Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
BENGAL
Posty: 809
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:26

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: BENGAL »

najlepsza plyta uliczna gangsterskiego rapu w kraju lecha pod zielonym debem to jest bezapelacyjnie chada wgw po tym jak wyskoczyl z puchy bo tam jedzie realtalk w huj i mocne numery sa. nwm czy ktos se lubi zapodac dobry film w dobrej rezyserii ale odrazu nawine bo pewnie ktos odrazu zlapie koneksje z filmem o chadzie. ten film o chadzie to gowno straszne nie da sie tego ogladac kurwa mi sie wydaje ze tomek jakby dalej zyl i by byl w sztosie to by wpadl i ich rozjebal ze takiego gniota tam rzucili. zacznijmy ze to krecil kurwa jakis przyjebany typ bez wyobrazni o tym jak wyglada wogole druga strona zycia, strona w ktorej jestes samotny i przegrany. czus w huj ze to wszystko jest robione pod presja czasu jak dymanie sie majac 16 lat u kobity zanim jej starzy wroca z zakupow i naciskiem kurwa producentow sponsorow ktorzy chcieli juz kurwa liczyc zyski nie mogli poczekac wiedzac ze to drugi film o raperze w pl i nie bylo nawet z czym konkurowac bo feciarz z pfk to zadna konkurencja a wyszlo gowno wieksze niz o magiku.
film o jego zyciu to by mogli nakrecic teraz zeby oddac to co sie tam dzialo tylko bracia sadife. tak naprawde zycie chady to byla ciagla gonitwa, presja, w szarych kolorach przeplatana z hajem zeby sie od tego zycia oderwac, bardzo duzo bolu, samotnosci, niezrozumienia z kazdej strony, zlych wyborow i decyzji, szukania drogi na skroty, wieczna presja otoczenia bo dla pewnych ludzi jestes przegrany bo tak a z drugiej strony kazdy z twojego otoczenia czeka az sie potkniesz a jeszcze gdzies sie czai psiarnia zeby cie pokrecic w kajdanowo. wszyscy postawili na tobie krzyzyk jak w tolotolku, wiedza ze ten kon wyscigowy nie ma szans w tej gonitwie, ty nie masz dokad wrocic, szlajasz sie po miescie bez planu i perspektyw, tez chcesz lepszego zycia wiec lecisz na grubo na skroty ale jestes tak naprawde nikim i musisz smigac z kims a kurwa dla tego kogos jest git jak mu przynosisz szmal jak nie to ma na ciebie wyjebane jak cala reszta, musisz zyc wiec kradniesz, jak zarobisz to sie bawisz zeby odreagowac i to na grubo, potem masz ciezkie zjazdy i dzialasz nieostroznie. to jak gra w monopoly gdzie na kazdym polu na ktorym ladujesz nie masz floty sa problemy a na zakrrecie czeka cie pucha. plus tak naprawde obraz zmieniajacego sie swiata z konca lat 90 siatych z goscia ktory kurwa mogl namieszac gdyby puscil z kaczym plyte wtedy do jumania aut kryminalow wyrokow odklejek narkotycznych i uciekaniu policji robieniu kurwa plyt szukajcie az znajdziecie smiejac sie w ryj ministrowi sprawiedliwosci przez grube melanzowanie z raperami zyjac ze streeta tylko czyli chocby trasa z mesem gdzie mes poznal co to znaczy dobry koks, grube melanze z pihem rozjebanie bwm z peja po pijaku, plus masa kurwa grubych akcji ktora go stworzyla kozakiem bo to takie akcje gdzie sie dostaje wpierdol, gdzie cie oszukuja, zdradzaja, wypierdalaja na pieniadze, zostajesz opluty, wystawiony
w huj indywidualista wg mnie ktory mial mocny charakter ale tez problemy ze jebnal z okna kilka razy ale co by nie mowic mial wlasne zdanie ktorego sie trzymal i cale zycie mial pod gorke bo robil co chcial. inne rapery w polsce z okregow ulicznego gangsta rapu to pizdy przy nim bo wielu jedzie na farmazonach a u tomka nie slyszysz za wiele na temat tego co odpierdalal wiec musialo mu w huj duzo ujsc plazem
ten film to taka posmiertna laurka zeby zmiekczyc jego wizerunek z twardego w miekki jak makaron po gotowaniu i zamiecenie pod dywan wszystkich kurwa smaczkow z jego grubego zywota

