Czego teraz słuchają dzieci?

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Zephyr
Posty: 687
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:56
Lokalizacja: Santiago de Compostela

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: Zephyr »

Najczęściej na ulicy spotykam małolatów z głośnikami, którzy puszczają Szpaka, Blache i Malika Montane. To jest takie top 3. Kiedy widzę gdzieś z oddali zbliżającego się 14 letniego łepka z głośnikiem, ja już wiem co on tam słucha.
Effe, perché il mio cognome è Fendi
Tony, perché vendevamo i pezzi
Sosa, perché viene dalla Colombia
Baby, perché piaccio alla tua troia
Awatar użytkownika
Mutley
Posty: 511
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:23

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: Mutley »

Ja napotykam dzieciaków w bluzach SB Maffija :lol:
happiness only real when shared
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1575
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: #23 »

It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: szpilman »

u mnie w mieście pod Auchan jest podziemny parking i tam często przesiadują young ekipki i słuchajo z JBLow wlasnie malikowe nutki albo jakieś disco rapy typu qbik
szkoda, że mam chujowe audio w furce to jakby odjeżdzał to bym im puścił prawidzy rap dziffko!
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
Dzonson
Posty: 227
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: Sjk 022

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: Dzonson »

Wspomniany Sarius też zalicza się do tego grona. No dużo takich janów-rapowanie i innych tego typu przewózkowiczów
Obrazek
ksiazenieporzadek

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: ksiazenieporzadek »

cukier pisze: 19 kwie 2019, 11:12 to wszystko to, co puszczacie na czaciku i ja dostaję wkurwa + inne gówna
ale bez takich, na czaciku nie leci blacha, bedoes czy nowy malik :(
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: vampmoney »

oldschool pisze: 19 kwie 2019, 13:01 Takich rzeczy np. o:


Hip-hopolo 2k19
o żesz chuj co to jest XDDD
nie słyszałem niczego gorszego w tym roku
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: gogi »

swego czasu kościey napisał bardzo mądre słowa
kosciey pisze:Z tych wszystkich małolatów i gówna masowo wrzucanego przez QueQuality, wpisującego się w obecny trend palca na mordzie, chokerów i nieumiejętnego używania autotune'a, PlanBe jako jedyny ma przede wszystkim poczucie rytmu i słuch którego cała reszta tych przedszkolaków może mu pozazdrościć. Bardzo zabawne jest to wszystko a mianowicie to iż z popcornem w ręku można obserwować diamentralną zmianę pokoleniową i sposób postrzegania przez młodzież muzyki i tego jak ona powinna brzmieć, "wyglądać" i o czym być. Nawet moje pokolenie które skakało za plecami Eldo i Molesty nie było tak wystrzelone i kompletnie inne jak to obecne za "moimi" plecami a nawet za plecami roczników takiego Quebo. A to że to wszystko jest o niczym to tylko efekt tego w jakich warunkach większość z Was (roczniki 95 i młodsi ) się wychowywała. Nie można z tym walczyć ani pluć na to jadem, to tak jakby mieć pretensje do fanów Metallici że mają problem z gównem które wychowała Nirvana.
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: szpilman »

vampmoney pisze: 19 kwie 2019, 17:06
oldschool pisze: 19 kwie 2019, 13:01 Takich rzeczy np. o:


Hip-hopolo 2k19
o żesz chuj co to jest XDDD
nie słyszałem niczego gorszego w tym roku
najśmieszniejsze i tak są te klipy, chciałbym kiedyś zza kulis obserwować proces ich powstawania xd
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
FÜRDIEGANG
Posty: 1147
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: FÜRDIEGANG »

Ale mnie wkurwiają te 13-16 latki biegajace z JBLami i leci tam Kizo albo Blacha albo inny Bedoes. Hit kurwa.
ex-AlmostDivine

Twój chłopak kaloryfer kurwa, a ja se noszę bojler
No bo jem co chcę, a ten głupek liczy kalorie tak jak drobne
By cię wziąć na randkę i zamówić sałatkę
No naprawdę trochę scam, nie?
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: cukier »

ksiazenieporzadek pisze: 19 kwie 2019, 17:02
cukier pisze: 19 kwie 2019, 11:12 to wszystko to, co puszczacie na czaciku i ja dostaję wkurwa + inne gówna
ale bez takich, na czaciku nie leci blacha, bedoes czy nowy malik :(
Ej, żądło bardzo często puszczał mademoiselle. Nie wymiguj się, bo malik bardzo często siedzi. Bedoes to tylko forma memu mam nadzieję z tym delfinem i kilka innych.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Offcheck
Posty: 274
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:33
Lokalizacja: WWA

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: Offcheck »

krakowski łotr pisze: 19 kwie 2019, 13:45 Wydaje mi się ze rap 10 czy 20 lat w Polsce nie był tak popularny wśród małolatów jak teraz i co za tym idzie nie trafiał do takiej rzeszy osób.
20 lat temu, to rap w Polsce ogólnie był jeszcze w powijakach :D
Siemano, stolica WWA, a nie Waszyngton,
Jeśli chodzi o hajs jestem je**ną maszynką
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: cukier »

Ważne, że nie demoralizował tak, jak robi to teraz.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6496
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: Jose »

Daj spokój, hectic.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: Jasek »

u mnie w mniejszym miescie jak jestem, to na szczescie z glosnikami rzadko kiedy lataja, bo ktos starszy lubi sie przysapac i gacie osrane xd
ale tak to young igi, planbe, bedoesy, taco itp wszystko od kurwa fastfood rap sb maffia zabija
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1575
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: #23 »

cukier pisze: 19 kwie 2019, 21:07 Ej, żądło bardzo często puszczał mademoiselle. Nie wymiguj się, bo malik bardzo często siedzi. Bedoes to tylko forma memu mam nadzieję z tym delfinem i kilka innych.
No i co z tego że puszczał? Na czaciku chodzi o atmosferę, to nie jest grono wystrzelonych mega świadomych słuchaczy, którym jak puścisz jakieś mało ambitne i wtórne numery to każą ci wypierdalać z tym gównem XD. Ja osobiście nie lubię takiego rapu, bo większość tych numerów to "generator piosenek rapowo-popwych usa 2012, Polska 2019". Natomiast większości z nas minęły już dawno lata "walczenia o ten lepszy rap" i mamy wyjebane, jak sobie żądło puści to niech leci, każdy z nas ma trochę inny gust i zajawkę na różne rzeczy często mocno wystrzelone i nierapowe.

Co do Twoich zarzutów o Malika - bardzo często puszczany jest ale wczesny Malik, na jego nowe numery jeszcze nie trafiłem na czaciku. No i nie porównujmy Bedoesa do jakiegoś Plan Be czy innego Otsobiega, Bedi co prawda trochę zapętlił się ale nadal ma coś więcej do zaoferowania niż bycie produktem opakowanym w folię.
cukier pisze: 19 kwie 2019, 21:22 Ważne, że nie demoralizował tak, jak robi to teraz.
No niby jak demoralizuje? To że są promowane pewne postawy które nie powinny być promowane to nie oznacza, że od razu następuje jakaś wielka demoralizacja młodzieży. Powiedziałbym nawet że to czego słuchają teraz młodzi jest na pewno łagodniejsze niż to czego słuchaliśmy my czy nasi starsi koledzy. Rap odkąd pamiętam miał taką łatkę, nie zliczę ile razy mama czy ojciec kłócili się ze mną żebym nie słuchał tego klnięcia.
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
hardy
Posty: 276
Rejestracja: 18 kwie 2019, 16:08

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: hardy »

Teraz słuchają Blacha, ReTo, White, