SBM Label

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

FÜRDIEGANG
Posty: 1147
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

SBM Label

Post autor: FÜRDIEGANG »

SBM Label to wytwórnia muzyczna, która wyrosła z ekipy SB Maffija i duetu Solar/Białas. Obecnymi przedstawicielami labelu są: Solar, Białas, Bedoes, Beteo, White 2115, Jan-Rapowanie, Moli i nowy nabytek - KACPERCZYK! Z grona producentów, do ekipy należy Lanek i Deemz.

KACPERCZYK - IGGY

Dodatkowo, Label prowadzi akcję SB Starter, akcję mająca znaleźć nowych artystów i zapoznać ich z szerszym gronem odbiorców. Dzięki tej akcji w SBM Label znalazł się White, Janek i Moli.

Posiadają także własną linie odzieżową sygnowaną nazwą SBM Esthetic oraz prowadzą akcję SBM Girls.

Co roku organizują także SB Ffestival, a w tym roku zadebiutowała akcja SBM SPACE.

Linki:

http://sbmlabel.pl/ - strona labelu.
https://www.sbmstore.pl/ - sklep z płytami i odzieżą.
https://www.facebook.com/sbmaffija/ - fanpage wytwórni
ex-AlmostDivine

Twój chłopak kaloryfer kurwa, a ja se noszę bojler
No bo jem co chcę, a ten głupek liczy kalorie tak jak drobne
By cię wziąć na randkę i zamówić sałatkę
No naprawdę trochę scam, nie?
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2724
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: SBM Label [Nowy artysta!]

Post autor: Jasek »

jeśli rap byłby państwem, sb maffija byliby zdrajcami stanu, głównymi ojcami hujowej sytuacji na scenie
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: SBM Label [Nowy artysta!]

Post autor: przedszkolanek »

desant na fanbase Asfaltu trwa w najlepsze, chyba kolejny typ w wytwórni, za chwilę u Białasa będzie więcej raperów niż w Universalu
Lazy the Loser - Ice Cream Song (prod. J Roes)
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5169
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: SBM Label [Nowy artysta!]

Post autor: kapec »

moxxi
Posty: 4876
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: SBM Label [Nowy artysta!]

Post autor: moxxi »

:what: :what:
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
ksiazenieporzadek

Re: SBM Label [Nowy artysta!]

Post autor: ksiazenieporzadek »

a już myślałem, że nie wróci nigdy do rapowania...
lysy
Posty: 1001
Rejestracja: 12 maja 2019, 18:03

Re: SBM Label [Nowy artysta!]

Post autor: lysy »

kto to jest :lol:
Awatar użytkownika
dwupak
Posty: 1016
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:04

Re: SBM Label [Nowy artysta!]

Post autor: dwupak »

adm - debil, kolega tomba, bezpłciowy artysta
FRIZOLISZEK FRIZA BOMBA TROMBY WARIATEC PATECA
to ja
Willxc
Posty: 1526
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: SBM Label [Nowy artysta!]

Post autor: Willxc »

Dawno nic gorszego nie słyszałem, gówno nad gównami, nie wiem jak takie coś może mieć tyle lapek w górę, albo większosci nie trzeba wiele do szczęścia, albo są po prostu debilami.
moxxi
Posty: 4876
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: SBM Label [Nowy artysta!]

Post autor: moxxi »

Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: SBM Label [Nowy artysta!]

Post autor: przedszkolanek »

ekspansja biznesowa duetu Białas/Solar idzie w najlepsze, tym razem prekursorski desant na niszę rapu kobiecego, jak im się uda rozbujać, to na starcie będą mieli sporo część tego rynku, a nie oszukujmy się, obecnie słuchacz kobiecy to najszybciej powiększająca się podgrupa rapowej publiki,
w ogóle SB obok BORu (dużo mniejszego jednak) to chyba najszybciej ekspandujący label w tej chwili, QQ (wyraźna zaduszka) i Asfalt (z chyba już skurczony 1/3 filarów - konkretniej o OTSa odjebanego przez Jan-Rapowanie) w mocnej defensywie, reszta (poza Stepem który mocno się trzyma w swojej ulicznej niszy, choć ostatnio wydał płytę R&B) w ogóle w dupie
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: SBM Label [Nowy artysta!]