edycja

to tez jest kurwa dowod ze to najlepsza plyta w tym kraju ulicznie gangsterska, wyskakuje z puchy i nawija jak tam jest, nie jak ci nawijaja teraz wiekszasz i sie wiezie na tym ze kurwa o ziomus jestesmy gitami ludzmi z zasadami siedzimy na celi z dobrym chlopakami ani nie przewija ci wieziennej bajery, pozdrawiam tych ludzi z tego miejsca ale on nawija kurwa wers /przeliteruj z k potem napisz do matki/nawija ze brakuje mu kobity kurwa nawija prawde o ktorej ludzie nie mowia. mi sie wydaje ze on na poczatku w huj ciezko mial na kryminale w firmie troche pokazuja jak na cwaniakow trafial no to wam powiem ze jak lecisz na puche i masz jak on swoje zdanie ale nie masz plecow grubej ekipy co ktos cos powie na lipo i jest posluch to kurwa ciezko ciezko a tomek nie wiozl sie nigdy na farmazonach ze jest od tego i tamtego tylko samotnym wilkiem w stadzie byl one umieraja wczesniej od innych
w tamtym monecie jak to wychodzilo to nwm piha duzo ludzi sluchalo i on sie wiozl na jakims pseudo ulicznym farmazonie jakies kurwa opowiesci dziwnej tresci a chada kurwa wjechal z ciezkim kalibrem ubranym w taka truskulowa forme. nie mowie ze to jest kurwa tez najmocniej poskladana plyta warszatowow bitowo lirycznie flowow ale kurwa koles przewija to co przezyl a przezyl kurwa w huj tego zlego zycia
Awatar użytkownika
suraks
Posty: 620
Rejestracja: 10 maja 2019, 15:02
Lokalizacja: bolivia

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: suraks »

najwieksza beka w tym filmie bylo ze ten kurwa nie wiem szefuncio step records zostal pokazany jak dobry wujas dobra rada pomocny zloty czlowiek
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: aleksy »

przede wszystkim chada tam to jakiś milutki rozmemłany człowieczek bez charakteru, taki uśmiechnięty przygłup, co muchy nie skrzywdzi, a potem widzisz, że kradnie auta, robi rozboje i myślisz WTF, brakuje w nim kurwa życia, prawdziwych emocji, człowieka z krwi i kości, który ma wady i popełnia błędy, mi brakowało tego, żeby ktoś pokazał, że to masz bohater popełnia błąd, a nie zły los tak trafił na przykładnego chłpaczynę, no i przede wszsytkim chada to jest tam taki przypałowiec, że ja jebię, typ nie planuje żadnego ruchu, kupuje koks w publicznym kiblu i nawet nie czeka aż diler wyjdzie tylko napierdala, nawet nie chowa się w kabinie, oczywiście od razu wpada psiarnia i chuj, jakby był z mojej ośki, to bym z nim rury nie spalił, bo chuj wie co odpierdoli
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
BENGAL
Posty: 809
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:26

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: BENGAL »

z reszta wielu ziomali jego opowiedzialo sie w huj negatywnie o tym filmie to tez duzo mowi
Awatar użytkownika
Offcheck
Posty: 274
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:33
Lokalizacja: WWA

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Offcheck »

Newschoolowe bity Magiery, które przytulił Peja do swoich dwóch ostatnich albumów, to sztosy
Siemano, stolica WWA, a nie Waszyngton,
Jeśli chodzi o hajs jestem je**ną maszynką
Awatar użytkownika
benzoabuser
Zbanowany
Posty: 5552
Rejestracja: 25 sie 2019, 18:58

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: benzoabuser »

8 bila Bezczela to bardzo dobra nowoczesna płyta z niezłymi bitami i dobrze poskładanymi wersami
znajdę wszystkie kurwy świata i rozjebie

!EXTRA ANNOTATION!

