Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
kakaowyjanusz
Posty: 50
Rejestracja: 13 maja 2020, 1:05

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: kakaowyjanusz »

KillerCroc pisze: 24 maja 2020, 17:40 Za rozpropagowanie ich powinni być jeszcze bardziej jebani
pełna zgoda
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2338
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: kapper1 »

Czy to te same osoby co uwazaja, ze VNM wygral beef? Serio sie pytam.
Z Peerzetem sie obsral (slusznie, bo by dostal na leb), z Deysem (jego argumenty to ze pedal, gdzie drugi pokazywal jego hipokryzje), z tak chujowym raperem jak Sliwa bylo go tylko stac na Sliwka to dziwka czy jakos tak. :crazy:
Sorki za brak polskich znakow, ale przegladarka steam jest jakas zjebana.
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5860
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: cloud »

hubi pisze: 24 maja 2020, 18:28 białas nie przegrał żadnego beefu
peerzet i śliwa?
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
hubi
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2019, 20:17
Lokalizacja: ośka

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: hubi »

mam wrażenie, że sporo tych opinii że białas przepierdolił beefy pada z czystej niechęci do niego bo zazwyczaj genezy jego konfliktów były kretyńskie. nie uważam, że peerzet wygrał cokolwiek bo na płytach zjadał wszystkich raperów bez wyjątku a gdy mu podano paru prawdziwych to nagrał 2 sekundy dissu i stwierdził, że nie ma przeciwników czy coś i jego bragga paluchy nadal celują w powietrze. beef ze śliwą to jest w ogóle festiwal podwójnych standardów, białasowi obrywało się głównie za obronę debila bedoesa i za rap dla gimnazjów, o który oskarżała go banda gandziorów. śliwa w dissach nie powiedział absolutnie nic, chciałbym się do czegoś odnieść ale nie jestem w stanie.

ps. wygrał jimson

ps2. lady venom > true man show
Awatar użytkownika
Amadi
Posty: 69
Rejestracja: 17 kwie 2020, 11:16

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Amadi »

Przecież Białas wytarł Śliwą podłogę. Do tej pory nie kumam jakim cudem tak dużo ludzi uważa, że Śliwa wygrał bo "fajnie poleciał".
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: KillerCroc »

Jose pisze: 24 maja 2020, 18:27 Pierwszy w pełni świadomy hashtag rap, który szeroko poszedł, to jednak Sławy na feacie u Polskiego Karate czy tam na "Bą Bą Bą", wiadomo, że wcześniej były jakieś rzeczy typu "Jadę pod bity, Intercity" i rzeczy z 90s czy 00s, ale to raczej właśnie opcja myślnika/średnika czy po prostu "jak" nie mieściło się w wersie, a Sławy jako pierwszy skresowali Wayne'a i resztę raperów z USA na taką skalę. Potem oczywiście mnóstwo osób odzywało się, że byli pierwsi, w tym Bisz i Medium, ale imo można rozpropagowanie hashtagów w Polsce oddać Sławom, tylko że faktycznie ta moda się szybko przejadła i po kilku kawałkach była strasznie męcząca.

Poprawcie, jak się mylę, bo tak trochę strzelam, a nie chce mi się googlować, ale zapamiętałem to wszystko, jak w akapicie wyżej.
Ja bym powiedział że pierwszym polskim hashtagiem z prawdziwego zdarzenia było Jestem ponad tymi stanami; Kanada u Venoma, zanim ktoś wleci i powie hur dur tylko jak wyrzucił w ogóle nie przekminione też mi hashtag to ja powiem że V w tamtym czasie dużo kserował J Cola (w tym samym kawałku Sprawdź karierę J Cola, moja to jej follow-up) i imo jest to w pełni świadomy i przemyślany zabieg o czym świadczy zaakcentowanie Kanady. Dodatkowo na tej samej płycie pojawia się jeszcze parę wersów które można podciągnąć pod hashtagi takie jak Te skillsy po angielsku; Insanity
Amadi pisze: 24 maja 2020, 20:35 Przecież Białas wytarł Śliwą podłogę. Do tej pory nie kumam jakim cudem tak dużo ludzi uważa, że Śliwa wygrał bo "fajnie poleciał".
Sądzę że tutaj działa syndrom ulicznego rapu (nawet spoko jak na xxx) i kiedy taki Śliwa nie leci jak ostatnie gówno tylko przedostatnie gówno to już się wspina na wyżyny i kontrastuje to z jego karierą w której nigdy dobrej linijki nie położył przez co może wyglądać jakby się wjebał na jakiś wyższy level i ludzie myślą wow, jednak coś potrafi, propsy
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2837
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: WHITE »

