Co robicie jeśli raper jest debilem?

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Master
Posty: 301
Rejestracja: 15 maja 2019, 16:45
Lokalizacja: Kato

Co robicie jeśli raper jest debilem?

Post autor: Master »

No cześć kocurki,

Ogólnie to digitalizacja nie sprzyja muzyce, od dłuższego czasu możemy się przekonać, że osoby, których słuchamy to tak naprawdę debile/kapusie/bokserzy/pozerzy itd. Mam taki wewnętrzny problem co zrobić z muzyką takiego delikwenta?
Np.
Ferguson - człowiek kurwa zero, ale kilka kawałków ma spoko, co z nimi zrobić? Skreślić razem z nim? Nie kibicuję mu, nie życzę kariery, w końcu słuchając dalej dokładam cegiełkę.
Kartky - Wiadomo, lubi zajebać cepe na łepetyne dupeczki, ale kurwa skillów nie można mu odmówić
Mes (Aka Ten typ Cwel)- Wiadomo jaki to człowiek, nie szanuje takich ludzi, ale kurwa, muzyka się broni.
Otsochodzi (vel. Mezo '20) - Stare materiały szanuję mocno, ale teraz to kurwa taki ściek, że nie szanuję i przypał słuchać w ogóle tego gówna
Pezet - Kurwa, jawny skok na kasę, któryś tam już ostatni koncert, odgrzewany kotlet z nowym wydaniem starej płyty, za grubo ponad 100 zł, wjebanie tam odrzutów z pierwszej płyty. Wcześniej przez prawie dekade mogliśmy jego muzyki posłuchać tylko z okazji komercyjnych współpracy np. Sprite czy muzyka do filmu, no ale klasyka ;/
Deys (aka Geys/Serweta) - Audiogramy, poru roku piąta, Impirmatrum to zajebiste materiały, niektóre kawałki to osobiste klasyki, ale to co robi teraz to jest kurwa szopka jak chuj, ogólnie to bym tego nie postawił na jednej półce z rapem.

Dawajcie więcej przykładów i co kurwa robić z dobrą muzyką zjebanych raperów?
Widzę beton i tylko beton, gdy patrzę ślepo
Obrazek
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Co robicie jeśli raper jest debilem?

Post autor: Whtn »

całe uniwersum gm2l/h&m to nieźli odklejeńcy, ale wydali tyle klasyków że można zignorować ich zjebanie
a reszcie chuj w dupe oczywiście
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3495
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Co robicie jeśli raper jest debilem?

Post autor: Jaayu »

ale to takich co robili w porządku rzeczy i się zjebali jest pełno więc szkoda by postów było na ludzi typu tede albo kaz bałagane czy wlasnie serweta ( :lol: )
kartky i ferguson robili dla mnie chujowa muzyke i tak wiec
wiadomo trzeba wpisac Sebka, bo o ile nie wiadomo czy to 100% farmazoniarz (słowo tunego przeciwko słowu seby), no ale że to ciężki głąb o super talencie muzycznym to wiedza powszechnie dostępna
ajj uprzedził mnie kolega wyżej i ma racje
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Co robicie jeśli raper jest debilem?

Post autor: oyche »

słucham se belmonda czasem nadal
ksiazenieporzadek

Re: Co robicie jeśli raper jest debilem?

Post autor: ksiazenieporzadek »

Whtn pisze: 13 paź 2020, 12:07 całe uniwersum gm2l/h&m to nieźli odklejeńcy, ale wydali tyle klasyków że można zignorować ich zjebanie
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5986
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Co robicie jeśli raper jest debilem?

Post autor: con shonery »

to samo, co kiedy debilem jest inny muzyk, reżyser, aktor, twórca - jak podoba mi się co robi, to korzystam, prywatnie to mnie jebe kto kim jest
Awatar użytkownika
quasimoto
Posty: 503
Rejestracja: 20 maja 2020, 13:01

Re: Co robicie jeśli raper jest debilem?

Post autor: quasimoto »

Spoiler
Awatar użytkownika
Master
Posty: 301
Rejestracja: 15 maja 2019, 16:45
Lokalizacja: Kato

Re: Co robicie jeśli raper jest debilem?

Post autor: Master »

con shonery pisze: 13 paź 2020, 12:30 to samo, co kiedy debilem jest inny muzyk, reżyser, aktor, twórca - jak podoba mi się co robi, to korzystam, prywatnie to mnie jebe kto kim jest
Tylko, że reżyser kreuję jakiś świat, aktor odtwarza rolę. A w rapie podmiotem lirycznym jest raper, ta muzyka jest uważana za tą prawdziwą, za emocjonalna, ma nieść przekaz, to wszystko się rozmazuję jak raper jest debilem.
Widzę beton i tylko beton, gdy patrzę ślepo
Obrazek
mbunt
Posty: 799
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:12

Re: Co robicie jeśli raper jest debilem?

Post autor: mbunt »

musiałbym przestać słuchać muzyki gdyby mnie to obchodziło
zapraszam do sprawdzenia
https://youtu.be/5s5QPZM7Pec
Awatar użytkownika
recklezz
Posty: 628
Rejestracja: 26 maja 2019, 18:52

Re: Co robicie jeśli raper jest debilem?

