Grande Connection

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Tiger
Posty: 565
Rejestracja: 05 kwie 2021, 17:35

Re: Grande Connection

Post autor: Tiger »

Usunięto...
Ostatnio zmieniony 04 sie 2023, 7:00 przez Tiger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czak
Posty: 3822
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:55

Re: Grande Connection

Post autor: Czak »

Obstawiam intruza, Dawida obserwatora i resztę tego tatałajstwa z sr, śmiechy chichy, ale ja spotkałem kilka komentarzy na fb pod artykułem o grande na jakichś rapowych fanpejdżach że gość OTWORZYŁ IM OCZY bo nie wiedzieli że rap którego słuchają jest chujowy
lygrys pisze: 23 sie 2022, 21:13 🎶 Polska gotowa na na duragi 🎶
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6546
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Grande Connection

Post autor: Jose »

Czak pisze: 26 sie 2022, 16:39tatałajstwa
Hmm
Awatar użytkownika
stratemirat
Posty: 571
Rejestracja: 31 maja 2020, 6:22

Re: Grande Connection

Post autor: stratemirat »

Paweł Krok nie pierdoli się w tańcu, jeżeli noszący koszule polo zakupione w Londynie sprzedawca kursów się nie uspokoi to zabije go jak Chadę
nescafeklasyg
Posty: 113
Rejestracja: 11 kwie 2021, 15:08

Re: Grande Connection

Post autor: nescafeklasyg »

Luxair pisze: 26 sie 2022, 12:49 Mamo a jeden pan w internecie powiedział że nie jestem prawdziwym raperem
:lol:
Przecież to co oni zrobili to nic innego jak położenie wisienki na torcie który zaraz grande opierdoli ze smakiem.I dobrze.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4097
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Grande Connection

Post autor: Luxair »

Czak pisze: 26 sie 2022, 16:39 Ale ja spotkałem kilka komentarzy na fb pod artykułem o grande na jakichś rapowych fanpejdżach że gość OTWORZYŁ IM OCZY bo nie wiedzieli że rap którego słuchają jest chujowy
Serio? Ja myślałem że w czasach kiedy gust muzyczny kształtuje Spotify, muzyka jest jak chipsy czy napój gazowany - masz jakieś tam ulubione, ale nie wbijasz na forum Pepsi napisać że jebać i tylko prawilna Cola. To ktoś poza Ślizgawką analizuje hip-hop?
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Tiger
Posty: 565
Rejestracja: 05 kwie 2021, 17:35

Re: Grande Connection

Post autor: Tiger »

Usunięto...
Ostatnio zmieniony 04 sie 2023, 6:59 przez Tiger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: Grande Connection

Post autor: YKCUL »

Właśnie miałem pisać że jestem lekko w szoku, typ recytuje treści postów ze ślizgu, te całe zarzuty i argumenty którymi tak miażdży tych raperów na forum były poruszane od 2010 roku, jedynym ficzerem wybiegającym poza umiejętności przeciętnego użytkownika forum ślizg.eu to format muzyczny, nic nadzwyczajnego i nie rozumiem zachwytów
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
000
Posty: 202
Rejestracja: 30 mar 2021, 9:36

Re: Grande Connection

Post autor: 000 »

ciezko sie przynajmniej lekko nie zachwycic patrzac na to jaka sile przebicia ma ziutek grande (co jest ficzerem samym w sobie), no chyba ze chcecie by owe zarzuty i argumenty byly domena wylacznie slizgu :dunno: ale tu chyba nie o to chodzi
Zwikk
Posty: 432
Rejestracja: 09 lis 2020, 17:17

Re: Grande Connection

Post autor: Zwikk »

Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Grande Connection

Post autor: Patryk233 »

Niezgodzę się odnośnie toksyczności w przekazie Szpaka. To jest hip-hop, czyli fury, dziewczyny oraz chodzenie w grubych łańcuchach i pierścieniach. W Niemczech chłopacy z 187 kręcą klipy z gnatami, pokazując towar i twerkujące laski. Są totalnie hip-hopową, graficiarską ekipą. Ich przekaz również jest toksyczny? Idąc tym tokiem rozumowania, to rap sam w sobie jest po prostu toksyczny. A jeżeli takie gadki mają zły wpływ na dziecko (a mogą mieć), to zadaniem rodzica jest odsunięcie dziecka od takiej muzyki, albo uświadomienie go, żeby nie wzorował się na np. takim YNW Mellym i brał poprawkę. A nie zaczynać od cenzury muzyki.

Lubię sobie posłuchać gangsta rapu, ale nie opierdalam kosy przypadkowemu typkowi.
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3247
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: Grande Connection

Post autor: yungXpaproch »

proste ze rap z zalozenia jest toksyczny i niepoprawny. i taki powinien byc, a jak ktos krytykuje rap za tresci hiphopowe to jest pedalem essa
Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Re: Grande Connection

Post autor: saturn »