Z ostatnich beefów to Białas wygrał tylko z Dixon37, a pozostałe były tak chujowe, że no contest. Chociaż i tak nie jestem pewien.
Nigdy nie rozumiałem podjarki Śliwą, prędzej diss TPS-a wolałbym włączyć xD
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2338
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: kapper1 »

Panowie, polecam sobie po prostu odpalić rapgeniusa i porównać 100 gwoździ do True man show, bo widocznie "agresja" VNMa przyćmiła wam wersy (co nie zmienia faktu, że diss VNMa jest świetny). Teraz odpalcie jakikolwiek diss Białasa i spójrzcie w lustro, że "WIELKI BITEWNY GRACZ" oprócz darcia mordy prezentuje w beefie swoje braki. Dobra nawet pomijając Śliwę, Peerzet rozliczył kolegę, a Deys tylko poprawił (chociaż on był na wygranej pozycji od początku przez "powody" wyjebania z SB).
@WHITE +1, jeszcze to Aspiratio czy jakoś tak.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6548
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jose »

KillerCroc pisze: 24 maja 2020, 21:07 Ja bym powiedział że pierwszym polskim hashtagiem z prawdziwego zdarzenia było Jestem ponad tymi stanami; Kanada u Venoma, zanim ktoś wleci i powie hur dur tylko jak wyrzucił w ogóle nie przekminione też mi hashtag to ja powiem że V w tamtym czasie dużo kserował J Cola (w tym samym kawałku Sprawdź karierę J Cola, moja to jej follow-up) i imo jest to w pełni świadomy i przemyślany zabieg o czym świadczy zaakcentowanie Kanady. Dodatkowo na tej samej płycie pojawia się jeszcze parę wersów które można podciągnąć pod hashtagi takie jak Te skillsy po angielsku; Insanity
Tru. W ogóle na "Wilku chodnikowym" Bisza jeszcze sporo było, choćby w "Pollocku" i to był 2012 i tam też było to w pełni świadome i całkiem spoko. "NWNOS" też 2012, "W 3 dupy" 2013, więc to jakoś wtedy się kształtowało. Trochę mi się zagięła czasoprzestrzeń z tymi "Ludźmi sztosami", bo to był "dopiero" 2015.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2734
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jasek »

Białas wygrał beef tylko z Aspiratio, Dixonami i TPSem. to tak w sumie jakby żadnego nie wygrał. Nie słucham ani Deysa, ani Perzeta, ani Śliwy, nawet zwolennikiem nie jestem, ale z każdym z nich przejebał, i to nawet razem z ekipą
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
Sialala
Posty: 2388
Rejestracja: 26 lis 2019, 21:32

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Sialala »

^zgadzam się ze wszystkim.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Piters »

Nie wiem kto pierwszy używał hashtagów, ale popularność w polskim rapie (tzn no wiadomo, że jak są popularne w USA to tu też by były w końcu, ale chyba wiecie ocb) wydaje mi się, że zawdzięczają Biszowi. Wilk wyszedł na początku września 2012, single latały już na pewno koło czerwca, a tam było ich dużo i narobiły szumu. NWNOS Sławów było w listopadzie albo grudniu. Ofc nie mówie, że podjebali je od Bisza, ale dla mnie to on był pierwszy.

