Tau/Medium

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Tau/Medium

Post autor: Jose »

Propsuję również tego posta, nie pamiętam zupełnie "Remedium" i "Restauratora", "On/Off" nie słuchałem, ale "Księga pszczół" była nawijkowo i bitowo bez zarzutu, tylko tekstowo właśnie mocno oazowa i z jakimiś durnymi storytellingami w stylu "wylało mi się piwo, to był znak, zacząłem wierzyć" i czasami słychać było u niego to neofickie, niezdrowe podejście, już u rapujących księży było mniej tak nachalnych tekstów, niemniej przymykając uszy na teksty, to naprawdę dało się tego słuchać, jakoś też nie odlatywał w te durne teorie z filmików, no i właśnie - też te filmiki znam raczej z nagłówków na glamrapie i starałem się to olewać, dzięki czemu nie byłem aż tak zrażony do niego.

Nie sądzę, by kończył karierę, raczej znowu zmiana ksywki, mam nadzieję, że nie dorobi do tego ideologii w każdym razie i nie wskoczy na poziom jeszcze wyższego fanatyzmu.
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2298
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Tau/Medium

Post autor: kapper1 »

Tańczenie na tiktoku > jakieś swoje wysrywy
Sokół pierdoli podobne kocopoły, Kali to samo i jest spoko? :lol:
Zajebisty raper, który odleciał. Tyle.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5395
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Tau/Medium

Post autor: clockers »

Sokół pierdoli podobne kocopoły? co masz konkretnie na myśli, bo aż się zaciekawiłem.
jasnejasne
Posty: 78
Rejestracja: 20 maja 2019, 19:03

Re: Tau/Medium

Post autor: jasnejasne »

Jose pisze: 26 cze 2020, 16:13 Propsuję również tego posta, nie pamiętam zupełnie "Remedium" i "Restauratora", "On/Off" nie słuchałem, ale "Księga pszczół" była nawijkowo i bitowo bez zarzutu, tylko tekstowo właśnie mocno oazowa i z jakimiś durnymi storytellingami w stylu "wylało mi się piwo, to był znak, zacząłem wierzyć" i czasami słychać było u niego to neofickie, niezdrowe podejście, już u rapujących księży było mniej tak nachalnych tekstów, niemniej przymykając uszy na teksty, to naprawdę dało się tego słuchać, jakoś też nie odlatywał w te durne teorie z filmików, no i właśnie - też te filmiki znam raczej z nagłówków na glamrapie i starałem się to olewać, dzięki czemu nie byłem aż tak zrażony do niego.
"Restaurator" i "On/Off" do zapomnienia, ale "Remedium" było intrygujące. Dość ważny był kontekst premiery tamtej płyty, to miał być pierwszy pełnoprawny album wydany po "coming-oucie". Pamiętam, że branża na to czekała, ale bardziej na zasadzie "będzie beka co", bo bardzo prawdopodobne było, że wyjdzie z tego totalnie kompromitujący autora "Grall" na sterydach.

Tymczasem jak dla mnie wybrnął. Było sporo neofickiego mamrotania, ale ten nieco sekciarski klimat był też umiejętnie rozładowywany lekkim humorem. Potrafił też na tym albumie różnicować treść, wychodzić poza banały, a ten ( https://youtu.be/0WyrD9TZSug?t=221 ) wjazd uważam za jeden z jego najlepszych wjazdów ever. Ogólnie znajdowanie zalet w tym albumie było zaskakująco łatwe, potem było znacznie gorzej, właściwie zamykały się one w standardowym pakiecie "bity & flow".

Jakby odkurzył stary warsztat i zaczął rozkminiać tematy "chrześcijańskie" na takim poziomie, na jakim rozkminiał teorie spiskowe na TRW, to bym brał.
Edycja: ... bo w tym momencie manifestów o jego nawróceniu słucha się dokładnie tak, jak Zeusowego coachingu, VNMowych historii o odstawieniu wina, czy Kękowego tatusiowania. Nie "czuję" tego, jest to totalnie nieprzekonujące.
Edycja 2: No bo, kurwa mać, po tylu płytach mógłby już pójść dalej niż jakieś ozaowe ogólniki które popycha się dzieciom w pierwszej podstawowej. Gdzieś na "Egzegezie 2" gadał że jara się historiami świętych, to niech zrobi z tego jakiś storytelling który wywoła dyskusję, cokolwiek. Tematy wokółreligijne to naprawdę głęboka studnia z której można długo czerpać, ale uparł się, że będzie jamesem bondem, agentem Jego Królewskiej Mości. Bez sensu.
Awatar użytkownika
Hyperborea
Posty: 100
Rejestracja: 21 sie 2019, 19:35

Re: Tau/Medium

Post autor: Hyperborea »

Ja też propsuję posty użytkownika @jasnejasne, jak również użytkowników @potter i @Jose. Zgadzam się z większością, co napisaliście.

