Zagraniczne trendy rapowe a Polska

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Zagraniczne trendy rapowe a Polska

Post autor: baqlashan »

no kurwa czytajcie posty, a nie jakichś młodzianów wymieniacie - do drillu w Polsce idealnie nadawaliby się Rogal, GSP i Doniz, z naciskiem na GSP - cały jego wizerunek który sobą reprezntuje to jest samograj, trzeba tylko podrzucić mu hardkorowe bity

to jest prawdziwy materiał na drill
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Offcheck
Posty: 274
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:33
Lokalizacja: WWA

Re: Zagraniczne trendy rapowe a Polska

Post autor: Offcheck »

baqlashan pisze: 09 kwie 2020, 9:53 no kurwa czytajcie posty, a nie jakichś młodzianów wymieniacie
No w przeciwieństwie do GSP czy Djonizego umie rapować. Można próbować zrobić drillowca tylko na wizerunku. Tylko ten gatunek stał się popularny w USA nie tylko ze względu na teksty, ale też przez to, że ci raperzy mieli skille.
Siemano, stolica WWA, a nie Waszyngton,
Jeśli chodzi o hajs jestem je**ną maszynką
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Zagraniczne trendy rapowe a Polska

Post autor: baqlashan »

co ty opowiadasz? GSP i Doniz połową wersu zjadają tych łaków co żeś wymienił i gdzie mam pewność że na 200% nie odnaleźliby się w drillu

I jakie mityczne skille u licha? co to znaczy? Drill jest flowowo minimalistyczny, od początku stawiał na alternatywne do "skillowego" rapu patenty w nawijkach, nigga rhymingu i melodyczne refreny. Pierwszy warunek mobbynatorsi spełniają, to jest zresztą clou ich rapu, i ostatni warunek również spełniają, masa jest refrenów gsp i donizka które można tu wstawić ("czyste są inteeencjeeeeee, a flota jest bruuudnaaaa"

zacznij od posłuchania tych murzynów z chicago co nie potrafią rapować
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2020, 10:23 przez baqlashan, łącznie zmieniany 1 raz.
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
noizeone
Posty: 166
Rejestracja: 07 paź 2019, 9:54

Re: Zagraniczne trendy rapowe a Polska

Post autor: noizeone »

Offcheck pisze: 09 kwie 2020, 9:24 ... albo kobiecy rap (ale tu póki co nie widzę wykonawców).
Czekamy na Belmodone
Awatar użytkownika
Offcheck
Posty: 274
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:33
Lokalizacja: WWA

Re: Zagraniczne trendy rapowe a Polska

Post autor: Offcheck »

baqlashan pisze: 09 kwie 2020, 10:22 Drill jest flowowo minimalistyczny, od początku stawiał na alternatywne do "skillowego" rapu patenty w nawijkach, nigga rhymingu i melodyczne refreny
No wypisz wymaluj GSP :)
Siemano, stolica WWA, a nie Waszyngton,
Jeśli chodzi o hajs jestem je**ną maszynką
Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: Zagraniczne trendy rapowe a Polska

Post autor: JoeyJoeJoe »

Sotnikov pisze: 09 kwie 2020, 8:52 Młodszy joe chyba robił coś w tym stylu, czy to nie to jednak?
W sumie to tak, o nim myślałem że to robi, ale nikogo innego chyba nie ma
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
Awatar użytkownika
Offcheck
Posty: 274
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:33
Lokalizacja: WWA

Re: Zagraniczne trendy rapowe a Polska

Post autor: Offcheck »

noizeone pisze: 09 kwie 2020, 10:23 Czekamy na Belmodone
Megan Theetus Shelook
Siemano, stolica WWA, a nie Waszyngton,
Jeśli chodzi o hajs jestem je**ną maszynką
czoppasoldado
Posty: 4
Rejestracja: 01 sie 2020, 20:13

Polski drill (wiertara)

Post autor: czoppasoldado »

