Mata

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

wst
Posty: 1692
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Mata

Post autor: wst »

encrenoire pisze:No tak, lèse-majesté jest prężnie używane np w Turcji. Zapomniałem, ze my sie pozbywamy zachodnich koncepcji sprawiedliwości. A z reszty Europy (prócz PL) na palcach jednej ręki wyroki z ostatnich kilkudziesięciu lat. Ale tak, normalnie f u n k c j o n u j e w eur jurysdykcjach, bo w paru jest w księgach.

Dodano po 1 minucie 4 sekundach:
Aha, No i Tajlandii. To tez dobre miejsce do życia.


Oj, ktos usunal ten komentarz, a chcialem odpowiedziec. W kazdym razie, to po pierwsze jasne jest to, ze Hiszpania lamie ECHR, oraz ze jest to zle. Jednakze, okolicznosci nie sa analogiczne i gdybys wysilil sie nieco bardziej, bylbys w stanie to chyba zauwazyc. Po trzecie, to dla mnie pekniecia rzadow prawa w czasach kryzysu nie dowodza, ze rzady prawa sa do chuja niepotrzebne, a PiS powinien nas zaczac torturowac. W koncu jest precedens z Guantanamo! Nie ma natomiast precedensu, ze za tak niewinna krytyke polityka ktos zostal w ostatnich dziesiecioleciach za zachodzie europy skazany, afaik. Ale moze za slabo czytalem podreczniki i cos przeoczylem. Nawet jesli, to punkt 3 aplikuje sie i tu.
Gościu, jak norma jest w systemie prawnym to funkcjonuje, a w tym wypadku nawet nie wszczęto żadnego postępowania, o czym w ogóle jest ta rozmowa xD

elo eot

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


encrenoire

Re: Mata

Post autor: encrenoire »

O kurwa, ale ja jestem glupi! No tak. Dzieki, ze mnie pouczyles.
Awatar użytkownika
panbyku
Posty: 173
Rejestracja: 04 kwie 2020, 1:17

Re: Mata

Post autor: panbyku »

gods bidness pisze: 31 mar 2021, 11:19 Boże, co wy tu pierdolicie niektórzy (rubinstein) za kretynizmy, to aż zęby bolą. Poziom debaty się obniża xD, synu to, że w reakcji na kurestwo wymierzone w jego i w jego ojca, typ, który ledwo zrobił maturę dosadnie zdissował Kurskiego i okolice, to jeszcze nie jest debata.
ktoś tu nie rozumie pojęcia "debata publiczna" XD to jest zbiór naprawdę wielu sprzężeń zwrotnych i artysta wypowiadający się na jakiś temat - nie ważne, czy infantylnie, prosto, czy w jakiejkolwiek tak naprawdę formie, kształtuje dyskurs w stopniu znacznym, więc tak - to jest debata publiczna

ale co do reszty wypowiedzi 100% zgoda

a rubenstein faktycznie kłoci się chyba tylko dla zasady bo nwm czego on kurwa broni/atakuje XD
niech błogosławiona będzie moja tratwa (ś m r e)
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2035
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Mata

Post autor: gods bidness »

Ale ocenianie tego kawałka przez pryzmat debaty publicznej i jej jakości to totalny bezsens.
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3637
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Mata

Post autor: Moltisanti »

@panbyku to ty nie rozumiesz pojęcia debaty. Mata tu nie probuje rozstrzygać żadnego sporu ideologicznego, tylko odnosi się do konkretnych osób za to że go zaatakowały. Ta debata toczy się tylko w twojej głowie
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
panbyku
Posty: 173
Rejestracja: 04 kwie 2020, 1:17

Re: Mata

Post autor: panbyku »

debata (rozumiana w sposób sytuacyjny, okolicznościowy) to nie jest to samo, co pojęcie debaty publicznej, dyskursu

zamek i zamek to też dwie różne rzeczy, wiesz?
niech błogosławiona będzie moja tratwa (ś m r e)
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5916
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Mata

Post autor: mql »

no i mamy, czego chcieliśmy. najgorsze, co spowodował ten kawałek, to zmotywowanie do powstania kolejnych felietonów Pszemka Rudzkiego opartych na kiepsko interpretowanym polskim hiphopie i innych pierdołach, podobnie potraktowanych przez autora

ja pierdole czym sobie jako państwo zasłużyliśmy na tego głąba

tu w razie czego co lepsze kąski:
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
i tak, tak właśnie, nie mylicie się - ten człowiek zarabia na życie PISANIEM
encrenoire

Re: Mata

Post autor: encrenoire »

Przemek Rudzki pisze: 02 kwie 2021, 20:34
encrenoire pisze: 02 kwie 2021, 10:18ciary...
Btw, to on kiedys uchodzil za dobrego dziennikarza, z tego co pamietam, nie wiem jak teraz. Jak bylem mlodszy, do sluchalem vlogow Zarzecznego z Weszlo, gdzie mu jakies uszczypliwosci ale i pochwaly dedykowal.
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5689
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mata

