Tede

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Tede

Post autor: lygrys »

To, że Tede nie chciał zwolnić kumpla jestem w stanie zrozumieć, bo Wielkie Jol zawsze mi wyglądało na grupkę przyjaciół niż profesjonalną firmę wydawniczą.

Jeżeli chodzi o to czy Jakuza brał kasę i nic nie robił, to trudno jest mi w to uwierzyć, bo on go zatrudnił z hip-hop.pl jeżeli dobrze pamiętam, gdzie podobno odwalał niezłą robotę w promocji strony i forum.
Ten hiphopowy music w teatrze muzycznym w Gdyni też podobno to jego robota.
Kiedyś w rap pakamerze nawet mówił, że Wielkie Joł nie wydaje nic poza Tedzikiem, bo straszny "beton" jest na tych demówkach jakie do nich przychodzą - nie chodziło im o wulgaryzmy w tekstach, tylko teksty na żenującym poziomie.

Według mnie pewnie było tak, że Jakuza dobrze wykonywał swoją robotę, do czasu kiedy nie spadł w hierarchii, a jak spadł to stracił zapał do pracy i się po prostu obijał.

Jeżeli chodzi o wywiad Tedzika dla NaTemat, to ja się dobrze bawiłem i fajnie, że już nie wygląda jak Stevie Wonder.
Chociaż ciężko się go słucha, bo jego wypowiedzi są strasznie chaotyczne i obnaża to jak mało medialną jest osobą.
Czasem jak się go słucha to ma się wrażenie jakby miał problem z przekazaniem tego o co mu chodzi.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Tede

Post autor: baqlashan »

jestem murem za numerem proste, a muzyka skręty bloki to lepszy album niż cokolwiek z dyskografii tedasa i klasyk truskulu w dniu premiery
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Tede

Post autor: jajca »

Przegiąłeś, nikt się nie złapie
Chociaż jako doświadczony troll doceniam zabieg z przekręceniem nazwy plyty
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Bartuz
Posty: 449
Rejestracja: 20 maja 2019, 15:15
Lokalizacja: Fryna City

Re: Tede

Post autor: Bartuz »

Chuj do dupy im za spierdolenie promocji Czillen Am Grillen, Dorzucamy Do Grilla i Ostatniego Sarmaty.
Johnny

Re: Tede

Post autor: Johnny »

No bez kitu Ostatni Sarmata miał promocję porównywalnie nędzną do Złej Sławy w Koka Beats
Awatar użytkownika
widzeszalenstwo
Posty: 671
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:05

Re: Tede

Post autor: widzeszalenstwo »

DDG akurat miało jakąś niecodzienną promocję. nie pamiętam już dokładnie o co tam chodziło, ale śledziłem z zaciekawieniem.
Awatar użytkownika
manieq
Posty: 1152
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:40
Lokalizacja: WRO

Re: Tede

Post autor: manieq »

Spoiler
DBL / Dabl Blast - Skrót
Nagrane kiedyś, znalezione teraz.
I go up the stairs like tup tup tup, oh, frühstück awaits me - well this is a cliché.
I live at home, I always go down the stairs for breakfast you know what I mean.


Obrazek
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Tede

Post autor: gods bidness »

Ten nielegalne double blast to pamiętam, nawet niezły był, dobry okres w karierze Tedego, dobre linie na dirrty southowych bitach.
Bartuz
Posty: 449
Rejestracja: 20 maja 2019, 15:15
Lokalizacja: Fryna City

Re: Tede

Post autor: Bartuz »

gods bidness pisze: 19 kwie 2020, 21:15 Ten nielegalne double blast to pamiętam, nawet niezły był, dobry okres w karierze Tedego, dobre linie na dirrty southowych bitach.
Dokładnie, nawet pasowały tam wstawki z "Psów".
Awatar użytkownika
Madafaxid
Zbanowany
Posty: 22
Rejestracja: 30 kwie 2020, 15:39

Re: Tede

Post autor: Madafaxid »



A to znacie? Tede zrobił rozpierdol swoją zwrotką.
Awatar użytkownika
LWD
Posty: 2872
Rejestracja: 10 paź 2019, 10:32

Re: Tede

Post autor: LWD »

tede sześćdziesiątką? tego się nie spodziewałem

Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Tede

Post autor: Prez »

kto to w ogóle jest ten robert?
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: Tede

Post autor: ebismolarek »

Robert S. "Śledź"
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Tede

Post autor: jajca »

