Tau/Medium

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Wojslaw
Posty: 102
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:22
Lokalizacja: Kraków

Re: Tau/Medium

Post autor: Wojslaw »

Moltisanti pisze: 04 gru 2020, 15:24 Chyba Wojsław nie dostrzegasz tej znaczącej różnicy że raperzy hedonisci uprawiaja reportaż a Tau uprawia indoktrynacje. Jak słucham se rapera który mowi ze rucha szlaufy to nie czuje sie zobligowany do przyjecia jego stylu życia. Tau swoją moralnością szczuje, przez co jak nie masz jego kodeksu wartości to słuchając go, slusznie czujesz sie atakowany.
No nie powiedziałbym do końca, że ograniczają się do reportażu, często jest to związane z afirmacją takiego stylu życia i wyśmiewaniem tych, którzy do niego nie przystają, zwłaszcza w kontekście bragga i toksycznych wzorców męskości kultywowanych przez tę część środowiska hip-hopowego. WMO to, że nie odbierasz tego w taki sposób jak Taua wynika z tego, że otoczenie generalnie przyzwyczaja nas do takich treści poprzez przekaz medialny i zabiegi marketingowe, podczas gdy Tau ze swoją narracją odcina się na tym tle. Dysonans poznawczy i tyle.
Moje: YouTubeFacebook
Dupnij se lekturkę: Anarchizm.info
Awatar użytkownika
Karkovsky
Posty: 158
Rejestracja: 02 maja 2019, 15:42

Re: Tau/Medium

Post autor: Karkovsky »

Wojslaw pisze: 04 gru 2020, 13:19
Karkovsky pisze: 04 gru 2020, 10:07 A co do Tau...chapeu bas. Myślę, że gdyby nawijał o tym, o czym nawija przecietny polski raper, zamiast o Bogu, to byłby w ścisłej topce, jeśli chodzi o popularność. Przecież takiego Szpaka (którego zresztą wymienia w tekście) to on zjada dupą. Tau ma wszystko, co musi mieć raper: przede wszystkim zajebisty głos, wyczucie rytmu, flow, przyśpiewki, naprawdę dobre teksty, dobór bitów- od zawsze- na najwyższym poziomie. Jedyna rzecz, która u niego "nie siedzi" to właśnie treść tych tekstów.
Cytuję z wątku o „Ikonie”, ale odpowiem tutaj, bo to bardziej ogólna kwestia: w sumie mimo, że jako rodzimowierca jestem wręcz wrogi temu, co głosi Tau, to tak sobie kminię, że temu, co głosi topka sceny lub przynajmniej jej większość (hedonizm, egoizm, nihilizm) jest w równym stopniu lub nawet bardziej zjebane. Dlatego dopierdalanie się wyjątkowo do niego za przekazywany światopogląd jest hipokryzją

To mówiłem ja, typo od dissu na kościoł*.
Wiesz, ja się nie przypierdalam, tylko stwierdzam fakty, plus dodałem komentarz, że uważam, że gdyby miał inną tematykę, to bylby bardziej popularny.
Ja nic do niego nie mam, ze sobie głosi te swoje prawdy, ze rapuje o Bogu. Na poczatku tej przemiany bylo w tym więcej nachalnej indoktrynacji, teraz trochę spuścił z tonu, zmienił trochę stylistykę na bardziej przystępna, i bardzo dobrze.
Dla mnie, jako osoby wierzącej w Boga, ale której nie po drodze z KK, słuchanie Taua po prostu nudzi. Coś jest takiego, ze mimo, iż sam prowadzę raczej spokojne, przeciętne życie, to lubię posłuchać przekazu typu: bragga, rocknroll, hedonizm,
czy ulica/gangsterka. I nie jestem w tym sam jak widać.
Poza tym, powiedzmy sobie szczerze, ilu młodych ludzi obecnie wierzy w Boga? Podejrzewam że w pokoleniu niżej ode mnie takich osób można ze świecą szukać, laicyzacja w Polsce przebiega w ogromnym tempie.
Awatar użytkownika
Wojslaw
Posty: 102
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:22
Lokalizacja: Kraków

