Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: jogi »

Żabson jest najgorszym polskim raperem.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: aleksy »

baqlashan pisze: 07 lip 2020, 6:47 Łona jest najgorszym polskim raperem.
no aktualnie jest beznadziejny, sprawdziłem jego hot16 w dniu premiery i do dziś nie mogę tego rozchodzić, tekst słabiutki, bełkotliwy, jakieś kurwa hultaje byle się rymowało, a flow to wgl jakaś tragedia, o niebo lepiej brzmiał na pierwszej płycie, gdy starał się jedynie nie wypaść z bitu (chociaż też nie jakoś bardzo dobrze), generalnie z tym najgorszym to wcale nie musi być przesada, mało którego rapera w 2020 tak ciężko mi się słucha, pozdro dla fanów prawdziwego rapu
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
scarz
Posty: 414
Rejestracja: 09 cze 2019, 19:14

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: scarz »

Trudno nie podbić użytkownika [mention]Piters [/mention]w kwestii krytyki Dalekich Zbliżeń i Nowej Ziemi. Zwłaszcza Nowa Ziemia była zwyczajnie nudnym i bezpłciowy krążkiem, na którym W.E.N.A. zmarnował bity Stony. Niepamięć to był kawał dobrego rapu, Montana Max tez zły nie był, choć jednak poziom niżej od Niepamięci.
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: KillerCroc »

Nie no, ja się ogólnie zgadzam z tym że te albumy były słabe i miały jedynie momenty, nie mówię przecież że to niedoceniony raper tylko uważam, że przez długi czas dostawało mu się za jakieś akcje okołorapowe i przez pryzmat tego też była oceniana jego twórczość kiedy tak naprawdę nie robił nic a nic złego. Zarówno Nowa Ziemia jak i Dalekie Zbliżenia są jego najgorszym okresem w karierze (jeśli chodzi o poziom) a wszystko potem było już dużo lepsze tylko została ta łatka szafiarki przyklejona gdzieś w czasach Nowej Ziemi :dunno:

Swoją drogą skoro już o Nowej Ziemi i Dalekich Zbliżeniach mówię to nawiązując jeszcze do klątwy Aptuanu dodam, że ta wytwórnia odpowiada chyba za największy regres na polskiej scenie, wydali jeden przyzwoity album (Pasja), trzy średnie/spoko (Pas Orion, Lot, Teraz) a cała reszta to były jakieś nieudane wpadki podziemnych graczy które mocno im zniszczyły/zwolniły karierę 
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
alis_springs
Posty: 711
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:49

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: alis_springs »

W sumie Rasmentalism miał propozycję od Aptaunu przed wydaniem Za młodych na Heroda. Ciekawe czy ten album wyglądałby inaczej, gdyby zdecydowali się na inną wytwórnię. A może właśnie byłoby przełamanie tej całej smiesznej 'klątwy'. Chociaż biorąc pod uwagę bezrefleksyjność niektórych słuchaczy, pewnie znaleźliby się tacy, którzy uważaliby tę płytę za słabszą jedynie przez pryzmat tego, kto ją wydał.

Swoją drogą, jeśli już temat rasmentów został poruszony, to ja na przykład, pomimo uważania Za młodych za opus magnum chłopaków, o wiele częściej wracam do ich debiutu. W sumie to właśnie ten album zdefiniował dla mnie ich styl, Duże Rzeczy jeszcze bardziej go umocniły, a Hotel był jego kontynuacją. Legalny debiut za to był dla mnie czymś nieco obcym, i pomimo doceniania go przeze mnie, to dosyć rzadko zdarza mi się do niego wracać.
Awatar użytkownika
benzoabuser
Zbanowany
Posty: 5552
Rejestracja: 25 sie 2019, 18:58

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: benzoabuser »

Uważam, że Kali to dobry, a nawet bardzo dobry raper, jeżeli wpasuje się pewną konwencję. Chodzi mi o taki wręcz leniwy, tworzący nastrój do palenia tudzież konsumowanie innych używek styl. Wiem, że wielu i w tym mi nie podoba się częsta monotematyka w jego tekstach, czyli jaranie 420 + projekt ganja mafia w którym uczestniczył jest według mnie dla niego powodem do wstydu.

Jednak po przesłuchaniu jego ostatnich trzech płyt stwierdzam, że nie są one złe. Są dobrze wyprodukowane i niosą jakąś wartość.