Nie dziwię się tedemu, teraz kiedy ma syna jest odpowiedzialny nie tylko za siebie. Wolelibyście, żeby się chłopak wychowywał bez ojca?
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
bxxxzlk
Posty: 136
Rejestracja: 07 mar 2020, 12:19

Re: Tede

Post autor: bxxxzlk »

Wiadomo coś więcej czy takie pierdolenie to jest póki co?
Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2032
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

Re: Tede

Post autor: Krynew »

Jebać kapusi niech chuj ich dusi
Kocham, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Burak
Kadłub pała
Posty: 636
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:09

Re: Tede

Post autor: Burak »

OCR wywiadu z Klanu nr 20 2001 rok, ciekawsze fragmenty na czerwono (głównie o bitwie w Płocku):
Spoiler
Link do skanu

Zna go każdy fan hip-hopu w Polsce. Rozkręca koncertowe imprezy jak mało kto, a charyzmy starczyłoby mu na jeszcze dwóch innych raperów. Dlatego bez zbędnego komentarza - Tede i jego kilkaset stów prawdy specjalnie dla Klanu.

Klan: To, że nagrywasz solową płytę było dla wielu osób zaskoczeniem. Dlaczego zdecydowałeś się wydać taki album?
Tede: Dużo nagrywam. Nagrywanie samemu daje większą kontrolę nad ostatecznym rezultatem tych nagrywek. Poza tym nie wszystkie pomysły można zrealizować zespołowo.
Klan: Bierzesz też udział w innych projektach - Gibon, Fiodor i Boria, itd. Opowiedz o nich więcej... I co z WFD?
Tede: Tak, to trzeba trochę wyjaśnić. Gib Gibon to jest skład, a nie żaden projekt. Nie jest to jakaś hip-hopowa organizacja czy inna tego typu jazda. Gib Gibon to akcja czysto koleżeńska i tak pozostanie. To wielu kolesi i tylko część "uprawia" hiphop, łączą nas inne "zainteresowania". Kilku z tych "uprawiających" uskutecznia spotnanty i stąd ta cała jazda, że Gibon to jest freestyle'owa formacja w stylu "Obrońców..." - błąd, tak nie jest. Niedługo ukaże się płyta "Szlachetny Gib Gibon Skład prezentuje: Fiodor i Borys", którą nagraliśmy z Borixonem. Można to nazwać projektem, ale w gruncie rzeczy jest to totalnie spontaniczna historia. Nagrywamy dużo w tym samym studio, widzimy się tam praktycznie codziennie i często zdarza nam się wpaść wspólnie na jakiś szalony pomysł. Wszystkie kawałki nagrywamy bez kartek i wcześniejszych przygotowań - totalny freestyle to nasze podstawowe założenie. Równocześnie Borixon skończył swoją solową płytę, która jest już w sklepach. Pracuję też nad drugą płytą solo. Kiedy ją wydam tego jeszcze nie wiem, ale nagrałem już 11 kawałków, więc jak tak dalej pójdzie, to ukaże się ona jeszcze w tym roku. Będzie to inna jazda niż "S. P. O. R. T. ", bo jak na razie tylko jeden kawałek wyprodukowałem sam i chyba tylko ten jeden będzie pod mój beat. Całą produkcję powierzam moim faworytom w tej dziedzinie, tzn. Mariowi, IGS-owi, Jajonaszowi i Ośce. Pierwszy kawałek z tej płyty, "Lirycznie... (Dupoliz)", znajdzie się na vinylowej edycji "S. P. O. R. T. -u", która ukaże się za miesiąc. Będzie też klip do tego kawałka połączony z teledyskiem do drugiego singla ze "S. P. O. R. T. -u", czyli "ŁAAAŁ!". A co do WFD - kończę z Mariem i z Numerem drugą płytę o tytule roboczym "Rycerze fair play". Co do dat, nic nie jest jeszcze pewne, na pewno będzie wkrótce, bo teraz właściwie tylko dopracowujemy szczegóły.
Klan: Twoja płyta została przyjęta z mieszanymi uczuciami - jedni ją chwalą, inni czują się zawiedzeni. A ty? Jak ją oceniasz te kilka miesięcy po premierze?
Tede: Jestem zadowolony. Na „Nastukafszy... ” też się wielu zawiodło, mówili, że to nie jest Trzyha z Ceube, itd. Minęło prawie trzy lata i wielu z tych zawiedzionych w końcu się zreformowało. Teraz mówią, że to klasyk. Wiadomo, nie każdemu musi się podobać, najważniejsze, że mi się podoba. Wielu z tych narzekających nic nie zrozumiało z tej płyty. Zobaczymy co powiedzą za dwa trzy lata.
