PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13194
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: oldschool »

baqlashan pisze: 31 mar 2020, 3:02
oldschool pisze: 30 mar 2020, 23:01 Wołam [mention]SWN[/mention], dlaczego ten ktoś może pisać, skoro niedawno pojawiło się jakieś konto prowokacja, które zostało wywalone, a ban na głównym koncie [mention]bortwick[/mention] podobno został przedłużony?
ale zajebał konfiturą ten post
Ależ oczywiście. Nikogo tak nie toleruję jak tego pajaca prowokatora. Nie przypominam sobie, żebym zgłosił do tej pory jakiekolwiek posty na ślizgawce (poza raz moim, którego się nie dało usunąć), ale Bortwicka podpierdolę nawet gdy przypadkiem wyśle 2 posty pod sobą.

Uczyłem się hipokryzji od szefa Biura Ochrony Rapu Palucha, jedynego prawdziwego w rapgrze.
Awatar użytkownika
Tracz
Zbanowany
Posty: 479
Rejestracja: 13 sty 2020, 20:23

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: Tracz »

Bardzo dziękuję za liczne odpowiedzi w temacie i głosy podziękowań, jestem bardzo szczęśliwy że mogłem wam jakoś pomóc i przybliżyć całą historię. Jednocześnie bardzo grzecznie proszę pewnych użytkowników o to, by wasze posty dotyczyły samego tematu a sprawy poboczne proszę rozwiązywać w wiadomościach prywatnych lub w temacie Offtopic. Serdecznie pozdrawiam, wasz Bortwick
#BOR4LIFE
Awatar użytkownika
tomek5lg
Posty: 834
Rejestracja: 20 kwie 2019, 15:51

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: tomek5lg »

Paluch to jest typ który ma zajebiste mniemanie o sobie, pocisnął troche obsranemu Fokusowi i pewnie teraz mu się wydaje po paru latach że każdemu może wejść na łeb, jak dla mnie to na każdym kroku można znaleść jakieś blędy w jego rozumowaniu i bananowe podejście do wielu spraw, a rzekomo obwinia innych o to że zalezy im tylko na sianie. Chcialbym w sumie żeby konflikt się rozwinął i Rychu mu pojechal chociaż obu nie darze specjalnie sympatią.


Druga sprawa to fakt że jeżeli faktycznie ludzie tacy jak Kaczor czy Paluch mają spine do Peji to nie rozumiem po co wciągają w to jeszcze typów pokroju Slonia, Szelki nawet jakiegoś Dj soiny, dla mnie to chora faza co się odpierdala w tym mieście ale może nie znamy dokladnie sytuacji i Peja mocno zaszedł każdemu za skóre (tylko ciekawe czym? bo chyba nie young multim), ciekawe jakby tą sytuacje skomentowal mezo
edenmar
Posty: 1228
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: edenmar »

Ten Poznań to jest jakaś nieprawdopodobna wylęgarnia wacków. Chyba tylko tam tacy raperzy jak Peja i Paluch mogą uchodzić za jakieś ikony :lol: Sam beef pewnie mógłby być ciekawy, gdyby się to miało odbywać na płaszczyźnie prywatnej, pościgi, strzelaniny, wiadomo. Ale jak oni mieliby sobie cisnąć, kto jest bardziej prawdziwy i wypominać, kto z kim nagrywał, to przecież to po obu stronach przekracza granice hipokryzji.
Awatar użytkownika
LWD
Posty: 2919
Rejestracja: 10 paź 2019, 10:32

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: LWD »

Szacuenk [mention]Tracz[/mention] za ogarnięcie tego, ale trochę myląca grafika, z niej wynika jakoby tede i słoń byli po stronie Peji, nawet zacząłem się zastanawiać czy jakaś sztama między panami w ostatnim czasie miała miejsce. nie wiem kto tam z Poznania się jeszvze z Peją trzyma, chyba Gandzior i Kobra, więc oni tam właśnie powinni być zamiast Tedego i tego drugiego
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: daveyo »

Genialna robota z tym podsumowaniem, szacuneczek, ja się w to za bardzo nie zagłębiam dopóki nie będzie jakichś konkretów w postaci kawałków, bo na razie to wygląda tak, że wszyscy mają problem, ale w sumie to chuj wie o co i tylko macają się po czółkach, ale fajnie, że coś się dzieje. Druga sprawa jest taka, że Paluch niestety zawsze dużo gada, ale mało robi i czasami ciężko gościa zrozumieć, bo raz gada tak, a później sobie zaprzecza, ale muzę robi zajebistą.
MalinowyJogurt

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: MalinowyJogurt »