Zgoda i niezgoda. Tzn. cenzurowanie kogokolwiek ze względu na ewentualność słuchania jego muzyki przez dzieci (ale też dorosłe osoby chwiejne emocjonalnie, niedojrzałe - ich nie da się nadzorować) to absurd.
Z drugiej strony mam serdecznie dość tego rodzaju treści w rapie, muzyce, przestrzeni publicznej. Ale takie czasy, że błazen już nie błaznuje na dworze przed królem, tylko zajebał mu koronę i ogłosił się nową głową państwa :(
Ja np. teraz wiem, że jestem osobą labilną, łatwowierną i powinienem szczególnie uważać na to jakie bodźce sobie dostarczam (bo taką świadomość zdążyłem wypracować przez 21 lat dotychczasowego życia). Ale w sytuacji podbramkowej, kryzysie psychicznym posłucham Szpaka (tzn. akurat nie jego bo nie potrafię znieść grubiańskiego wycia na tunie) i spożyję narkotyk (jeżeli będę miał do niego dostęp, co graniczy z cudem, ale kreuję hipotetyczny scenariusz).
Gdyby artyści promowali li tylko i wyłącznie pozytywne wartości może taka sytuacja nie miałaby miejsca? A może to jedynie wymówka i głupi (czym jest głupota?) lub zaburzeni ludzie (nie zrównuję tego oczywiście) będą podejmować ryzykowne decyzje niezależnie od tego rodzaju bodźców zewnętrznych?
Trudny temat, jednak uważam, że zbydlęcenie kultury ma wpływ na zbydlęcenie społeczeństwa, a co za tym idzie jednostki, która uczestnicząc w społeczeństwie konsumuje kulturę.
Jeśli chodzi o samego Grande - oglądam, kibicuję, kanał moim zdaniem potrzebny.
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2338
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Grande Connection

Post autor: kapper1 »

proste ze bedoes i szpaku do pieca za bycie debilami jebanymi.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2023
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Grande Connection

Post autor: gods bidness »

Dwa zarzuty jakie mam do niego to:

1) Nie wierzę w żaden jego ghostwriting dla raperów z "I ligi".
2) Ten "rap w stylu X pisany w 5 minut" na końcu filmików powinien brzmieć jak parodia poszczególnych raperów i nawiązywać do ich stylu, a to jakieś generyczne kawałki, które mu pewnie zostały z okresu bycia niespełnionym raperem.

Ale poza tym spoko kanał edukacyjny dla młodzieży, której trzeba takie rzeczy tłumaczyć i otwierać oczy.
Awatar użytkownika
ogkush
Posty: 855
Rejestracja: 03 lip 2019, 15:35

Re: Grande Connection

Post autor: ogkush »

@gods bidness chyba przy pierwszych odcinkach tak było, ze parodie robił, ponoć ludzie chcieli bardziej poważnie.

możne i generyczne, ale dla mnie w wielu przypadkach ten rap w 5 minut jest lepszy od tego jak nawija opisywana postać np. intruz, kali czy jongmen :roll:

a szpaku to dramat jakis
baqlashan pisze: przyszedł belmondo i każdy wybraniec od razu skminił że on obiektywnie jest najlepszy, nie widzisz to znaczy że nie doznałeś wizji, nie jesteś po prostu wrażliwy na tak subtelnie tętniące zajebistością i ogładą piękno
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6107
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Grande Connection

Post autor: DoubleB »

gods bidness pisze: 26 wrz 2022, 15:53 Ten "rap w stylu X pisany w 5 minut" na końcu filmików powinien brzmieć jak parodia poszczególnych raperów i nawiązywać do ich stylu
dokładnie to, każdy rap brzmi u niego niemal identiko, i nie kumałem od początku gdzie tu nawiązanie w ogóle do kogokolwiek
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10011
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Grande Connection

Post autor: lygrys »

Ostatni odcinek strasznie nudny, chyba już mu się kończą argumenty przeciwko raperom.

Ten jego projekt psychologiczny brzmi jak jakiś coaching, który sam krytykuje.
Jestem ciekaw czy koleś ma w ogóle wykształcenie psychologiczne, pewnie nie bo by czegoś takiego nie robił i nie proponował ludziom recepty za hajs, chociaż on tam asekuracyjnie mówi, że to każdy sam musi rozwiązać swoje problemy.

Trochę to trochę tak jakby ja teraz zaczął prowadzić kanał na youtube z poradami seksuologicznymi.

Druga rzecz, która mnie razi w nim to, że uważa homoseksualizm za dewiację, co według mnie go dyskredytuje jako osobę powołującą się na psychologie.

Po za tym jak się powołuje na psychologie, to powinny się być osobą bezstronną, a on jasno podkreśla jakie ma poglądy społeczno-polityczne.

Dlatego boję się co on odpierdoli w tym swoim projekcie "psychologicznym".
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9747
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Grande Connection

Post autor: jajca »

lygrys pisze: 27 wrz 2022, 13:02 Trochę to trochę tak jakby ja teraz zaczął prowadzić kanał na youtube z poradami seksuologicznymi.
ale czemu nie? to jest latwy hajs ktory lezy na ziemi, schyl sie po niego
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6224
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: Grande Connection

Post autor: FruitOffTheWall »

DoubleB pisze: 27 wrz 2022, 10:41
gods bidness pisze: 26 wrz 2022, 15:53 Ten "rap w stylu X pisany w 5 minut" na końcu filmików powinien brzmieć jak parodia poszczególnych raperów i nawiązywać do ich stylu
dokładnie to, każdy rap brzmi u niego niemal identiko, i nie kumałem od początku gdzie tu nawiązanie w ogóle do kogokolwiek
podbijam, myślałem ze to tak bedzie ale jak weszło to chujowe jak barsz NUMER JEDEN to no miałem ciarki zenady
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
ODPOWIEDZ