Nie rozumiem dzisiejszych rapów #boomer

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Nie rozumiem dzisiejszych rapów #boomer

Post autor: sugarhill_notausgang »

oyche pisze: 28 maja 2021, 14:05ostatni raz
o i trzeba było tak od razu bo najpierw wrzucasz numer z 2013 później niszową awangardę, która sprzedaje się na CD w 300 sztukach i mówisz, że to my mamy problem

Dodano po 1 minucie 52 sekundach:
Ja wrzuciłem swoje cytaciki jako podbicie do postu many-s, a konkretnie tego fragmentu
many-s pisze: 28 maja 2021, 10:02 Owszem, z perspektywy czasu te nauki czy tam przekaz może być banalny i śmieszny ale jak się było małolatem to kształtowało w jakiś sposób charakter.
bo się z nim zgadzam. I niech jaca sobie śmieszkuje, ale to nie zmienia tego, że komuś pewnie uratował.
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Nie rozumiem dzisiejszych rapów #boomer

Post autor: Jiigsi »

No, ale taki przekaz jak miałeś w 2000 to masz chociażby na ogrodach Kukona :sleep: albo na ostatniej płycie erkinga

albo o



No, ale wy współczesne rapy sprowadzacie chyba świadomie do jakichś chillwagonów i innych oio
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Nie rozumiem dzisiejszych rapów #boomer

Post autor: sugarhill_notausgang »

sugarhill_notausgang pisze: 30 kwie 2019, 13:36 chillwagon chillwagon chillwagon chillwagon
...
chillwagon chillwagon
nie znajdziesz tej chaty w jebanym Trivago

jaram się tym numerem
:joint:

Dodano po 1 minucie 43 sekundach:
Łoooo ale drewno ta Asthma, bez kitu powrót do 1998
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Nie rozumiem dzisiejszych rapów #boomer

Post autor: Jiigsi »

Haha no to fakt
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: Nie rozumiem dzisiejszych rapów #boomer

Post autor: many-s »

Myślę, że też w dużej mierze chodzi o jakąś rapową dynamikę, moc i wczutę we flow, delivery, nawet jak treść była smutna to przekazana była z odpowiednią mocą. Te bity z trzeszczących winyli miały duszę.
Teraz to jest ugrzecznione, ugłaskane, odpowiednio przepuszczone przez komputery, wsparte efektami, wydukane, może się nie podobać, takie pójście na łatwiznę, chujowo ale jednakowo. Dla mnie momentami brzmiące jak disco polo albo pop ala Katy Perry czy Dua Lipa. Dlatego twierdzę, że to pop-hop.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Nie rozumiem dzisiejszych rapów #boomer

Post autor: baqlashan »

OmarStooleyman pisze: 28 maja 2021, 9:23 Bo postmodernizmie jeszcze coś nastąpi. Każde pokolenie myśli, że jest tym "końcem sztuki", gówno prawda
no już sunie post-postmodernizm
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Nie rozumiem dzisiejszych rapów #boomer

Post autor: oyche »

sugarhill_notausgang pisze: 28 maja 2021, 14:13 o i trzeba było tak od razu bo najpierw wrzucasz numer z 2013 później niszową awangardę, która sprzedaje się na CD w 300 sztukach i mówisz, że to my mamy problem
moze przypierdalam sie troche bo mam wrazenie, ze udajecie debili z tym kiedys to byl rap z przekazem a teraz nie, zreszta walisz szyderke chilwagon chilwagon a potem idziesz propsowac kawalek wrr ktory polega na wymienieniu ksyw polskich raperow z olisu, nie dziw sie ze mam troche jajks
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Nie rozumiem dzisiejszych rapów #boomer

Post autor: Jiigsi »

many-s pisze: 28 maja 2021, 14:48 Dla mnie momentami brzmiące jak disco polo albo pop ala Katy Perry czy Dua Lipa. Dlatego twierdzę, że to pop-hop.
To, że jakieś brzmienie nie trafia w Twój gust nie znaczy, że nie należy do Twojego ulubionego gatunku. Nie możesz powiedzieć, że to nie jest hip-hop, bo podkłady są inne niż w roku 2000. Masz jakieś cztery losowe nuty z współczesnych rapów i powiedz mi, że to disco polo (na koniec masz tez zajebistego bangera od Waca - do którego nastolatki mogą się pogibać na imprezach). A to, że rap jako muzyka ewoluuje- bo jest dosyć świeżym gatunkiem, to logiczne, że najprężniej będzie się zmieniał - to nie jest nic złego. Ja uważam, że to wspaniałe jak bardzo różnorodnym gatunkiem może być hip-hop, homogeniczność szkodzi. Nie macie ludzie autorytetu, żeby mówić co to jest kurwa hip-hop, bo to brzmi jak pih na koncercie queby
Spoiler
Teraz to jest ugrzecznione, ugłaskane, odpowiednio przepuszczone przez komputery, wsparte efektami
W sensie teraz to brzmi lepiej, a nie jak zmontowane w garażu
wydukane
nie no pierdolenie, że kiedyś było lepsze delivery niż teraz mają raperzy :roll:
Ostatnio zmieniony 28 maja 2021, 15:22 przez Jiigsi, łącznie zmieniany 1 raz.
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Nie rozumiem dzisiejszych rapów #boomer

