Tau/Medium

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Yossarian
Posty: 68
Rejestracja: 20 maja 2019, 21:52

Re: Tau/Medium

Post autor: Yossarian »

odświeżyłem sobie właśnie seans i album trochę przydlugi aby zdusić na raz, ale połowa numerów to niesamowite sztosy, pięknie leci, był potencjał.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Tau/Medium

Post autor: clockers »

https://www.popkiller.pl/2021-05-06%2Ct ... i-fundacji

ojciec tadeusz rydzyk tylko że rapowy
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Tau/Medium

Post autor: oyche »

raper prosi o kupowanie jego płyt, skandal :lol:
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Tau/Medium

Post autor: baqlashan »

fajnie jakby tau nagrał kiedyś płytę na organach i z chórami starych bab na refrenach, tak po staropolsku, taka polska odpowiedź na "jesus is king" westa by rozjebała wierze, już kiedyś sobota coś z tym kminił wraz z matheo i spoko to było, do tera pamietam refren ww starych bab z kółka różańcowego co śpiewały "paaaaaniee, zmiłuj się nad naaaamiiii", świetne to było
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Tau/Medium

Post autor: clockers »

lol :lol: :lol:

i w bonus tracku cover bogurodzicy
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Tau/Medium

Post autor: baqlashan »

co kurwa lol? bo religijne to lol? wyobraź sobie że w US rapie normalnym jest samplowanie murzyńskich plemion i ich rytualnej muzyki, albo innych takich folkowych rzeczy, to i polski dewocjonalny folk można byłoby zaadaptować w ramach tej muzyki, i jak będzie wykonane dobrze to nie ma w tym żadnego przypału

a jesus is king jest fenomenalną płytą i top 1 kanyego imo
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Tau/Medium

Post autor: Kubinsky »

ehh, nie słucham piotrka już od x lat (raz na rok jakiś pojedynczy numer gdzieś usłyszę ale zapomnę po chwili) ale wciąż przy każdej okazji jak zobaczę nowy post w tym temacie przypomina mi sie jaki chłop miał potencjał i troszkę mnie to boli jak się potoczyły jego dalsze losy. już nawet kompletnie pomijając treść i tę całą religijną otoczkę, to przecież taki graal (który był też już mocno odklejony) to jest piękna płyta pod względem flow i produkcji. ten mega klimat osiągnięty przez zabawy z odwracaniem sampli/jakimiś lekkimi odlotami w ambient... cudo. do tego te flow którym piotras bawił się tam tak, że łooo.
a potem jak sluchałem restauratora i remedium (nie pamiętam które pierwsze było) to czułem jakbym słuchał jakiejś wykastrowanej wersji tego rapera. boli mnie to troszkę wciąż, bo kiedyś byłem mega fanem, nawet za tych czasów kiedy już lekko "ześwirował".
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Tau/Medium

Post autor: clockers »

baqlashan pisze: 07 maja 2021, 17:13 co kurwa lol? bo religijne to lol? wyobraź sobie że w US rapie normalnym jest samplowanie murzyńskich plemion i ich rytualnej muzyki, albo innych takich folkowych rzeczy, to i polski dewocjonalny folk można byłoby zaadaptować w ramach tej muzyki, i jak będzie wykonane dobrze to nie ma w tym żadnego przypału

a jesus is king jest fenomenalną płytą i top 1 kanyego imo
wylajtuj wariacik :)

nie wiem, co masz na myśli konkretnie mówiąc polski dewocjonalny folk (takie np wykorzystanie ludowizny, jak piejo kury piejo jest zajebiste, ale to nie rap), ale jeśli miałeś na myśli jakieś szlagworty w stylu boże coś polskę albo inne potworki znane z polskich kościołów (zasugerowałem się tym panie zmiłuj się nad nami) śpiewane przez stare baby i jeszcze piszesz, że to mogłaby być odpowiedż na jesus is king, czy tam inne projekty z wykorzystaniem zajebistych czarnych chórów gospel, to prychnąłem nieco, bo wyobraźnia podpowiada mi, że chyba byłoby to jednak spektakularne gówno
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Tau/Medium

Post autor: oyche »

nie wiem jak tam pieśni religijnie, ale w takiej 'hemp armii' chór zajebiście siedzi
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Tau/Medium

