Mata

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Globe
Posty: 1251
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: Mata

Post autor: Globe »

A z tym Rudzkim siedzącym na magazynie w Anglii i Zarzecznym, który dał mu szansę bo, zobaczył w nim "to coś" to prawda? Bo jak się czyta te jego posty, to może być totalnie prawda, albo może być zupełnie coś przeciwnego :lol:

Na temat: Szafir super benger no i ten numer z Taco też kozak (tylko to słyszałem póki co).

A co do tego, że jest głosem pokolenia nieco under20 i parę wyżej to chyba nie ma wątpliwości?
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9748
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Mata

Post autor: jajca »

W sumie o wszystkim tak można, np:
Nie rozumiem czemu poświęcacie tyle uwagi temu co pierdoli Grzegorz braun.
Fajnie by było gdyby rudzki nie istniał, ale jednak istnieje i ma czytelników i nie tak łatwo to wyprzeć ze świadomości, jest to człowiek nie tylko z punchable morda ale prawdopodobnie najbardziej punchable piórem w Polsce, a oprócz śmiechu/wkurwienia jest to pewnie tez fajny przykład dla osób, które chciałyby żyć z pisania, ze nawet kompletnemu dzbanowi i nieudacznikowi może się to udać w odpowiednich okolicznościach
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
ipk
Posty: 84
Rejestracja: 13 maja 2019, 18:49

Re: Mata

Post autor: ipk »

To żeby jeszcze bardziej zamieszać w tym kotle. Gdzieś na twitterku spotkałem sie z opinią ze to całe zamieszanie z tatą Maty, te książki, wywiady, mruganie do młodszego elektoratu to nic więcej jak budowanie fundamentów pod start w kolejnych wyborach prezydenckich. Z tej perfektywny kariera Maty nabiera innego wymiaru. Być może było tak, że chłopak wcale tego nie chciał, ale stary go zmusił by publicznie oświadczył ze jego ziomo to pedofil, a potem to już poszło. Mata mrugnij jak cie do tego zmuszają :)
A poważnie to najlepsza opcja jest taka, że to nie tata robi karierę Macie, tylko Mata Tacie.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9748
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Mata

Post autor: jajca »

Z tym robieniem kariery to jest tu sprzężenie zwrotne, przecież takie promo jak miał mata w libkowych mediach nie przysługuje każdemu ale stary tez zbudował nazwisko i odnotował mocny medialny awans od antypisowego eksperta
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
pardon
Posty: 7946
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: Mata

Post autor: pardon »

jajca pisze: 12 paź 2021, 8:40 W sumie o wszystkim tak można, np:
Nie rozumiem czemu poświęcacie tyle uwagi temu co pierdoli Grzegorz braun.
Fajnie by było gdyby rudzki nie istniał, ale jednak istnieje i ma czytelników i nie tak łatwo to wyprzeć ze świadomości, jest to człowiek nie tylko z punchable morda ale prawdopodobnie najbardziej punchable piórem w Polsce, a oprócz śmiechu/wkurwienia jest to pewnie tez fajny przykład dla osób, które chciałyby żyć z pisania, ze nawet kompletnemu dzbanowi i nieudacznikowi może się to udać w odpowiednich okolicznościach
no to jest bledne kolo chlopie :(

dla nas przemek rudzki to jest skompromitowana i wkurwiajaca postac mem, a dla ludzi spoza tt. i slizgowej banki dziennikarz normik co se pisze fajowo i modnie w newonce radio, spoko komentuje mecze, a kiedys to wystepowal w misji futbol i oni maja w dupie, ze gosc uprawia grafomanie w swoich felietonach, albo tego zwyczajnie nie dostrzegaja

ni huja tego nie pogodzisz, a ostatecznie to my wychodzimy na wczutych sluchaczy, ktorym pozostaje tylko zbicie piatki z innymi wczutymi sluchaczami w imie jebania przemka rudzkiego

ale czy warto?
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9748
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Mata

Post autor: jajca »

imo warto nie mniej, niz wrzucać chujowe kawalki do tematu "gówno obesrane" albo pisać negatywne recenzje czegokolwiek

oczywiście lepiej olać niż przezywać, ale skoro już jest osobą publiczną i nie udało się temu zapobiec, to im więcej osób piętnuje chujową grafomanię Pana Przemka, nawet kosztem higieny umysłu, tym więcej osób to dostrzeże oraz tym jaśniejszym blaskiem będą błyszczeć wartościowe treści i przemyślenia.
Czy dobro może istnieć bez zła? i czy powinniśmy przymykać oczy na Zło?
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5903
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Mata

Post autor: mql »

oczywiście, że warto
encrenoire

Re: Mata

Post autor: encrenoire »

No ale chyba nikt tego nie przezywa, nie dostaje epileptycznych napadow bo Przemek cos pierdolnal o numerologii i Magiku, a co najwyzej uznal, jak ludzie od calkiem dawna, ze kultura dostarczac moze emocji, zabawy, etc., a kultura slaba dostarcza szczegolnych. Taki moralizm jest nietrafiony w ogole, a szcz. ze to forum to jedno wielkie guilty pleasure, pardon.
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6115
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Mata