Re: Tau/Medium

Post autor: Wojslaw »

W sensie nie chodziło mi o to, że konkretnie Ty się przypierdalasz, po prostu taka refleksja mi przyszła do głowy pod wpływem Twojej wypowiedzi i też dlatego wsm przeniosłem się do innego wątku z odpowiedzią
Moje: YouTubeFacebook
Dupnij se lekturkę: Anarchizm.info
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Tau/Medium

Post autor: baqlashan »

Wojslaw pisze: 04 gru 2020, 15:45 No nie powiedziałbym do końca, że ograniczają się do reportażu, często jest to związane z afirmacją takiego stylu życia i wyśmiewaniem tych, którzy do niego nie przystają, zwłaszcza w kontekście bragga i toksycznych wzorców męskości kultywowanych przez tę część środowiska hip-hopowego. WMO to, że nie odbierasz tego w taki sposób jak Taua wynika z tego, że otoczenie generalnie przyzwyczaja nas do takich treści poprzez przekaz medialny i zabiegi marketingowe, podczas gdy Tau ze swoją narracją odcina się na tym tle. Dysonans poznawczy i tyle.
sama prawda tutaj
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Tau/Medium

Post autor: Moltisanti »

Jaka prawda, co wy pierdolicie. Jest chociażby taki znany ksiądz na jutub langusta na palmie, typ robi reportaż ze swojego kato życia, zachwala taki styl życia, bragguje że doznał łaski Bożej i ni chuja nie czuje się atakowany gdy typka slucham, więc nie gadajcie mi tu o dysosnansie poznawczym (zwłaszcza ze to słowo jest tu zle uzyte)
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Tau/Medium

Post autor: Kubinsky »

Tau jest już na wyższym poziomie fanatyzmu religijnego i myślę że przedstawianie go jako normalnego katolika może byc krzywdzące dla ludzi wierzących którzy nie odlatują tak daleko jak wyżej wymieniony pan.

Swoją drogą zastanawiam sie co będzie jak(hipotetycznie)jego syn powie któregos dnia że on tej wiary jednak nie czuje i nie chce byc chrzescijaninem. Zastanawiam sie co zrobi w takiej sytuacji Piotrek, bo raczej na pewno by tak tego nie zostawił
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Tau/Medium

Post autor: baqlashan »

Kubinsky pisze: 05 gru 2020, 17:45 Tau jest już na wyższym poziomie fanatyzmu religijnego i myślę że przedstawianie go jako normalnego katolika może byc krzywdzące dla ludzi wierzących którzy nie odlatują tak daleko jak wyżej wymieniony pan.
to w czym się objawia te odlatywanie taua, bo chybba nie kumam
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Tau/Medium

Post autor: Kubinsky »

nie wiem no, pierwsze z brzegu przychodzą mi te nieszczęsne pożary w australii będące karą od Boga, konsultowanie z egzorcystą featuringu od quebonafide, uzdrowienia na koncertach... no i generalnie wciskanie religii katolickiej własciwie w każde możliwe miejsce zamiast starać się ten przekaz miłości do blizniego ubrać w bardziej przystępne formy nawet dla osób niekoniecznie odwiedzających kościół co niedziela. Myślę że gdyby te treści były bardziej uniwersalne ludziom o wiele łatwiej byłoby to przyjąć.
A tak raczej ciężko słuchać przekazu o dobroci i miłości gdy w tle wybrzmiewa subtelne straszenie słuchacza piekłem(opieram się jedynie na twórczości do remedium, pózniej już nie chciałem się męczyć i nie słuchałem). Takie coś może mieć serio zły wpływ zwłaszcza na osoby słabe psychicznie
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Tau/Medium

Post autor: baqlashan »