Post autor: sugarhill_notausgang »

oyche pisze: 28 maja 2021, 15:09 zreszta walisz szyderke chilwagon chilwagon
spalę dżosza albo dwa idę z żarem kurwo bez ognia, zajebiście reto tam leci, brx tak samo, lol niby czemu szydera jak to zajebisty numer
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Nie rozumiem dzisiejszych rapów #boomer

Post autor: oyche »

dobra to przepraszam, mialem wrazenie ze to szyderka, w kazdym razie wiadomo o co chodzi, co ma na celu zestawianie 'kawalka z przekazem' sprzed 20 lat i 'kawalka bez przekazu' z dzis, skoro rownie latwo mozna to zrobic w druga strone
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Nie rozumiem dzisiejszych rapów #boomer

Post autor: sugarhill_notausgang »

Ty no nie wiem. ;) ja tutaj nie dyskutuję tylko czytam i generalnie zgadzam się z dużą częścią z many-s w tym co on tu rozpisuje.

Nie mam problemu jak widzisz, że Reto leci, że czuje się asem w swojej A6 bo w rapie dla mnie najważniejsze jest flow, delivery, osobowość, KUNSZT rapera, a późnej tekst.

I GENERALNIE zgadzam się z tezą w temacie, że kiedyś to było kurła bo nie podoba mi się, że możesz być wackiem na autotunie i do tego jeszcze pierdolić głupoty na częstochowskich i zgarniać bańki wyświetleń hajs i fejm.

Proszę bardzo, ale dla mnie to nie rap.
Awatar użytkownika
fromage
Zbanowany
Posty: 3902
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: Nie rozumiem dzisiejszych rapów #boomer

Post autor: fromage »

Bo czasy się zmieniają jak nawijał Jajo I jak nawijał Maro, to już nie jest to samo
i z tym cytatem sie zgodze, kiedys byl rap tak teraz go niby nie ma, ale czy nie przypadkiem nie gadali to ci sami z 90's kiedy nie wiem jakis mezo albo ktos inny nawijal w troche innym bpm/skladaniem rymow przekazem flow whateva? nie stoje po zadnej stronie, kminie o co ci chodzi ale ty no czemu mial bym nie jarac sie ekipa? muzyka to muzyka ma nas laczyc a nie dzielic, lube jak i nich jak i lubie reno a te podzialy itd to na chuj to komu, juz pisalem o tym z miech temu wlasnie w temacie ekipe albo nawet w tym nie wiem, ze zbyt duzo przypierdolki jest, no moze ekipa to pop-hop albo rapowe-polo albo disco-costam, przeciez subgenre od subgenre od czegos tam to jest najlepsze (patrz. uk music) i widzis teraz masz jakies abstract/expirimental/neo-funk kurwa rapy, nie wiem sad clout itd itd ekipe tylko tak dalem bo poprostu jest onna podobna do tych nowych raperow, do dnia dzisiejszego se slucham starych gold era polskich klasykow, KCiB a czasami kurwa molesty albo wlasnie ekipy i tyle elo na chuj sie spinac i rozkminac jak mozna sie kochac i szanowac 5
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Nie rozumiem dzisiejszych rapów #boomer

Post autor: sugarhill_notausgang »

O, a na półce mam akurat na wierzchu 420024, którą kupiłem, bo była w promocji dałeś jej Ślizgera za 2020 ;-) Mamy różne gusta @oyche, ale czasem się przecinają.
Spoiler
Obrazek
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Nie rozumiem dzisiejszych rapów #boomer

Post autor: oyche »

:D no i piona
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie rozumiem dzisiejszych rapów #boomer

Post autor: koniec »

sugarhill_notausgang pisze: 28 maja 2021, 15:46 I GENERALNIE zgadzam się z tezą w temacie, że kiedyś to było kurła bo nie podoba mi się, że możesz być wackiem na autotunie i do tego jeszcze pierdolić głupoty na częstochowskich i zgarniać bańki wyświetleń hajs i fejm.
no ale kiedyś mało to było wacków, co byli wackami, lecieli na częstochowskich, pierdolili głupoty a stawali się popularni? I oni mogą być raperami a ci dzisiejsi nie?
sugarhill_notausgang pisze: 28 maja 2021, 15:46 Proszę bardzo, ale dla mnie to nie rap.
No kolejny z podejściem, że jak nie lubi to nie rap.

