Mata

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9748
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Mata

Post autor: jajca »

patorapowy
zajebisty patent z tym dodawaniem "pato" bo kiedys mial taki kawalek, chyba czas odstawic buchy jednak
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
Czak
Posty: 3824
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:55

Re: Mata

Post autor: Czak »

Już drugi raz mi szkoda starszych aktorów biorących udział w teledyskach Maty
lygrys pisze: 23 sie 2022, 21:13 🎶 Polska gotowa na na duragi 🎶
pieschrodingera
Posty: 1238
Rejestracja: 03 wrz 2020, 3:00

Re: Mata

Post autor: pieschrodingera »

jajca pisze: 27 maja 2022, 16:51 patorapowy
zajebisty patent z tym dodawaniem "pato" bo kiedys mial taki kawalek, chyba czas odstawic buchy jednak
Coś jak 500 PLUS. Niedaleko pada jabłko od jabłoni.
tbc
Awatar użytkownika
lostintheldz
Posty: 122
Rejestracja: 30 cze 2020, 17:00

Re: Mata

Post autor: lostintheldz »

gówno
Kanye East - Honda
please drop
Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: Mata

Post autor: OmarStooleyman »

Głos pokolenia przemówił, a psy skowyczą
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Mata

Post autor: cloud »

fajny cyc tej panny (kolega o instagram pyta) na scenie przesłuchania, reszty nawet nie komentuję xd
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5416
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Mata

Post autor: clockers »

Mata szef :bowdown:
000
Posty: 202
Rejestracja: 30 mar 2021, 9:36

Re: Mata

Post autor: 000 »

fajne to fajne
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10150
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Mata

Post autor: ART »

wychodzi na to ze lepiej skondensowac wysilki innych raperow sprzed x lat i zrobic streszczenie tych wszystkich piosenek o legalizacji niz zrobic cos nowego i swiezego (te piosenki jamajskie) bo polska niegotowa (albo matczak jest chujowy po prostu w innych formach niz ta)
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5577
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Mata

Post autor: koniec »

pomijając treść to muzcznie to jest zdecydowanie najlepszy z tych tracków zaczynających się na pato, props chociaż trochę osą zalatuje.
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Mata

Post autor: aleksy »

nwm czy lepsze od patoreakcji, od patointeligencji na pewno

ogólnie to zajebiste, świetne flow sb rozkminił do tego kawałka
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
moxxi
Posty: 4877
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Mata

Post autor: moxxi »

Zgadzam się z użytkownikiem alexmahone, dobrze poleciał na flole i wykorzystał bit elegancko, to zdecydowanie plus bo w tym pl pierdolniku mało kto potrafi wykorzystać biton
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Awatar użytkownika
elokvrwa
Posty: 40
Rejestracja: 01 kwie 2020, 11:23

Re: Mata

Post autor: elokvrwa »

Chłop nagrywa ponad krajowy kawałek w trwającym już kilka lat zalewie gówna a spocuchy ze slizgawki jedyne co potrafią skomentować to, to że znowu pato w nazwie. Ależ wy jesteście spostrzegawczy, mam nadzieje że na teście ośmioklasisty (a co niektórzy weterani to już może matura w tym roku) też tacy byliście xDDDDD
:dunno:
Awatar użytkownika
Jasny
Zbanowany
Posty: 2583
Rejestracja: 16 sty 2022, 1:03
Lokalizacja: Cała Polska - a wkrótce zagranica

Re: Mata

Post autor: Jasny »

Mata props za ten kawałek, tam wiadomo że bez autotunea się nie rusza - ale poza fragmentem z policemanem aż tak bardzo nie kłuje w uszy, lirycznie nieźle, jest o czymś, jest pierdolnięcie. Po za tym jebanym autotunem to nie mam do czego się przypierdolić
I live my life free of compromise and step into the shadows without complaint or regret.

Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety
Awatar użytkownika
Czak
Posty: 3824
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:55

Re: Mata

Post autor: Czak »

aleksy pisze: 27 maja 2022, 18:15 nwm czy lepsze od patoreakcji, od patointeligencji na pewno

ogólnie to zajebiste, świetne flow sb rozkminił do tego kawałka
Patoreakcja miała większe pierdolnięcie ale ten kawałek chyba najlepszy z trójki
Jasny ja pierdole na autotune modnie było narzekać dziesięć lat temu zmień repertuar
lygrys pisze: 23 sie 2022, 21:13 🎶 Polska gotowa na na duragi 🎶
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2226
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Mata

Post autor: SiNi »

No i znowu to zrobił - przekozacki numer, klip dobry chociaż jak na Matę to imo czuję lekki niedosyt w porównaniu do wizualnych poprzedników, bit i nawijka klasa, zostawił duży apetyt na nową płytę.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Mata

Post autor: przedszkolanek »

znowu gówno, choć
prawda, najmniej rzadkie
z dotychczasowych.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2029
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Mata

Post autor: gods bidness »

gods bidness pisze: 22 kwie 2022, 10:57 Czy wy naprawdę tu napierdalacie eseje i traktaty na temat zdrowotnej, społecznej i psychologicznej szkodliwości marihunauen, bo 20-letni raper nagrał z 5 odpałowych kawałków po blancie?

Za rok nagra "dojrzałą" płytę i cała rzesza jego fanów, która teraz hejtuje, będzie wypisywała "łooo ale rozjebał, prawdziwy Mata wrócił" jak Nas na Stillmatic.
Poszło szybciej niż myślałem.

A sam kawałek 10/10 oczywiście. Szybko powiem czemu:
- spoko bit, spoko odwołania do "klasyki"
- agresywne flow, zajebisty głos
- dużo treści, dużo dobrych argumentów, nawet jak ogranych, to jednak ciekawiej podanych + to o tym chłopaku, że się udusił bo się szarpał z psem jak połykał folię, to coś co dodaje całości plastyczności, bo to faktycznie przeginka, pokazuje wręcz zwierzęcą głupotę tego policyjnego procederu, gdzie pies ma premię za "wykrywalność" narkotykową. Mojego ziomka dawno temu też tak psy zwinęły w klubie na jakimś koncercie tylko z blantem, dusili go jak próbował go połknąć, a jak w końcu mu się udało, to go puścili jak gdyby nic i se poszli, nawet nie spisali, bo przecież score'a nie będzie, zjadł dowód = normalny obywatel, 5 sekund wcześniej narkoman, potencjalny morderca. :eek: To z tym kredytem też spoko, choć nie wiem czy prawda, ale taki typowo życiowy argument.
- fajne follow upy, gry słów, January itd.
- właściwie treściwie, zwięźle zebrał najważniejsze argumenty, podał je efektownie, skocznie i zgrabnie
- nawet tym wszystkim pisowcom, politycznym wrogom jego ojca będzie ciężko te gadki o synu ćpunie sztukować, bo to naprawdę strzał w kolano po takim tekście, gdzie właściwie dla każdego w miarę rozgarniętego człowieka, który wyszedł z mentalnego pola na wsi za stodołą, oczywistym jest, że ta cała walka z ziołem to napierdalanie z artylerii do myszy w piwnicy.

Gnojek ma talent i dobrze wróży. Jako że jestem stary i wiem wszystko o wszystkim, to mogę tak śmiało mówić, bo nie jest dla mnie podświadomie żadną konkurencją w darwinowskiej pajacerce. :cool:


PS Teraz se puściłem jeszcze teledysk, bo wcześniej tylko na siłce Tidal parę razy i dodaję plusika do 10/10. Mam nadzieję, że to jego pomysły te takie smaczki, typu policjanci w maskach sado-maso czy policyjne dalmatyńczyki :twisted: . Jako człowiek co wie wszystko o wszystkim, który mógłby być jego ojcem, jestem skłonny przyznać, że to chyba największy talent w historii polskiego hip hopu jak dotychczas. :cool:
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4375
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26
Lokalizacja: Melbourne

Re: Mata

Post autor: oyama »

produkt*
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
Sialala
Posty: 2388
Rejestracja: 26 lis 2019, 21:32

Re: Mata

Post autor: Sialala »

Dla mnie typ to blazenada, pewnie słyszałem z 4 numery i odpierdala mesjaszowanie z tym wysysaniem ostatnich soków z jakiegos gowno dołka za znikome ilości palenia. No ale ten numer fajny przecież i trza poprostu tak pierdolic kogoś dla pierdolenia żeby hejtowac ten kawalek. Brzmi to przecież dobrze, leci se gość, wersy jakieś, klimat jest. Dla mnie gitara, pewnie nie wlacze wiecej niż trzy razy ale przesłuchałem polski kawałek w całości więc elówa.
ODPOWIEDZ