Czego teraz słuchają dzieci?

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: szpilman »

Michał pisze: 20 kwie 2019, 15:41 sebix w 2007 z sony eriksonem > gówniaki w 2019 z głośnikami
jest jeszcze coś gorszego, ostatnio jechałem pociągiem bez przedziałów i jakiś typek słuchał z telefonu jakieś metalowe polskie dziwactwa, brzmiało jak jakaś luxtorpeda czy coś w ten deseń :what:
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
gonny_trebor
Moderator
Posty: 4410
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:13
Lokalizacja: 9 wzgórzy

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: gonny_trebor »

taka pisze: 20 kwie 2019, 18:12Najgorsze jest to, że spora część tych numerów jest niebezpieczna dla takich łebków i słuchanie tego gówna w tak młodym wieku robi burdel w głowie.
cukier pisze: 19 kwie 2019, 21:22 Ważne, że nie demoralizował tak, jak robi to teraz.
no nie wiem, poprawcie mnie jeśli się mylę, imo teraz rap dla dzieci (jprdl jak źle to brzmi, wiecie ocb mam nadzieję) nabrał co prawda bardziej hedonistycznego charakteru, ale równocześnie za tą postawą cichaczem przemycany jest etos wybijania się od dna, ciężkiej pracy w sensie robienia niekoniecznie kryminalnych ruchów, żeby na taki styl życia mieć
tak czy inaczej mając w głowie czego tam słuchali za hehe moich czasów, jak dzieci z dobrych domów za bardzo wczuwały się w prawilniacki rap i robiły sobie burdel, jak zaszczepiano kodeks postępowania, które było bardziej właściwe realiom więziennym niż codziennemu życiu szarych ludzi to trap-pop z propagandą sukcesu na pierwszym planie dużo lepszy się wydaje

zresztą o czym ta dyskusja, dzieciakom zawsze będzie imponowało łatwe życie i takich postaw będą szukali w muzyce, po co my się tutaj tak niebezpiecznie ocieramy o żenadę xD
ŚLIZGAWKA BEAT BATTLE #75 - Sampel

Niech jedzenie będzie lekarstwem, a lekarstwo - pożywieniem :exclaim:

>>> KINO ŚLIZGAWKOWE <<<
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13098
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: oldschool »

Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: Jaayu »

Niech to nikogo nie dziwi, ale to akurat udowadnia, że można podpierdalać patenty jak leci i zostać autorytetem. Posiadanie własnego gustu lub jakakolwiek wczuta w cokolwiek rapowego sprowadza się do wyświetleń i no tak już zostanie
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
Malloy
Posty: 1032
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:08

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: Malloy »

Ostatnio idąc sobie na spacer grupa około 10latków puszczała z głośników Kwiat Polskiej Młodzieży
Jesteście popierdoleni, świat wychował was źle
Awatar użytkownika
kamson.
Posty: 28
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:26

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: kamson. »

U mnie pod oknem właśnie Delfin leci z JBLa
szorty mam w kratę, napisy mam w grochy
o c z y d o o k o ł a g ł o w y
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: YKCUL »

Ja właśnie słyszałem jak grupa wychowanków ulicy szła przez wieś mojej dziewczyny w akompaniamencie utworu: Paluch - Balans
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
widzeszalenstwo
Posty: 671
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:05

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: widzeszalenstwo »

cukier pisze: 19 kwie 2019, 21:22 Ważne, że nie demoralizował tak, jak robi to teraz.
Z tym akurat bym polemizowal.
Nie wiem jakie to dokładnie były lata, ale myślę że gdyby nie taki pih, mes czy tede, to może kiedyś tam nie byłbym taki ciekawy jak smakują kolejne używki.
Oczywiście rap to tylko jeden z wielu czynnikow i pewnie trochę to przerysowuję, ale zmierzam do tego, że teraz ten przekaz w tekstach jest bardzo czesto pozytywny (nie ćpam, nie pije, kocham rodziców), przynajmniej jeśli chodzi o te najgłośniejsze ksywki jak 2115, Jan rapowanie czy OTS
Nedvved
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:48

