Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11448
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: SWN »

W sumie podbijam. Ekonom to taka biedniejsza wersja Eldo, intelektualisty z bloków i ciągnął tam cały wózek, Żułf dłuższymi momentami brzmiał jak wyjęty z '94, dużą część statusu zawdzięczają wiadomym kawałkom i lokalnemu patriotyzmowi. Z drugiej strony chciałbym oddać bowdown dla instrumentali na Efekcie, dla mnie stoją jeszcze półkę wyżej niż pierwszy choćby Pezet, Eis albo Grammatik, mam ogromny sentyment do tamtych pętli i na 'Tekstach' mógłbym płakać.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Megidox »

Zobacz rower błażeja pytali jak się witamy
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: 2rzyn »

Owszem bity bardzo ladne. Te na eisa plycie w wiekszosci nie sa za dobre wiec latwo je "zjesc". Jednak na grammatiku takie "nie ma skroconych drog" ma tak piekny bit ze moglbym wyplakac ci rzeke, dunaj albo niemen.
Ekonom powinien wydac wtedy solo. Nie zgadzam sie ze to biedniejsza wersja eldo. Inny styl zupelnie. A mial najwiekszego skilla w ekipie. Na kodexach tez piekne numery fenomenu...
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
Payn3
Posty: 107
Rejestracja: 18 kwie 2021, 15:35

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Payn3 »

"Blokersi" były fajnym dokumentem pokazującym raperów z bliska. Jest Leszek, jest Peja w swoim najlepszym okresie twórczym i wiele innych klasycznych postaci. Mam wrażenie, że najbardziej tego dokumentu nie lubią raperzy tam występujący, bo Latkowski nie wypłacił im siana czy coś. Ja do dziś to odpalam i się jaram.
Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: OmarStooleyman »

Zgadzam się, Blokersi to wspaniała podróż duchologiczna do czasów przed wejściem do UE. Puszczałbym to każdemu małolatowi zajaranemu latami 90-tymi, który sobie wyobraża je jak z amerykańskich serialów. Tymczasem brud, szarzyzna postprlowska i ogólny marazm był jeszcze zajebiście widoczny w mentalności ludzi i ich otoczeniu jeszcze na początku nowego millenium. Niesamowity postęp odnotowaliśmy przez te 20 lat.
barbadoses
Zbanowany
Posty: 239
Rejestracja: 27 kwie 2020, 10:19
Lokalizacja: Szczytno

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: barbadoses »

tak, to był kurewsko ciężki czas, bezrobocie ogólne na poziomie ~20%, a wśród młodych blisko 50%, rynki pracy w europie zamknięte i kompletny brak perspektyw, na porządku dziennym i regularne dziesiony gdzie kradło się od kurwa telefonów po buty, kurtki, czapki, wyjebane radia samochodowe, kołpaki, na targach gonione płyty cd piraty kto miał wypalarke ten kręcił siope żeby kupić sobie spodnie, bluze albo pójść na imprezę. Brak rozrywek na osiedlach i grupowe wystawanie na klatce itd.

blokersi spoko, to my rugbisci, klatka, to takie opus magnum trochę tamtych czasów bez względu na postać sylwii
Mko21
Posty: 701
Rejestracja: 08 paź 2019, 21:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Mko21 »

Obecnie jest najwięcej przeciętnego nudnego i wtórnego rapu w porównaniu do dobrego odkąd rap się zrobił słuchalny w polsce (powiedzmy 2003), najlepsze materiały z ostatnich lat to najlepsze materiały ogólnie i dalej można znaleźć perełki, ale poza tym nigdy wcześniej tyle materiałów nie zajeżdżało tandetną kopią zagranicy czy kogoś trochę lepszego z pl, mało kto potrafi to zrobić stylowo i się wyróżnić, wiele raperów idzie w 1 kiernku poza stylem ( wiem, że dziś jest więcej kombinowania, eksperymentowania z flow ale chuj z tego jak większość robi to marnie) to tekstowo, a ja po prostu nie widzę sensu słuchać kogoś marniejszego jak mogę sobie puścić tego lepszego skoro robią to podobnie a nawijają i tak o tym samym, pod tym względem wydaję mi się, że nie było wcześniej aż takiej biedy
Quebo i Taco nie nagrali ani 1 dobrej plyty bo są nudnymi tekściarzami (technicznie top) ale co z tego skoro nie mają nic ciekawego do powiedzenia, teksty to jakieś miałkie wysrywy dla studenciaków nie ma w nich absolutnie nic odkrywczego czy zaskakującego, oboje tekstowo to dla mnie tacy typowi rzemieślnicy jak się to określa. Taco bacznie przyglądając się życiu Warszawy rozkminil, że studenci tam ćpają , a Quebo przemierzając świat rozkminił jak wpleść po kilka charakterystycznych nazw dla danego regionu w tekst (chociaż stykł by 1 dzień na wikipedii). Egzotyka to dla mnie najbardziej przehajpowana płyta every, dla mnie jest zwyczajnie marna, bardziej sztampowo i oczywiście się tego nie dało zrobić obserwacje na poziomie słów kluczowych dla danego regionu (Australia aborygen kangur bumerang), a wersy typu "chodzę jak w zegarku" dumnie mogłyby prezentować się w zbiorze najlepszych VNMA obok "możesz na mnie liczyć jakbym był kalkulatorem"
Nie pal jointów, nie pal wiader, pal aluminium i majkę czasem walnij w kabel
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3907
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: fromage »

