Sobota

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

frontkick

Re: Sobota

Post autor: frontkick »

Piekny ten diss :bowdown:
Awatar użytkownika
PSZ
Posty: 1519
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:21

Re: Sobota

Post autor: PSZ »

Znowu zaorał ciągmena i jego armię dzieciaczków używającej określenia "60" na lewo i prawo, potężna essa na lamusów :cool:
Awatar użytkownika
Miechu
Posty: 655
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44

Re: Sobota

Post autor: Miechu »

Piękny ten diss :bowdown:
Przyjechała babka rowerem, odleciała helikopterem
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Sobota

Post autor: Bryx Fenrir »

Nie wiem, nie chce mi się argumentować. Sobota jest lepszym raperem, nagrał lepsze dissy i ten beef wygrywa bez problemu.
edenmar
Posty: 1199
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sobota

Post autor: edenmar »

Piękna beka z lockdown challenge :D Rapowo to w ogóle nie ma o czym mówić, Sobota zjada tego łaka jak chce
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3194
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: Sobota

Post autor: yungXpaproch »

haha, przeciez jongmen jest tak ponizany w tym momencie, sobota rozpierdala ten beef :bowdown:
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Sobota

Post autor: oldschool »

– W Szczecinie podobno to nie jest nic złego, jeżeli ktoś ma swoją sprawę i potwierdzi, że od kogoś kupował, to jest sam do sprawy i to jest elegancko. W Warszawie tak nie jest, a sprawa jest w Warszawie. Sobota był wezwany do prokuratury warszawskiej, chłopaki mają zarzuty w Warszawie, do tego siedzieli i Sobota zachował się nieelegancko i dlatego jest ciśnięty.
Wyjaśnienie Żuroma
PatEastbush
Posty: 13
Rejestracja: 21 mar 2021, 13:41
Lokalizacja: Białystok

Re: Sobota

Post autor: PatEastbush »

Elo ślizgawka. Pierwszy post, dość skrupulatnie obserwuję całą sytuację od początków, także postanowiłem podzielić się swoją wiedzą na ten temat.
Kompendium i wnioski odnośnie całej sytuacji:
W ogólnym rozrachunku Sobota ugrał muzycznie zdecydowanie więcej na tym konflikcie z Jongmenem, ALE:
- Nie zmienia to faktu, że 100% boi się o samego siebie, wciąż ma kupę w gaciach kiedy musi podjechać na miasto, dlatego też buja się z ludźmi, którzy mają wyjebane na to czy ktoś jest rozjebusem czy nie (zazwyczaj są to jego starzy znajomi, którzy chcą minimalnie ugrać na odświeżonej znajomości z Sobotą), nagrywa klipy w jaskiniach i na pewno nie pojawi się w Warszawie w obawie o własne zdrowie;

- Przyjął bardzo wygodną taktykę obrania wszystkiego w dowcip, sztuczny luzik i dystans, który zaplusował dużo bardziej, niż żyłka na chuju podczas nagrywania czegokolwiek w przypadku Jongmena;

- Prawo "uliczne" jest wszędzie takie samo, nie ma żadnego podziału miastowego jak mówił Żurom. Cała afera zaczęła się od Bilona, która została podłapana przez Roberta RS77, któremu było to na rękę przy promocji bandanek, breloczków, koszulek i maseczek z logo Jebać kapusi. Jongmen był dobrym narzędziem operacyjnym w tej akcji i najwięcej po tym wszystkim stracił. Na długie lata będzie rozpamiętywany konflikt z Sobotą, nieudany lockdownchallenge, na który wszyscy sie wyjebali i wstawianie nowego uzębienia w Turcji;

