Mata

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
mearecensusus
Posty: 40
Rejestracja: 14 maja 2022, 15:44

Re: Mata

Post autor: mearecensusus »

Spoiler
@mearecensusus
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2023, 13:13 przez mearecensusus, łącznie zmieniany 2 razy.
:bag:
Awatar użytkownika
Woozard
Posty: 219
Rejestracja: 22 mar 2020, 13:00

Re: Mata

Post autor: Woozard »

Jasion94 pisze: 11 sie 2022, 20:19 Co on kurwa pierdoli :bowdown: nawija jakby był jakimś public enemy, a jest wysrywem michnikowszczyzny, co by młodzież zrozumiała co pierdoli gazeta wyborcza. Ja rozumiem cała jego osobę, i patointeligencja, jak i cała pierwsza płyta była spoko, ale teraz stary mata i jego koledzy z bony adwokackiej mu najebali do głowy, że jest jakimś pisarzem wyklętym i musi rapować dla dobra oświeconej polski, sam będąc mentalnym knypkiem, nie widzącym dalej niż jaranie wiadro. Chuj mu na kurwe
:bowdown: :bowdown: :bowdown:

ale numer banger, nie rozumiem trochę hejtu XD
Awatar użytkownika
The Bitch Fucker
Posty: 181
Rejestracja: 09 paź 2019, 22:19

Re: Mata

Post autor: The Bitch Fucker »

Jasion94 pisze: 11 sie 2022, 20:19 jest wysrywem michnikowszczyzny, co by młodzież zrozumiała co pierdoli gazeta wyborcza.
Jesteś prowem?
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5577
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Mata

Post autor: koniec »

8na10 pisze: 11 sie 2022, 18:07 popychasz ten argument do ekstremum
no nie widzę tego, po prostu jak ktoś chce być konsekwentny z taką to na serio w polskiej muzyce nie ma czego szukać za bardzo.
8na10 pisze: 11 sie 2022, 18:07 zupełnie lekceważąc fakt iż dzisiejszy hip-hop to najbardziej uzależniona od trendów muzyka, gdzie data ważności jest bardzo krótka.
ale to co ten kawałek jest jakoś brzmieniowo przeterminowany już? No nie wydaję mi się
8na10 pisze: 11 sie 2022, 18:07 problem kiedy z tego materiału budują coś takiego samego w treści - wtedy to jest ripoff.
akurat treściowo to jestem całkiem pewien, że ten kawałek jest zupełnie inny od rapu o podobnym brzmieniu z USA. Domyślam się, że z tą treścią to był skrót myślowy ale tak naprawdę to treść tego utworu jest właśnie cegiełką, która odróżnia go od odpowiedników o takim brzmieniu ze stanów.
8na10 pisze: 11 sie 2022, 18:07 nie wymagam od maty, żeby wymyślał placka na nowo, tylko żeby zrobił swoją wersję tej pizzy. a w jego przypadku to wygląda po prostu tak że wziął przepis z neta, i to co jego potrawę odróżnia od oryginału to zaledwie to - że została wyprodukowana dla polaków, w polskim piecu.
nie do końca patrz wyżej.
8na10 pisze: 11 sie 2022, 18:07 szczerze mówiąć, chyba tak to właśnie jest, że słucham głównie przełomowych rzeczy, niezależnie od gatunku.
a ja się nie zgadzam bo imo zarówno można znaleźć wybitnych twórców, którzy nie dokonali jakiegoś wyraźnie przełomu przełomu w muzyce(np. Kendrick, Lupe, Nas, Biggie) jak i takich, którzy wymyślili coś nowego a wybitnymi bym ich nie nazwał(np. Viper, Lil B, NWA, Grandmaster Flash, Soulja Boy, Speaker Knockerz).
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Mata

Post autor: RIVALDO111 »

Tak w ogóle to złapała mnie taka myśl czemu żaden podziemny raper nie daje numerów o szkole, bo właśnie na tym strasznie urósł Mata. Tym bardziej że od tego odszedł.

Widać po przykładzie Maty że ,,szkolny wątek " jest dla Julek ważny. Przyznam że trochę tego podziemia już po wybuchu Maty wyrywkowo sprawdzałem i nawet nie wiem czy 1 taki track znalazłem. Dziwne :dunno:
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
Sialala
Posty: 2388
Rejestracja: 26 lis 2019, 21:32

Re: Mata

Post autor: Sialala »

Co za lamus, tera będzie na okreta miauczał jaki to on nie jest kurwa antysystemowy bo go z workiem jarania złapali i musiał noc na dołku spędzić :lol:

Pegasusa mu instalują, kurwa jak ja bym mu kopa na cipe zainstalował chętnie.
Awatar użytkownika
mearecensusus
Posty: 40
Rejestracja: 14 maja 2022, 15:44

Re: Mata

Post autor: mearecensusus »

Spoiler
@mearecensusus
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2023, 13:13 przez mearecensusus, łącznie zmieniany 2 razy.
:bag:
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 8029
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: Mata

