KęKę

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Kutendo95
Posty: 399
Rejestracja: 18 lip 2019, 0:48

Re: KęKę

Post autor: Kutendo95 »

No prawie wszyscy w tym wieku mają rodzinę więc nie wiem czym się tu szczycić i pierdole słuchanie o tym
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9761
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: KęKę

Post autor: jajca »

czasami się zastanawiam, czy twórczość kękę to wlasnie nie jest zakamuflowana krytyka instytucji rodziny. tak naprawdę wyraża ona dramat człowieka zbyt mocno uwikłanego w swoją funkcję głowy rodziny, przytłoczonego przez presję społeczną #AlBundy. Okazuje się bowiem, że rola family guya to tak naprawdę jedyne, co mu pozostało i nie jest w stanie znaleźć jakiejkolwiek odskoczni od tragizmu szarej codzienności. To jest cichy krzyk, wołanie o pomoc człowieka w zaklętej pętli, w której musi tkwić przez odpowiedzialność za innych, jaką pochopnie na siebie przyjął, a jedyną ucieczką jest śmierć. Monotematyczność może być tu celowym zabiegiem artystycznym. Muzyczny ekwiwalent mantry "jestem oazą spokoju, kwiatem lotosu na tafli jeziora", którą musi regularnie powtarzać, aby nie przekroczyć granicy obłędu.
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
mbunt
Posty: 799
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:12

Re: KęKę

Post autor: mbunt »

Tak ja również widzę w tym szukanie ucieczki, głos powtarzający ze jedzenie jest pyszne przy rodzinnym obiedzie tak długo ze zaczynasz podejrzewać ze coś jest nie tak. Odrzucenie wszystkich innych, destruktywnych ról w życiu często kończy się nagłym szokiem z bycia w tylko jednej roli i desperacka próba zapewniania całego świata ze wszystko jest wspaniale
zapraszam do sprawdzenia
https://youtu.be/5s5QPZM7Pec
Awatar użytkownika
TruthTeller
Posty: 194
Rejestracja: 12 cze 2019, 17:24
Lokalizacja: Wro

Re: KęKę

Post autor: TruthTeller »

Może troche za bardzo filozofią życiową post mi zajechał, niemniej zgadzam się.
Człowiek, który miał przez połowę życia wiele bodźców w postaci rozrywki, znajomych, spotkań i spontanicznych sytuacji musi się odnaleźć w życiu bez alkoholu i zaniechać niemal całą swoją przeszłość. Nie "żyje tak jak każdy mój ziomek". Żyje jak tata, ma kobiete, ma dzieci, ma pracę i o czym on może nawinąć, skoro bardziej schematycznego życia mieć nie można. Może sobie pozwolić na materialne dobra, ale nic więcej. To jest cały problem alkoholizmu, szukasz okazji by z kimś się napierdolić, tak samo jak ktoś inny, zbiera się grupa, "pozdro Tatiana pewnie już zeszłaś", jeden człowiek odpałem, a drugi spoko, idziecie na stacje, robicie durnoty, prawie się wyjebałem z flachą na jezdni, wyjebałem 200zł, a nie mam za co żyć do końca tygodnia, wpierdalam zupki kuksu do wypłaty, w miedzyczasie zarapuje, bo to nic nie kosztuje, opiszę melanże, coś ubarwię, może komuś się spodoba i to kupi. Nowy tydzień, znowu szukamy ekipy, lecimy w kluby, bierzemy flache, bierzesz dupe z klubu albo nawijasz "dobra bierz ją mordo".
O czym on teraz może nawinąć jak wszystkiego się wyzbył? Grupi nie zrobi loda w kiblu, na koncert przychodzisz i wychodzisz, nie ma cię dla znajomych, bo chleją i masz najbardziej stabilne życie na jakie możesz sobie pozwolić.
Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: KęKę

Post autor: JoeyJoeJoe »

ale cope alkoholików w tym temacie
beka z was
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: KęKę

Post autor: KillerCroc »

Co tu się dzieję :lol: Chłopy nie mogą zrozumieć że facet mógł autentycznie znaleźć jakieś szczęście w życiu które może i go zaślepiło ale jest dla niego prawdziwe. A może to chodzenie na melanże i pogrążenie się w alkoholizm to była dla niego ucieczka właśnie? I teraz gdy jest od tego wolny to fanatycznie wręcz próbuje dać do zrozumienia innym ile to dla niego znaczy, żywy przykład że nie trzeba na saksy. Na pewno jego życie było pełniejsze gdy był listonoszem i ledwo miał na rachunki niż w momencie w którym jest meżęm-ojcem-raperem-milionerem który się tu znalazł jedynie z zajawki i konsekwencji. W ogóle niezłe loty czasami są na tym forum kiedy niektórzy robią z siebie domorosłych psychoanalityków ludzi których znają tylko i wyłącznie z tekstów muzyki w których doszukują się jakichś ukrytych krzyków o pomoc od typa co se gra pod publiczkę żeby nastukać jak najwięcej floty.
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: KęKę