Peerzet wyjaśnił całą trójkę w minutę, długość dissu własnie tu robiła robotę, to było pokazanie że serio kurwa was zjadam dwoma wersami, a nie że zjadam wersem a potem 20 minut dissowania. Plus tam wszystkie punche się zgadzały. Białaś od Aspiratio wszystkie wygrał, ale no nie miał przeciwników.

Za to słuchałem ostatnio Laik vs Deys na słuchawkach w robocie i jak doceniałem wcześniej Solara to jednak Laik go tam wpierdolił. Solar się mota z tymi wersami, pierdoli jakieś kocopoły często. Chociaż miał kilka linijek dobrych, ale jednak Laik go tam pozjadał. Ofc minuta od Laika gówno najgorsze.

Sławy propsuje dalej do Sztosów, ale nigdy nie uważałem tego za rap dla każdego. Od Sztosów to kilka numerów ledwie, reszta lipa

A no i same w sobie hashtagi były spoko jako dodatek, po prostu każdy je napierdalał co 2 wers i to już było słabe
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
wst
Posty: 1692
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: wst »

Lehu pisze: 23 maja 2020, 23:08
Przy Dwóch Sławach to jest mistrzostwo dobrego smaku. Minimalnie wyżej od polskiego kabaretu. Dodatkowo nawijają na jakichś bitach ze śmietnika.
O to to, dwa bezbeki z kabaretu Dwóch Sławów, jak ja ich nie cierpię za tę nieśmieszność i nijaki rap i te zjebane hasztagi.
Awatar użytkownika
michajlow
Posty: 661
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:24

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: michajlow »

Piters pisze: 25 maja 2020, 0:17 Sławy propsuje dalej do Sztosów, ale nigdy nie uważałem tego za rap dla każdego. Od Sztosów to kilka numerów ledwie, reszta lipa
Awatar użytkownika
kuldziuki
Posty: 456
Rejestracja: 04 sty 2020, 21:13

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: kuldziuki »

Przeczytałem kiedyś na starym forum, że polska scena hip hopowa rozpoczęła się w chwili wydania Skandalu bo wszystko wcześniej to była chamska zżyna z Ameryki (Liroy i Wzgórze = House of Pain, Cypress Hill, Beastie Boys, Nagły Atak Spawacza to w ogóle a taki Kaliber to jak jak raczył zauważyć Gural to "pedaly, które z Wu-Tangu zżynały") i pamętam, że ludzi dawali propsy takiemu stanowisku.

Zgadzacie się?
to nie pierdolony zbieg okoliczności
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: sugarhill_notausgang »

polska scena hip hopowa rozpoczęła się w chwili wydania THS Klika - Liryka Chodnika, wcześniej nie wyszła ani jedna dobra płyta
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4674
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Rupert »

Zgadzam się suja na nieosiągalnym do dziś poziomie

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: lysy »

kuldziuki pisze: 26 maja 2020, 9:28 Przeczytałem kiedyś na starym forum, że polska scena hip hopowa rozpoczęła się w chwili wydania Skandalu
w uproszczeniu można tak powiedzieć, tak naprawdę to skandal (i może też produkcja volta z tego samego roku) uformował polski rap takim, jakim go znamy i jego echa słyszymy do dziś. ewentualnie można pokłócić się o smak beat records czy slums attack, ale inspiracji takim kalibrem czy pierwszymi wzgórzami raczej się nie słyszy
Awatar użytkownika
kuldziuki
Posty: 456
Rejestracja: 04 sty 2020, 21:13

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: kuldziuki »

sugarhill_notausgang pisze: 26 maja 2020, 9:40 polska scena hip hopowa rozpoczęła się w chwili wydania THS Klika - Liryka Chodnika, wcześniej nie wyszła ani jedna dobra płyta
A Epikurejski Cytoblast Ulicy?
to nie pierdolony zbieg okoliczności
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: sugarhill_notausgang »

kuldziuki pisze: 26 maja 2020, 9:54 Epikurejski Cytoblast Ulicy
Prostacka zrzynka z De La Soul
ODPOWIEDZ