Elo, jak wszyscy wiedzą drill gatunkowo wywodzi się z lat 10’ z Chicago za sprawa CK,Rondo,La Capone,Fredo itd, wszyscy którzy zamierzają dyskutować w tym temacie wiedza. Ostatnimi czasy popularnym stał się bardziej „taneczny” drill Nowojorski za sprawa Pop Smoke czy Fivio, o UK drillu nie wspomnę bo w ogóle nie słucham, nie podoba mi się akcent; ale jest popularny tez. Przechodząc do sedna tematu - czy waszym zdaniem w Polsce ma prawo funkocjonowac prawdziwy drill, mówię tu o muzyce powiązanej z szeroko pojętą przestępczością, a nie o nowym tracku Frostiego Rege czy Kaza Balagane na DRILLOWYM bicie, bo nagle w Polsce popularne się stały bity 808ki. Moim zdaniem Szamz jest posrednio związany z drillem, bity dla topowych raperow wiadomo, ale sama muzyka wcześniejsza, bo teraz nie robi z tego co mi wiadomo a przynajmniej nie wypuszcza to tez nie drill a kawałki na „drillowym” bicie. Ja uważam ze polscy Kibice tzw „kibole” maja szanse zaistnieć w tym gatunku
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3249
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: Polski drill (wiertara)

Post autor: yungXpaproch »

wedlug mnie prawdziwy drill w polsce nie ma szans funkcjonowac. w pl brakuje prawdziwych gangsterow, ktorzy nie baliby sie wywalic kosy jakby byla sytuacja do tego. w pl tez nie ma jako takich gangow w ogole, a moim zdaniem kibole to za bardzo idioci zeby byc w stanie zrobic cokolwiek muzycznego chociaz moze sa wyjatki i sie jeszcze zdziwie :dunno: peace
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Polski drill (wiertara)

Post autor: daveyo »

Może ktoś się kiedyś znajdzie kto będzie robił prawdziwy drill, ale myślę, że tutaj jest różnica "kulturowa?" "społeczna?" i tacy goście w Polsce powiązani z przestępczością czy czymkolwiek większym, nie zajmują się muzyczką i raczej ich to nie jara. Myślę, że bardziej zostanie to tak jak jest, czyli nawijka na drillowych bitach, tak jak ostatnio rock-punk i na tym się skończy albo utworzy się taki poboczny styl na którym nowi artyści będą budować swój wizerunek.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2020, 20:48 przez daveyo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2985
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Polski drill (wiertara)

Post autor: vampmoney »

Nie ma i nie będzie, nikt nie będzie bliżej niż szamz żeby brać udział w zjawisku pt Drill. Czyli maksymalnie klepanie bitów dla połowy sceny NY i hang out z nimi w stanach (co i tak jest o g r o m n y m osiągnięciem). Kibole nie będą latać na takich bitach ale nawet jeśli to trochę na innych zasadach to jest i inna kultura przestępczości
erlbluza
Posty: 53
Rejestracja: 14 paź 2019, 1:19

Re: Polski drill (wiertara)

Post autor: erlbluza »

ogólnie jak dla mnie pierdolenie z dupy że drillowiec musi być jakimś gangusem jak dobrze ktoś pod to w ogóle nawinie to chuj mnie jebie czy rzuca koksem grubo i wpierdala kosy zawistnikom, problemem jest to że mało kto dźwiga tą rytmikę jak np frosti igi numer jest bardzo słaby ale taki berson żelbeton zajebał grubasa (chociaz tu nie było typowego drillu, bicik z naleciałością) od polskiego drillowca oczekuje po prostu flow i żeby nie był jakimś lamusem oporowym pozdrawiam 3/4 co pierdoli o tym jak fajnie by było żeby były drylowce gangusy w pl by sie popłakały po liściu i dziesionie od takiego na ośce więc z czym wy macie problem wariaty cieszcie się żyjecie w spokojnym w miarę kraju
Awatar użytkownika
hubi
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2019, 20:17
Lokalizacja: ośka

Re: Polski drill (wiertara)

Post autor: hubi »

prawdziwych trapów nie mamy do dziś to nwm czemu nagle miałby się prawdziwy drill pojawić :dunno:
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3495
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Zagraniczne trendy rapowe a Polska