Kubinsky pisze: 05 gru 2020, 18:09 pierwsze z brzegu przychodzą mi te nieszczęsne pożary w australii będące karą od Boga
ja tam propsuje akcje, i sam zgadzam się z ideą że Bóg się manifestuje ludzkości poprzez takie zdarzenia, choć wiadomo że forma w jakiej tau to podał szerszej publice nie musi się podobać
Kubinsky pisze: 05 gru 2020, 18:09 konsultowanie z egzorcystą featuringu od quebonafide
no tu się zgodzę że beka
Kubinsky pisze: 05 gru 2020, 18:09 uzdrowienia na koncertach
od tego się potem odciął i przyznał że uległ swemu ego
Kubinsky pisze: 05 gru 2020, 18:09 no i generalnie wciskanie religii katolickiej własciwie w każde możliwe miejsce zamiast starać się ten przekaz miłości do blizniego ubrać w bardziej przystępne formy
dla mnie to w ogóle nie jest radykalne z perspektywy chrześcijanina, bo to opiera się na tym co mówi nowy testament - czyli że generalnie idzcie i walcie do ludzi drzwiami i oknami głosząc dobrą nowinę - bo kto jej nie usłyszy nie trafi do nieba, więc to chyba nie jest radykalne
Kubinsky pisze: 05 gru 2020, 18:09 Myślę że gdyby te treści były bardziej uniwersalne ludziom o wiele łatwiej byłoby to przyjąć
ale po co je uniwersalizować skoro jestem chrześcijaninem i wierzysz w to że Bóg się objawił, Jezus dał ludziom nowinę prosto od Boga i jest ona najlepszą instrukcją do trafienia do nieba? w ogóle nie rozumiem twojego argumentu, a ni tego jak to niby jest radykalne - to jest po prostu chrześcijańskie, a to że czemu takie zachowanie uchodzi dziś za radykalne to już wytłumaczył wcześniej kolega @Wojslaw , świat się zlaicyzował
Kubinsky pisze: 05 gru 2020, 18:09 ciężko słuchać przekazu o dobroci i miłości gdy w tle wybrzmiewa subtelne straszenie słuchacza piekłem
jak wyżej, taka jest wykładnia chrześcijańska i taka jest narracja nowego testamentu, szczególnie ewangelii jana i apokalipsy św jana

jeśli ktoś się określa jako katolik i uważa takie zachowania za oszołomskie to niech jeszcze raz przeczyta swoją świętą księgę, albo niech przynajmniej się zastanowi czy na pewno jest katolikiem - czy tylko tak się okresla bo się połamie jakimś opłatkiem raz do roku i został ochrzczony jako niemowle xD
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Tau/Medium

Post autor: Kubinsky »

O, nie wiedziałem że odciął się od tych uzdrowień, miło słyszeć.
Ogólnie spoko to wytłumaczyłeś i w sumie to nawet mnie przekonałeś że jednak to tau jest tym prawdziwym chrześcijanem(chrześcijaninem? Jaka jest poprawna forma?).

Mimo że raczej nie po drodze mi z jakąkolwiek religią to szanuję, że chociaż wiesz w co wierzysz, w przeciwieństwie do większości zadeklarowanych katolików w tym kraju.
Pozdro :D
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Tau/Medium

Post autor: baqlashan »

ja nawet chrześcijaninem nie jestem mordeczko ;)

Pozdro również i trzymaj się
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
scam_sakawa
Posty: 4647
Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Tau/Medium

Post autor: scam_sakawa »

Wojslaw pisze: 04 gru 2020, 15:45
Moltisanti pisze: 04 gru 2020, 15:24 Chyba Wojsław nie dostrzegasz tej znaczącej różnicy że raperzy hedonisci uprawiaja reportaż a Tau uprawia indoktrynacje. Jak słucham se rapera który mowi ze rucha szlaufy to nie czuje sie zobligowany do przyjecia jego stylu życia. Tau swoją moralnością szczuje, przez co jak nie masz jego kodeksu wartości to słuchając go, slusznie czujesz sie atakowany.
No nie powiedziałbym do końca, że ograniczają się do reportażu, często jest to związane z afirmacją takiego stylu życia i wyśmiewaniem tych, którzy do niego nie przystają, zwłaszcza w kontekście bragga i toksycznych wzorców męskości kultywowanych przez tę część środowiska hip-hopowego. WMO to, że nie odbierasz tego w taki sposób jak Taua wynika z tego, że otoczenie generalnie przyzwyczaja nas do takich treści poprzez przekaz medialny i zabiegi marketingowe, podczas gdy Tau ze swoją narracją odcina się na tym tle. Dysonans poznawczy i tyle.
Super wytłumaczone, podpisuję się pod tymi słowami.
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Finn
Posty: 2723
Rejestracja: 22 lip 2019, 12:19

