Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: KillerCroc »

Haha nie mogę, typy dementuja Quebonafide jako osobę która mogłaby nagrać każdy rodzaj kawałka (przypominam że pojawił się już chyba wszędzie, od Zemsty Nadejdzie Czas po featy z Bonusem RPK, Kazem Bałaganem, Mrozem, Mozilem aż po stworzenie Taconafide i zawsze trzymał zajebisty poziom) żeby potem przywołać Sariusa xD

Przecież Quebo idealnie trafia w obraz kogoś kto może nagrać wszystko, od chamskiego bragga po love songi aż po kawałki w których nawija że stał się na chwilę gejem dla Franka Oceana i trafia to zarówno do stacji radiowych jak i na ślizgawkę.
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: daveyo »

No i bym był zapomniał o Tymku, który na tę chwilę robi naprawdę "artystyczną" muzykę.
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jaayu »

Jasek pisze:Pikers najbardziej uniwersalny i odnajdujący się w różnych klimatach polski raper, nie oszukujmy się.
i to jest prawda
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: ricky »

Pezet przecież
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Piters »

Tez chciałem napisać Pezet, ale jednak musiałbym mówić o czasach do max 2014, a mamy 2020. Z Killerem o Quebo się ogólnie zgadzam. Z Pikersem to nie wiem, uwielbiam typa i jest w czołówce raperów w PL rapie moim zdaniem, ale czy odnalazłby się w każdym temacie to nie wiem. Wiadomo, że jest mega różnorodny, ale jednak dalej czuć tam zawsze sznyt tego jednego
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
nihil Novi
Posty: 1533
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:16

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: nihil Novi »

Nie no, szanujmy się... Bedeos, żabson :rotfl:

Quebo to chyba jedyny gość na scenie, który może puścić kwałek typu Candy, zaraz potem jakiś Madagaskar by skończyć na SzubienicaPestycydyBron czy Zorzy. Ja wręcz czuję, że Quebo ewoluuje w bardziej dojrzalszą stron i za to props. Typ jest mega różnorodny, wersy też potrafi rzucić z mocnym wydźwiękiem. Nikt w Polsce nie napisze drugiego All Right, no bo nie ma takiej potrzeby.

W ogóle sobie tak rozkminiałem. Czy np. takiemu Paluchowi nie jest wstyd rzucać w wieku 34 lat jakichś wersów typu BOR zjadam łaków, jebać wasze osiedle. AlboTede 40 letni ziomek i te jego muzyczne wysrywy :bowdown: Serio, myślę że w ich wieku wstyd byłoby mi nawijać w ten sposób, i nie ważne że hajs się dizęki temu zgadza...
Sensei życia
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2800
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: WHITE »

Ja nie używam Palucha za kogoś specjalnie inteligentnego, więc mnie to nie dziwi. Taki janusz z niego
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Piters »

Moze napisal 200 wersów 7 lat temu i tera jedzie tylko z generatora i nic nie zmienia, pasowałoby
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
PRES
Posty: 43
Rejestracja: 28 mar 2020, 19:08

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: PRES »

może własnie jest potrzeba zeby rzucic w Polsce allrighta , ale we własnej odsłonie. Jak szanuje Quebo, tak po promocji tej płyty , nie potrafie go widziec jako "króla"rapu w PL . Konkretni gracze nie musza odpierdalać takiej szopki , wjezdzaja z albumem i jest on klasykiem i chuj. Zbyt mało "świadomego" rapu w pl w przystępnej formie, bez jakis głebokich metafor i 3 den
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: przedszkolanek »

to o sariusie z tego tematu xDDDDDDD
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1944
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: yytr »

PRES pisze: 23 maja 2020, 15:17 Jak szanuje Quebo, tak po promocji tej płyty , nie potrafie go widziec jako "króla"rapu w PL
Awatar użytkownika
manieq
Posty: 1152
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:40
Lokalizacja: WRO

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: manieq »

Sarius Kendrickiem Lamarem :rotfl:

Co do Quebo to się zgadzam, że to jestnajwiększa i zarazem najbardziej uniwersalna postać w polsko-rapowym uniwersum. Jeszcze może Sokół nadawałby się na pretendenta do korony, ale on bardziej budzi emocje przez stare czasy, a nie to, co teraz robi.
I go up the stairs like tup tup tup, oh, frühstück awaits me - well this is a cliché.
I live at home, I always go down the stairs for breakfast you know what I mean.