Post autor: Jaayu »

jak drillowiec nie jest gangusem to nie jest drillowcem, co najwyzej nawija na drillowych bitach (co imo nie jest jakas zbrodnia). w polsce mysle, ze bedogie, belmondziak i gm2l w czasach swietnosci to najblizej takiego prawdziwego trapu, ale na drill w polsce nie ma co liczyc i moze i lepiej (GSP jedyny wyjatek, drillowiec z krwi i kosci). niemniej jakis wlasny zajebisty podgatunek by sie przydal
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3249
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: Zagraniczne trendy rapowe a Polska

Post autor: yungXpaproch »

Jaayu pisze: 01 sie 2020, 20:59 GSP jedyny wyjatek, drillowiec z krwi i kosci
^
radosczzycia
Posty: 295
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:23

Re: Zagraniczne trendy rapowe a Polska

Post autor: radosczzycia »

benzoabuser pisze: 07 kwie 2020, 9:32 Kurwa, jak czytam opisy tego co robią te zwierzaki to jestem za legalną eksterminacją tego bydła i zakazu jakiegolwiek tworzenia "muzyki" przez to coś.
Zamknij ze ryj pajacu. Chuja wiesz o czymkolwiek. Czytaj sobie to co wypoci dziennikarzyna i się wypowiadaj.
Ataki na niewinnych oczywiście jebac. Ale dla wielu ludzi chuliganka kibicowska to jest sens życia i jak zaczynasz sobie cos dzialac w temacie, to raczej z wiedzą jakie konsekwencje moze to przynieść.

E: wybaczcie offtop, zagotowałem się lekko.
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6880
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Zagraniczne trendy rapowe a Polska

Post autor: instinkt »

erlbluza pisze: 01 sie 2020, 20:48 jak dla mnie pierdolenie z dupy że drillowiec musi być jakimś gangusem
oczywiście że nie musi
problem w tym że bez tego backgroundu nawet gdzieś daleko za plecami taki gość jest tylko kolejnym miałkim typkiem który zwykle będzie nawijał te same kocopoły co wszyscy inni tyle że pod inne brzmienia - bardzo dobrze to wyjaśnił archie na pierwszej stronie tematu w oparciu o to co stało się z trapem

ogólnie to mam wrażenie że to jest właśnie główny powód dlaczego muzyka w polsce jest tak nieciekawa/miałka
brak wyraźnego udziału wielu różnych specyficznych subkultur (czy jak to tam nazwać) w procesie twórczym strasznie wszystko zubaża



a jak już trafi się jakiś prawdziwek to nie ma się za bardzo kto nim zająć i też wychodzi z tego zwykle gówno lub nic
w stanach takie typki jak belmondiarz dostają roczny zapas trawy, kilku producentów i siedzą pod kluczem robiąc hit za hitem
Ostatnio zmieniony 03 sie 2020, 22:44 przez instinkt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Zagraniczne trendy rapowe a Polska

Post autor: Whtn »


serio myślicie, że takie coś miałoby prawo bytu w polsce? takie rzeczy to probowal juz nocny sosa na kawalku z bialasem x lat temu i wszyscy beczke mieli straszną na prężących się 14 latków prezentujących wątpliwe umiejetnosci sztuk walki :rotfl:
Awatar użytkownika
staroć
Posty: 546
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:35

Re: Zagraniczne trendy rapowe a Polska

Post autor: staroć »

dobra ale chuj nas obchodzi ten staroć, to ma byc Pop Smoke type beat WOO SHIT
z reszta w Polsce moglby to na spokojnie robic Kizo, Sentino Bałagan albo jakiś nowy gałgan
Awatar użytkownika
BENGAL
Posty: 809
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:26

Re: Zagraniczne trendy rapowe a Polska

Post autor: BENGAL »