Nie ma co się zasłaniać jakimiś marniakami pokroju Szelka, Soina, Rafi, Ry23 czyli tych marnych poznańskich grajków znanych z tego, że każdego z nich dobry wujek DonGuralEsko wziął kiedyś na fit. Jakby to teraz Peja robił lepsze wyświetlenia i był na językach młodzieży i dziewczyn w całej Polsce to pewnie wszyscy by za nim staneli. Mam wrażenie, że ich bardzo boli to, że Rychu wyrwał się z tej biedy i może sobie pozwolić na lepsze życie, że wbrew pozorom jest człowiekiem z otwartą głową, dba o rodzine i z wiekiem zmieniają mu się poglądy jak prawie każdemu z nas, bo to logiczne, że teraz dojrzały ustatkowany mężczyzna nie będzie miał podejścia jak biedny 20 letni patus. A oni mimo tego, że coś tam nagrywali dalej siedzą na magazynach w obi i bricomanie(bez urazy) a od Paluszka można się jeszcze spróbować jakoś wybić.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: baqlashan »

^jednym słowem boli ich to że ryhu peja ma szansę dziś uczciwie zarobić
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
handziak
Zbanowany
Posty: 200
Rejestracja: 06 lut 2020, 21:21

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: handziak »

Shellerini to odbił Peji znacznie wcześniej, niż w 2017, bo już rok wcześniej. Peja miał być gościnnie na jego albumie "Mam Się Świetnie", ale ostatecznie Szelka zrezygnował z Rycha tłumacząc to "zmianą koncepcji płyty", ale to zwykły argument na odczepnego. Co ciekawe do 2017(2018 ?) mimo rozstania z Decksem miał sztamę z Kaczorem - wypuścili jesienią 2016 r. "Gorszy Sort", a pierwsze zgrzyty między nimi są ze stycznia 2018 roku.
Co do Peji Rzygać mi się chce jak patrzę na tego gościa. Jak kiedyś słuchałem go z chęcią i byłem nim zajarany, propsowałem go - to tak teraz jest mi totalnie obojętny, tym bardziej, że od kilku płyt duka to samo na bitach i wychwala się czego on kurwa w życiu nie osiągnął. Teraz ta zagrywka z TVN i Psami III pod publikę bardzo marna.
Miker
Posty: 136
Rejestracja: 14 cze 2019, 17:02

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: Miker »

Warto jeszcze odnotować, że Szpaku odpowiadał Rysiowi u Deysa w "Odpięte wrotki"
Miał ratować, a nie plamić tą kulturę
Tak słyszałem od tych kurew, co na wszystko patrzą z bólem
Byłeś księciem na ulicy, dobra - twój czas przeminął
Jestem nowym bogiem ulic, chcesz to rzygaj nienawiścią
A na regularny beef też nie ma większych szans - Paluch to chyba największy kalkulator na scenie i sam nie rozpocznie otwartego konfliktu, a Ryśkowi już chyba zwyczajnie głupio wchodzić w kolejny duży konflikt, patrząc jak się ogarnął w ostatnich latach. Za dobrych czasów wszedłby w swój beast mode i napierdalał diss za dissem, a tak będziemy obserwować miesiącami tę zimną wojnę. W ogóle gadanie, że cały Poznań otwarcie stanąłby za Paluchem to jakieś kompletne odklejenie od rzeczywistości. Poza Kaczorem, który z małym przerwami zawsze miał konflikt z Peją, nikt nie odezwie się nawet słowem, dopóki sami nie zostaną zaatakowani.
Awatar użytkownika
handziak
Zbanowany
Posty: 200
Rejestracja: 06 lut 2020, 21:21

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: handziak »

Miker, ale ten numer wyszedł przed dojebaniem się Rycha do Szpaka....
Awatar użytkownika
basic
Posty: 261
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:40

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: basic »

jeśli faktycznie tej całej zgrai Rysiek nic osobiście nie zrobił, a stanęli za Decksem tylko dlatego, że taki biedny pocieszny Dareczek i niedobry niezrównoważony Peja to niezłe z nich kasztany
Miker
Posty: 136
Rejestracja: 14 cze 2019, 17:02

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: Miker »

handziak pisze: 03 kwie 2020, 13:15 Miker, ale ten numer wyszedł przed dojebaniem się Rycha do Szpaka....
Pejka zatakował Szpaka w komentarzach na fb na początku listopada 2018, a numer z Deysem wyszedł pod koniec listopada 2018. Rzeczywiście trochę krótki okres pomiędzy jednym a drugim, ale ten wers o plamieniu kultury idealnie pasuje do tego komentarza i nie wierzę, że to zrządzenie losu.
Awatar użytkownika
handziak
Zbanowany
Posty: 200
Rejestracja: 06 lut 2020, 21:21

