niż to było modne
Spoiler
Szprycha nie chce ciągnąć rozmowy a druta
Ej dycha posyp, wszystkim wóda
Czuje niedosyt i przesyt po życia trudach
Czekają na mnie jeszcze aniołka uda
Co mam z tego? dzień cieplejszy, lżejszy
Pierwszy, ostatni, gdy nie przegram w życiu, tylko na playstation
Przyznasz, uderzam w Twoją dumę
Kiedy słyszysz, że jedziemy na dziewięć taksówek
Kolejarz, w sześciu dusimy kurwę jak cytrynę
Do złej gry robi dobrą minę, a dla nas cymes
:lol:
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: Pih

Post autor: arboozrap »

To na tamten czas jeden z najmocniejszych utworów w polskim rapie.
ODPOWIEDZ