Ale żeby było bardziej kontrowersyjnie, szczerze uważam, że "Graal" to najlepsza płyta Kowalczyka. Nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek inny utrzymał tak wysoki poziom przez praktycznie całe dwupłytowe wydawnictwo, w zasadzie nie ma tam kawałków do wyjebania i wszystko składa się w spójną całość. Muzycznie to pieprzone arcydzieło, które moim zdaniem stoi nawet wyżej niż TRW czy "Egzegeza 2". W ogóle styl produkcji z całej płyty jest unikalny. Odnośnie samego rapu, to pod względem flow i techniki było wciąż bardzo dobrze, choć trochę zeszły chyba na drugi plan przy warstwie tekstowej. Teksty to najbardziej kontrowersyjna część płyty, jest tam dużo odlotów, ale Medium wtedy faktycznie taki był i czuł to, co tam powiedział. Ale przy tym całym radykalizmie trzeba przyznać, że było wciąż w pizdu ciekawych pomysłów na kawałki i te teksty były o czymś, wymagały jakiejś uwagi słuchacza, potrafiły zainteresować.

Aha, jeszcze jedno, na "Graalu" były też zajebiste featuringi.

A jako Tau nagrał kilka solidnych albumów, z których szczególnie podobała mi się "Egzegeza 2". Nie byłbym jednak tak hojny przy ocenie "Remedium" jak user @jasnejasne - niestety, uproszczenie tekstów po "Graalu" i pierwszej "Egzegezie" aż bolało. Po prostu zbiór banałów i truizmów, jak pisał bodajże Flint. Można by dyskutować, do kogo to było skierowane i na ile w ogóle przekonujące. Bitowo i rapowo było wciąż dobrze, ale też bolało, jaka było przepaść w nawijce między nim a Zeusem (który być może dał tam zwrotkę życia). W sumie podobnie było w przypadku "Restauratora" i "ON/OFF", ale jakoś mniej mnie to raziło - może dlatego, że miałem już mniejsze oczekiwania i zdałem sobie sprawę, że celem Taua nie był już artyzm i nagrywanie jak najlepszych płyt, tylko szeroko pojęte ewangelizowanie. No ale kawałek "Restaurator" był zajebisty - jakby Tau cały czas nagrywał w takim klimacie...
moxxi
Posty: 4876
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Tau/Medium

Post autor: moxxi »

Ja również podbije że Graal to najlepsza płyta, dobrze że mam płytki i sobie odpale zaraz, tylko czemu ze spotify spadło :( A raczej wszystko sygnowane Medium :bag:
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Awatar użytkownika
Mutley
Posty: 511
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:23

Re: Tau/Medium

Post autor: Mutley »

nigdy nie było niczego od Mediuma na streamingach
happiness only real when shared
Awatar użytkownika
Finn
Posty: 2723
Rejestracja: 22 lip 2019, 12:19

Re: Tau/Medium

Post autor: Finn »

Graal byłby dobry album, gdybym nie znał języka polskiego.
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Tau/Medium

Post autor: Moltisanti »

Ta dyskusja i propsy są dziwne. Tak jakbym wjechał do wątku o nie wiem, Breiviku i pisał "nie rozumiem hejtów, przecież ten ziomek ma całkiem duże IQ" i wszyscy "no racja racja". Przecież nikt nie pisze że Medium robi muzycznie złe płyty, nikt chyba mu nigdy warsztatu nie odmawiał. Hejty dotyczą tego że jest jebanym kretynem i tu się wszyscy zgadzamy od początku, tak myślę :dunno:
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5395
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Tau/Medium

Post autor: clockers »

^woooooord
Awatar użytkownika
Damian
Posty: 395
Rejestracja: 22 kwie 2019, 2:48

Re: Tau/Medium

Post autor: Damian »

Rowniez wysoko cenie sobie Graal. Muzycznie imo najlepiej wyprodukowana plyta w PL, szczegolnie Polkula Ksiezyca. Magia.