Post autor: baqlashan »

clockers pisze: 07 maja 2021, 17:30 nie wiem, co masz na myśli konkretnie mówiąc polski dewocjonalny folk (takie np wykorzystanie ludowizny, jak piejo kury piejo jest zajebiste, ale to nie rap), ale jeśli miałeś na myśli jakieś szlagworty w stylu boże coś polskę albo inne potworki znane z polskich kościołów (zasugerowałem się tym panie zmiłuj się nad nami) śpiewane przez stare baby i jeszcze piszesz, że to mogłaby być odpowiedż na jesus is king, czy tam inne projekty z wykorzystaniem zajebistych czarnych chórów gospel, to prychnąłem nieco, bo wyobraźnia podpowiada mi, że chyba byłoby to jednak spektakularne gówno
przesłuchaj se początek tego numeru: https://www.youtube.com/watch?v=CMrzuvWRq7Q

nie wiem co się gra w pl kościołach katolickich, sam byłem w takowym tylko 2 razy w życiu, ale interesuje się tym co grają w kościołach francuskich i tam są bangery na bangerze (przykład: https://www.youtube.com/watch?v=NucyLmoVSXY ) - ogolnie to jest kopalnia fenomenalnych materiałów na sampling

a co do tego "panie zmiłuj się nad nami" to ja tam uważam że jest kozak, no ale że te bogurodzicowe są zbyt smętne to się zgodzę w sumie

muzycznie to i tak prawosławie ora katolicyzm (przykład: https://www.youtube.com/watch?v=-2it--2P-ag ) i szkoda że w rosji nikt nie zrobił orthodox rapu z prawdziwego zdarzenia, w ogóle takie połączenie religia plus muzyka to bardzo cienka granica między geniuszem a cringiem, JiK póki co najlepsze co wyszło w tej stylistyce, nie jest tanie, nie ma zbędnego patosu, nie jest takie przaśnie-wsiurskie, dlatego lubie i słucham

pozdro
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Tau/Medium

Post autor: clockers »

sorry jakoś zamuliłem.

no generalnie też znowu wszystko się zbiega do wrażliwości i preferowanej estetyki. dla mnie jednak to panie zmiłuj się nad nami, na którym oparł bit Matheo, brzmi troszkę krindżowo, bo po prostu te kobity w tych kościołach zawodzą strasznie i do tego fałszują i uszka trochę krwawią najzwyczajniej w świecie. no ale nie wiem, może to też trochę przez to, że wiem że to kawałek Soboty xD albo może gdyby tylko na małym fragmencie sampla to oprzeć, jakoś subtelniej to ogarnąć..

jeśli chodzi o wokal, jakąś głębię i moc z niego płynącą, ale też jego brzmienie, to imo nic nie ma podjazdu do czarnych gospelowców. ten przykład z prawosławnej pieśni niezły klimat i też zapewne coś z tego dałoby się wyciągnąć, ale no to musiałby robić właśnie jakiś Kanye albo DJ Muggs, a nie Tau :D

piona
Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2032
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

Re: Tau/Medium

Post autor: Krynew »

Tau w wersji drill z numerem promującym film:

Kocham, pozdrawiam
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Tau/Medium

Post autor: clockers »

ożeszkurwa xDDD
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: Tau/Medium

Post autor: piernikowyskoczek »

bardzo fajna nutka
Awatar użytkownika
guzi
Posty: 1157
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:26
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tau/Medium

Post autor: guzi »

dobry numer
od jakiegośczasu Tau mocno inspiruje sie refrenami Kiełasa
onizuka
Posty: 714
Rejestracja: 17 maja 2019, 11:47

Re: Tau/Medium

Post autor: onizuka »

świetne to jest
Awatar użytkownika
NEGRO
Posty: 1454
Rejestracja: 27 lip 2019, 14:59

Re: Tau/Medium

Post autor: NEGRO »

bardzo dobry numer ;)
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: Tau/Medium

Post autor: piernikowyskoczek »

ale tam niezłe linijki są : o

czasami odnoszę wrażenie, że jestem na scenie jak pod blokiem chodnik
bo plują na mnie i jadą na płytach, a mnie nadal po głowie chodzą ich losy
Awatar użytkownika
wueste
Posty: 176
Rejestracja: 07 kwie 2021, 22:15

Re: Tau/Medium

Post autor: wueste »

Podobne linijki o chodniku nawinął tutaj:
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2298
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Tau/Medium

Post autor: kapper1 »

Dobry numer, po prostu.
ODPOWIEDZ