Pih

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5695
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: Pih

Post autor: TdW »

Wloowka pisze: 08 gru 2019, 17:12 Nie no aorta na piździe mi pękła w tym momencie, Pan elitarny słuchacz
:bowdown: :D
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5583
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Pih

Post autor: koniec »

sorry że nie są ładnie cytaty z nickami ale tak mi było wygodniej
Ale jakbym miał wybrać jakieś jego wersy, które zapadły w pamięć i żyją w głowach ludzi od Wrocławia po Białystok, to nic bym nie wymyślił.
hib hob umarł bo wersy quebo niby w pamięć nie zapadają. Idąc tym kryterium to hib hob żyje pełnią życia bo wersy Belmondziaka zapadają ludziom w głowach w całej polsce.
Pih to był i jest hip-hop, choćby już tylko jako zagrożony wymarciem gatunek.
tutaj nie wiem sam sobie zaprzecza, bo niby hib hob umarł ale jednak żyje tylko jest na wymarciu. hib hob szrodingera
Nie zrobi furory wśród instagramowych 13-latek, bo nie nosi modnych ciuszków, nie robi trendowych ruchów na teledyskach i nie ma fajnych tatuaży bad boya z bravo girl.
tutaj pih jest hib hobem bo nie jarają się nim gimby i się nie chcą ubierać w baggy jak on ale kilkanaście lat temu gimby chodziły w bagi i robił wśród nich furorę, co zresztą sam autor postu przyznaje mówiąc że sam będąc gimbem był taki wczuty. Użytkownik próbuje użyć argumentu o fanach przeciwko quebo nie widząc że taki sam by można o pihu napisać, ale tego w życiu nie zauważy bo mu nie pasuje do tezy
Konkurencji w mainstreamie praktycznie nie ma - Łona, to nie poezja, tylko publicystyka. Bisz to bardziej filozofia. Eldo to po prostu mędrek.
tutaj cała polska scena skwitowana jakimiś zdawkowymi zdaniami, treści żadnej.
I nawet nie chce mi się laikom i ignorantom tłumaczyć, czemu Pih to poeta, bo nie zrozumieją i w swoim stylu, stylu swoich czasów, strywializują i wyśmieją.
tutaj pięknie sobie leci, laicy piha nie zrozumieją i wyśmieją bo pochodzą z innych czasów a chwilę później pisze
I Pih ma 100% racji, że ta muzyka już nie mówi o rzeczach ważnych, poważnych, a zamiast mówić o problemach pokolenia, to raczej jest tylko emanacją tych problemów - czyli skrajnie psychopatyczną powierzchownością, ćpaniem i kąpielami w wannie. Czyli tym, czym mniej więcej ludzkość się staje - cyberpunkową tłuszczą bez uczuć i sumień, która na każde próby wejścia na poziom uczuć i emocji odpowiada skrajnym szyderstwem jako reakcją obronną.
nie zauważając że może on sam nie jest skumać muzyki dzisiejszego pokolenia.
I w ogóle to tłumaczenie, że ta muza nie mówi o problemach pokolenia tylko je emanuje fikołek pod tezę jak się patrzy.
Jeśli utworzyłby się jakiś panel dyskusyjny uniwersyteckich literaturoznawców, to gwarantuję, że więcej do powiedzenia mieliby na temat Boisz się alarmów
gdybanie jakieś bezwartościowe, zresztą huj tam z tym całym pihem, chce sobie go uważać za wybitnego poetę to spoko, bardziej się skupiam na hib hob is dead
to jakkolwiek to śmiesznie dziś brzmi, noszenie szerokich spodni, nosiło za sobą jakąś odpowiedzialność
no brzmi śmiesznie
Nie mogłeś nosić baggy jeansów i nie ogarniać rapowych kaset czy chociaż jeździć na desce.
no u mnie cała szkoła nosiła, każdy chłopaczek w mojej klasie chciał jeździć na desce a rapu słuchałem tylko ja z ziomkiem. Shieet dobrą anegdotką da się wszystko udowodnić co nie?
Żeby coś nagrać, stworzyć, trzeba było się wysilić
tutaj nie wiem pretensje o to że teraz łatwiej coś komuś stworzyć?
kultury wynajdywania sampli
to istnieje na większą skalę niż ludzie myślą nadal, w grupkach na fejsie czy discordach na przykład
rymowania w kółeczku
to też istnieje, wystarczy poszukać klipów jakichś drillowych składów gdzie ludzie się w ekipach spotykają, tam czuć jak ta kultura tętni życiem
ale kiedyś hip-hop jako muzyka był właśnie artystyczną emanacją całej subkultury
i nadal jest, tylko że teraz hib hob jest popkulturą, zamiast się cieszyć że ludzkość docenia jego piękno to narzekanie jakieś bo się ktoś już elitarny nie czuje :what:
Na koncertach nie było 14-letnich dziewczynek, bo zwyczajnie ta muzyka była za brudna, zbyt hermetyczna, za mało cukierkowa, żeby taka przeciętna zadowolona z siebie nastolatka, wychowana na uładzonych chłopcach, chciała tego słuchać.
ależ byli wtedy w hip-hopie wykonawcy, których sobie 14 letnie dziewczynki mogły słuchać, i są teraz tacy raperzy, których nie słuchają
Były ziomki podobnie ubrane, ogolone, którzy czuli ze sobą więź i jakiś stopień wtajemniczenia w coś hermetycznego i elitarnego.
takie ekipy nadal są
Dzisiaj jest to totalnie egalitarne, powierzchowne, słuchają tego przysłowiowi wszyscy, od naprawdę małych dzieci po dorosłych, ale głównie są to ludzie, dla których muzyka jest tylko jakimś tam czaso-umilaczem i nie przykładają do niej większej wagi
casualowi słuchacze rapu i muzyki w ogóle zawsze istnieli i zawsze byli większością
Nie hołdują wiedzy, jaka się z tym wiązała, a słuchacza obowiązywała. Nie wiedzą, co to są podwójne rymy
polscy raperzy też na przykład przez długi czas nie za bardzo wiedzieli co to są podwójne, ba do rakima czy kool g rapa raperzy nigdzie nie za bardzo wiedzieli czym są podwójne. Czy hib hob wtedy jeszcze nie żył według tego kryterium?