Post autor: eddy_wata »

muzyka spoko ale ten populistyczny opozycjonizm, meh :roll:
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Mata

Post autor: Patryk233 »

mearecensusus pisze: 12 sie 2022, 0:03 Nikogo nie interesuje przeciętne życie, tylko czysty hedonizm.
Ale właśnie płyta 100 dni do matury była o przeciętnym nastolatku, który miał zaraz stanąć przed maturą - nawija o ziomkach, dzieciństwie, trochę o melanżu. A mimo to płyta zdobyła ogromne wyświetlenia. To właśnie druga solówka jest hedonizmem - konsekwencją sukcesu 1 płyty.
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
Awatar użytkownika
mearecensusus
Posty: 40
Rejestracja: 14 maja 2022, 15:44

Re: Mata

Post autor: mearecensusus »

Spoiler
@mearecensusus
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2023, 13:13 przez mearecensusus, łącznie zmieniany 2 razy.
:bag:
Awatar użytkownika
fromage
Zbanowany
Posty: 3914
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: Mata

Post autor: fromage »

Mata to ruski agent
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
vivid
Posty: 371
Rejestracja: 18 kwie 2019, 12:00

Re: Mata

Post autor: vivid »

Buja
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Mata

Post autor: RIVALDO111 »

Album ,,Młody Matczak" pierwszym muzycznym albumem w Polsce, który wygenerował ponad 400 mln odtworzeń na Spotify. :joint:


@mearecensusus

Ciężko to sprawdzić bo żaden podziemny raper nie nawija o szkole, ale patrząc na zainteresowanie niektórych Julek w tym temacie , nie zaskoczyło by mnie gdyby to dało komuś mainstream.

Dlatego mega mnie dziwi ta posucha szkoły w podziemiu, bo to dobry wabik na wyjście z niego.
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
edenmar
Posty: 1228
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mata

Post autor: edenmar »

"Patointeligencja" i znany ojciec niewątpliwie zagwarantowały mu zainteresowanie mainstreamowych mediów, o jakim randomowy rapowy debiutant mógłby tylko pomarzyć. I będą się nim interesować za każdym razem jak będzie robił jakieś antysystemowe wrzuty, więc być może na tym etapie jego kariery to już całkiem naturalny wybór. Natomiast nie lekceważyłbym tych kawałków o chillowaniu nad Wisełką, "Schodki" mają na YT 70 mln viewsów, czyli więcej niż "Patointeligencja", "Prawy do lewego" też ze 20 mln - i wydaje mi się, że są pokoleniowymi hymnami w dużo większym stopniu niż "Patointeligencja". Być może bez tej antysystemowej otoczki on i tak by sobie gdzieś tam latał na melanżach i robił milionowe wyświetlenia, tylko nie pochylaliby się nad jego twórczością Lis i Wojewódzki
Awatar użytkownika
fromage
Zbanowany
Posty: 3914
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: Mata

Post autor: fromage »

Mata to ruski agent, dlatego ma wysoko postawionego ojca
Nie jestem pewin jego celu ale zeby zdemoralizowa Polske
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
sychy
Posty: 337
Rejestracja: 12 lis 2019, 7:41
Lokalizacja: תל אביב-יפו

Re: Mata

Post autor: sychy »

eddy_wata pisze: 12 sie 2022, 0:11 muzyka spoko ale ten populistyczny opozycjonizm, meh :roll:
populistyczny? Jego ojciec też jest populistą? Co ty gadasz
Ty farmazonie kłamiesz, nawet gdy mówisz: "Dzień dobry"
Weź te pieniądze i wsadź je sobie w odbyt
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Mata

Post autor: RIVALDO111 »

Matczak swoje dodał ,ale umówmy się on bez tego i tak by był popularny, bo 12 -16 letnie Julki nie zapełniają mu stadionów przez to że gdzieś tam jakiś tata w tv. Tym bardziej że obstawiam , że na 200 Julek z 8 zna jego ojca. :joint:
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3250
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: Mata

Post autor: yungXpaproch »

tu akurat rivaldo dobrze powiedzial, nie rozumiem dlaczego ludzie tak patrza ze rozglos dal mu znany politycznie ojciec z kontaktami, skoro odbiorcy tvp nie kupia plyt ani wejsciowek na koncerty, a zrobia to malolaty, ktorzy uslyszeli najpierw mata montana, schodki, tez patointeligencje, a pozniej kiss cam, szafir i takie inne
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3747
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Mata

Post autor: Bryx Fenrir »

Lubie Mate, ogólnie z całej nowej fali dobrze, że to on ma największy fejm, a nie jakiś bezpłciowy Zimmer. Ten numer w miarę, nie jest jakiś wybitny, natomiast są momenty, gdzie dobrze to siedzi, myślę, że jakby zrobił całą płytę na tym poziomie byłoby dobrze, bo imo nie udźwignął jeszcze dobrego LP
tomeczek2301
Posty: 548
Rejestracja: 22 mar 2021, 12:08

Re: Mata

Post autor: tomeczek2301 »

Fajny singiel
ODPOWIEDZ