Post autor: joey »

mql pisze: 02 kwie 2021, 20:34felietonów
felietony to Mike Royko pisał, a to, szanowny panie, to jest gówno, kompletnie nieodstające poziomem od inspiracji

ale, kurwa, widzowie - jak myśleliście, że widzieliście już w życiu wszystko, to spróbujcie sobie gdzieś ogarnąć powieść jego autorstwa, niesamowity pokaz chujogłowia i grafomanii
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
benzoabuser
Zbanowany
Posty: 5552
Rejestracja: 25 sie 2019, 18:58

Re: Mata

Post autor: benzoabuser »

Obrazek
znajdę wszystkie kurwy świata i rozjebie

!EXTRA ANNOTATION!

ALL OF MY POSTS ARE FICTION
Awatar użytkownika
oKulTywowany
Posty: 2166
Rejestracja: 01 sie 2019, 0:33

Re: Mata

Post autor: oKulTywowany »

Bogata rodzinka /hajs na najwyższą jakość, pSzypatkowo studio bolar/siałas . Stary znany na polskę czyli kontakty i jest gwiazdaa 2 utworów.Auuu
Mata to ciekawostka na scenie ale teksty w stylu głos pokolenia :dunno:
Dla mnie głosem pokolenia jest kogut piejący o 6 rano . Nikt nie widział ale każdy w każdym wieku słyszał Eloooo
This page is no longer available.
Awatar użytkownika
wujot
ave
Posty: 10391
Rejestracja: 02 wrz 2020, 11:15

Re: Mata

Post autor: wujot »

szanuję matę za jeden kawałek - prawy do lewego

warszawiaku wypijmy za to

no i za schodki :cool:
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3637
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Mata

Post autor: Moltisanti »

panbyku pisze: 02 kwie 2021, 19:51 debata (rozumiana w sposób sytuacyjny, okolicznościowy) to nie jest to samo, co pojęcie debaty publicznej, dyskursu

zamek i zamek to też dwie różne rzeczy, wiesz?
:rotfl: debata z definicji jest publiczna byku także to co piszesz to jest licentia poetica
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9090
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Mata

Post autor: genocidegeneral »

hahhaah pszemek jak protokół hip hop odpalił xd w pieprzonym mainstreamie
Obrazek
Awatar użytkownika
panbyku
Posty: 173
Rejestracja: 04 kwie 2020, 1:17

Re: Mata

Post autor: panbyku »

@Moltisanti ta porada z sjp pwn wyskoczyła ci jako drugo po wygooglowaniu, co?
niech błogosławiona będzie moja tratwa (ś m r e)
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3987
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: Mata

Post autor: emcess »

rudzki xd
kilku audycji jego i rasa sobie słuchałem, niektóre rozmowy bardzo ciekawe, więc postanowiłem sobie zgrać jego książkę na kindla. dwie strony wystarczyły
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3637
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Mata

Post autor: Moltisanti »

panbyku pisze: 02 kwie 2021, 23:57 @Moltisanti ta porada z sjp pwn wyskoczyła ci jako drugo po wygooglowaniu, co?
Niesamowity z ciebie człowiek. Wrzuciles temat w google, skumałeś że nawet PWN przyznaje mi racje i jesteś tym oburzony :bowdown:
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13203
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Mata

Post autor: oldschool »

Ma ktoś tak, że przesłuchał to jak wyszło no i zrobiło wrażenie, potem jeszcze kilka razy i coraz mniejsze, a teraz w ogóle nie ma ochoty do tego kawałka wracać? Jednak Gustaw to to nie jest. Już chyba Patointeligencja miała większy replay value.
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10179
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Mata

Post autor: ART »

oldschool pisze: 04 kwie 2021, 18:57 przesłuchał to jak wyszło no i zrobiło wrażenie
tak
oldschool pisze: 04 kwie 2021, 18:57 potem jeszcze kilka razy
nie
oldschool pisze: 04 kwie 2021, 18:57 teraz w ogóle nie ma ochoty do tego kawałka wracać
tak

nie wierze ze ktos to moze miec na ripicie
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Mata

Post autor: przedszkolanek »

oldschool pisze: 04 kwie 2021, 18:57 Ma ktoś tak, że przesłuchał to jak wyszło no i zrobiło wrażenie, potem jeszcze kilka razy i coraz mniejsze, a teraz w ogóle nie ma ochoty do tego kawałka wracać? Jednak Gustaw to to nie jest. Już chyba Patointeligencja miała większy replay value.
przesłuchałem jeden raz i jedene wrażenie jakie miałem to wrażenie zażenowania
aczkolwiek linijka na ziobre nawet troche śmieszy

a poza tym nie znam żadnego jego solowego numeru, który ma repeat value
ODPOWIEDZ