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: Nedvved »

Bardzo fajny, dojrzały album, który do dziś słucha się bardzo przyjemnie. Pomimo tego, że Tamagotchi leciało w każdym radiu, sklepie, rynku, galerii przez 24/7 to sama płyta osobiście nam się jeszcze nie znudziła i śmiało można ją załączać na słuchawki.
Kto im to kurwa pisze, o płycie wydanej w 2018 "do dziś słucha się bardzo przyjemnie" xD Dojrzałość to też wątpliwa kwestia.
Awatar użytkownika
knarku
Posty: 1708
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:33
Lokalizacja: Nijmegen

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: knarku »

od dzieciakow to zazwyczaj slysze sb mafije, jakichs chujograjkow pokroju kubanczyka/kamerzysty/qbika no i reto, jacys soundcloudowi raperzy pokroju zaemsone, kukon, jan rapowanie ostatnio ze wzgledu na ta nowa plytke, jakies young multi i ogolnie takie powiedzmy melodyjne rzeczy, zazwyczaj jak gram w pileczke na orliku to sie smieje pod nosem, bo sam pamietam jak moj gust sie ksztaltowal z tym, ze ja to sluchalem m.in firmy a dzieciaki sluchaja dzieciakow
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: koniec »

tutaj ciągle jakieś dyskusje o demoralizacji :lol:
2019 a nadal aktualne

ja za gówniaka słuchałem karamby, życia kurewskiego i nagłego ataku spawacza, do tego zabijałem ce te w csie i masakrowałem całe miasto na czitach w gta 2, tak samo większości moich ziomków a jakoś pokończyliśmy studia, mamy spoko pracę i nie mam zatargów z prawem więc może te bajki o demoralizacji młodzieży przez rozrywkę w końcu wyjebiecie do kosza? Tutaj mówię głównie o użytkowniku [mention]cukier[/mention]
ja kumam, że 20 lat to jeszcze taki wiek, gdzie fajnie jest być special snowflake i czuć się wyjątkowym i lepszym na tle rówieśników ale kiedyś trzeba ogarnąć, że to tylko muzyka, oczywiście no offence ;)
Zwłaszcza, że tak jak użytkownik [mention]gonny_trebor[/mention] wspomniał kiedyś uliczny rap powodował u prawilników z blokowisk dużo większą wczutę niż słuchanie dziś malika, do którego nawet 14 latki potrafią mieć jednak dystans a oprócz hedonistycznych treści jest tam naprawdę dużo o ciężkiej pracy i drodze do sukcesu.

A co do głównego tematu, to w ubiegłym roku na majówkę byliśmy nad zalewem u ziomka i musiał wziąć z nami swojego braciaka w wieku gimnazjalnym to nam puścił malika, ski mask the slump goda i xxxtentaciona z tego co pamiętam. W wakacje nad polskim morzem sporo gówniaków chodziło z Gucci Gang i Różowe wino na głośnikach więc nawet props
Awatar użytkownika
staroć
Posty: 546
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:35

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: staroć »

bo nagly atak, zabijanie w cs i kurewsie zycie bylo przedstawione jako cos abstrakcyjnego dla normalnego typa, jako cos odleglego. a niuskul dzieciaki biora jako normalne zycie, ze oni moga tak samo jak ci raperzy
wiesz?
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: koniec »

przecież uliczny rap jak najbardziej był przedstawiany jako przyziemne życie, z którym młode sebki mogły się identyfikować i opowiadał o znanym im życiu, to nie było nic abstrakcyjnego tylko było to normalnym życiem, zwłaszcza dla osób takich jak ja wychowanych w dużych miastach i miejących styczność z środowiskami kibicowskimi
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2019, 13:36 przez koniec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bloodyhell
Posty: 2595
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:40