- Robert RS77 jak wiadomo siedzi w pierdlu. Dziwne, że w sytuacji jak Robert siedzi to nagle zdecydowana większość warszawskich raperów utkała pizde w tym temacie, nie? Działał tam mechanizm respektu i obrastania w skrzydła przez wannabe gangsterów, tylko dlatego że jeden z drugim poznał starego gangstera z Marek. Fajnie mieć wpływowych i groźnych kolegów, tak też Jongmen, Bilon, Kaczy bardzo aktywnie wypowiadali się na temat tej sprawy i czuli ogromne podniecenie w spodniach że mimo, iż nie są gangsterami, przyszło im poznać jednego, który kosztem e-gitów i raperów w stylu gangsta promuje swoją osobę i działalność. Po wyjściu Roberta z więzienia pewnie będziemy mogli się spodziewać kolejnej części akcji i konsekwencji za użycie hasła Homo Sum przez Sobotę, który tak zatytuował swoją najnowszą płytę. Hasło to jest używane przez gitów więziennych, co dosłownie tłumaczone jest jako Jestem człowiekiem z łaciny, a w społeczności więziennej oznacza człowieka prawego, nie idącego na współpracę z organami ścigania i prokuraturą;

- Sobota w działaniach PR, prowadzeniu Youtuba, Instagrama, Facebooka i montażu wideo otoczył się jednym gimbusem, pewnie wyhaczonym przez jego żonę, który dość dobrze rozumie obecne trendy i styl prowadzenia mediów społecznościowych. Młody dostaje na frytki i buty Nike raz na trzy miesiące i jest bardzo usatysfakcjonowany. Styl prowadzenia PR jest bardzo przyjazny młodym widzom i słuchaczom, co od kilku miesięcy wyraźnie widać na mediach Soboty, zwłaszcza w komentarzach. Spowodowało to też kuriozalne akcje Soboty, takie jak streamy z możliwością donate'ów i jakieś idiotyczne konkursy, co pozwoliło bardziej zbliżyć się młodej widowni do osoby Soboty. Mówiąc krótko stał sie bardziej osiągalny dla młodych oglądających, co zaprocentowało dość dobrą proporcją lubię/nie lubię na YT;

- Żona Soboty to pozornie sprytna, lecz w rzeczywistości bardzo mierna manipulantka, nieudolnie próbująca swoich sił w managemencie Soboty. Od niej zaczął się cały rozpad Stoprocent (który jak nie trudno się domyśleć rozpoczął się w momencie odejścia Soboty z wytwórni). Wątpliwości co do rozliczeń finansowych, podziału pieniędzy, że Wini to, tamto, sramto. Generalnie jedna kobieta namieszała tak, że rozpierdoliła wieloletnią przyjaźń i współpracę, doszukując się totalnie wszędzie teorii spiskowych. Przejście Soboty na własne śmieci dość drastycznie ukrócił mu zasięgi i przede wszystkim znacznie obniżył poziom kawałków. Zaczęło się oszczędzanie na producentach, ludziach tworzących teledyski, mixie i masteringu, co bardzo obniżyło jakość całej działalności Soboty;

- Wyżej wymieniona niestety bardzo się gubi w tym co robi. Otóż wyjaśniam, normalny facet, który składał zeznania ma możliwość wyciągnięcia kserokopii zeznań tzw. białka. Nie wierzę w to, że nie mógł tego zrobić, argumentując to chociażby dbaniem o własną markę i niezszargania swojego dobrego imienia. Sobota i jego kobieta doskonale wiedzieli, że sytuacja jest na tyle śmierdząca, że białko, które z resztą wyciekło do sieci jednoznacznie wskazuje na potwierdzenie zeznań małego świadka koronnego, co tym samym go uwiarygadnia i może spowodować konsenwencje innym pomówionym. Zaczęli oni grać na czas, obiecując wyjaśnienia akcji, obiecując ujawnienie dokumentów, gdzie w międzyczasie korzystając z okazji rozpoczęto idiotyczną ideę nagrania albumu o całej sytuacji. Album miał koncept "wyjaśniający", lecz na nic tu wyjaśnienia bez dowodów w sprawie. Każdy normalny facet zacząłby od sprzątania tych brudów w swoim otoczeniu i środowisku i wróciłby z dobrą, konkretną płytą, niekoniecznie wykorzystując te aferę do nagrania przeciętnej płyty o tej aferze, skierowanej głównie w kierunku Jongmena;

