Raper- głos pokolenia

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
panbyku
Posty: 173
Rejestracja: 04 kwie 2020, 1:17

Re: Raper- głos pokolenia

Post autor: panbyku »

trochę źle to ubrałem w słowa - mam raczej na myśli fakt, że z racji na ujednolicenie kultury, przynależność klasowa jest w coraz większym stopniu tym, co nas różni - bo wiek czy płeć już wcale nas tak nie dzielą jak kiedyś, więc zostaje kasa (za nią idzie masa innych rzeczy, ale to właśnie zamykam w pojęciu klasowości)
niech błogosławiona będzie moja tratwa (ś m r e)
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Raper- głos pokolenia

Post autor: Megidox »

Nie no, to dobrze Cię zrozumiałem - WYDAJE MI SIĘ że kiedyś bardziej rozbudowane było rozwarstwienie pomiędzy rozsypującymi się kamienicami na Pradze gdzie wchodząc do nie tej bramy mogles wyjsc bez butów do z drugiej strony El Dorado wynikających z ruchów robionych podczas przemiany.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2021, 19:03 przez Megidox, łącznie zmieniany 1 raz.
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
panbyku
Posty: 173
Rejestracja: 04 kwie 2020, 1:17

Re: Raper- głos pokolenia

Post autor: panbyku »

może tak, może pierdolę głupoty
niech błogosławiona będzie moja tratwa (ś m r e)
Awatar użytkownika
oKulTywowany
Posty: 2166
Rejestracja: 01 sie 2019, 0:33

Re: Raper- głos pokolenia

Post autor: oKulTywowany »

Z góry żaden muzyk nie może być ogólnikowo nazwany głosem pokolenia bez konkretnej grupy pokoleniowej.
Jakoś nie wyobrażam sobie pismaka mówiącego do 18/20latka wywodzącego się z biedy że Mata to głos twojego pokolenia.
This page is no longer available.
Awatar użytkownika
F88G
Posty: 512
Rejestracja: 25 cze 2021, 17:37

Re: Raper- głos pokolenia

Post autor: F88G »

Mimo wszystko też typowałbym Taco, chociaż nie najlepiej świadczy to o tym pokoleniu rzecz jasna.

Może Polska po prostu nie ma jednego ujednoliconego pokolenia, może zawsze miało i będzie mieć te dwa. Jak jestem ze wsi, i trójkąt wychodził coś koło mojego 2 roku studiów (więc byłem raczej targetem), a w klasie w podstawówce / gimbazie miałem z 22 osoby, to tak lekką ręką mogę rzucić, że kojarzyć personę może z 5 osób.

Dodano po 3 minutach 55 sekundach:
panbyku pisze: 13 paź 2021, 18:37 dla mnie ciekawsze byłoby zastanowienie się nad tym, jacy raperzy łączą różne, jak najbardziej - wydawałoby się - rozłączne grupy słuchaczy
+ miałem pisać, że Pezet jest ciekawym przypadkiem, bo otarł się na przestrzeni lat o chyba wszystkie wyraźniejsze, konsumujące muzykę, grupy społeczne. Znany truskulom, potem wixiarz jak kurz po transformacji powoli opadł, grał radyjko, przekonał do siebie licbusiary i protoalternatywki, zaliczył męskie granie i normictwo, teraz jest takim fajnym dziadkiem dla zoomerów i ponoć legendą.

Tylko publika zamiast z nim dorastać, się posypywała i zostawała raz za razem zastępowana przez coraz bardziej wątpliwą. xD

No i nawet kuców miał na klipie kiedyś.
Awatar użytkownika
LWD
Posty: 2923
Rejestracja: 10 paź 2019, 10:32

Re: Raper- głos pokolenia

Post autor: LWD »

głosem pokolenia byli abstrachuje, żaden raper nie wspiął się na ten poziom reprezentatywności jakie miały ich skecze te kilka lat temu
pieschrodingera
Posty: 1238
Rejestracja: 03 wrz 2020, 3:00

Re: Raper- głos pokolenia

Post autor: pieschrodingera »

Może jeszcze Krzysztof Gonciarz albo Friz, co? xD
tbc
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3640
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Raper- głos pokolenia

Post autor: Moltisanti »

Makłowicz to głos interpokoleniowy
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
LWD
Posty: 2923
Rejestracja: 10 paź 2019, 10:32

Re: Raper- głos pokolenia

Post autor: LWD »

pieschrodingera pisze: 13 paź 2021, 23:52 Może jeszcze Krzysztof Gonciarz albo Friz, co? xD
ja nie wiem co wy macie w utożsamianiu jakichś lamusów typu gonciarz czy taco z głosem pokolena. Friz jest zbyt zwariowany, a jego twórczość zbyt oderwana od rzeczywistości. abstrachuje jako głos pokolenia w 100% pasują bo ich twórczość polegała kurwa na odwatarzaniu jakiś scenek, z którymi każdy z nas się kiedyś spotkał, ale żeby kurwa zrozumieć ten wybór trzeba umieć myśleć logicznie, a nie mieć dwucyfrowe iq, kompleksy i typować jakichś kurwa debili goncarzy czy taco, których twórczość to jeden wielki cytat jakiejś fajnopolackiej wyborczej czy newsweeka , mimo że milenialsi i młodsi nie czytają żadnych gazet. no ale tak branie jakichś kurwa pseudointelktualistów za głos pokolenia to hit. już bonus rpk pewnie ma teksty, z którym realnie mógł się utożsamiać większy fragment społeczeństwa.