Re: Tau/Medium

Post autor: Finn »

"Rząd dusz" powinien być muzyczką do spotu Konfederacji. No może poza tym GMO. Na końcu spotu powinna być końcówka pierwszej zwroty i fizys Brauna. :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2298
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Tau/Medium

Post autor: kapper1 »

Abstrahując jest to zajebiście zarapowane i zaakcentowane.
onizuka
Posty: 714
Rejestracja: 17 maja 2019, 11:47

Re: Tau/Medium

Post autor: onizuka »

Oczywiście, to jeden z jego lepszych kawałków bez dwóch zdań, niezależnie od warstwy lirycznej
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5169
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Tau/Medium

Post autor: kapec »

Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5169
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Tau/Medium

Post autor: kapec »

Ku pamięci.
Wczoraj odszedł DMX czyli Earl Simmons. Był legendarnym amerykańskim raperem, który sprzedał ponad 70 milionów płyt na całym świecie. Słynął z charakterystycznego chropowatego wokalu, charyzmy i szczerości w tekstach.
Niestety przez swoją muzykę i życiową postawę uczynił wiele zła co sam wyraził w słowach ,,zdaję sobie sprawę z tego, że jestem grzesznikiem'' gdy nawrócił się i przyjął Jezusa Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela. Modlił się w trakcie koncertów i zaraz po nich rozmawiając ze słuchaczami o Bogu.
Jego życie po nawróceniu, to był istny diabelski młyn - raz na górze, a raz na dole. Wracał do więzienia, był sądzony, nie płacił alimentów (miał wiele dzieci) i zażywał narkotyki, które finalnie przedawkował co stało się przyczyną jego śmierci.
Chcę uczcić jego pamięć (utworem, który napisałem i nagrałem dziś w nocy) z kilku powodów - od wielu lat obserwowałem jego ścieżkę kariery, a później drogę nawrócenia i walki z demonami przeszłości. Mówił i pisał dużo o Panu Bogu, miłości, dobru. I choć upadał, to był człowiekiem walki i pragnienia zjednoczenia się z żywym Bogiem. Utożsamiam się z tą ścieżką poniważ jako nawrócony człowiek (8 lat temu oddałem życie Jezusowi) prowadziłem ciężkie walki ze swoimi grzechami. Rozumiem jego walkę.
Niedługo przed śmiercią czytał nawet Biblię swoim fanom i prowadził rozważania przez social media oraz zachęcał ludzi do oddania życia Jezusowi.
Żegnamy DMX'a z nadzieją, że Pan wybaczył mu zło i ofiarował zbawienie wiecznie. Jego życie daje światło wielu milionom ludzi, że można podjąć walkę o normalne życie, starać wyzwolić się z sideł zła z pomocą Pana i z odwagą przyznawać się w mediach do Jezusa Chrystusa.
A docierał tam gdzie niewielu mogło - w najmroczniejsze zakamarki czarnych osiedli.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
Tau - Krwawe żniwa (R.I.P. DMX)
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: Tau/Medium

Post autor: potter »

Kozacki numer, w fajny sposób tu rapuje Tau
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Tau/Medium

Post autor: baqlashan »

oświadczenie super, ale po numerze spodziewałem się neico więcej

poza tym on nawija że ci co poużywali "bezpowrotnie tracą człowieczeństwo", przecież to się kłóci z jego światopoglądem, który mówi o tym, że "to ciągła walka" i zbawienie jest dla każdego na wyciągnięcie ręki jeśli tylko uwierzy, wiec jakie "bezpowrotnie"?

no ale to taka tam drobnostka, pozdr Tau
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: Tau/Medium

Post autor: Yayo »

Masakrycznie słabe. Niepotrzebnie się tego chwytał, to naśladowane flow jest totalną chujnią.
ODPOWIEDZ