ALL OF MY POSTS ARE FICTION
Awatar użytkownika
DJ_BOBO
Posty: 952
Rejestracja: 29 sie 2019, 21:55

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: DJ_BOBO »

Tak działa ten świat
Ludzie przychodzą, odchodzą
Wszyscy chcą brać
Nie dając w zamian niczego
Tak ranią, zawodzą
Zjawiają się znikąd
Udają przyjaciół, znikają bez słów
I tylko kiedy im czegoś od ciebie potrzeba to wracają znów
Cmentarne hieny, farbowane lisy
Każdy deklaruje pomoc a gdy o nią wołasz to żaden nie słyszy
Ilu takich przez to życie przewinęło się
Są chłopaki gdy na szczycie jesteś, kończysz sam na dnie
Nie będę płakał za nimi
Gdziekolwiek dziś są
Wyczerpali swój limit
Game over, joł!


to tak apropo tych dobrze poskładanych wersów
https://youtu.be/UD4lt6AOVZQ?si=LOyIBdPJUn8olTdV
PIERDOLONY HARDKOR DZIEWCZYNKOOO
Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: manio »



to najlepszy polski benger
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: baqlashan »

faktycznie najlepszy
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
99mayday
Posty: 165
Rejestracja: 16 maja 2019, 22:35

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: 99mayday »

Czasami myślę, że 200% Prawdy PRO8L3Mu to najlepszy utwór rapowy nagrany po polsku, jest to swoisty post-eisowy modern rap - dresiarska nawijka z uliczono-imprezowym sznytem w narracji ironicznej. Pierwsze skojarzenie, które przychodzi na myśl to Eis - Box i Koks. W podobnym tonie jest Pato Raban i Czarna Magia duetu Belmondo Bałagane i jest to moim zdaniem najbardziej sztosowy kierunek w polskim rapie na ten moment. Konwencja wyśmiewania patusiarstwa opakowana w jajcarsko - buracką nawijkę to w chuj niezasiany segment polskiego erape.
twoja familia to typy poznane wczoraj
tu co drugi golas robi z siebie ulicznego profesora
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3640
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Moltisanti »

Podniecanie się DefJam Polska to jak podniecanie się X lat temu że otwierają w Polsce McDonalda
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Mko21
Posty: 701
Rejestracja: 08 paź 2019, 21:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Mko21 »

