Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Lehu
Posty: 174
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:54

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Lehu »

Sialala pisze: 23 maja 2020, 23:16 Sławy to taki ostry dla mnie, niby słuchasz tego ale ni chuj tego nie słyszysz bo Ci się to zlewa w jakaś papkę i wpada jednym uchem drugim wypada
O, w pełni się zgadzam z tym zdaniem!
Awatar użytkownika
scarz
Posty: 415
Rejestracja: 09 cze 2019, 19:14

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: scarz »

No i to są kontrowersyjne opinie (te o Sławach). Ja się akurat nie zgadzam, bo bardzo mi leży ten lekko śmieszkowy styl chłopaków, ale muszę przyznać, że gdybym miał teraz w 2020 zacząć przygodę z ich muzyką od Ludzi Sztosów to mógłbym się odbić, bo obiektywnie rzecz ujmując krążek mocno się zestarzał.

Od siebie dodam, że nigdy nie rozumiałem podjarki rapem Włodiego, zwłaszcza jego płytami wydanymi w tym dziesięcioleciu - facet na każdym bicie rapuje dokładnie tak samo, w dokładnie tym samym tempie, na dodatek treściowo nie ma tam niczego ciekawego. Włodek sprawia wrażenie sympatycznego gościa, z którym fajnie by się pogadało przy piwku, ale rapowo to definicja przeciętności, która nie wiedzieć, czemu jest wychwalana pod niebiosa. No i komiczne jest, że świat 40-letniego chłopa tak mocno kręci się wokół trawy narkotycznej.
Awatar użytkownika
exyou
Posty: 1364
Rejestracja: 28 lip 2019, 17:02

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: exyou »

przedszkolanek pisze: 23 maja 2020, 16:08
exyou pisze: 23 maja 2020, 15:56 Palucha też nie bo to idol głównie uliczników i patusów, jego target nie jest tak szeroki jak np Quebo czy nawet Taco.
no właśnie nie do końca, bo w badaniach (choć fakt tak się zbiegło że chwile po wydaniu czerwonego dywanu) paluch miał bardzo szeroką jak na PL publike, może nawet szerszą niż ta dwójka, ale mniej liczną ofc
Myśle że sporo ludzi otworzyło się na Palucha po takich komercyjnych numerach jak List w Butelce czy Gdybyś kiedyś ale suma sumarum główny target Palczana to jednak patusy, uliczniki oraz młodzież z wielkich post komunistycznych osiedli, chociaż jakaś część studentów też napewno.
Awatar użytkownika
Boysband
Posty: 26
Rejestracja: 16 maja 2020, 16:02

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Boysband »

Sialala pisze: 23 maja 2020, 23:16 Zero przyjemności ze słuchania.
mam tak niestety z wiekszoscia polskiego hh od zawsze :( moze to muzyka nie dla mnie?
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2350
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: kapper1 »

oKulTywowany pisze: 23 maja 2020, 22:41 Białasa tu bym wstawił ale z formą 2014/2016
Gdzie by się nie pojawił to dopasowany był ideolo
Ale mówimy o ludziach <90 punktów IQ? Jeden z najglupszych raperów w mainstreamie. Gdyby nie Solar, który go trzyma za mordę dalej by gonił ludzi za sukienki i dostawał wpierdol w beefach z kimś poważnym.

Co do Dwóch Sławów to polecam ich numery bez konwencji śmieszka jak:


Trzeba się też zgodzić, że Sławki mają chujowe ucho do bitów od zawsze.
A Włodi to asłuchalny jednowymiarowy łak.
kroldzielnicy
Posty: 72
Rejestracja: 29 lip 2019, 12:25

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: kroldzielnicy »

sokol to chujowy raper, tylko ma jakas otoczke boga rapu, a warsztat ma niezmienny od 20 lat i nawija drewniano tak samo od 20 lat, nuda w chuj, cos tak jak peja

a jednym z najbardziej roznorodnych raperow jest oczywiscie Sentino, ktory nagrywa zyciowki, letniaczki, bangery, bragge, gangsterskie przewozki
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: aleksy »

podbijam hejt na dwa sławy, gówno niesamowite, całe szczęście, że nikt już tego nie słucha, pozdro
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
kakaowyjanusz
Posty: 50
Rejestracja: 13 maja 2020, 1:05

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: kakaowyjanusz »

aleksy pisze: 24 maja 2020, 17:14 podbijam hejt na dwa sławy, gówno niesamowite, całe szczęście, że nikt już tego nie słucha, pozdro
Ej no ale przeciez wymyslili hasztagi
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: KillerCroc »