Klan: Utwór promujący płytę opowiadał o ludziach dążących do pieniędzy i luksusów. Czy jednak utwory takie jak „Dyskretny chłód” czy „PLNY 2” nie świadczą o tym, że ty również dążysz do tych samych rzeczy?
Tede: To utwór o ludziach dążących do pieniędzy i luksusów za wszelką cenę. Ja nie dążę do tego za wszelką cenę. To przychodzi do mnie samo. Nigdy nie wysyłaliśmy do nikogo żadnego dema, nie zabiegaliśmy o czyjeś względy. O pieniądzach za płyty rozmawiamy po ich nagraniu, a nie przed. Ja nie uczestniczę w wyścigu szczurów, tylko widzę na co dzień ten wyścig. Ktoś płaci za płyty, które nagrywamy, to oznacza, że nasz szalony wydawca ma dla nas hajs. I co teraz? Mamy się zrzec tego hajsu? Wtedy będziemy zajebiste chłopaki z podziemia, co sprzedali 34 tysiące płyt i nie wzięli za to ani złotówki. O tym jest kawałek „PLNY II”. A „Dyskretny chłód” jest o marzeniach, o tym, że nie należy się ich wstydzić i trzeba je mieć. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem Toyotę 4Runner pomyślałem, że nigdy takiej nie będę miał. Jak zobaczyłem ją drugi raz uwierzyłem, że w sumie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby kiedyś to marzenie zrealizować. Teraz słucham sobie tego kawałka w moim 4Runnerze i jaram się tym, że udało mi się to osiągnąć. Może mam jakieś materialistyczne zajawki, ale zupełnie się tego nie wstydzę. Jak widzę zajebiste domy jakie ludzie sobie budują, a potem widzę chamskie mordy tych ludzi, to myślę sobie, że mój dom będzie jeszcze bardziej zajebisty. I osiągnę to, z tą tylko różnicą, że ja sobie żył z tej okazji wypruwał nie będę. To przyjdzie samo.
Klan: Czy zarabianie pieniędzy na hip-hopie jest „lepsze” niż zarabianie ich w firmie, w „normalnej” pracy? Dlaczego?
Tede: Nie widzę siebie w żadnej firmie, chyba, że we własnej, a w wyuczonym zawodzie nie zamierzam się na razie realizować. Trudno jest chyba znaleźć robotę, która daje ful satysfakcji, nie wymaga siedzenia non-stop w jednym miejscu i jest dobrze płatna??? Najlepsze zarabianie pieniędzy jest na tym co się lubi i już. Jak lubisz siedzieć w zakładzie pracy od 8 do 16 i daje ci to satysfakcję, to siedź. Ja jadę sobie o dowolnej porze do studia, posiedzę sobie w domu przy MPC i komputerze, albo skoczę na koncert i żyje spox. Bardzo mi to odpowiada.
Klan: Jak długo będziesz uganiał się za małolatkami, palił gibony, itd? Można tak przez całe życie? Może nadejdzie moment kiedy się ustatkujesz? Co będziesz wtedy robił?
Tede: Ciężkie jest życie rapera, bardzo ciężkie. Zobaczymy co się będzie działo. Jak miałem 15 lat, to myślałem, że jak będę miał 25 to będę żonaty, dzieciaty i zapierdalający z neseserem do tyrki. Mam 25 i nie myślę, jak będę za kolejne 10 lat, bo to się nie sprawdza. Może kiedyś się ustatkuję, będę wtedy uprawiał grządki, „w szklarni za werandą”, wiesz o co chodzi.
Klan: O czym opowiada utwór Panzerfast? Co takiego przewoziłeś?
Tede: To jeden z kawałków tzw. fabularnych, specjalnie jest tak przy kamuflowany, żeby nie do końca było wiadomo o co tak naprawdę chodzi. Historia jest prosta - zadzwonił do mnie mój człowiek - RRX Master KNT - i zaproponował szybki kurs do Katowic. Trzeba było „na biegu” podrzucić do zaprzyjaźnionej hurtowni trochę płyt z RRX-u. Wsiadłem w „Panzerfasta” i pojechaliśmy. W powrotnej drodze mieliśmy incydent z Policją. Było „gorąco” i ledwo nam się udało odwrócić ich uwagę od tego, co by ich „bardzo, ale to bardzo” zainteresowało. Klasycznie chcieli trafić jelnnia na parę złotych, a o mały włos nie trafili nas na trzy lata. W sumie puścili mnie bez mandatu i bez blatowania.
Klan: Utwór „Pamiętasz jak...? ” wzbudził wiele kontrowersji. Nadal go bronisz? Dlaczego?