ja juz napisalem kurwa rozkmine drilowa w pl erape to mozecie kurwa se obczaic bo tam jest kurwa gorzkie sto procent prawdy
ogolnie kurwa jak mowa o tym co nadejdzie i chcecie kurwa zarobic i zainwestowac w zawodnikow to wpierdoli sie zara nalot dywanowy ale nie arabskich dywanow bo mocny trend co ja nazywam junkie dilerowy rap w ktorym kurwa goscie glownie bananowcy beda odjebani w designerskie outfity dziwne ala lata 90 bo to wraca w huj na zachodzie malolaci czuja nostalgie za beztroskimi latami ktore znaja z opowiesci i ktorych nie przezyli cos jak kurwa granie w gta vice city i zapierdalanie z pila mechaniczna pod hotelem na glownej ulicy zeby ujebac leb grubej siwni no ale ci kurwa gracze rapowi beda sie wozic po dzielkach i strugac pawiana bo faktycznie moze lokalnie bedzie ich moment w zasadzie cos jak teabe ze banan ale sie wozi na cwaniaka z skuniarzem ale fakty sa takie ze on robi co chwile to co modne i clout chasing uskutecznia po prostu ale skaczemy z belki jak adas spowrotem i ladujemy telemarkiem jak ahonen do rozkminki to rodacy nasi ukochani orzelki z gniazda lecha beda kurwa kopiowac ksywki jak pashanim albo jonny 5 albo soho bani kurwa tn jakies kurwa podziemie berlinskie na prostych bitach z dojebanym bassem moze kurwa ktos bedzie strugal musso albo beda kopiowac jakies kurwa rapowo alternatywno dilersko junkiesowe jazdy typu sport records vienna albo huj wie tego francuza jebanego chinczyka co o skunie nawija zapomnialem jak sie nazywa ta postac ale kazdy wie kogo chodzi chyba ma 5 w ksywie ale nie jak pierdolony general i dge i sitek
ten nurt niedlugo sie wpierdoli z hitem na membrany nic nieswiadomych sluchaczy ktorzy nie przeczuwaja ze to kopia rapu zachodniego mlodego pokolenia europejskiej klasy sredniej ktore wybiera margines spoleczny dla klimatu korzysci i slawy


a co tam ziomek pisze ze nocny sosa beka no kurwa przetarl szlaki bo chlopaczkowi nie mozna odmowic ze byl nieprawdziwy w tym co robil sobie wtedy bo tam od niego z city to kurwa nikt mu nie ma nic do zarzucenia a jedyne co jest na rzeczy to ze sie tam pruja do niego w internecie i podsmiechujki robia ze chlop mial swoja jazde od malolata ale fakty sa takie ze sobie dzialal po swojemu za swoje za co tez mial jakies kurwa problemy karne i tez nikt mu nie jedzie ze krzywo sie zachowal wtedy
trzeba rozkminic to jak prokurator bandziora ze dzis to by kurwa kazdy propsowal taka akcje ze kurwa malolat z nikad ze swoja ekipa sie wpierdala za swoje i nawija se wersy z graczem pierwszej ligi jakim jest beezy i dopierdala se klipik zwariowany jak joker i lata w jakims kapelusiku a jego ziomki z nim sie twardo bujaja i huj ze dzisiaj malolaci lataja w kapeluszach i nikt nie ma beki to wtedy nikt z jego ziomali nie ma problemu z tym ze ma swoja jazde bo jest kurwa prawdziwy i widac ze kurwa jak w ujeciach jedzie a6 za 20 kola wtedy to widac ze to jest kurwa prawdziwe i takich akcji w europejskim rapie jest w huj i mozna sie utozsamiac ale u nas to sa uroki tego ze kurwa falsz i zaklamanie kroluje w polskiej muzyce i ludzie wola kurwa takiego goscia wysmiac bo im sie wydaje ze ulica to jest kurwa inna i musi byc taka sama wszedzie i wola sluchac np wyzej wspomnianego teabe 60 kg jak sie napina w podkoszulce w czarno bialym klipie na strzezonym osiedlu i swiruje pawiana w dresie kurwa okregowego klubu pilarsko rapowego i napina przy autach z wypozyczalni i flexuje za hajs starego i mowia ze on kozak jest
i ja tam kurwa nie dopierdalam sie kurwa ani jednego i drugiego bo maja swoje jazdy i sie spelniala muzycznie ale srodowisko sluchaczy kurwa nieudacznikow i studentow jebanych co nie zna zycia a chce rozliczac jak sw piotr ci do nieba ty do piekla to sie moze do swojej dupy schowac bo dzis pierdola tak a za dwa lata co innego
Ostatnio zmieniony 03 sie 2020, 23:17 przez BENGAL, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