Szpaku

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Szpaku

Post autor: vampmoney »

Bardzo fajny kawałek
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Szpaku

Post autor: przedszkolanek »

fajne, fajne, ta kamizelka to chyba follow up do żeromskiego xDDD
ale
no to przytul mnie do chuja
troche dwuznaczne
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Szpaku

Post autor: moody »

kurwa specjalnie szukalem tematu szpaka, zeby sie wpisac, a tu widze @przedszkolanek mnie ubiegl i zwrocil uwage na ten wybitny wers w refrenie, ktory az musialem rozchodzic
dziendobry
Posty: 83
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:18

Re: Szpaku

Post autor: dziendobry »

Co kto lubi
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Szpaku

Post autor: gods bidness »

Zobaczyłem temat, więc przyszedłem tylko powiedzieć, że kurwa obok Bedoesa to chyba największe gówno, którym z niezrozumiałych dla mnie przyczyn jara się w chuj osób. A ja kurwa nie dzierżę, jak ten typ zaczyna wyć i zawodzić tym swoim buczącym głosem. Cringe level hard.
dziendobry
Posty: 83
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:18

Re: Szpaku

Post autor: dziendobry »

Na poczatku to bylo spoko, nawet bardzo, ale poszlo w bardzo chujowa strone, a jak dodasz grozne miny + pizdowaty glos na zywo i pucowanie do young multiego u yurkoskiego, to tak jak mowisz - cringe level hard.
Awatar użytkownika
Master
Posty: 296
Rejestracja: 15 maja 2019, 16:45
Lokalizacja: Kato

Re: Szpaku

Post autor: Master »

Ogólnie mam problem z akceptacją "Nowej szkoły" jako takiej. Dlaczego tyle osób się jara Szpakiem? Jakie są jego mocne strony? Co w nim doceniacie?
Widzę beton i tylko beton, gdy patrzę ślepo
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Szpaku

Post autor: Jaayu »

dzien dobry, podbijam dziendobry i ogolnie takie rzeczy jak gummo czy bajke to lubilem swego czasu ale teraz nie da sie typa sluchac
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
bedoer
Zbanowany
Posty: 312
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:15

Re: Szpaku

Post autor: bedoer »

Żeby się za bardzo nad tym nie rozwodzić, co moim zdaniem sprawiło że Szpaku stał się tak popularny:
- Charakterystyczne wykorzystanie autotuna odróżniające go od reszty w mainstreamie
- Melodyjność
- Dużo autentycznych emocji: miał do przekazania ciekawą, poruszającą historię związaną ze swoją przeszłością i był w tym szczery
- Nietypowy wizerunek, połączenie patologii, prawilniactwa ze światem bajek, fantasy, anime (vide pierwszy numer na kanale BOR w kominiarach a w tle pluszowy miś)
- ''Legendarny'' przekaz (dla kontrastu z Bedoesem: potępienie ruchania dupek czy apel jeśli jesteś moim fanem to nie dobijesz słabszego ogniwa w szkole tylko mu pomożesz)

Zarówno Bedoes jak i Szpaku mają parę cech wspólnych, ale też wiele ich różni, dla mnie ten drugi wygrywa autentycznością (można zarzucić piwo z Multim ale to w zasadzie potwierdza jego słowa że jest aspołeczny, boi się ludzi i na banię mu czasem siada), i to słynne wycie w jego wykonaniu jestem w stanie znieść (ale nie w za dużych dawkach) podczas gdy przy wyciu Bedoesa czuję po prostu czysty cringe. I jest powiedzmy bardziej Paluchowy niż Sentinowy w swoich tekstach.

Przed Szpakiem ten problem, że na tej dramatycznej historii z jego ojcem, czy problemach będących pochodną, nie da się jechać w nieskończoność i już druga płyta była słabsza. Ale mówienie że jego wyskok to jakieś nieporozumienie jest nie na miejscu. Choć bardziej cenię sobie naturalnych raperów a nie takich co bez efektów brzmią zupełnie inaczej, to Szpaku był jednak ciekawym zjawiskiem na polskiej scenie, nie przypominam sobie równie mocnego pierdolnięcia na początku kariery i umniejszanie mu mija się z celem.
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2298
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Szpaku

Post autor: kapper1 »

gods bidness pisze: 08 cze 2020, 11:20 Zobaczyłem temat, więc przyszedłem tylko powiedzieć, że kurwa obok Bedoesa to chyba największe gówno, którym z niezrozumiałych dla mnie przyczyn jara się w chuj osób. A ja kurwa nie dzierżę, jak ten typ zaczyna wyć i zawodzić tym swoim buczącym głosem. Cringe level hard.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Szpaku

Post autor: daveyo »

Kinny Zimmer - Jadę Nocą Na Mazurach feat. Szpaku
Spoiler
dojebana zwrota Szpaka :lol:
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Szpaku

Post autor: vampmoney »

Kurwa :rotfl:
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Szpaku

Post autor: daveyo »

ale w sumie spoko patent na promo
8es
Posty: 889
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:19
Lokalizacja: Ślůnsk

Re: Szpaku

Post autor: 8es »

Hahahah tego nie grali jeszcze
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Szpaku

Post autor: KillerCroc »

nawed spoko
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Szpaku

Post autor: daveyo »

Kiedy chcesz pocisnąć Szpakowi, że dał chujową zwrotę, ale szybko orientujesz się, że tam jej nie ma:
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5169
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Szpaku

Post autor: kapec »

Gościnka u Białasa, Białas feat. Szpaku - Sępy
moxxi
Posty: 4876
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Szpaku

Post autor: moxxi »

- tata ✓
- brat ✓
- zabije wrogów ✓
- moi ludzie ✓
- darcie mordy ✓
- gugu ✓
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Szpaku

Post autor: vampmoney »

Lirycznie ultra padaka, Szpaku z Alcomindz / boruto ep jakiś taki w chuj lepszy był. Za to do tego jak to brzmi nie ma co, jest dobrze. Irytują tylko momenty załamującego się głosu, sztucznie to brzmi
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2298
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Szpaku

Post autor: kapper1 »

Ktos tego slucha na powaznie? Serio pytam. Ciarki wstydu.
ODPOWIEDZ