no bo kiedys sie robilo dla zajawki a tera jutuberzy majnkraftowce i inni robia "kariere"nie ze hejt ale poprostu takie czasy no i co masz teraz takich i takich uzytkownikow zawodnikow no i niech se robia swoje poprostu wczesniej nie bylo tylo social media/internetu i tyle o to tutaj chodzi
taco i qebo to wlasnie takie duze gracze bo wiesz my sie starejemy a mloodzi mlodzieja i masz takiego mate co robi pare milinow w tydzien lub dwa i wychodzi ze mozna byc takim hejterem jak kiedys byli ci hemp gru jwp wlodi pelson n owiesz ci starsi kiedy byl boom na na 2010/2015+ rap i teraz to niby my te boomery takze niech robia pieniadz i elo bo kiedys rap byl chuj a teraz elo $ co nie pamietasz bialas/solar kiedys tam jakies chlopaki a tera co label i to taki dobry bo wchu milinow na jutubku
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Mko21
Posty: 701
Rejestracja: 08 paź 2019, 21:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Mko21 »

Niech robią pengi ile wlezie, nawet Zenek niech wyciska ile wlezie jak nie z rządowych tvp naszych wszystkich pieniędzy. Właśnie raperzy co wymieniłeś to już lekko podobny styl i z tych co wymieniłeś tylko JWP sluchalne ale wtedy słuchało się też Rasa, Jimson wypuścił epke 4 tracki ale jakie kurwa, Sentino, Rogal, pierwsze Problemy, SCIB, Kuban dał nawet świeży materiał, Mesa, Bonsona dalo się jeszcze słuchać czy nawet Laika i Deysa do tego jeszcze wpadały letniaki od Reno czy Finkera i spokojnie ich dokonania w tamtym czasie mogę sb uporządkować które najbardziej top a które po prostu dobre to mi chodzi o to, że to wszystko było jakieś, różne od siebie i sobie nie kminilem że tego tam bez sensu słuchać bo obok mam to samo od innego zawodnika w lepszej wersji, co nie zmienia faktu, że niektóre z tych rzeczy dalej dobre są ale jak w tej samej stylistyce mam 2 zawodników wyraźnie lepszych to Ci dobrzy ale słabsi męczą bardziej i po chuj tego słuchać
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2021, 3:42 przez Mko21, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie pal jointów, nie pal wiader, pal aluminium i majkę czasem walnij w kabel
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: baqlashan »