Post autor: Moltisanti »

BORu? Przecież tam się nic ciekawego nie wydarzylo poza mega sukcesem Szpaka. Jest jeszcze ten Joda o którym za dwa lata nikt nie będzie pamiętał ale tak to wszystko dalej oparte na Paluchu. Asfalt prowadzi kariery OSTRa, Taco, Schaftera, Otso, Rasmentów, Adiego (?), więc mówienie o jakiejś zadyszce jest mocno nie na miejscu. SB na dzień dzisiejszy jest najlepszą trampoliną, ale hype nie trwa wiecznie i dopiero jak hype minie to okaże się ile tak na prawdę są warci jako wytwórnia (o ile można tak ich w ogóle nazywać)
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: SBM Label [Nowy artysta!]

Post autor: przedszkolanek »

Paluch i Szpaku dochodowo są każdy w top5 za zeszły rok (chyba że coś pomyliłem), w tym roku nie najgorszy (dużo lepszy niż by się można było spodziewać) wynik wykręcił Joda z najlepszą obok Problemu i Sokoła płytką roku póki co i bym typa nie skreślał (jak go dobrze podpromują to ulica może go podłapać), coraz lepsze liczby kręci Kobik, koło BORu kręci się jeszcze Sarius, biorąc pod uwagę jak to wyglądało jeszcze z 3 lata temu to progres sprzedażowy i w udziałach w rapgrze jest potężny
Co do Asfaltu to imo zadyszka jak najbardziej na miejscu, potężny flop sprzedażowy Otso (myślę, że już trwały, a miał być przecież trzecim filarem wytwórni), ostatnia płyta Taco słabiej sprzedająca się niż poprzednie (ale może to wina Taconafide i był przesyt, zobaczymy co wyjdzie przy następnej) mocno przeciętna sprzedaż ostatniego OSTRa (jak na OSTRa), Rasmenty też sprzedażową górkę mają chyba za sobą, Adi z kolei zawsze był niezbyt duży, ale i tak sprzedał się dużo gorzej niż poprzednio, jedno Placebo, które zrobiło spore liczby dupy nie ratuje,
jeżeli Taco nie odbije to już raczej wszystkim będzie spadać sprzedaż, co nie znaczy że nagle zrobi się biednie, nie mniej dla mnie to wypełnia definicję zadyszki, Asfalt (na tę chwilę) stoi w miejscu, a w niektórych partiach się cofa, nieraz drastycznie jak przy Otso
największa nadzieja na tę chwilę to Schafter (nie wiadomo zresztą do końca na jakich on tam jest warunkach) i Bons, ale to może nie wystarczyć żeby dotrzymać kroku SBM, które na tę chwilę ciągle powiększa fanbase i ofertę, robiąc coraz większe liczby, a to jest najlepsza metoda na ochronę hypu, ale fakt poważnego kryzysu nie przeszli
svlv96
Posty: 1448
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: SBM Label [Nowy artysta!]

Post autor: svlv96 »

Zui to nie rap, sama gdzieś tam pisała że odbija od tego. SB ładnie leci aktualnie dominacja, sb starter gdzie co jakiś czas wyciągają jakąś perełke, a jak nie perełkę to chociaż kogoś solidnego, ubrania, festiwale, duży hype, dużo planów wydawniczych między innymi białas czy solar mogą rozjebać. QQ daleko w dupie osttanio tylko egzotyke wydają w różnej formie, zaraz na kutasie wydadzą to, choć w końcu zrobili dobry ruch z cartmanem ma potencjał. niestety jak quebo i guzior nie pociągną to tam nic ciekawego nie będzie 10 płyt filipka i ten sam kartky od 5 płyt nie podołają może szesnasty zaskoczy, tak to nuda. bor jest zamknięty i opiera się na paluchu i szpaku, joda, kobik to nie ten poziom, w ekipie jest jeszcze sarius i gedz ale oni działają głównie na swoim kolejno antihype i nnjl, asfalt regres, także myślę że to będzie zdecydowanie rok sb i są top1
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: SBM Label [Nowy artysta!]