I z każdej z nich wyłowiłem sobie perełki w postaci trzech świetnych kawałków

1. Kali x Magiera - Atari feat. Hades
Spoiler
2. KALI x FLVLXSS - AMBIENTE

Ten chyba najbardziej mi się podoba. Piękny odklejony klimat i bit flvlxss
Spoiler
3. Kali - OKINAWA
Spoiler
Oczywiście od tego wszystkiego odcinam otoczkę szurostwa i przejarania Kaliego.
Według mnie jeżeli chce i odcina się od tej konwencji aka krime, prawdziwy hib hob i jakieś inne kocopoły to tworzy dobrą muzykę
znajdę wszystkie kurwy świata i rozjebie

!EXTRA ANNOTATION!

ALL OF MY POSTS ARE FICTION
MalinowyJogurt

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: MalinowyJogurt »

Może i głos ma fajny i jak leci w furze u jakiegoś kumpla to do max jednego kawałka można pokiwać głową, ale przecież to jest debil dla 15 letnich instagrmowych xxPaulinkaaaax69 wrzucających jego cytaty pod obrazkiem z marihuaną
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: KillerCroc »

Płyta Infinity81 jest pełna innej treści niż jaranie jointów i jest zrobiona na okrutnie dobrych beatach, dla mnie to jest jedyny słuchalny od deski do deski album Kaliego i nie przyczepie sie do niczego
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20276
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: phobos »

jeszcze 'gdy zgaśnie słońce' ciekawa płytka była, słuchałem trochę jak wyszło
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
mohamed
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2020, 15:52

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: mohamed »

Zbiór moich przemyśleń i przeminek bierzących:
-Quebo pod względem klipów, image i hajpu a muzyką, którą faktycznie robi, to absolutny przerost formy nad treścią. Generalnie jest dobrym raperem, ale ma zerową charyzmę w głosie i zerową umiejętność robienia bangerów bez featuringów.
-PRO8L3M z albumu na album jest coraz słabszy i nudny w opór - w kółko o tym samym i na jednym patencie.
-TUZZA to najlesze co spotkało PLHH w ciągu ostatnich kilki lat.
-Tymek jest absolutnie najgorszy w PL pod względem tekstów. Pisze uberwieśniackie i gimbusiarskie kawałki i powinien być za to potępiany przez całą scenę. Taka skala grafomanii nie ma precedensu.
-"Witamy w stolicy" Bonusa to top 3 kawałków w PLHH. Klimat + bit = ciarki instant.
- Żaden album Tedego po 2015 nie zasługuje na ocenę wyższą niż 0/10. Słuchania tego powinno się wstydzić.
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: zemsta1kadluba »

phobos pisze: 10 lip 2020, 18:50 jeszcze 'gdy zgaśnie słońce' ciekawa płytka była, słuchałem trochę jak wyszło
podbijam i polecam bo najlepsza jego płyta
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
oKulTywowany
Posty: 2165
Rejestracja: 01 sie 2019, 0:33

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: oKulTywowany »

mohamed pisze: 11 lip 2020, 16:29 Zbiór moich przemyśleń i przeminek bierzących:
-Quebo pod względem klipów, image i hajpu a muzyką, którą faktycznie robi, to absolutny przerost formy nad treścią. Generalnie jest dobrym raperem, ale ma zerową charyzmę w głosie i zerową umiejętność robienia bangerów bez featuringów.
-PRO8L3M z albumu na album jest coraz słabszy i nudny w opór - w kółko o tym samym i na jednym patencie.
-TUZZA to najlesze co spotkało PLHH w ciągu ostatnich kilki lat.
-Tymek jest absolutnie najgorszy w PL pod względem tekstów. Pisze uberwieśniackie i gimbusiarskie kawałki i powinien być za to potępiany przez całą scenę. Taka skala grafomanii nie ma precedensu.
-"Witamy w stolicy" Bonusa to top 3 kawałków w PLHH. Klimat + bit = ciarki instant.
- Żaden album Tedego po 2015 nie zasługuje na ocenę wyższą niż 0/10. Słuchania tego powinno się wstydzić.
Dobrze że to tylko twoje przemyślenia świeżynko, cytując Łone ,,to nic nie znaczy''
Ostatnio zmieniony 11 lip 2020, 19:41 przez oKulTywowany, łącznie zmieniany 1 raz.
This page is no longer available.
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: oyche »

-TUZZA to najlesze co spotkało PLHH w ciągu ostatnich kilki lat.
zly temat, nastepnym razem bedzie warn
mohamed
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2020, 15:52