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: bloodyhell »

dobry mindset to podstawa sukcesu!
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: cukier »

koniec pisze: 23 kwie 2019, 13:17 oczywiście no offence
Faktycznie. Może to ludzie są spierdoleni, a nie tylko duża część moich rówieśników. Tylko warto też zauważyć, że nikt nie łapie wczuty od razu jak tylko puści sobie kawałek. Jak kiedyś działał na sebków, ta grupa wciąż istnieje. Tym bardziej, że ten uliczny rap jedynie pokazywał z czym zmaga się każdy z tych uliczników. Tam nie było większego bagna, że jakiś ziomek z polskiego osiedla gdzie wszyscy wiedzieli, że mama rzuca mu pięć ziko w siatce na lody i czipsy za chwile pójdzie zabijać, bo usłyszał piosenki ze stanów. Mądrością jest słuchanie tego co wartościowe, inteligencją zaś nie kreowanie swojego życia bo ktoś coś nawinął w kawałku. Przypierdalacie się, a dobrze wiecie, że dochodzi do takiego gówna, że w podstawówkach czy gdzieś puszcza się popka i jego pizdy nad głową. No nie mówcie mi, że kiedyś na dyskotekach się puszczało takie rzeczy. Zawsze była patologia, ale taka muzyka pozwala podtrzymywać negatywne wartości. Czasy się zmieniają i nie ma co porównywać. Dzieci dążą do seksualizacji już w młodym wieku, generalne spierdolenie jak pokazywanie dupy by być bardziej rozpoznawalną. Jak ktoś wrzucił na naszej klasie takie rzeczy to była beka i szybko ktoś to usuwał zazwyczaj, lub był po prostu wieśniakiem. Teraz zmieniło się to w modę. Nastoletnie kurwy. Żyję w XXI wieku i wiem, jak zachowuje się teraz młodzież i ile osób ma zaburzone postrzeganie autorytetów. To taki "zespół Aspergera", tylko bez większych objawów. Oczywiście patologia wśród młodzieży była kiedyś, też jest teraz - tylko bardziej powszechna, bo postęp umożliwił wszystkim dostęp do wielu informacji. I tutaj nie macie mi co zaprzeczać.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: koniec »

Ale od zawsze prawie każde starsze pokolenie dosłownie oskarża to młodsze o jakąś demoralizacje, bycie gorszym i głupszym. Motyw wojny międzypokoleniowej występuje w literaturze niemalże każdej epoki i nawet na polskim każdy przerabiał jakieś lektury, które tę wojnę w sobie zwierały i dziwi mnie, że się z nich nikt nic nie nauczył bo jakimś cudem świat ciągle idzie do przodu i żyje nam się coraz lepiej, ludzie żyją coraz dłużej, współczynnik analfabetyzmu na planecie nieustannie maleje, śmiertelność noworodków jest niska jak nigdy i współczynnik ludzkości żyjącej w skrajnym ubóstwie też jest niski jak nigdy i ogólnie żyjemy w najlepszych czasach w historii ludzkości. Więc dopóki takie rzeczy rzeczywiście nie zaczną się zmieniać na gorsze ja będę wrzucał takie gadanie o demoralizacji i upadku młodzieży bo słuchają sobie jakiejś muzyczki do pudełka z napisem starcze pierdolenie i błędy poznawcze.

Wydaję mi się też strasznie narcystycznym i krótkowzrocznym takie uważanie, że tu akurat wystąpiła jakaś granica i teraz akurat my i nasze pokolenie już mamy racje, mimo że wcześniejsze pokolenia jednak się jakimś cudem myliły i ludzkość nie upadła.
Jeśli ktoś jest na dzbanem na tyle, żeby brać do siebie to co usłyszy w kawałkach to jego problem i będzie robił to nieważne czy usłyszy Malika w tym roku czy by usłyszał Ryszarda lat temu dwadzieścia.
Mądrością jest słuchanie tego co wartościowe
a co jest wartościowe? Kto to ocenia?
Przypierdalacie się, a dobrze wiecie, że dochodzi do takiego gówna, że w podstawówkach czy gdzieś puszcza się popka i jego pizdy nad głową. No nie mówcie mi, że kiedyś na dyskotekach się puszczało takie rzeczy.
ależ oczywiście, ze się puszczało, ja tańczyłem sobie do chryzantem złocistych, pocałuj mnie w dupę czy cztery razy po dwa razy na kolonijnych dyskotekach
Zawsze była patologia, ale taka muzyka pozwala podtrzymywać negatywne wartości.