Obrazek
Awatar użytkownika
exyou
Posty: 1350
Rejestracja: 28 lip 2019, 17:02

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: exyou »

Oczywiście że Quebo jest królem polskiego hiphopu, na równi powiedziałbym że z Taco. Takich komentów typu Bedoes to nawet nie skomentuje bo ten trafia głównie do przedziału wiekowego 12-18 lat. Tymek musiałby troche umocnić swoją pozycje, bo narazie jest troche nowością. Jakiś Żabsonów to nie biore nawet pod uwagę bo to są goście których znają tylko osoby które słuchają hiphopu. Palucha też nie bo to idol głównie uliczników i patusów, jego target nie jest tak szeroki jak np Quebo czy nawet Taco. Pezet to już historia, najlepsze czasy ma już za sobą. Tak, Quebo i Taco to aktualnie królowie polskiego hiphopu i najbardziej rozpoznawalne osoby z tej sceny.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: przedszkolanek »

exyou pisze: 23 maja 2020, 15:56 Palucha też nie bo to idol głównie uliczników i patusów, jego target nie jest tak szeroki jak np Quebo czy nawet Taco.
no właśnie nie do końca, bo w badaniach (choć fakt tak się zbiegło że chwile po wydaniu czerwonego dywanu) paluch miał bardzo szeroką jak na PL publike, może nawet szerszą niż ta dwójka, ale mniej liczną ofc
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: KillerCroc »

Jedynym raperem który może się pokusić o lepszą sprzedaż płyt niż Paluch jest Quebo i to tylko dlatego że stworzył duet z Taco, Paluch prawie 400k ( :shock: )sprzedanych płyt z czego ostatnie wydawnictwo +95k, poprzednie +60k, wcześniejsze +95k i jeszcze jakieś podwójne platyny i złota w zanadrzu
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
oKulTywowany
Posty: 2165
Rejestracja: 01 sie 2019, 0:33

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: oKulTywowany »

Białasa tu bym wstawił ale z formą 2014/2016
Gdzie by się nie pojawił to dopasowany był ideolo
This page is no longer available.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jasek »

oKulTywowany pisze: 23 maja 2020, 22:41 Białasa tu bym wstawił ale z formą 2014/2016
Gdzie by się nie pojawił to dopasowany był ideolo
przeca Białas robił typowo prymitywny fastfood rap, a dopasowyłał się tylko dlatego, ze robił jakieś proste rzeczy z ludźmi takimi jak on, szczyt jego polotu to feat u alkomajndzów w więcej i brat rapera
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
Lehu
Posty: 174
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:54

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Lehu »

Dwa Sławy to gówniany, nieśmieszny rap dla studenciaków. Odpaliłem w końcu te polecane "Ludzie Sztosy" i nie dałem rady dosłuchać do końca. Ten ich nieudolny pościg za tym, aby rzucić dobrą linijkę jest tak komiczny :lol:. Do tego ten zjebany imidż i teledyski z serii "patrzcie, jesteśmy Ś M I E S Z N I, nie widzicie, kurwa?".

Krytykowałem tu Rasmentalism, no i teraz przepraszam. Przy Dwóch Sławach to jest mistrzostwo dobrego smaku. Minimalnie wyżej od polskiego kabaretu. Dodatkowo nawijają na jakichś bitach ze śmietnika.
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: KillerCroc »

Imo za późno sprawdziłeś te płytę bo się zestarzała, w czasach premiery inne wrażenia sprawiała ale poza tym zgadzam się.
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
Sialala
Posty: 2385
Rejestracja: 26 lis 2019, 21:32

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Sialala »

Też się zgadzam. Nigdy nie rozumiałem hajpu na dwa sławy. Sławy to taki ostry dla mnie, niby słuchasz tego ale ni chuj tego nie słyszysz bo Ci się to zlewa w jakaś papkę i wpada jednym uchem drugim wypada. Zero przyjemności ze słuchania.
ODPOWIEDZ