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: mohamed »

oKulTywowany pisze: 11 lip 2020, 17:11
mohamed pisze: 11 lip 2020, 16:29 Zbiór moich przemyśleń i przeminek bierzących:
-Quebo pod względem klipów, image i hajpu a muzyką, którą faktycznie robi, to absolutny przerost formy nad treścią. Generalnie jest dobrym raperem, ale ma zerową charyzmę w głosie i zerową umiejętność robienia bangerów bez featuringów.
-PRO8L3M z albumu na album jest coraz słabszy i nudny w opór - w kółko o tym samym i na jednym patencie.
-TUZZA to najlesze co spotkało PLHH w ciągu ostatnich kilki lat.
-Tymek jest absolutnie najgorszy w PL pod względem tekstów. Pisze uberwieśniackie i gimbusiarskie kawałki i powinien być za to potępiany przez całą scenę. Taka skala grafomanii nie ma precedensu.
-"Witamy w stolicy" Bonusa to top 3 kawałków w PLHH. Klimat + bit = ciarki instant.
- Żaden album Tedego po 2015 nie zasługuje na ocenę wyższą niż 0/10. Słuchania tego powinno się wstydzić.
Dobrze że to tylko twoje przemyślenia świeżynko, cytując Łone to nic nie znaczy
Dobrze, że zacytowałeś Łonę, bo bym nie skminił o co chodzi
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Jasek »

W Lulaj syneczku mój jest najmocniej napisany refren w polskim rapie
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
oKulTywowany
Posty: 2165
Rejestracja: 01 sie 2019, 0:33

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: oKulTywowany »

mohamed pisze: 11 lip 2020, 18:02
oKulTywowany pisze: 11 lip 2020, 17:11
mohamed pisze: 11 lip 2020, 16:29 Zbiór moich przemyśleń i przeminek bierzących:
-Quebo pod względem klipów, image i hajpu a muzyką, którą faktycznie robi, to absolutny przerost formy nad treścią. Generalnie jest dobrym raperem, ale ma zerową charyzmę w głosie i zerową umiejętność robienia bangerów bez featuringów.
-PRO8L3M z albumu na album jest coraz słabszy i nudny w opór - w kółko o tym samym i na jednym patencie.
-TUZZA to najlesze co spotkało PLHH w ciągu ostatnich kilki lat.
-Tymek jest absolutnie najgorszy w PL pod względem tekstów. Pisze uberwieśniackie i gimbusiarskie kawałki i powinien być za to potępiany przez całą scenę. Taka skala grafomanii nie ma precedensu.
-"Witamy w stolicy" Bonusa to top 3 kawałków w PLHH. Klimat + bit = ciarki instant.
- Żaden album Tedego po 2015 nie zasługuje na ocenę wyższą niż 0/10. Słuchania tego powinno się wstydzić.
Dobrze że to tylko twoje przemyślenia świeżynko, cytując Łone to nic nie znaczy
Dobrze, że zacytowałeś Łonę, bo bym nie skminił o co chodzi
#BRAWOTY
This page is no longer available.
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2800
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: WHITE »

Instrukcja Obsługi Świrów to całkiem śmieszna płyta, powinienem ją dać w ślizgerach koło Orangutana vol. 07
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Mko21
Posty: 701
Rejestracja: 08 paź 2019, 21:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Mko21 »

Król Kundli to chujowy diss w którym Vnm się sam autodisuje, z tym pojazdem po matce,goleniem jaj :bowdown: i ta rozmowa z Boberem typ jest w chuj żałosny, a Jimson zjadł go i wysrał żaden wyrównany beef na dobrym poziomie
Nie pal jointów, nie pal wiader, pal aluminium i majkę czasem walnij w kabel
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Moltisanti »

Ta "niepopularna" opinia kolegi wyżej na temat quebo to niezłe raczysko. Jeszcze to pisanie o zerowej charyzmie w głosie gdzie chlop miał chyba najlepsze delivery w historii freestylu w Polsce :bowdown: Po raz kolejny potwierdza się moja teoria że dla większości userow charyzma oznacza to że ktoś groźnie brzmi :lol:
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: 2rzyn »

Quebo jest bezplciowy.
Bedoes jest na maxa wiesniakiem i brzydze sie jego wysrywami od poczatkow kariery.
Bialas jest chujowy. Jego glos i wozenie sie kojarzy mi sie z dresiarstwem w e36 i manieczkami.
Wszystkie te hewry i mobyny to jakies asluchalne gowno i mam beke ze ktos tego slucha.
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
ODPOWIEDZ