Mko21 pisze: 24 kwie 2021, 0:58 Obecnie jest najwięcej przeciętnego nudnego i wtórnego rapu w porównaniu do dobrego odkąd rap się zrobił słuchalny w polsce (powiedzmy 2003), najlepsze materiały z ostatnich lat to najlepsze materiały ogólnie i dalej można znaleźć perełki, ale poza tym nigdy wcześniej tyle materiałów nie zajeżdżało tandetną kopią zagranicy czy kogoś trochę lepszego z pl, mało kto potrafi to zrobić stylowo i się wyróżnić, wiele raperów idzie w 1 kiernku poza stylem ( wiem, że dziś jest więcej kombinowania, eksperymentowania z flow ale chuj z tego jak większość robi to marnie) to tekstowo, a ja po prostu nie widzę sensu słuchać kogoś marniejszego jak mogę sobie puścić tego lepszego skoro robią to podobnie a nawijają i tak o tym samym, pod tym względem wydaję mi się, że nie było wcześniej aż takiej biedy
Quebo i Taco nie nagrali ani 1 dobrej plyty bo są nudnymi tekściarzami (technicznie top) ale co z tego skoro nie mają nic ciekawego do powiedzenia, teksty to jakieś miałkie wysrywy dla studenciaków nie ma w nich absolutnie nic odkrywczego czy zaskakującego, oboje tekstowo to dla mnie tacy typowi rzemieślnicy jak się to określa. Taco bacznie przyglądając się życiu Warszawy rozkminil, że studenci tam ćpają , a Quebo przemierzając świat rozkminił jak wpleść po kilka charakterystycznych nazw dla danego regionu w tekst (chociaż stykł by 1 dzień na wikipedii). Egzotyka to dla mnie najbardziej przehajpowana płyta every, dla mnie jest zwyczajnie marna, bardziej sztampowo i oczywiście się tego nie dało zrobić obserwacje na poziomie słów kluczowych dla danego regionu (Australia aborygen kangur bumerang), a wersy typu "chodzę jak w zegarku" dumnie mogłyby prezentować się w zbiorze najlepszych VNMA obok "możesz na mnie liczyć jakbym był kalkulatorem"
zgadzam sie w 100% z kolegą, dobrze ujęte, z tą egzotyką dokładnie to samo czułem
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
oKulTywowany
Posty: 2165
Rejestracja: 01 sie 2019, 0:33

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: oKulTywowany »



Dlaczego to dziś wydaje się aktualne i wyprzedzone w xx lat do przodu ,,,technika styl melodyjność :dunno: :bowdown:
This page is no longer available.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: sugarhill_notausgang »

Heh, śmieszne, że jak ta płyta wychodziła w 2003 w Camey Studio, to była traktowana jak hiphopolo. Dopiero po drugim, cięższym albumie zespół zaczął być traktowany poważnie
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Megidox »

Pomyśl sobie ze taki 52 był traktowany jako hiphopolo z perspektywy tego co obecnie jest topem na scenie (juz nie mowie o takim Apogeum Ascetów z 2003 ktora jak sie wsluchac serio byla dobra plyta)
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: baqlashan »

na spidzie > dyskografia pezeta
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: sugarhill_notausgang »

Megidox pisze: 29 kwie 2021, 10:46 Pomyśl sobie ze taki 52 był traktowany jako hiphopolo
Nie no, tam była przypierdolka tylko do jednego singla "To my!" przez gościnkę Ascetów i śpiewany refren XD Pozostałe single były mocne i stricte uliczne.

Ale fakt, że każdy kto wydawał w UMC jak 52 czy Owal miał na starcie krechę w środowisku .
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Megidox »

Kolejny Owal - przeciez technicznie to on sklada obecnie wiekszosc tych młodych gagatków na scenie
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: sugarhill_notausgang »

Oj, Epizod II ostro katowałem, szczególnie "Przepraszam" z gościnką 52 Dębiec i skreczami DJ Kostka. No fajna płyta i ogólnie całkiem dobrze przyjęta w środowisku, poza beką z "Pełen pokus" z Mezem. No i wtedy się hejtowało "melodyjne", "cukierkowe" beaty XD Epizod III też był fajny. Epizod IV to już cringe.
Awatar użytkownika
ogkush
Posty: 852
Rejestracja: 03 lip 2019, 15:35

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: ogkush »

goscinka 52 w przepraszam w tamtych latach to dla mnie sztos byl i nawijki o deskowych trikach owala w phanta rhei, jeszcze zanim belmondziak zaczal to robic

Kręcisz kick flipa, kleisz i kolejne schody
4 decki na frontside, switch backside na noseslide
Jeden osiem murek kończysz, fakie na nosegrind
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2021, 12:12 przez ogkush, łącznie zmieniany 1 raz.
baqlashan pisze: przyszedł belmondo i każdy wybraniec od razu skminił że on obiektywnie jest najlepszy, nie widzisz to znaczy że nie doznałeś wizji, nie jesteś po prostu wrażliwy na tak subtelnie tętniące zajebistością i ogładą piękno
MalinowyJogurt

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: MalinowyJogurt »

Doniu - Monologimuzyka to album, który do dzisiaj czasami sobię odpale, stare kawałki Ascetów jak Na spidzie, Plany albo luzaczek z Mezem pt. Szkoła :oops: Pełen Pokus z Owalem też super, ja tam propsuje.
barbadoses
Zbanowany
Posty: 239
Rejestracja: 27 kwie 2020, 10:19
Lokalizacja: Szczytno

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: barbadoses »


:cool:
ODPOWIEDZ