a sorry, Legendarny Afrojax to jest najprawdziwszy głos pokolenia
siwy07
Zbanowany
Posty: 61
Rejestracja: 01 paź 2021, 13:04

Re: Raper- głos pokolenia

Post autor: siwy07 »

Głosem pokolenia jest Ćpaj Stajl bo ćpają styl a młodzież lubi cpać i lubi styl :bowdown: :cool: :joint:
Awatar użytkownika
F88G
Posty: 512
Rejestracja: 25 cze 2021, 17:37

Re: Raper- głos pokolenia

Post autor: F88G »

tak naprawdę jest to raper Asthma
pieschrodingera
Posty: 1238
Rejestracja: 03 wrz 2020, 3:00

Re: Raper- głos pokolenia

Post autor: pieschrodingera »

Wnoszę o zamknięcie tego tematu, bo autor nawet nie określił co rozumie przez głos pokolenia i z tego powodu ludzie piszą tutaj jakieś głupoty, a użytkownicy typu @LWD triggerują się nawet najbardziej ewidentnym baitem.
tbc
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Raper- głos pokolenia

Post autor: 8na10 »

Moim zdaniem LWD zajebiście poleciał z tematem i nieźle wypunktował tutaj pokraczne rozumowanie co poniektórych na forum.
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
oKulTywowany
Posty: 2166
Rejestracja: 01 sie 2019, 0:33

Re: Raper- głos pokolenia

Post autor: oKulTywowany »

This page is no longer available.
Awatar użytkownika
LWD
Posty: 2923
Rejestracja: 10 paź 2019, 10:32

Re: Raper- głos pokolenia

Post autor: LWD »

pieschrodingera pisze: 14 paź 2021, 16:44 Wnoszę o zamknięcie tego tematu, bo autor nawet nie określił co rozumie przez głos pokolenia i z tego powodu ludzie piszą tutaj jakieś głupoty, a użytkownicy typu @LWD triggerują się nawet najbardziej ewidentnym baitem.
gonciarz został ironicznie wskazany w odpowiedzi na moje Abstrachuje, tylko że gonciarz to ten sam tier pod względem reprezentatywności dla jakiegoś pokolenia co taco, który jest tutaj jak i w setce innych miejsc typowany nieirocznie jako realny głos pokolenia, (co jest kwestią kompleksów lub błędów poznawczych)

i rzeczywiście mam ból dupy, ale nie o jakieś posty na forum, tylko o te wszytskie teksty w prasie z gdzieś okolicy roku 2015 nazywające taco głosem pokolenia, gdzie w swojej ułomności te przygłupy w redakcjach nie rozumieli, że żadne pokolenie nie kończy się na ich bańce semi-resortowych dzieciacków, które rzeczywiście w taco mogły odnaleźć swój (lub swoich aspiracji) głos
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Raper- głos pokolenia

Post autor: Megidox »

Ktoś Pana Szcześniaka musiał wypromować ;)
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1967
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Raper- głos pokolenia

Post autor: yytr »

Nie ma pokolenia, to nie ma głosu.
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6234
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: Raper- głos pokolenia

Post autor: FruitOffTheWall »

SWN pisze: 13 paź 2021, 17:01 Pamiętam może ze cztery numery Maty i nigdy nie sprawdziłem płyty w całości, natomiast na jednym z nich było anty-bragga o posiadaniu skromnego członka plus zawód obecną sytuacją na rynku małolat, przez które eMaTeA woli poszlajać się z kumplami niż udawać dorosłość i szczerze mówiąc zrobiło to na mnie dużo większe wrażenie niż zięć Lisa obserwujący maszerujących nazi przy sojowym latte na Rondzie De Gaulle'a (omg Anka to tam gdzie byłyśmy!!!!)
zioło wydał ofiary i wyżej bym go skwalifikował niz mate który jest głosem pokolenia buhahah, chyba ze jakiś giimbuów którzy gdzieś to słyszeli ze nim jest, i w kółko powtarzają kim on to nie jest ale no michał nagrał pare lat wczesniej i nikt mu nie zarzucił ze jest głosem pokolenia
niektóre numery nie są złe ale nie róbmy z niego rapowego głosu pokolenia


dla mnie głosem pokolenia jest koldi i chuuj
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: Raper- głos pokolenia

Post autor: Megidox »

Pierdolisz Pan, Michał może i miał dużo prawdy w tekstach ale do "pokolenia" nie trafił poza bańką w jakiej funkcjonujemy.
RIP
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6809
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Raper- głos pokolenia

Post autor: jAg »

SWN pisze: 13 paź 2021, 17:01 Pamiętam może ze cztery numery Maty i nigdy nie sprawdziłem płyty w całości, natomiast na jednym z nich było anty-bragga o posiadaniu skromnego członka plus zawód obecną sytuacją na rynku małolat, przez które eMaTeA woli poszlajać się z kumplami niż udawać dorosłość i szczerze mówiąc zrobiło to na mnie dużo większe wrażenie niż zięć Lisa obserwujący maszerujących nazi przy sojowym latte na Rondzie De Gaulle'a (omg Anka to tam gdzie byłyśmy!!!!)
Oj +1, to był numer Biblioteka Trap i liczyłem, że więcej ponagrywa w takiej konwencji. Brakuje mi właśnie w PL rapie takiej tematyki.
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
ODPOWIEDZ