A jeszcze wracając do Rakima, to jakby on prezentował kiedyś podejście do twojego. Hip-hop lat 90 i lat 80 różnił się diametralnie, wtedy też tacy ludzie jak Rakim czy De La Soul(którzy przez to mieli beef z tupakiem chociażby) kompletnie prostestowali przeciw temu jaki stał się hib hob, to nie jest nic nowego, że ludzie nie potrafią zaakceptować zmian. Epoki się kończą ale hib hob trwa nadal elo.
Czyli tym, czym mniej więcej ludzkość się staje - cyberpunkową tłuszczą bez uczuć i sumień, która na każde próby wejścia na poziom uczuć i emocji odpowiada skrajnym szyderstwem jako reakcją obronną.
Przecież w dzisiejszym społeczeństwie a przede wszystkim rapie właśnie widać bardzo dobrze to, że raperzy coraz częściej nie boją się mówić o swoich uczuć i emocjach, takich z którymi pewnie jakiś pih się nie utożsamia ale nadal emocjach. Jeszcze raz, jak można mieć pretensje do ludzi o to że trywializują teksty piha to samo robiąc z tekstami innych raperów.
Jak już się pojawiają te emocje, to są one takim chaotycznym rozemocjonowaniem jak u tych wszystkich Bedoesów, Kartkych, Quebonafidów. Jest to taka płytka, histeryczna emocjonalność borderline.
Takim myśleniem jak zostało przedstawione się sugeruje że czyjeś emocje są bardziej wartościowe, masz pretensje do ludzi, którzy nie potrafią skumać tego o czym pih nawija samemu deprecjonując i skreślając to o czym nawijają raperzy, którzy twoim zdaniem nie są hib hobem.