- Cała afera obróciła się na plus Sobocie. Będzie teraz kluczowo się trzymał tematu afery i czując wiatr w żaglach (nieprzeciętny odbiór, oglądalność i przeważające pozytywne komentarze) będzie próbował poruszać ten temat do samego wyczerpania;

- Wszyscy drugoplanowi bohaterzy całej afery nie wypowiedzą się już na ten temat, gdyż zdają sobie sprawę z dużą ilością hejtu w internecie i zszarganiu sobie PR. Każdy teraz przybiera bezpieczną pozycję na zasadzie "nie mój cyrk, nie moje małpy, ja się nie mieszam, nie moja sprawa"

- Daję maksymalnie dwa lata od sprawy, aż wszyscy o tym zapomną i Sobota dalej powróci do nagrywania. Nasz naród jest znany z dość dobrej umiejętności zapominania o przeszłości. Na pewno znajdzie duże grono odbiorców, którzy bez względu na prawdę i przebieg sprawy będą kupować płyty i nakręcać streamingi. Nie będzie to tak liczne grono jak cztery lata temu, ale na pewno dające mu do kieszeni na tyle, żeby mógł spokojnie funkcjonować w Szczecinie.

Nie jestem ani za jedną, ani za drugą stroną. Warszawscy raperzy nie zrozumieli jeszcze, że era uliczników i wychwalania gitów w niebiosa skończyła się jakieś 10 lat temu. Młodego słuchacza nie interesuje przebieg spraw sądowych, interesuje go tylko muzyka, rozrywka i zewnętrzna otoczka artysty.
radowid
Zbanowany
Posty: 36
Rejestracja: 11 lut 2021, 12:05

Re: Sobota

Post autor: radowid »

Ale to forum upada jak tu się propsuje szpagaciarza Sobotę. Stary ślizg się w grobie przewraca. Jebać potwierdzaczy, zawsze i wszędzie konfident ** będzie i wbijcie sobie to raz na zawsze do głowy!
Awatar użytkownika
kon rafal
Posty: 1394
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:07

Re: Sobota

Post autor: kon rafal »

PatEastBush, dzięki za fajną rozkmninkę tej koperkowej aferki, ale zabrakło w niej najważniejszego, czyli postaci gita Heńka. Widzę, że siedzisz w temacie tych wszystkich rur bardaszanych i kurew jerychońskich, więc przybliż nam trochę postać najważniejszego z nich.




Wielkie 5 dla Ciebie

Wysłane z obojętnie jakiej przeglądarki

PatEastbush
Posty: 13
Rejestracja: 21 mar 2021, 13:41
Lokalizacja: Białystok

Re: Sobota

Post autor: PatEastbush »

Heniek to stary kolega Soboty z dzielnicy, który odsiedział gruby wyrok za akcje w Szczecinie. Dziwi mnie fakt, że tak samo podaje się on za świadka akcji Popka i Pomidora z 2005r z czasów, jak oboje siedzieli w Szczecinie robiąc kradzieże i włamania w większej ekipie z miasta (dlatego cała procedura Popka - powrotu do kraju odbywała się w sądzie w Szczecinie). Popek stwierdził, że żadnego Heńka nie zna i nie kojarzy ze wspólnego kręcenia lodów.