Za rozpropagowanie ich powinni być jeszcze bardziej jebani
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: arboozrap »

A z tymi hashtagami to pierwszy nie był Tede z #kurt_rolson i całą akcją wokół tego?
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5697
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: TdW »

Jeśli chodzi o pierwszy hasztag w polskim rapie to zrobił to Eldo na pierwszej solowej płycie o ile pamiętam.
Awatar użytkownika
1909
Posty: 473
Rejestracja: 17 maja 2020, 15:14

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: 1909 »

Jeszcze w dyskusji o hashtagach trzeba uwzględnić Mediuma z #ciekawe. Ja to zawsze traktowałem jako myślnik/srednik, ale cóż
No i Duże Pe na free przeciwko Tetowi "kombinacja ciosów na twarz #golota" :lol:
to kurwa forum rap, nie wizaż
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: KillerCroc »

No ale przecież ciekawe to nie jest hashtag :crazy:
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6560
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jose »

Pierwszy w pełni świadomy hashtag rap, który szeroko poszedł, to jednak Sławy na feacie u Polskiego Karate czy tam na "Bą Bą Bą", wiadomo, że wcześniej były jakieś rzeczy typu "Jadę pod bity, Intercity" i rzeczy z 90s czy 00s, ale to raczej właśnie opcja myślnika/średnika czy po prostu "jak" nie mieściło się w wersie, a Sławy jako pierwszy skresowali Wayne'a i resztę raperów z USA na taką skalę. Potem oczywiście mnóstwo osób odzywało się, że byli pierwsi, w tym Bisz i Medium, ale imo można rozpropagowanie hashtagów w Polsce oddać Sławom, tylko że faktycznie ta moda się szybko przejadła i po kilku kawałkach była strasznie męcząca.

Poprawcie, jak się mylę, bo tak trochę strzelam, a nie chce mi się googlować, ale zapamiętałem to wszystko, jak w akapicie wyżej.
Awatar użytkownika
hubi
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2019, 20:17
Lokalizacja: ośka

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: hubi »

białas nie przegrał żadnego beefu
Awatar użytkownika
DJ_BOBO
Posty: 952
Rejestracja: 29 sie 2019, 21:55

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: DJ_BOBO »

też tak uważam
https://youtu.be/UD4lt6AOVZQ?si=LOyIBdPJUn8olTdV
PIERDOLONY HARDKOR DZIEWCZYNKOOO
DjPendzel
Posty: 234
Rejestracja: 21 maja 2019, 6:53

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: DjPendzel »

....
Ostatnio zmieniony 21 lis 2021, 6:45 przez DjPendzel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2046
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Krynew »

Jose pisze: 24 maja 2020, 18:27 Pierwszy w pełni świadomy hashtag rap, który szeroko poszedł, to jednak Sławy na feacie u Polskiego Karate czy tam na "Bą Bą Bą", wiadomo, że wcześniej były jakieś rzeczy typu "Jadę pod bity, Intercity" i rzeczy z 90s czy 00s, ale to raczej właśnie opcja myślnika/średnika czy po prostu "jak" nie mieściło się w wersie, a Sławy jako pierwszy skresowali Wayne'a i resztę raperów z USA na taką skalę. Potem oczywiście mnóstwo osób odzywało się, że byli pierwsi, w tym Bisz i Medium, ale imo można rozpropagowanie hashtagów w Polsce oddać Sławom, tylko że faktycznie ta moda się szybko przejadła i po kilku kawałkach była strasznie męcząca.

Poprawcie, jak się mylę, bo tak trochę strzelam, a nie chce mi się googlować, ale zapamiętałem to wszystko, jak w akapicie wyżej.
Zgadzam się, że można to oddać Sławom, lecz w pełni świadomie oni korzystali już z tego na NWNOS.
hubi pisze: 24 maja 2020, 18:28 białas nie przegrał żadnego beefu
Pełna zgoda.
Kocham, pozdrawiam
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5697
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: TdW »

Najlepszy beef w polskim rapie to Płomień vs Tede.
Ale może przemawia przeze mnie nostalgia, bo był to pierwszy beef, który jako dzieciak nie rozumiejący jeszcze za wiele śledziłem na bieżąco i robiło to na mnie ogromne wrażenie.
Awatar użytkownika
kakaowyjanusz
Posty: 50
Rejestracja: 13 maja 2020, 1:05

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: kakaowyjanusz »

hubi pisze: 24 maja 2020, 18:28 białas nie przegrał żadnego beefu
Peerzet i Śliwa w drugim podejściu go rozbili.
ODPOWIEDZ