Post autor: Bolo »

Albo ziomki cisną beczq byczq
Ostatnio zmieniony 19 maja 2020, 11:36 przez Bolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
Sialala
Posty: 2388
Rejestracja: 26 lis 2019, 21:32

Re: KęKę

Post autor: Sialala »

KillerCroc pisze: 19 maja 2020, 9:22 Co tu się dzieję :lol: Chłopy nie mogą zrozumieć że facet mógł autentycznie znaleźć jakieś szczęście w życiu które może i go zaślepiło ale jest dla niego prawdziwe. A może to chodzenie na melanże i pogrążenie się w alkoholizm to była dla niego ucieczka właśnie? I teraz gdy jest od tego wolny to fanatycznie wręcz próbuje dać do zrozumienia innym ile to dla niego znaczy, żywy przykład że nie trzeba na saksy. Na pewno jego życie było pełniejsze gdy był listonoszem i ledwo miał na rachunki niż w momencie w którym jest meżęm-ojcem-raperem-milionerem który się tu znalazł jedynie z zajawki i konsekwencji. W ogóle niezłe loty czasami są na tym forum kiedy niektórzy robią z siebie domorosłych psychoanalityków ludzi których znają tylko i wyłącznie z tekstów muzyki w których doszukują się jakichś ukrytych krzyków o pomoc od typa co se gra pod publiczkę żeby nastukać jak najwięcej floty.

Wyjasnione
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: KęKę

Post autor: KillerCroc »

Nie no, post jajca to autentyczna beczka, tak to odebrałem, ale posty dwóch kolejnych userów to już co najwyżej jazda która będzie zaraz argumentowana hehe prowo przecież niezły pelikan się posiłkujesz w internetach
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
mbunt
Posty: 799
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:12

Re: KęKę

Post autor: mbunt »

to jest dekonstrukcja klasycznego obrazu rodziny i szczęścia poprzez autoparodie
zapraszam do sprawdzenia
https://youtu.be/5s5QPZM7Pec
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: KęKę

Post autor: daveyo »

Małach ft. KęKę, Grizzlee - Wielkie rzeczy (prod. PSR/Małach) [Official Audio]
Spoiler
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3747
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: KęKę

Post autor: Bryx Fenrir »

Takie sobie, znaczy gdyby nie Grizzlee ten łak to byłoby naprawdę w porządku, ale z nim to nie siada kompletnie
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: KęKę

Post autor: kapec »

daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: KęKę

Post autor: daveyo »

Andrzej Grabowski, KęKę Feat. Cedury - Rozchodniaczek (Oficjalny Teledysk)
Spoiler
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1776
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: KęKę

Post autor: Bunnymen77 »

Nikogo już chyba nie grzeje Kękę, ale korzystając z okazji, że pojawił się Grabowski polecę inny jego kawałek
Spoiler
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9088
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: KęKę

Post autor: genocidegeneral »

kękę dał coś ciekawego przed legalami oprócz rzeczy z tej playlisty?
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... rf3fh95C2w
Obrazek
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: KęKę

Post autor: Bolo »

Myśle ze pare by się znalazło ty i ty chyba był taki kawałek i był dobry, coś o wojnie wiem ze było spoko, no ja bym sobie ściągnął z dropboxa paczkę i sprawdził na twoim miejscu i kto w ogóle słucha tego warczenia Grabowskiego i nazywa to śpiewaniem? Nie skumał nigdy jakim cudem ludzie to słuchają
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
VBSW
Posty: 3151
Rejestracja: 07 paź 2019, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: KęKę

Post autor: VBSW »

Kękę - A Ty?
Spoiler
Kękę - Po Horyzont, na puzzlach 2stego
Spoiler
Kękę - To co ważne (w sumie na tym kanale se poszperaj bo widzę, że wyskakuje mi większość od tego gościa)
Spoiler
KęKę - Spowiedź
Spoiler
Kękę - Woogie Boogie
Spoiler
KęKę - Chorch
Spoiler
Kękę - To budzi bunt we mnie
Spoiler
Tak na szybko. Możliwe, że coś pojebałem, ale chuj w to.
Sąd mnie tu nie rusza, sądzi tylko Pan
Bieda czy bogactwo - oba smaki znam
edenmar
Posty: 1232
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: KęKę

Post autor: edenmar »

Ja pamiętam jego zwrotki na Boa's z Kotzim, to jest chyba pierwsza rzecz jaką od niego słyszałem.
Spoiler

Gościnka na Yochimu
Spoiler
Gościnka u Kubiego :bowdown:
Spoiler
Gościnki u Pajaca
Spoiler

No i kawałek do Młodych Wilków też był przed debiutem.
Spoiler
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: KęKę

Post autor: daveyo »

Adi Nowak ft. KęKę - TEDx (prod. SARNULA)
Spoiler
ODPOWIEDZ