Wczesniejsza tworczosc przed Graalem to rzecz jasna Liga Mistrzow. Szkoda, ze doszlo do zmiany tworczosci Medium->Tau, bo Piotrek bez tych skrajnosci, odlotow, a pozniej banalow mial szanse byc dzisiaj numerem 1 w polskim mainstreamie. Bylo to widac jak na dloni po debiucie na legalu z TRW. Jako Tau miewal przeblyski i zadatki do powrotu dawnego stylu w utworach „Restaurator” czy na Egzegezie w „ul. Znakow Zapytania”, ale to raczej byly wyjatki od reguly. Razilo tez czeste odchodzenie od wlasnej produkcji. Dla mnie zupelnie nie zrozumiale, bo gosc jako producent tworzy niesamowita muzyke.

To, ze to nie koniec rapowania to raczej pewne. Czeka nas zmiana ksywki. Pytanie w ktora to pojdzie strone. Poprzednia dla jego tworczosci okazala sie sporym zjazdem. Jako Medium mial wszystko by rozjebac ta scene. Pytanie czy on to jeszcze czuje czy nie jest juz w stanie wyrzucic z siebie wiecej ponad te banaly, ktorymi nas raczyl przez ostatnich 7-8 lat. Jako sajko tworczosci Medium zaluje, ze facet przespal ten okres. Jak juz powyzej kolega wspomnial, nawet nie odchodzac od tych relifijnych tresci, mozna bylo to ubrac w lepsza forme i stworzyc z tego kilka mocnych albumow.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Tau/Medium

Post autor: Jose »

Moltisanti pisze: 28 cze 2020, 1:35 Przecież nikt nie pisze że Medium robi muzycznie złe płyty, nikt chyba mu nigdy warsztatu nie odmawiał. Hejty dotyczą tego że jest jebanym kretynem i tu się wszyscy zgadzamy od początku, tak myślę
Niby tak, ale z drugiej strony często widzę (niekoniecznie na SLGWK), że ludzie na ksywkę Tau natychmiastowo reagują beką, obrażaniem i xdddowaniem go. I tak, zgadzam się, że najczęściej mu się to należy, ale fajnie, że user jasnejasne przypomniał, że to dobry raper, bo niektórym się zapomniało.
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Tau/Medium

Post autor: Kubinsky »

podbijam, że graal to jedna z najlepszych(jak nie najlepsza) polska płyta rapowa jeśli chodzi o produkcje.
o pózniejszej twórczosci sie nie wypowiem, bo słuchałem juz tylko wyrywkowo.
moxxi
Posty: 4876
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Tau/Medium

Post autor: moxxi »

Mutley pisze: 28 cze 2020, 0:40 nigdy nie było niczego od Mediuma na streamingach
a rzeczywiście, kurwa coś mi się pojebało :lol:

to nawet gorzej :(
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Tau/Medium

Post autor: baqlashan »

propsy @jasnejasne za tego posta, ale beton pozostanie betonem, ja tam se już odpuściłem, bo rozmowa na poziomie "ugabuga tau radykał i fanatyk bo nawija o bogu" jest jałowa
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Tau/Medium

Post autor: Moltisanti »

Gość zrobił "ugabuga tau radykał bo nawija o bogu" z ''ugabuga tau radykał bo mówi że śmierć milionów zwierząt to kara za istnienie ludzi orientacji seksualnej" :lol:

Należy się :bowdown: za taką usilną próbę bronienia popierdoleńsca ze swojej sekty. Księżą broniący pedofilów byliby dumni
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Tau/Medium

Post autor: zemsta1kadluba »

Jaka jego sekta jak oni różne wyznania :lol:
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Tau/Medium

Post autor: baqlashan »

Moltisanti pisze: 02 lip 2020, 21:21 Gość zrobił "ugabuga tau radykał bo nawija o bogu" z ''ugabuga tau radykał bo mówi że śmierć milionów zwierząt to kara za istnienie ludzi orientacji seksualnej"
bardziej chodziło o aborcję, o to ile jest ich dokonywanych rocznie w australii, jeśli do tego pijesz

no i Tau miał oczywko rację, i szkoda że już nie nawija bo to było ścisłe top polskich raperów, możliwe że nawet top 3 obok belmonda i jimsa
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: Tau/Medium

Post autor: potter »

Nowa płyta jeszcze w tym roku
Awatar użytkownika
Niepokojoncy_Poeta
Posty: 27
Rejestracja: 08 paź 2019, 1:06

Re: Tau/Medium

Post autor: Niepokojoncy_Poeta »

ODPOWIEDZ