Post autor: przedszkolanek »

svlv96 pisze: 29 maja 2019, 21:06 Zui to nie rap, sama gdzieś tam pisała że odbija od tego
w sensie, że inny gatunek czy że odchodzi z muzyki?
jeżeli chodzi o gatunek, to przecież dla większości ludzi te metki nie mają znaczenia

pisząc o SBM zapomniałem o merchu i SBFestival - tu też są na czele
ich największym problemem imo jest to że nie mają swojego Taco i w tym całym SBStarter widzę dosyć desperackie poszukiwania kogoś takiego
QQ w tym roku dało dupy z PlanemBe, położyli promocję jego płyty koncertowo, na pewno w porównaniu do Egzotyki spadnie sprzedaż do Que, myślę że bardziej niż się wszyscy w QQ spodziewają, zresztą oni się chyba powoli zaczną zwijać, z tego co widzę po nowym Wacu to on chyba będzie szedł na na swoje
ale filipka do końca bym nie bagatelizował, choć zupełnie tego nie rozumiem, to on z płyty na płytę kręci coraz lepsze liczby, myślę, że za rok, dwa może wpierdolić się na jedynkę olisu (w tym roku 4, w zeszłym 5, człowiek progres xD)
a Jody bym nie lekceważył przy dobrym promie on może naprawdę zażreć na ulicy, a nie wiadomo też czy Paluch nie będzie chciał rozszerzać działalności, bo na razie idzie im bardzo dobrze
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1869
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: SBM Label [Nowy artysta!]

Post autor: Połas »

przedszkolanek pisze: 29 maja 2019, 19:47 Asfalt (na tę chwilę) stoi w miejscu, a w niektórych partiach się cofa, nieraz drastycznie jak przy Otso
największa nadzieja na tę chwilę to Schafter (nie wiadomo zresztą do końca na jakich on tam jest warunkach)
Schafter nie ma nic wspólnego z Asfaltem, poza tym, że zajęli się dystrybucją hors d'oeuvre. Jego nowy singiel ukazał się już w barwach Universal Music Polska.
Obrazek
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: SBM Label [Nowy artysta!]

Post autor: przedszkolanek »

o to jeszcze lepiej, się zastanawiałem czy on w asfalcie tylko na dystrybucji nie jest, a tu proszę
moxxi
Posty: 4876
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: SBM Label [Nowy artysta!]

Post autor: moxxi »

Akurat jeżeli chodzi o PlanBe to gra mase koncertów mimo że wyświetlenia jakoś specjalnie nie powalają (kurwa single i ten żałosny feat Quebonafide :what: ), a mnie też to boli ponieważ dla mnie to jedna z lepszych płyt jakie wyszły :oops:
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: SBM Label [Nowy artysta!]

Post autor: przedszkolanek »

zgadzam się, Planek wydał płytę na top10 na I półrocze (a liczę że coś dobrego przed lipcem jeszcze wyjdzie), a gdyby jeszcze nie ten feat i Cola (i parę innych drobnostek) to byłaby spora szansa końcoworoczne top10

btw i pomyśleć że z 6-7 lat temu na scenie dzieliły i rządziły Alko, Prosto, Step i Asfalt i nikt nawet nie przypuszczał że to się może zmienić
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: SBM Label [Nowy artysta!]

Post autor: SWN »

Alko akurat było spokojnie półkę niżej w porównaniu do Prosto czy Stepu. No szanujmy się, kogo oni tam poważnego wypromowali/ściągnęli oprócz posiadania samego Mesa i Knapa.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
ODPOWIEDZ