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: handziak »

Wers o plamieniu kultury mój drogi to był na początku grudnia....
Awatar użytkownika
krotkilot
Posty: 104
Rejestracja: 24 mar 2020, 0:38

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: krotkilot »

MalinowyJogurt pisze: 31 mar 2020, 21:46 Nie ma co się zasłaniać jakimiś marniakami pokroju Szelka, Soina, Rafi, Ry23 czyli tych marnych poznańskich grajków znanych z tego, że każdego z nich dobry wujek DonGuralEsko wziął kiedyś na fit. Jakby to teraz Peja robił lepsze wyświetlenia i był na językach młodzieży i dziewczyn w całej Polsce to pewnie wszyscy by za nim staneli. Mam wrażenie, że ich bardzo boli to, że Rychu wyrwał się z tej biedy i może sobie pozwolić na lepsze życie, że wbrew pozorom jest człowiekiem z otwartą głową, dba o rodzine i z wiekiem zmieniają mu się poglądy jak prawie każdemu z nas, bo to logiczne, że teraz dojrzały ustatkowany mężczyzna nie będzie miał podejścia jak biedny 20 letni patus. A oni mimo tego, że coś tam nagrywali dalej siedzą na magazynach w obi i bricomanie(bez urazy) a od Paluszka można się jeszcze spróbować jakoś wybić.
Akurat każdy z wyżej wymienionych nie wiedzie lipnego życia. Co drugi ma tam jakiś biznes czy prace, mieszkanie i kobiete. Myslę że nie boli ich sukces Ryszarda tylko jego zachowanie na przestrzeni kilku ostatnich lat czyli przede wszystkim nawału hipokryzji: TVN-y, featy z Multim a kto wie co jeszcze się działo w "kuluarach" Szelka, Soina, Słoń, Ry, Rafi to goście którzy zawsze trzymali się z PDG czy Paluchem. Wystarczy sprawdzić ile mają gościnnych nagrywek, to zupełnie inna ekipa niż ludzie Peji więc logiczne że trzymają się razem a Decks siekał bity dla całego Poznania.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9748
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: jajca »

Jeśli co drugi z nich ma biznes / pracę to daje to 50% stopę bezrobocia w ekipie, taka se statystyka w sumie
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
handziak
Zbanowany
Posty: 200
Rejestracja: 06 lut 2020, 21:21

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: handziak »

Gracze w obozie Decksa, który mają znaczenie to Kaczor, Gural, Shellerini i Słoń. A reszta czyli Rafi, Ry23, Soina, Koni to zwykłe pionki bez żadnego znaczenia. Takie dopychacze na albumach ludzi z PDG Kartel.
FerrisBueller
Posty: 107
Rejestracja: 09 lut 2020, 16:41

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: FerrisBueller »

A Ty ze swym auto tunem robisz na klipach za ciotę chłopcze
Niech wreszcie dotrze do tych co robią deale z nimi
Bierzecie hajs za zwroty prosto z koryta świni
Że niby tacy święci na pierwszej frontu lini
Byle biznes się kręcił tak łatwo Was rozkminić
Jak Vinnie Paz na finish spytam kim kurwa jesteś?
Kto ma PDG w mieście kto zwykłym pieskiem jest?
Kto zwykłym leszczem jest a kto tu czarnym koniem?
Szoruj szorować dłonie to koniec całuj koronę!!! Brreeee!!!
https://www.instagram.com/tv/B-60ICJFXT ... e=ig_embed
ARTIST...
Awatar użytkownika
handziak
Zbanowany
Posty: 200
Rejestracja: 06 lut 2020, 21:21

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: handziak »

FerrisBueller pisze: 14 kwie 2020, 9:51
A Ty ze swym auto tunem robisz na klipach za ciotę chłopcze
Niech wreszcie dotrze do tych co robią deale z nimi
Bierzecie hajs za zwroty prosto z koryta świni
Że niby tacy święci na pierwszej frontu lini
Byle biznes się kręcił tak łatwo Was rozkminić
Jak Vinnie Paz na finish spytam kim kurwa jesteś?
Kto ma PDG w mieście kto zwykłym pieskiem jest?
Kto zwykłym leszczem jest a kto tu czarnym koniem?
Szoruj szorować dłonie to koniec całuj koronę!!! Brreeee!!!
https://www.instagram.com/tv/B-60ICJFXT ... e=ig_embed
To by było chyba tak:
Obrazek
MalinowyJogurt

Re: PEJA vs PALUCH: POZNAŃSKA WOJNA DOMOWA

Post autor: MalinowyJogurt »

a czy tutaj PDG nie odnosi się bardziej do Przyjaźń, duma, godność?
ODPOWIEDZ