No ogólnie zaskoczony jestem że ktoś to może brać na poważnie i jeszcze propsować, chociaż te 2 ancymony co po nim wjechały mówiąc o discopolo i facetach w sukienkach jeszcze lepsze
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3637
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Pih

Post autor: Moltisanti »

To jest zawsze niesamowite że istnieją ludzie którzy potrafią zdobyć wiedzę niemal doktorską na temat tego dlaczego ziemia jest płaska i tak samo istnieją ludzie jak [mention]gods bidness[/mention] czy Pih którzy potrafią świetnie wytłumaczyć dlaczego coś nie jest hip hopem mimo że nim oczywiście jest. Obie te grupy łączy to że na początku wyszli z totalnie błędnych założeń. To jest tak jakbym uznał że liczba 2 to jest 3 i później dokonywał przejebanych obliczeń, nie wiedząc że popełniłem błąd na samym początku.

Hip hop na początku był muzyką do której ludzie tańczyli, bawili się, był robiony na takich podkładach że Pih powiedziałby dzisiaj że to nie jest hip hop. Weź odpal sobie jeden z drugim Zulu Nation, przecież jakby im puścić muzykę takiego Piha to by się zesrali z beki i zaczęli bujać do Język Ciała Tymka, a z Quebonafide porozmawialiby o otwartości na różnorodność. Smutny pan który nie może przeboleć że został wyrzucony na śmietnik historii muzyki którą kocha.

They strongly promote that Hip-Hop was created to provide 'peace, love, unity and having fun' for those in the ghetto, and eventually onward to all those supportive of the culture.

Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
KomunistomPodPrad
Posty: 274
Rejestracja: 05 wrz 2019, 18:43
Lokalizacja: Carcosa

Re: Pih

Post autor: KomunistomPodPrad »

A czemu mowisz czym byl hip-hop na poczatku, co to za odniesienie, czlowiek na poczatku byl praktycznie malpa ktora srala pod drzewo stary,tym jest czlowiek?. Hip-hop wyewoluowal w KULTURE podobnie jak ludzie, zarzucasz glupie bledy a sam je robisz.

Po drugie dorabiasz filozofie do przemowienia truskulowego rapera ktoremu sie nie zgodzil wajb pod scena a mial ewidentnie ostro wypite.

Po trzecie posluchajcie sobie co mowi weteran hip-hopu w Polsce Eros rowniez w odniesieniu do PIHa , wyraza wiecej niz tysiac slow :lol: . Jezeli to nikomu nie daje do myslenia to chyba juz nic nie da, ja wole utozsamiac hip-hop z brzmieniem Nowego Jorku z lat 90 niz jakiegos kasztana z jutuba ktory buduje lepianki w majnkrafta
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3637
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Pih

Post autor: Moltisanti »

No mówię o tym dlatego bo to Pih zarzuca że to co robią obecni raperzy kłóci się z korzeniami (nie wiem czy przesłuchałeś wywiad, bo ja do niego się odnoszę).

Sam w sumie przyznajesz mi rację bo mówisz że człowiek wyewoluował i mimo że jest inny to dalej jest to człowiek. Tak samo Pih powinien zrozumieć że to że hip hop jest inny to nie znaczy że to nie jest hip hop, bo ciągłość jest zachowana.
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Pih

Post autor: mlodyperkez »

o kurwa czy tutaj sie odpierdala rozmowa o tym co jest a co nie jest hh? chyba bede musial przesledzic poprzednie strony.
Awatar użytkownika
KomunistomPodPrad
Posty: 274
Rejestracja: 05 wrz 2019, 18:43
Lokalizacja: Carcosa

