Od Kimona Do Maty Podcast

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Od Kimona Do Maty Podcast

Post autor: lygrys »

https://web.audioteka.com/pl/podcast/24 ... na-do-maty

Nowy podcast o historii polskiego hiphopu Marcina Flinta i Kajetana Szewczyka.
Pierwszy odcinek można słuchać bez opłat.
Słucham, ale laczej nie wykupię dostępu, bo polski hiphop jakoś nigdy mnie nie interesował, bo ja się wychowałem na rapie z USA i dla mnie polski hiphop zawsze był a słuchalnym gównem, do tego uliczym.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
panbyku
Posty: 170
Rejestracja: 04 kwie 2020, 1:17

Re: Od Kimona Do Maty Podcast

Post autor: panbyku »

ej, podbijam temat, bo przesłuchałem wszystkie 10 odcinków 1. sezonu na spotify i tak jak Flint kompletnie zagaduje tego Szewczyka i momentami średnio im się gadka klei, tak jest to bardzo mocne podsumowanie ewolucji polskiego hh z okazjonalnymi, krótkimi wywiadami z twórcami - ogólnie dobrze spędzony czas w moich długich, cotygodniowych, pociągowych trasach
niech błogosławiona będzie moja tratwa (ś m r e)
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Od Kimona Do Maty Podcast

Post autor: Jose »

o w ogóle dzięki za cynk, że to jest na Spotify, założyłem, że jak Audioteka, to tylko na ich apce i mi się nie chciało, a tak to sobie odpalę na 100%
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Od Kimona Do Maty Podcast

Post autor: oldschool »

+1, też myślałem, że trzeba za to zapłacić. Jak jest za free na Spotify to z chęcią sprawdzę.
Kysys
Posty: 395
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:45
Lokalizacja: 77

Re: Od Kimona Do Maty Podcast

Post autor: Kysys »

Ostatnio trochę się wkręciłem w podcasty, więc fajnie że i ten wleciał na spotify, to też na pewno sprawdzę.
RapCelownik.pl - Najwięcej Treści o Muzyce Rap i Kulturze Hip Hop
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Od Kimona Do Maty Podcast

Post autor: gods bidness »

Słuchałem kilka odcinków i naszła mnie taka myśl, że nie wiedzieć czemu wszystkie gadki o Liroyu w kontekście historii polskiego hip hopu kończą się na jego debiucie, gdzie w 1997 wydał dużo lepszą płytę pod każdym względem, a dalej jedyna konkurencja jaka dla niego wtedy była na poważnie to Kaliber i WYP3 rapujący o kozie z nosa.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Od Kimona Do Maty Podcast

Post autor: gods bidness »

Bardzo mi się podoba jak loda zrobili Kwiatom Zła Piha, bo to jedna z najważniejszych płyt tego smutnego polskiego gatunku.

Pih dziś nie istnieje, jak nie istnieją jego uczniowie typu Rogal DDL. Smuteczek.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5395
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Od Kimona Do Maty Podcast

Post autor: clockers »

najnowszy odcinek o 2013 roku (omawiane Czarna Biała Magia, Takie Rzeczy, ZMNH i Elliminati, bardzo spoko w ogóle, no i świetna rozmowa z Rasem na koniec. utwierdzam się w przekonaniu, że to najbardziej myślący wśród polskich raperów i też pewnie jeden z wrażliwszych (możliwe, że m.in. dlatego odpulił z tej gry). oczywiście musiałem zmitrężyć trochę czasu i nie omieszkałem powrócić, choćby wyrywkowo, do omawianych płyt (oprócz ZMNH, bo do tej i tak regularnie wracane). Czarna Biała Magia nie najlepiej się starzeje, o Takich Rzeczach nie wspominając.
ODPOWIEDZ