To tak jakbyś se obejrzał film sci-fi, stwierdził że to był chujowy film i za dużo cgi, którego nie było w tych filmach tak jak w rapie autotune i sumie dla ciebie to nie film sci-fi.
To nie jest kwestia twojej opinii, możesz sobie nie lubić, możesz nienawidzić, może to sobie być dla ciebie największa chujoza na świecie nawet ale to nadal będzie film sci-fi.


Typy co pierdolo, że dzisiejszy rap to nie rap, to taki sam poziom mentalnego odrealnienia co dadrockerzy twierdzący, że rap to w ogóle nie muzyka, dont prove me wrong cuz u cant.
mbunt
Posty: 799
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:12

Re: Nie rozumiem dzisiejszych rapów #boomer

Post autor: mbunt »

Jiigsi pisze: 28 maja 2021, 14:09 nowego Golina słyszeliście
tak, tragedia pod względem tekstowym, brzmi jak zrymowane opowiadanie 15latki z Wattpada która przeczytała streszczenie Diuny

oczywiste jest że obecny rap jest o wiele mocniejszy zarówno pod względem muzykalności, jak i jakości tekstów, nie da się dzisiaj słuchać truskulowych głupot o "przekazie" i "wartosciach", poziom igrzysk rozkminaczy jesli chodzi o tresc
zapraszam do sprawdzenia
https://youtu.be/5s5QPZM7Pec
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Nie rozumiem dzisiejszych rapów #boomer

Post autor: Jiigsi »

mbunt pisze: 28 maja 2021, 17:49 tak, tragedia pod względem tekstowym, brzmi jak zrymowane opowiadanie 15latki z Wattpada która przeczytała streszczenie Diuny
czyli to co powinno wpaść w gust chłopaków od wszystko co nowe to nie rap
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Nie rozumiem dzisiejszych rapów #boomer

Post autor: sugarhill_notausgang »

koniec pisze: 28 maja 2021, 17:41 kiedyś mało to było wacków, co byli wackami, lecieli na częstochowskich, pierdolili głupoty a stawali się popularni?
A nie wiem. W 2000 popularny raper co był wackiem i pierdolił głupoty? Nie mówię, że nie, może byli, ale akurat nie przypominam sobie, serio. Z tym, że tu zaraz może wjechać znowu gusta i dla Ciebie był wackiem a dla mnie nie. ( dla mnie np. taki Paluch jest megawackiem i pierdoli głupoty :D Bortwick, noga!) O, Nagły Atak Spawacza byli wackami i pierdolili głupoty, ale cóż, charyzmę to oni mieli nie z tej ziemi :lol: I raczej mieli swoją niszę, nikt ich nie miał za takich "prawdziwych" raperów jak Tede, Pih, Włodi, Sokół.
No bo w 2003 już mamy Jeden osiem L i nowa era w polskim hip-hopie, ale tak do 2002 to z kapelusza popularnego wacka bez charyzmy i flow nie wyciągnę.
koniec pisze: 28 maja 2021, 17:41 To nie jest kwestia twojej opinii, możesz sobie nie lubić, możesz nienawidzić, może to sobie być dla ciebie największa chujoza na świecie nawet ale to nadal będzie film sci-fi.
Ojejku, to okropne, że nie jestem wyrocznią i nie obwieszczam Światowych Prawd ;-) Drugi raz w tym temacie przywołam wersy rapera Leszka z Uszami, co napisał w 2003 r.
Leszek z zespołu Grammatik pisze:To jest raczej pop nie nazwę tego rapem
Nelly z jakąś Kelly beat jak z tych seriali na Polsacie…
i tyle. Z dzisiejszej perspektywy taki Nelly to jest kurwa niemalże hardcorowy raper pełną gębą. Więc zamiast Nelly wstawmy EKIPA i ja jestem jak Leszek, nie nazwę tego rapem, a Ty możesz, bo świat jest różnorodny. :cool:
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Nie rozumiem dzisiejszych rapów #boomer

Post autor: oyche »

zip skład to wacki w chuj oprócz sokoła i pono
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Nie rozumiem dzisiejszych rapów #boomer

Post autor: baqlashan »

natomiast

pono fu i koras
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
ODPOWIEDZ