Re: Pih

Post autor: KomunistomPodPrad »

Spoczko, odnosilem sie bez sluchania wywiadu z PIHem, nie zamierzam tego sluchac, jezeli jest tak jak mowisz o korzeniach to tu masz racje. Mi chodzi o to, ze jak jest zalozmy youtuber Lord Kruszwil i zaklada ze teraz bedzie raperem, to moze rapowac i to jest rap, ale to ni chuja nie jest hip-hop, bo nie ma tu zadnego polaczenia z duchem tej KULTURY. PISJOL
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Pih

Post autor: Whtn »

4 elementy, chuj mnie to
Kiedy byłem gimbusem, słuchałem Mobb Deep i AZ
A teraz chuj mnie to
Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: Pih

Post autor: JoeyJoeJoe »

Wloowka pisze: 08 gru 2019, 17:12 Przecież on z ryja nawet wygląda na debila i alkusa
Mocarny argument.
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2035
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Pih

Post autor: gods bidness »

Czyli Norbi i KASA to hip-hop?
tanio
Posty: 77
Rejestracja: 03 maja 2019, 0:52

Re: Pih

Post autor: tanio »

Whtn pisze: 09 gru 2019, 19:52 4 elementy, chuj mnie to
Kiedy byłem gimbusem, słuchałem Mobb Deep i AZ
A teraz chuj mnie to
ja podejrzewam, ze Pih nawet w pijackim amoku jednak zdawal se sprawe, ze raper Quebonafide miesci sie w formalnych granicach hip hop [melodeklamacja do melodyjek], a jak powiedzial, ze to jednak nie jest hip hop, to mial na mysli jakies pozaformalne warunki hip hop, ktorych Quebonafide nie spelnia. nie wiem, jakie to warunki, Pih pewnie tez nie, ale nie sadze, zeby Pihowi chodzilo o wymog rapowania o 4 elementach, bo sam Pih tez raczej nie rapowal o tanczeniu breaka itp., bardziej wlasnie o Mobb Deep i AZ. co jak co, ale trzeba przyznac Pihowi, ze cala swoja kariere byl konsekwentnie przygnebiajacy, wulgarny, prostacki i obrzydliwy, dokladnie tak jak zwykly czlowiek zyjacy w nieludzkich warunkach kapitalistycznej gospodarki. natomiast Quebonafide to taki sympatyczny ziomeczek, wesoly, roztanczony, dziewczeta go uwielbiaja, chlopcy tez, kochany mis. sprawia wrazenie, ze wszystko jest dobrze, mimo ze nie jest
Sean ujal to lepiej
It goes punch, shoot, stab, kill
Smoke this, sniff that, nigga pass the pills
Niggas rap about daffodils
Tree hugger
That's when the gat clap ya grill
zanim umarl z rozpaczy
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3495
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Pih

Post autor: Jaayu »

wpadam jebnąć bałdałna dla użytkownika wloowka i koniec, zacytować whtn
Whtn pisze: 09 gru 2019, 19:52 4 elementy, chuj mnie to
Kiedy byłem gimbusem, słuchałem Mobb Deep i AZ
A teraz chuj mnie to
a na koniec poinformowac, ze przypomina mi to dyskusje jutubowe o nieszczęsnej ameryczce i te fikołki dlaczego xxx może być hip hop a yyy nie bo nie i koniec a także co jest prawdziwym rapem i ze trap to nie rap i inne pierdolenie kurwa gowna
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2035
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Pih

Post autor: gods bidness »

4 elementy, chuj mnie to
Kiedy byłem gimbusem, słuchałem Mobb Deep i AZ
A teraz chuj mnie to