Post autor: DoubleB »

Spoiler
Obrazek
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5903
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Mata

Post autor: mql »

dziwna kapa, że akurat o Macie ludzie piszą, ale dzięki temu dostaliśmy super tekst usera @lukaszlachecki: https://krytykapolityczna.pl/kultura/mu ... nanowosci/

a sz.p. @Kaaban uśmiecha się dobrotliwie pod nosem gdzieś na wykopie czy tam w foodtrucku
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Mata

Post autor: sugarhill_notausgang »

mql pisze: 13 paź 2021, 9:58 dziwna kapa, że akurat o Macie ludzie piszą
Tzn.? Dziwne, że piszą o najpopularniejszym raperze w kraju?

A tekst spko, pasowałby bardziej na porcys, autor opowiada jaką Mata powinien nagrać płytę, żeby mu się podobała (powinien "zabrać nas za kulisy spotkań dzieci prawników" XDD i więcej opowiadać o tym jak to jest być bananem z dobrego domu i mieć "priorytetowe miejsce w kolejce" - przynajmniej wiadomo dlaczego tekst kupiła "Krytyka polityczna") ale nagrał inną, więc mu się nie podoba.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13193
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Mata

Post autor: oldschool »

Spoko ten tekst jest naprawdę.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5415
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Mata

Post autor: clockers »

sugar wyjaśnił. nic ciekawego.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Mata

Post autor: sugarhill_notausgang »

Z porcysem kojarzą mi się teksty o płytach, które polegają na tym, że wszechwiedzący autor opisuje jaka powinna być płyta, żeby miała wysoki poziom artystyczny i mogła mu się, wszechwiedzącemu autorowi o wysublimowanym guście, spodobać. Ja nawet mógłbym się zgodzić z częścią uwag w tej recenzji (?), ale irytuje mnie pisanie tekstu pod tezę i staranne zamiatanie pod dywan wszystkiego, co może do tejże tezy nie pasować. Autor uparł się, że Mata powinien w swojej muzyce "przepracowywać źródła własnego sukcesu i życiowego położenia", a zamiast tego ten "niedojrzały raper" (wow koleś rocznik 2000 jest niedojrzałym raperem! a to drań!) nawija o seksie i domówkach (ziew). No i chuj, pan Łukasz musi nadal czekać, aż ktoś nagra płytę "nieuchronnie bolesną, ale może również katartyczną", bo Mata nie nagrał :-( Może jeszcze będzie taka, trzymam kciuki.
O, odpowiadałem na skasowany post, ale skoro już napisałem to wyślę
pardon
Posty: 7946
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: Mata

Post autor: pardon »

huh o to wlasnie biega kolego, ze autor to jest (byl?) felietonista porcysa i dlatego sie zasmialem pod nosem czytajac zdanie, ze calosc brzmi jak recka na porcysa, ale nie bylem pewny czy to nie jakas zawoalowana ironia z twojej strony

propsik za przenikliwosc w takim razie
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9748
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Mata

Post autor: jajca »

O, nawet nie wiedziałem ze ów user jest dziennikarzem, props dla niego w takim razie
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Mata

Post autor: sugarhill_notausgang »

Haha, znam 3-4 ksywki tamtejszych redaktorów, ale pana łukasza akurat nie skojarzyłem :)
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3632
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Mata

Post autor: Moltisanti »

Ta recenzja jest tak naszpikowana idiotyzmami że aż nie wiadomo do czego się odnosić. Dla mnie najzabawniejszy jest wstęp o tym że Mata powinien uklęknąć i przeprosić że posiada banana privilige, podczas gdy koleś jest zaprzeczeniem bycia uprzywilejowanym w rapie. Uprzywilejowany to by był gdyby jego stary był Miśkiem z Nadarzyna, a nie profesorem papugą. Oczywiście teraz gdy Mata odniósł sukces to łatwo mówić "ee to nie te czasy" a ja jestem pewny że tysiące dzieciaków (i sam Mata pewnie kiedyś też) boją się rapować ze względu na bananowy background. I znacznie więcej z tego minusów niż plusów w postaci paru stówek rzuconych na nagrywki w profejosnalnym studio
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9748
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Mata

Post autor: jajca »

Ale przecież ewidentnie nie chodziło tu ziomkowi o „uprzywilejowanie w rapie” tylko uprzywilejowanie ogolem, no nie te czasy - mit rapera gangusa i uliczny etos to trochę przeterminowane rozkminy i wcale nie mata się z nimi rozprawił
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3632
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Mata

Post autor: Moltisanti »

No właśnie wg niego Mata swój sukces zawdzięcza chyba jednak w dużej mierze starym
Jak to więc jest z tymi dziećmi bananami? Czy naprawdę w głębi duszy są przekonane, że do wszystkiego doszły same, niczym śniący totolotkowy sen przedsiębiorca, migający się od płacenia wyższych podatków? Czemu tak rzadko znajdujemy w ich sztuce ślady przepracowania źródeł własnego sukcesu i życiowego położenia?
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
ODPOWIEDZ