Post autor: recklezz »

Ignorance is bliss, temat walkowany juz nie raz, nie dwa. Idź do tematu belmonda, cofnij się o roczek równy to będziesz mial tam kilka stron gdzie były dywagacje czy słuchac dalej czy nie. Ogolnie to Ameryki nie odkryjesz, każdemu sumienie da najlepsza odpowiedź czy słuchac czy nie masz być w porządku z sobą i tyle. Kim jestem by Ci pisać tu kogo można słuchać kogo nie, kazdy ma swój wewnętrzny kodeks. Co się będziesz zmuszał do słuchania typa bo na forum powiedzieli, że w sumie to ok ale sumienie Cie mierzi.. Bezsens. Z ta definicja muzyki rap to odleciales troche, gdyby tak było rzeczywiście to 3/4 by leżało tych raperów a nie tłumaczyło sie w sądzie fikcja literacką. Kiedyś może by sie wpisywal ten rap w taka definiszyn ale dziś zapomnij, tu chodzi o cyfry tu chodzi sprzedaż biletów, tu chodzi o aktywność na funpagach, tu chodzi o biznes.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2020, 13:30 przez recklezz, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13203
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Co robicie jeśli raper jest debilem?

Post autor: oldschool »

Bardzo ładny post, podbijam.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Co robicie jeśli raper jest debilem?

Post autor: przedszkolanek »

Master pisze: 13 paź 2020, 12:02co zrobić
nie wczuwać się
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5986
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Co robicie jeśli raper jest debilem?

Post autor: con shonery »

Master pisze: 13 paź 2020, 12:35
con shonery pisze: 13 paź 2020, 12:30 to samo, co kiedy debilem jest inny muzyk, reżyser, aktor, twórca - jak podoba mi się co robi, to korzystam, prywatnie to mnie jebe kto kim jest
Tylko, że reżyser kreuję jakiś świat, aktor odtwarza rolę. A w rapie podmiotem lirycznym jest raper, ta muzyka jest uważana za tą prawdziwą, za emocjonalna, ma nieść przekaz, to wszystko się rozmazuję jak raper jest debilem.

to zależy czego oczekujesz od rapu, mi nie zależy na prawdziwości i przekazie
Awatar użytkownika
norkov
Posty: 72
Rejestracja: 21 lip 2019, 21:50
Lokalizacja: Gmina Lelis

Re: Co robicie jeśli raper jest debilem?

Post autor: norkov »

ja osobiście wolę jak background rapera zgadza się z jego twórczością, ale nie jest to warunek konieczny i często nawet takie powiązanie nie istnieje.

Większości twórców i tak nie znasz osobiście. Chociaż z drugiej strony, gdyby nie miało to znaczenia to wywiady (czy live'y) nie cieszyłyby się zainteresowaniem, a jak wiemy jednak jest ta ciekawość by człowieka poznać :dunno:
Awatar użytkownika
Master
Posty: 301
Rejestracja: 15 maja 2019, 16:45
Lokalizacja: Kato

Re: Co robicie jeśli raper jest debilem?

Post autor: Master »

recklezz pisze: 13 paź 2020, 13:17 Ogolnie to Ameryki nie odkryjesz, każdemu sumienie da najlepsza odpowiedź czy słuchac czy nie masz być w porządku z sobą i tyle. Kim jestem by Ci pisać tu kogo można słuchać kogo nie, kazdy ma swój wewnętrzny kodeks.
Nie szukam głosu sumienia. Musiałeś mnie źle zrozumieć.
Mam prosty podział, jeśli raper zjebał się muzycznie to jakoś to przegryzę, ale jeśli ktoś odpierdala jakąś kaszę w rl life (patrz Ferguson/Kartky) to muzykę odkładam i nowości nie sprawdzam.
Bardziej interesuję mnie jak Wy reagujecie
Widzę beton i tylko beton, gdy patrzę ślepo
Obrazek
Awatar użytkownika
scarz
Posty: 415
Rejestracja: 09 cze 2019, 19:14

Re: Co robicie jeśli raper jest debilem?

Post autor: scarz »

Mam wyjebane, a raperów traktuje stricte użytkowo - zupełnie nie interesuje mnie to, jakimi są ludźmi, co myślą etc, jedyna rzecz, do której przykładam wagę to muzyka, którą tworzą. Oczywiście jeśli ich durnota przebija się do muzyki to mam z tym problem, ale tylko wtedy. Z przejmowania się i śledzenia całej otoczki jej towarzyszącej wyrosłem lata temu i jeśli jakiś raper tylko nią stoi to po prostu go nie słucham.
Awatar użytkownika
oKulTywowany
Posty: 2166
Rejestracja: 01 sie 2019, 0:33

Re: Co robicie jeśli raper jest debilem?

Post autor: oKulTywowany »

Oddzielam rapera od debila słuchając muzyki
This page is no longer available.
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3637
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Co robicie jeśli raper jest debilem?

Post autor: Moltisanti »

Dopóki muzyka sprawia ci przyjemność to jej słuchaj :dunno:
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
pawoleh666
Zbanowany
Posty: 410
Rejestracja: 21 kwie 2020, 12:44

Re: Co robicie jeśli raper jest debilem?

Post autor: pawoleh666 »

Filipek to może nie debil ale 90% jego muzyki brzmi jak stworzone przez największego debila świata, ale są takie perełki jak Dworzec Kraków czy Słodko-gorzkie łzy, których w sumie i tak nie słucham bo wywołują płacz. Ciężko powiedzieć.
Nie wiem tylko o co ta dojebka do Deysa? Przecież on zalicza największy progress na scenie światowej.
Te tępe kurwy mogą wypierdalać bo ja takich kundli al dente wpierdalam
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2347
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Co robicie jeśli raper jest debilem?

Post autor: kapper1 »

Zależy. Mes to jebany buc, ale zajebisty raper.
Z drugiej strony o wiele łatwiej mi wybaczyć takim Dwóm Sławom gorszy numer, bo są inteligentnym i zabawnymi ziomkami.
Zazwyczaj akurat nie ma tego problemu, bo backround rapera (czytaj jebany debil) zgadza się z muzyką, którą tworzą jak Bedoesy, Szpaki, Białasy, Otso itd. :dunno:
ODPOWIEDZ