BENGAL pisze: 23 sty 2020, 15:57 najlepsza plyta uliczna gangsterskiego rapu w kraju lecha pod zielonym debem to jest bezapelacyjnie chada wgw po tym jak wyskoczyl z puchy bo tam jedzie realtalk w huj i mocne numery sa.
no jak brać takie kategorie, czyli gagngstersko, ulicznie i jeszcze hardkorowo to na pewno to najlepsza płyta, tylko tu w zasadzie nie ma wielkiej konkurencji w polsce. Na Melodramacie który uważam za TOP ulicy w polsce pada wers "żaden ze mnie gangster, ledwie drobny przestepca', no ale to jest 100% uliczna płyta, ociekająca polską ulicą i osiedlami, chociaż nie pisana z góry drabinki, nie jest to tak jednostronne jak zgubiony dobry chłopak Małolat, bo na ĆS wprost padają wersy "wolę się truć niż wpierdalać karczochy, więc polej posyp" czy tam teksty w stylu popełniasz przestępstwo z uśmiechem na pysku, witaj w klubie. Na lecie jest więcej przewózki, Melodramat jest już bardziej refleksyjny, ale jest dużo nawiązań do własnych tekstów, łączy się to w całość. Tekstowo dla mnie wygrywa tym, że jest sporo rozkmin których nikt się wcześniej nie podjął, jest wóda , przypały, dragi syntetyczne, przegrane bitwy ale z głową do góry i dla mnie brzmi to mega autentycznie, Martyrologia Dzielni nikt nie ugryzł tematu w podobny sposób, jak chodzi o odsiadkę to też Matuli Pikawa piękny track i też nie ma przewózki co do więzienia, a wręcz jest "jak pójdę leżeć to w końcu odpocznę", "byłem za kratami przeżyłem piekło, ale szczególnie mnie to nie przejęło, bo życia prędkość wplywa na pierdoloną obojętność", śmiało mogę powiedzieć, że ĆS stworzyło coś nowego po polsku, czego nie słyszałem nigdzie wcześniej bo jest to w chuj oryginalne i przebija się polski styl i nie wiem czy o kimkolwiek z ulicznego rapu mogę jeszcze to napisać, ale myślę, że główną sprawą do rozpatrywania najlepszej płyty jest poziom a nie gangsterska nawijka czy hardkor (który też można różnie rozpatrywać bo tu gdzie mieszkam to grafiki CNB otaczają z każdej strony ,a wypierdolenie w chuj grafik odjebanych w środku miasta czy na radiowozie policyjnym to też sa uliczne akcje, gdzie działa adrenalina i zajawka a nie pieniądz, chociaż są ciągle zamalowywane,), a tutaj dla mnie ĆS wygrywa zdecydowanie, a bity i podbitki PESHA uważam za najlepsze w Polsce i to nie tylko pod względem ulicy (no to jest w chuj stylowe, ten prosty refren w Młody Synek jest genialny, to samo w Moi Ludzie, całe Jak się nie ogarniesz, ale tutaj nawet teksty "zabrany za gramy od mamy" czy "jebać kurwy pierdolone" wjezdają odpowiednio i dobrze brzmią ), no i dla mnie surowy klimat Chady czy kogokolwiek innego nie ma do tego podbicia, ale to oczywiście kwestia preferencji, głównie chodziło mi o to by rozpatrywać poziom, a nie kto bardziej hardkorowy.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2020, 3:46 przez Mko21, łącznie zmieniany 4 razy.
Nie pal jointów, nie pal wiader, pal aluminium i majkę czasem walnij w kabel
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8656
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: 2rzyn »

Ciech był zawsze totalnie zjebany
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
filipthekiddo
Posty: 633
Rejestracja: 11 sie 2019, 1:20

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: filipthekiddo »

w kwestii ulicznego rapu mało kto bierze pod uwagę "wyjętego spod prawa" popka, który według mnie jest zdecydowanym top 1 w tej kategorii
mushroom
Posty: 59
Rejestracja: 25 kwie 2019, 9:34

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: mushroom »

Zdecydowanie podbijam Filipa. Nazwałbym ją nawet nie tyle uliczną, co bandycką.
Awatar użytkownika
2do5
Posty: 2344
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:08
Lokalizacja: gta ulicy

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: 2do5 »

dla mnie w kategorii ulicznego rapu Dziwki, Dragi, Lasery to bezkonkurencyjna płyta, 2x48, 3x32 :bowdown: chociaż nawet nie najlepsza od Rogala, wyżej stawiam Nielegal 217, ale ona raczej nie jest uliczna w takiej konwencji jak przykłady od chłopaków wyżej. a 156 to najlepszy uliczny numer w polskim rapie
lygrys pisze: Zapraszam do merytorycznej dyskusji.
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2968
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: jogi »

Mówicie z tym Popkiem że najbardziej uliczna, czy najlepsza z ulicznych? Ni chuja nie wierzę że cokolwiek od Popka można dać do jakiegokolwiek top. Tzn, dobra wierzę... ale nie chcę wierzyć.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2849
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: WHITE »

Najlepsze plyty Popka to Monster 2 i 72hours. I jedne z lepszych ogolem
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
kroldzielnicy
Posty: 72
Rejestracja: 29 lip 2019, 12:25

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: kroldzielnicy »

https://www.youtube.com/watch?v=Rd0xlCVSjs0
przeciez ten skit to mistrzostwo
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2849
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: WHITE »

Oj tak :bowdown: jeszcze ten dluzszy z Pomidorem i "Wstrzymaj oddech"
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
ODPOWIEDZ