Heniek nie jest naświetlony w internecie i nie ma o nim szczególnie wielu informacji. Heniek ma tu zadanie pomóc Sobocie się wybielić i rzekomo przejrzał papiery. W papierach faktycznie nie ma art. 60 KK, ale obca jest mi logika Heńka, że owe papiery są w porządku, skoro czarno na białym przybite jest, że Sobota potwierdził, że kupował narkotyki od wskazanego w papierach dilera. Na mój rozum myślą oni tak - Sobota jest podany sam do sprawy, nie jest wsadzony w koronę więc papiery są czyste. Jest jeszcze jeden detal, mianowicie zeznania które wyciekły wczoraj, gdzie Sobota wyjaśnia, że na ukazanych zdjęciach w prokuraturze nie rozpoznaje owego Daniela Z. Może mieć to znaczenie, dlaczego chłopaki ze Szczecina podjęli decyzje ostateczną, że wszystko jest w porządku. Mówiąc krótko nawet jeśli zorientował się, że zajebał babola w zeznaniach, przyjął postawę, że nie chodziło mu o konkretnego wskazanego. Warszawiacy trzymają się kluczowo pierwszych kwitów, gdzie Sobota przybija zeznania sześćdziesiątki, co dyskredytuje go w środowisku.

Sprawa jest śliska i uważam, że gdyby nic nie było na rzeczy to dawno byłoby to wyjaśnione. Sobota trzymał się blisko z ekipą Berserkerów, przyjaźnił się z Materlą, kontakty ze starą ekipą Stoprocent też są pourywane i nikt się nie wypowiada w sprawie (Rena, Bonson, Sage). Ma to też kluczowy związek z tym jak Sobota potraktował Winiego, ale to jest rozmowa na inny temat. Cała kariera i styl Soboty był zbudowany przez Winiego.
Warto wspomnieć, że na filmiku "wyjaśniającym" Soboty ze słynnymi "gitami" siedzi również stary szczeciński gangster Czapka, znany z jego starych teledysków.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Sobota

Post autor: lygrys »

Akcja z Sobotą pokazuje, że jak się jest raperem i chce się głównie na nim zarabiać, to lepiej od ulicy i ich brudnych interesów trzymać się z daleka oraz odpuścić sobie nielegalne używki.

Ja się nie dziwię, że Sobota wolał zeznać na policji od kogo kupował towar niż iść do więzienia, bo ma jakieś zobowiązania finansowe, szczególnie wobec swojej byłej żony i syna, ale powinien to przewidzieć, że trzymając się z takim środowiskiem, kupując nielegalne substancje prędzej czy później ktoś go złapie.

Mnie to nie przeszkadza czy Sobota kogoś potwierdził czy nie, bo ja go oceniam jako rapera, a nie prawilniaka.
Wolałbym polski rap olał tą całą gangsterkę, bo fani innych subkultur się tylko śmieją jaki mamy poziom żenady.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
radowid
Zbanowany
Posty: 36
Rejestracja: 11 lut 2021, 12:05

Re: Sobota

Post autor: radowid »

Nie zgodzę się @lygrys gangsterka to nieodłączny element rapu
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Sobota

Post autor: oyche »

PatEastbush pisze: 21 mar 2021, 15:54 Sobota trzymał się blisko z ekipą Berserkerów, przyjaźnił się z Materlą, kontakty ze starą ekipą Stoprocent też są pourywane i nikt się nie wypowiada w sprawie (Rena, Bonson, Sage).
przeciez sobota trenował w berserkerach do fame mma
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Sobota

Post autor: lygrys »

to niech oni gangsterzą w filmach, albo teledyskach ale jak Slim Jesus, który powiedział, że tak nie żyje, ale rapuje tak bo taki styl lubi.

Niech się traktują jak aktorów, a nie próbują nam w mówić, że są tacy na prawdę.

Czapka przypadkiem nie był kiedyś Nazi skinem, bo gdzieś widziałem, że ma swastyki wytatuowane na klacie.
Piguła z The Analog chyba też kiedyś był gangsterem w młodości, bo w jakimś filmiku ktoś o nim wspominał, że też poszedł na współprace z policją.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
PatEastbush
Posty: 13
Rejestracja: 21 mar 2021, 13:41
Lokalizacja: Białystok

Re: Sobota

Post autor: PatEastbush »

oyche, tak, trenował go Baki z Berserkerów, który raczej wykazał podejście 100% zarobkowe do tematu bez żadnej ideologii tak samo jak np. Okniński, który ma totalnie wyjebane na to czy trenuje konfidenta czy komandosa.

