Mocne strony polskich raperów

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
bedoer
Zbanowany
Posty: 312
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:15

Mocne strony polskich raperów

Post autor: bedoer »

Siema ziomale nowy temat. Dużo jest krytyki ale sa jakieś powody dla których ludzie słuchają danych raperów. W tym temacie będziemy je wyróżniali i jak ktoś zapyta was dlaczego rapera XXX słucha tyle ludzi bo tego nie rozumie to tu go możecie odesłać. Temat dedykuję przyjacielowi @daveyo.

Zapraszam do dyskusji

Zapodaję pierwszego rapera Sentino uchodzi za przypałowca idiotę i że nagrywa pozerskie kawałki jak byście zachęcili do słuchania go?
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Mocne strony polskich raperów

Post autor: oyche »

obrazal palucha
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Mocne strony polskich raperów

Post autor: zemsta1kadluba »

nie lubiłem go, ale fakt, to jest mocny argument
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
oKulTywowany
Posty: 2165
Rejestracja: 01 sie 2019, 0:33

Re: Mocne strony polskich raperów

Post autor: oKulTywowany »

Jak wyżej nie jara mnie Sentino, Belmondo i Kaz Bałągane nie wiem czym się tu jarać w szczególności że ten pierwszy i drugi to idiota , tak samo Malik ciapaty pozer jakich dużo a jednak wkupuje się w mainstream , następny bożek ślizgu Laik typek który miał zawsze mniemanie o sobie i w nim najbardziej przynudzała ta maniera w nawijaniu uh ah , jak byście zachęcili do nawrócenia xD ?
This page is no longer available.
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Mocne strony polskich raperów

Post autor: Jaayu »

tu musiałby wpaść swn z kwiecistymi zdaniami i wyjasnic. tak na szybko - bedogie x belmondo - zajebista charyzma obu panow, filozofia "go & get it" (jak pisal w "best of" admin) przeniesiona wprost z mikstejpow czarnuchow z usa, burackie wersy, piekne wjazdy na bit (WWA DOT COM), ich kawalki generuja w chuj pompe. solowe ich dokonania to samo, brudna wizja warszawki i zajebiste storytellingi na lot022 albo strumien dojebanych wersow i przejebanego glosu na iniokach
co do sentino no to nie oszukujmy sie, nikt tak nie nawija. ja wiem ze haha pozer haha tatuazyyyg, ale prawda jest taka ze ten chilijczyk sklada wersy z latwoscia i jesli naprawde jest pozerem, to raperzy typu kizo i inne głąby powinni sie wstydzic, ze haha hihi pozer bananek robil grubszy i bardziej wiarygodny trap (taki prawdziwy trap) od jedynych prawdziwych. mocne strony to nieprzypalowe spiewane refreny, kozak wersy, swietne delivery itp itd
ale tak full to wszystko sie do gustu sprowadza, albo to kochasz albo nienawidzisz, wiec jak sie do tej pory nie przekonales to watpie
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: Mocne strony polskich raperów

Post autor: Spenser »

Polecam odsłuch utworu rapera Łona/Webber pod tytułem Hip Hop Non Stop

https://youtu.be/M9RFZ7cQ5Uk
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Mocne strony polskich raperów

Post autor: Bolo »

Każdy kto cisnął palucha zasługuje u mnie na topkę raperów w kraju bo po lamusach trzeba cisnąć.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3194
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: Mocne strony polskich raperów

Post autor: yungXpaproch »

sentino debil, nie czaje goscia, tatuazyk tatuazyk
Spoiler
cringe
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2800
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Mocne strony polskich raperów

Post autor: WHITE »

też nie czaję spustów pod Tatuażykiem, wtedy to było pewnie coś zupełnie nowego, ale porównując z resztą twórczości Sentino wypada blado
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Awatar użytkownika
LWD
Posty: 2872
Rejestracja: 10 paź 2019, 10:32

Re: Mocne strony polskich raperów

Post autor: LWD »

sentino egzotyczność, polacy lubią co obce, mają kompleks polskości, widzą sentino, który pochodzi z innego kręgu cywilizacyjnego, który od razu uznają za lepszy.
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Mocne strony polskich raperów

Post autor: aleksy »

sentino - jakość muzyki, wyjaśnienie palucha

jeżeli chodzi o kaza/sentino/belmonda to polska scena po latach truskulowej lamusiarni potrzebowała jakichś prawdziwych mc, którzy nie wstydzą się nawijać prawdziwego rapu bez kompleksów, żeby dobrze przekazać o co mi chodzi posłużę się przykładem, jest taki kawałek tetris girls girls girls i w oryginale tam jay nawija sb o sukach normalnie jak raper, a tetris co robi? a wymyśla sb super przekminione gierki słowne, a na końcu, gdy już wszyscy to wiedzą, i tak dodaje, że to tylko gierki słowne, bo on kocha swoją żonę i to na pewno nie o żadnych dupach, bo on jest normalnym skromnym chłopcem i każda teściowa, by go chciała zaprosić na ciasto w niedzielę i zawsze z daleka krzyczy dzieńdobry i nigdy nic złego nie zrobił, i o ile ten kawałek jest sam w sobie fajny, to mnie już w pewnym momencie naprawdę zaczęło irytować takie zachowawcze pierdolenie i myślę, że wielu słuchaczy potrzebowało belmondo, do którego dupa dzwoni po ruchanko czy sentino co ma wszystkie ciuszki szyte w itali, pozdro
Ostatnio zmieniony 12 lip 2020, 11:51 przez aleksy, łącznie zmieniany 1 raz.
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
bedoer
Zbanowany
Posty: 312
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:15

Re: Mocne strony polskich raperów

Post autor: bedoer »

aleksy pisze: 12 lip 2020, 11:36 wyjaśnienie palucha
Dziękuję za wpis a dla ludzi nieznających tematu - wyjaśnienie Palucha przez Sentino = obrażanie go, po czym Paluch jako pierwszy raper w Polsce obnażył fejkowość sympatycznego latynosa i ośmieszył w mediach społecznościowych a połowa ślizgu dostała zawału że to właśnie ten chłopaczyna z Piątkowa był bliższy postrzeleniu ich idola niż na odwrót.
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Mocne strony polskich raperów

Post autor: oyche »

ja chciałem się zajarać sentino, myśle dobra, może ślizg ma rację, wszak c30 docenili długo przede mną. akurat wyszła ta płyta na spotify, spoko, stworzyłem sobie cieplarniane warunki do odsłuchu, najarałem się, słuchaweczki, słoneczko, spacerek do parku, leżę na trawie i o kurwa ziomy jakie to jest jałowe nudne gówno.
ale chuj, próbowałem, żeby nie było
Awatar użytkownika
bedoer
Zbanowany
Posty: 312
Rejestracja: 24 maja 2020, 13:15

Re: Mocne strony polskich raperów

Post autor: bedoer »

Sentino to zjawisko socjologiczne i psychologiczne, nie można odmówić mu talentu wokalnego i zabawnych linijek, ale ludzie propsują go głównie za to kim mógłby być i jaką muzyke robić niż za to kim jest i jaką muzykę robi. A do tego dochodzi współczucie.
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Mocne strony polskich raperów

Post autor: zuperhero »

dobra to ja odbijając od offtopu napiszę że porównując do rapu w usa(gdzie nie ma tego za dużo) w pl podoba mi się słowotwórstwo i nie mówię tu o używaniu slangu ale o dodawaniu przyrostków/przedrostków/zrostków(czy jak tam się to nazywa), do tego zdrobnienia, czy zamiana kolejnością liter w wyrazach
ODPOWIEDZ