to tylko muzyka typie i bez niej patologia by istniała
Dzieci dążą do seksualizacji już w młodym wieku, generalne spierdolenie jak pokazywanie dupy by być bardziej rozpoznawalną
tu to samo, nie zwalaj na muzykę, tego że starzy nie interesują się tym co robią ich pociechy
Teraz zmieniło się to w modę
to już paranoją jakąś zawiało, chyba trochę wyolbrzymiasz problem i znowu - nie ma co zwalać winy na muzykę
Żyję w XXI wieku i wiem, jak zachowuje się teraz młodzież i ile osób ma zaburzone postrzeganie autorytetów.
to szkoda, że nie żyłeś w USA w latach 60/70, wtedy byś zobaczył co to rewolucja seksualna, dzieci kwiaty, powszechne ćpańsko i spanie z kim popadnie a jakoś to pokolenie było w stanie sobie w życiu poradzić i USA nie upadło
Oczywiście patologia wśród młodzieży była kiedyś, też jest teraz - tylko bardziej powszechna
no a mi się wydaję, że jednak taka prawdziwa patologia jest zdecydowanie mniej powszechna, przestępczość i bezrobocie w kraju spadło w porównaniu do czasu kiedy ja dorastałem, kradzieże już nie są tak powszechne i nie pamiętam już kiedy ktoś z moich znajomych by oberwał za krzywe spojrzenie na ulicy a kiedyś to się zdarzało.
bo postęp umożliwił wszystkim dostęp do wielu informacji. I tutaj nie macie mi co zaprzeczać.
no właśnie dokładnie na odwrót, bo ten dostęp do informacji sprawia, że wszelkie dewiacje, całe zło tego świata jest bardziej widoczne, wszystko masz na wyciągnięcie ręki.
Lem powiedział:
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów
i to wychodzi bardzo dobrze w takich dyskusjach, tworzą się bańki informacyjne przez które ludzie myślą, że wszystkie loszki to coorvy bo przecież w internecie wszyscy piszą, że tylko na kasę lecą i zdradzają albo, że każdy zarabia po 10 tysięcy po 3 miesiącach nauki programowania bo przecież w internecie tak piszą, albo że pełno patologii i laski wysyłają wszystkim nagie foty i się kurwią - bo przecież w internecie tyle historii o tym.
Ludzie chcą czuć się lepsi i patrzeć na ludzi słabszych, internet wyolbrzymia wiele problemów bo możesz pisać, że tobie się wydaje, że jest teraz więcej patologii itp. i jednym z czynników za to odpowiedzialnych jest muzyka jakiej dzieciaki słuchają ale możesz to podeprzeć czymś namacalnym i obiektywnym, jakimiś badaniami udowadniającymi, że przez słuchanie Malika Montany twoi rówieśnicy stają się nagle ćpunami, dziwkami czy coś w tym stylu? No nie wydaję mi się.
ksiazenieporzadek

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: ksiazenieporzadek »

pamietajcie, muzyka to tylko zabawka
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1575
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: #23 »

cukier pisze: 23 kwie 2019, 14:05 Tym bardziej, że ten uliczny rap jedynie pokazywał z czym zmaga się każdy z tych uliczników. Tam nie było większego bagna, że jakiś ziomek z polskiego osiedla gdzie wszyscy wiedzieli, że mama rzuca mu pięć ziko w siatce na lody i czipsy za chwile pójdzie zabijać, bo usłyszał piosenki ze stanów.
Ja pierdole co to za argument... No to dzisiejszy rap w takim razie też można podpiąć pod to z czym się dzisiaj raperzy zmagają XD

