Mata

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Mata

Post autor: oyche »

no fajnie ale slon>mata
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Mata

Post autor: sugarhill_notausgang »

no niby tak, poza tym, że Mata > Słoń
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3495
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Mata

Post autor: Jaayu »

i tak obaj < gówno więc tu rozstrzygamy problem
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9766
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Mata

Post autor: jajca »

2rzyn > Sentino > reszta > gówno > słoń > mata
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2035
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Mata

Post autor: gods bidness »

Na dobrą sprawę to trochę z Eminemem wspólnego ma, jeśli idzie o status. Wśród opinii publicznej zrobił zamieszanie mniej więcej w tym samym stylu co Eminem - był sobie jakiś hip hop, o którym wiadomo było, że to muzyka jakichś patologicznych czarnuchów ze slamsów, aż przyszedł Eminem i dzięki głośnym i kontrowersyjnym tekstom pokazał rodzicom białych nastolatków, że problemy patologicznych czarnuchów mogą dotyczyć też ich dzieci, które przecież miały być białe i nieskazitelne, a teraz słuchają tekstów Eminema o ćpaniu i mordowaniu dziwek jak jakieś brudne Tyrony z Bronxu i Compton.

I podobnie Mata w Polsce, zamień tylko brudnych czarnuchów na patusów z bloków.
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5584
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Mata

Post autor: koniec »

Ja bym jednak nie porównywał bo patrząc na to jaką chujnie Eminem daje od czasu relapse to jednak mata > eminem
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Mata

Post autor: aleksy »

DoubleB pisze: 29 lis 2021, 18:51 Nie miałem znajomości X D
Ogólnie tekst brzmi w końcu jak pisany przez Mate a nie Białasa, co bynajmniej nie znaczy od razu że jest dobry
co ty wygadujesz, przecież mata jest w chuj lepszym tekściarzem niż białas (głównie dlatego, że białas jest chujowym)

ogólnie to mata > białas

e: laika nie bd oceniał, bo to dla mnie nie raper

wgl był moment, kiedy myślałem, że laik się zmienił i nie będzie takich rzeczy wygadywał na trzeźwo, ale okazało się, że jest po prostu zwykłym debilem i ten ból związany z niezrobieniem kariery będzie się za nim ciągnął chyba do końca życia, warto by było to również przerobić na tej całej terapii
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9766
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Mata

Post autor: jajca »

tez nie czaję tych zarzutów o ghostwriting. wystarczy zerknąć na ostatni singiel białasa (a dla swojego serdecznego przyjaciela bonusa zapewne dał co miał najlepszego w zanadrzu) - populistyczny bełkot z cyklu "jebać rzond i politycy kłamią" opakowany w rymy typu "żyć-bić" albo "co-to", nawet jakby mata był niepiśmienny to za hajs starego mógłby sobie kupić lepszego ghostwritera.
A laik to bardziej magazynier niż raper, fajnie że ma hobby, chociaż lepiej jakby porobił coś na świeżym powietrzu
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Mata

Post autor: 8na10 »

Kalom pisze: 29 lis 2021, 18:41 ale że mata pomylił wigilię z sylwestrem
no a co w tym dziwnego? dzieciak chuja wie o hip hopie, co słychać zresztą po jego nawijce
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3640
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Mata

Post autor: Moltisanti »

gods bidness pisze: 30 lis 2021, 11:49 Wśród opinii publicznej zrobił zamieszanie mniej więcej w tym samym stylu co Eminem - był sobie jakiś hip hop, o którym wiadomo było, że to muzyka jakichś patologicznych czarnuchów ze slamsów, aż przyszedł Eminem i dzięki głośnym i kontrowersyjnym tekstom pokazał rodzicom białych nastolatków, że problemy patologicznych czarnuchów mogą dotyczyć też ich dzieci
Wy serio znacie jakichś rodziców którym Mata otworzył na coś oczy? Bo ja znam tylko słuchaczy rapu, którzy twierdzą że Mata otworzył rodzicom na coś oczy. Poza nimi są jeszcze fajnopolaki lat 40 które same ćpały i teraz piszą o tym że Mata otworzył innym rodzicom na coś oczy. Ale nie znam nawet dowodów anegdotycznych takich faktycznych sytuacji.
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9766
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Mata

Post autor: jajca »

Tak, np. Zbigniew Hołdys
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Mata

Post autor: oyche »

marcin matczak
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13205
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Mata

Post autor: oldschool »