lygrys wszystko jest kwestią podejścia do sprawy. Takie zachowanie raczej nie przystoi raperowi, który mimo, że nie był typowym ulicznym raperem z Pragi Północ setki razy w swoich tekstach jebał konfidentów, sześćdziesiątki, policję i prokuraturę (via 3 ostatnie płyty). Gdyby to była sprawa jakiegoś Vito Bambino, Taco Hemingwaya, Łony lub Fisza to temat po kościach rozszedłby się szybciej niż by się zaczął, bo są to raperzy, którzy nie reprezentują nurtu ani tego typu ideologii w tekstach. Zupełnie inny półświatek i zupełnie inna grupa odbiorców.

Typowy Kowalski gdyby wpadł za posiadanie strzeliłby z ucha momentalnie. Tylko typowy Kowalski robi tak jak napisałeś. Nie chce iść siedzieć, bo wie że ma na utrzymaniu rodzinę, kredyt do spłaty i średnio widzą mu się trzy lata w zakładzie. Cała ta akcja z jebaniem konfidentów i 60tek dotyczy tylko ludzi związanych bezpośrednio ze środowiskiem. A większość polskich ulicznych grajków sama na własne życzenie wpierdoliła sie w ten temat, bo fajnie jest stadionowo się podczepić pod ekipę gości drących pizdę o jebaniu konfitur, żeby na moment poczuć siłę w grupie. Proste.

W przypadku Soboty nie zadziałałoby zamiecienie sprawy pod dywan i niewyświetlanie się z tym, tak jak zrobił to Tede czy kiedyś O.S.T.R. Bo nie wierzę, że złapani za posiadanie (słynna akcja z kilkoma gramami w aucie Ostrego we Wrocławiu) rozeszła się po kościach bez podania choćby jednego nazwiska. Wiedzieli co robią i wiedzieli, że trzeba to jak najszybciej uciszyć i nie poruszać tego publicznie i tutaj ich odrębność od nurtu ulicznego dała im dużo korzyści.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Sobota

Post autor: lygrys »

Nie wiem czy HST był prawilniakiem, ale oberwał za zeznania m.in. od Soboty.

Według mnie ta cała akcja z jebaniem 60tki jest jak walka z wiatrakami i jeżeli ktoś wierzy, że to ma jakikolwiek sens, to jest naiwny.

Ostatnio oglądałem filmik z Miśkiem z Wisłą Shark i tam było, że koleś robił wszystko dla hajsu i mam gdzieś czy grypsującym się to podoba czy nie, a nawet wyśmiewał tych, którzy rezygnują z zarobienia konkretnej kasy by nie podpaść GITom.

Jedyne co można zrobić, to walnąć na merch hasło jebać kapusi i je sprzedawać.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
KomunistomPodPrad
Posty: 274
Rejestracja: 05 wrz 2019, 18:43
Lokalizacja: Carcosa

Re: Sobota

Post autor: KomunistomPodPrad »

Nie slucham ani Soboty ani Jongmena, nie jestem tez gitem ani rozkminiaczem, natomiast rozumiem fakty i kojarze, zobaczcie sami na to w jaki sposob jest oceniana wiarygodnosc malego swiadka koronnego w Polskim prawie i jakie sa uzasadnienia wiarygodnosci i wyrokow: - przeczytajcie to ze zrozumieniem i pomyslcie sami, w razie problelmu - CTRL+F i "wiarygodny" -::
https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-u ... -522674816
https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-u ... -522437166
MalinowyJogurt

Re: Sobota

Post autor: MalinowyJogurt »

edit - a chuj nie chce mi się już jednak pierdolić na ten temat
Ostatnio zmieniony 21 mar 2021, 19:12 przez MalinowyJogurt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
NaszaKlasa
Posty: 20
Rejestracja: 21 mar 2021, 18:51

Re: Sobota

Post autor: NaszaKlasa »

wiadomo, jedyne prawilne wyroki to wydaje ulica :cool: :cool: :cool:
ODPOWIEDZ