Tede: To jest freestyle, pojawił się spontanicznie, kiedy słuchaliśmy bitów Waca u C.N.E. Tydzień potem w RRX nagrywaliśmy ten freestyle. Lubię ten kawałek. Jest oryginalny, ze względu na tematykę, ale nie jest uwłaczający polskiej godności, czy coś w tym stylu. Nikomu nie ubliżyliśmy, pojechaliśmy na wolno o historii bez żadnego przesłania czy zamiaru wywołania konkretnego efektu. Pewne jest, że na mojej drugiej płycie znajdzie się kawałek z WSZ i C.N.E. „A pamiętasz jak... 81?”.
Klan: Jak doszło do konfliktu z Eldo? Co było jego powodem?
Tede: Eldo był jego powodem. W rzeczywistości ten kawałek „Outro” miał być mniej personalny, ale przy miksowaniu tak fajnie wyszło z tym „Ja na froncie gram, a ty na tyłach”, że tak zostało. Wkurwiłem się na niego kiedy przeczytałem w Internecie jego mądrości na nasz temat. Koleś wita się ze mną na imprezie, siemasz-siemasz, wszystko spox i słowa mi nie powiedział na ten temat, tylko sobie to na jakimś tam forum napisał. No to nagrałem kawałek, żeby przyszedł na wolno i poszedł w pizdu. I przyszedł i poszedł. Ten kawałek byt skierowany do niego i tylko do niego.
Klan: Czy umieszczając na swoje płycie „Outro” spodziewałeś się takiej odpowiedzi Eldo?
Tede: Takiej nie. Spodziewałem się odpowiedzi na poziomie. Myślałem, że skoro Eldo (swoją drogą ciekawe co się stało z «k», ja też miałem jeszcze «f» w ksywce”) jest takim królem hip-hopowym, to nagra ostry kawałek solo. On nagrał kawałek z dwoma koleżkami do pomocy, którzy tak naprawdę niewiele pomogli. Nie popisał się i tyle.
Klan: Na imprezie w Płocku doszło do pojedynku między Gib Gibon a Obrońcami Tytułu. Gib Gibon wygrał. Jak wyglądał ten pojedynek?
Tede: Wiesz, wygrał ten kto dostał większy aplauz publiczności. Takie są zasady freestyle'owych pojedynków. A większy aplauz dostaliśmy my i to o wiele większy. Ci co tam byli widzieli. A z tym pojedynkiem to była chora jazda. Zaraz po ukazaniu się „S. P. O. R. T. -u” dostałem mail od Eldoki - „O co chodzi z 20 kawałkiem?" Odpisałem, że o niego, na co on przystał mi mail, że rozstrzygniemy to Gib Gibon vs. Obrońcy Tytułu. Ja chciałem „jeden na jeden”, ale wyszło jak wyszło. Do spotkania doszło w Płocku, bo zarówno Grammatik, jak i my mieliśmy tam koncert. Można dyskutować, jak w tej konfrontacji wypadły poszczególne osoby z obydwu składów, ale nad werdyktem dyskutować nie ma co. Z mojej strony uznanie dla Pezeta, który jako jedyny ze mną powalczył. I to wszystko o Płocku.
Klan: Czy to koniec konfliktu między tobą a Eldo?
Tede: Po tzw. „incydencie płockim” pojawiło się wiele komentarzy, zwłaszcza ze strony tzw. „Obrońców Tytułu”. W tych komentarzach padły sugestie, że werdykt publiczności byt taki, bo nie wie, co to jest prawdziwy hip-hop, czy coś w tym stylu. Postanowiłem, że dam Eldoce szansę obrony, tym razem honoru, przed bardziej mu przychylną publicznością. Pojechałem do Katowic, gdzie jest największa po Warszawie hip-hopowa scena w Polsce i wbiłem się na koncert Grammatika. Odczekałem do końca koncertu i wszedłem na scenę. Dostałem mikrofon i zaprosiłem „króla” na freestyle i publiczność skandowała „Eldo - Eldo”, ponowiłem zaproszenie i po braku reakcji z jego strony, wspólnie z widownią, która przyszła na jego koncert odliczyłem go od dziesięciu w dół, jak na walce bokserskiej. Pojechałem szybki wolny pod beatbox mojego człowieka Sota i tak drugi raz „El Presidente”, „na wolnym liryczny skurwysyn”, itd., po raz kolejny nie obronił tytułu.
Klan: Co sądzisz o całej tej sprawie?
Tede: Takie akcje w hip-hopie są i już. Cieszy mnie to, że Eldoka, który jest na maksa hip-hopowym hiphopowcem został rozpierdolony hip-hopowo przez „komercyjnego” i nie hip-hopowego Tedego. Joł! Niepotrzebnie zaangażował w to swoich koleżków, bo na dobre im to nie wyszło. On i tak ma przejebane za „Mówią bloki człowieku 2”...