Chyba innych raperów słuchałeś bo w wielu klasykach PL rapu promowane są uliczne postawy, takie jak: z psami się nie gada, pies to pies i nie należy mu się szacunek, dillowanie rąk nie brudzi, klnięcie, przedmiotowe traktowanie kobiet itd. Tej muzyki słuchali różni ludzie nie tylko blokersi, ale też normalne chłopaki którzy też mogli naśladować te zachowania. Rap nigdy nie miał wychowywać i nie robi tego też teraz.
Przypierdalacie się, a dobrze wiecie, że dochodzi do takiego gówna, że w podstawówkach czy gdzieś puszcza się popka i jego pizdy nad głową. No nie mówcie mi, że kiedyś na dyskotekach się puszczało takie rzeczy. Zawsze była patologia, ale taka muzyka pozwala podtrzymywać negatywne wartości.
Traktowanie gangu albani jako rap to jest dopiero przypierdalanie się. U mnie w gimbazie na dyskotekach puszczali Bogini Seksu, więc nie wydaje mi się że to co się dzieje teraz jest jakimś nowym zjawiskiem.
cukier pisze: 23 kwie 2019, 14:05 Czasy się zmieniają i nie ma co porównywać.
I dlatego w poprzednim poście napisałeś że rap demoralizuje, a kiedyś nie demoralizował
cukier pisze: 23 kwie 2019, 14:05 Dzieci dążą do seksualizacji już w młodym wieku, generalne spierdolenie jak pokazywanie dupy by być bardziej rozpoznawalną. Jak ktoś wrzucił na naszej klasie takie rzeczy to była beka i szybko ktoś to usuwał zazwyczaj, lub był po prostu wieśniakiem. Teraz zmieniło się to w modę. Nastoletnie kurwy.
Moda która trwa od lat siedemdziesiątych/osiemdziesiątych
Jak Mes pisał zwrotkę do 5-10-15 miał max 22 lata, posłuchaj o czym nawija
https://www.youtube.com/watch?v=pDXkG-3DGTg

https://pl.wikipedia.org/wiki/Groupie
cukier pisze: 23 kwie 2019, 14:05 Żyję w XXI wieku i wiem, jak zachowuje się teraz młodzież i ile osób ma zaburzone postrzeganie autorytetów.
Było to miliard razy poruszane nie tylko na slg, ale ogólnie w necie. Wyolbrzymiasz fakty, nasze czasy wcale nie są takie złe, po prostu jedne problemy zniknęły, a pojawiły się inne. Nie twierdzę że nie powinno się walczyć z negatywnymi rzeczami ale pisanie że dzisiaj jest tak źle i że hurr durr młodzież zmierza ku końcowi to po prostu argument na poziomie kurła kiedyś to było pomieszane z flashbackami z pałowania przez MO podczas strajku.
cukier pisze: 23 kwie 2019, 14:05 Oczywiście patologia wśród młodzieży była kiedyś, też jest teraz - tylko bardziej powszechna, bo postęp umożliwił wszystkim dostęp do wielu informacji. I tutaj nie macie mi co zaprzeczać.
XD
cofnij się do 90s i skocz na bloki, dzisiaj zamiast żyć w patologii dzieciaki mogą sobie pooglądać jak to wygląda u magicala
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 565
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:02
Lokalizacja: internetełek

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: Maćko »

Mój 11letni braciak słucha XXXa i innych tego pokroju raperów.
o takie forum nic nie robiłem
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: cukier »

Ty chyba 23 myślisz, że ja pochwalam "wartości" ze starych lat, gdy rap raczkował. Otóż nie. I z żadnego innego gatunku, bo ja mówię o ogóle - nie tylko o rapie. Żadne gówno, w które wczuwają się młodziaki nie jest dobre. Zjebani ludzie byli zawsze i będą, tylko cały czas chodzi o to, że płynące informacje z muzyki, telewizji, filmów i innych środków masowego przekazu poszerzają te grono i sięgają do podstaw, gdzie dzieciaki nie mają pojęcia o życiu a już chciałyby *tutaj znajduje się cytat twojego ulubionego rapera, kiedy nawija o ruchaniu, hajsie i fejmie*.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
ODPOWIEDZ