No przecież dokładnie o tym pisałem. W swoim pierwszym poście, że hip-hop nie istnieje, bo se zmarł, odjebał kitę. I że takie podejście mają dzisiejsi twórcy rapu. Zresztą to nic nowego w historii, że się młodzież obraża i buntuje wobec dokonań poprzednich pokoleń. Tylko, że jak się zaczął taki romantyzm, to nikt się nie upierał, że to dalej oświecenie, tak jak większość z was się upiera, że to hip hop.
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5583
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Pih

Post autor: koniec »

masz rodzaje muzyki poważnej z różnych epok i pomimo tego że są z różnych epok i charakteryzują się innymi rzeczami to nadal jest to muzyka poważna
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Pih

Post autor: Whtn »

No wielce dziwne że w prawie 2020 ktoś ma wyjebane na wariatów w baggy jeansach robiących fikolki na chuju, albo na dorosłych chłopów co sobie psikają sprejem po elewacjach, to po prostu słuszny kierunek rozwoju.
Jak byłem małolatem to przerobiłem cały kanon tej muzyczki, od public enemy (okropnie się zestarzalo btw) po atcq aż do nadrobienia podstaw cash money/no limit. I dochodzę do wniosku że ta muzyka jest ciągle taka sama, zmieniają się tylko okoliczności jej powstawania. Wiecie, mniej więcej od momentu gdy rap stał się muzyką ulic (zdaje sobie sprawę z początków rapu jako muzyki imprezowej, bez głębszej treści) większość raperów nagrywa po prostu o tym co widzi na ulicach, z tym, że wraz z wyparciem tv/gazet/radia przez internet, dużo lepiej przyswajamy krótkie i zwięzłe informacje, wiecie, kiedyś nas czy tam inny rakim mógł nagrać całą 16nastke na temat konfidentów, dzisiaj wystarczy, że czif kif powie, że snitch niggas thats the shit i dont like, i to ma taką samą moc oddziaływania, tylko treść przekazana jest adekwatnie do czasów w których żyjemy. I w poldonie jest tak samo, rozwój kraju naturalnie wypiera peneriade poza margines sceny, już coraz mniej jest rapu o siedzeniu na ławce i piciu harnasi skoro nawet turbo patusy w stylu tpsa czy tam dixonow żyją sobie z muzyki jak pączki w maśle i nie muszą kraść babciom torebek pod warzywniakiem, więc treść ich muzyki chcąc nie chcąc ewoluuje razem z nimi. Dlatego w dzisiejszych czasach taki pihszou lirycznie nie ma racji bytu, jest reliktem gorszych czasów, i słuchać go można co najwyżej wspominkowo jeżeli jest się dziadem prowansalskim ala flint.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2035
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Pih

Post autor: gods bidness »

No przecież mówię, że nie dziwne, tylko naturalne.

To co z tym Norbim? Hip hop czy nie?



Kto jest ojcem polskiego hip hopu?
tanio
Posty: 77
Rejestracja: 03 maja 2019, 0:52

Re: Pih

Post autor: tanio »

norbi to oczywiscie hip hop, scislej rzecz biorac chyba g-funk, ale nie wiem. jak sie nie zgadzasz, ze hip hop to forma muzyczna, ktora mozna wypelnic jakakolwiek trescia, to podaj te pozaformalne kryteria hiphopu [nalegam]
eeehhhh, rozmawiac z wami nie jest latwo
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Pih

Post autor: przedszkolanek »

skoro już odpływamy, to co z tym Januszem Laskowskim, hip-hop czy nie?
tanio
Posty: 77
Rejestracja: 03 maja 2019, 0:52

Re: Pih

Post autor: tanio »

przedszkolanek pisze: 10 gru 2019, 1:23 skoro już odpływamy
jacy 'my'? norbi to nie hiphop?
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3637
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Pih

Post autor: Moltisanti »

tanio pisze: 10 gru 2019, 1:15 norbi to oczywiscie hip hop, scislej rzecz biorac chyba g-funk
Zdajesz sobie sprawę co oznacza to G przed funk? :rotfl:
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
ODPOWIEDZ