Klan: Na „V6” rymujesz, że znowu ktoś źle napisze o tym w Klanie”. Dlaczego? Skąd ten wers?
Tede: Ten kawałek to też freestyle. Miał się znaleźć na płycie „Wkurwione bity”, ale z różnych powodów jest dopiero na „V6”. A zarymowałem tak, bo to prawda. Nie piszecie w Klanie dobrze o nikim z RRX-u, jeżeli już w ogóle piszecie. Ja rozumiem, że Kozak i naczelny Deliś się nie lubią, ale na okładce macie napisane „Reprezentuje kulturę hip-hop”. Piszecie o polskim hip-hopie, ale według niejasnego rozdzielnika. Wyraźnie widać, że to co pisał naczelny po „przejęciu” Klanu od Kozaka, o tym, jak to już nie będzie on „biuletynem reklamowym” RRX, a obiektywną gazetą dla wszystkich fanów hiphopu to był pic na wodę. Otwieram „Klan” na dziale „Wieści” i czytam - zajebisty zespół Elemer wydaje właśnie swoją długo oczekiwaną (zapewne przez niezliczone rzesze fanów) płytę, dalej kolejny świetny i uznany zespół Afro Kolektyw pracuje nad swoją nową płytą, wkrótce ukaże się płyta Eldo i film „Blokersi” wraz z soundtrackiem. Koniec nowinek z rodzimej sceny hip-hop. I jak wyjaśnić sobie to, że nic poza tym się nie dzieje. I to, że wszystkie cztery płyty wychodzą w wytwórni T1-Teraz, którą zarządza naczelny Klanu? Recenzje? Najlepsze płyty ukazują się oczywiście w w „T1-Teraz”... Wystarczy?
Klan: Wiesz za wyjątkiem Asfaltu i Tl-Teraz, polskie wytwórnie hip-hopowe, szczególnie RRX, nie przesyłają zapowiedzi i innych materiałów prasowych. Mamy przepisywać niesprawdzone plotki z sieci? Ale zmieniając temat - kiedy ukazywała się płyta „Nastukafszy” Warszafski Deszcz był uważany z najlepszy polski zespół, a ty za najlepszego MC. W między czasie nieco się zmieniło, pojawiły się nowe składy, itd. Które z nowych zespołów cenisz najbardziej?
Tede: Veto, najbardziej moim zdaniem niedoceniony zespół z tych, które wydały płyty w tzw. „oficjalnym obiegu”.
Klan: Odczuwasz potrzebę, by pokazać, „kto tu rządzi”, dowieść, że wciąż możecie robić najlepszy polski hip-hop?
Tede: Najlepszy - to jest względne. Dla jednego najlepszy jest WFD, dla innego Ewenement, a dla jeszcze innego W Witrynach Odbicia. I każdego zdanie jest tak samo ważne. Myrobimy zajebisty hip-hop, zajebisty dla nas. I tak to wygląda.

Tekst: Tymon
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Tede

Post autor: oldschool »

Bitwa Płocka to zajebista historia. Dzisiaj to by się co najwyżej powyzywali na FB a potem zaprosili na piwo, bo żaden nie wyjdzie na freestyle, bo nie umie tego robić :rotfl:
Awatar użytkownika
baluckilu
Posty: 258
Rejestracja: 07 gru 2019, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: Tede

Post autor: baluckilu »

FuckTede/Glam rap w końcu na streamingach
Awatar użytkownika
Burak
Kadłub pała
Posty: 636
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:09

Re: Tede

Post autor: Burak »

Tede - 50 Stanów świadomości USA:
https://archive.org/details/tede_usa50ss

Pobrane z wrzuty, wszystkie odcinki + bonusowe nagrania z gopro, brakuje tylko zdjęć. @Jaayu
ODPOWIEDZ