Moltisanti pisze: 30 lis 2021, 15:05
gods bidness pisze: 30 lis 2021, 11:49 Wśród opinii publicznej zrobił zamieszanie mniej więcej w tym samym stylu co Eminem - był sobie jakiś hip hop, o którym wiadomo było, że to muzyka jakichś patologicznych czarnuchów ze slamsów, aż przyszedł Eminem i dzięki głośnym i kontrowersyjnym tekstom pokazał rodzicom białych nastolatków, że problemy patologicznych czarnuchów mogą dotyczyć też ich dzieci
Wy serio znacie jakichś rodziców którym Mata otworzył na coś oczy? Bo ja znam tylko słuchaczy rapu, którzy twierdzą że Mata otworzył rodzicom na coś oczy. Poza nimi są jeszcze fajnopolaki lat 40 które same ćpały i teraz piszą o tym że Mata otworzył innym rodzicom na coś oczy. Ale nie znam nawet dowodów anegdotycznych takich faktycznych sytuacji.
No mojemu ojcu np. lat 50 postać Maty otworzyła oczy na to, że raperzy w Polsce są gwiazdami normalnie i zarabiają kupę hajsu, tylko tak ochoczo się jeszcze nie pokazują w TV.
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3640
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Mata

Post autor: Moltisanti »

Ale ja nie mówiłem o hajsie który twój tata by by zobaczył w losowym teledysku tylko o tym że problemy maty o tym że pije wódę wali w żyły i spóźnia się na przyre mogą dotyczyć tez jego białego dzieciaka
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13205
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Mata

Post autor: oldschool »

Moltisanti pisze: 30 lis 2021, 15:05 Wy serio znacie jakichś rodziców którym Mata otworzył na coś oczy?
Co nie mówiłeś, jak mówiłeś. Formułuj posty lepiej w takim razie :D
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Mata

Post autor: aleksy »

no w polsce tak bogaty dzieciak wcześniej raczej nie mógłby rapować, a mata nie dość, że pokazał, że może, to jeszcze zrobił z tego swój znak rozpoznawczy, nie tylko nie próbował tego ukrywać, ale zbudował na tym cały wizerunek, to jest właśnie imo ta odwaga i bezkompromisowość, która jest bliska wczesnemu eminemowi

eminem: patrzcie jestem taki biedny, naćpany, biały, wszyscy mnie nienawidzą
mata: patrzcie jestem bananowcem, chodzę do elitarnego liceum, moi znajomi wydają tysiące rodziców na narkotyki

obaj ze swoich wad zrobili zalety i grali tą kartą
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
F88G
Posty: 512
Rejestracja: 25 cze 2021, 17:37

Re: Mata

Post autor: F88G »

Dlatego Kara jest najlepszym raperem w polsce.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2035
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Mata

Post autor: gods bidness »

Moltisanti pisze: 30 lis 2021, 15:05
gods bidness pisze: 30 lis 2021, 11:49 Wśród opinii publicznej zrobił zamieszanie mniej więcej w tym samym stylu co Eminem - był sobie jakiś hip hop, o którym wiadomo było, że to muzyka jakichś patologicznych czarnuchów ze slamsów, aż przyszedł Eminem i dzięki głośnym i kontrowersyjnym tekstom pokazał rodzicom białych nastolatków, że problemy patologicznych czarnuchów mogą dotyczyć też ich dzieci
Wy serio znacie jakichś rodziców którym Mata otworzył na coś oczy? Bo ja znam tylko słuchaczy rapu, którzy twierdzą że Mata otworzył rodzicom na coś oczy. Poza nimi są jeszcze fajnopolaki lat 40 które same ćpały i teraz piszą o tym że Mata otworzył innym rodzicom na coś oczy. Ale nie znam nawet dowodów anegdotycznych takich faktycznych sytuacji.
Było dużo pierdolenia jakichś cip ze śniadaniówek, że teraz baczniej będą przyglądać się swoim dzieciom i tego typu gadanie, że narkotyki i problemy to nie tylko w domach z marginesu. Cały nurt się tego przez media przewalił. Osobiście? Nie, nie znam. Zresztą tak samo jak u Eminema. I chodziło mi oczywiście o ten influence, który o Eminema był na przełomie wieków, a nie jakieś relapsy i inne lapsy, bo wtedy to on sam miał z 40 lat.
Awatar użytkownika
tsuko
Posty: 813
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:45

Re: Mata

Post autor: tsuko »

Obrazek
Zainteresowania - bezdomność , Premier League, Liga Mistrzów , Freak fighty i Strike King K-1,/walki w K-1 w małych rękawicach/
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6881
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Mata

Post autor: mateko »

Uzdrowiciel
ODPOWIEDZ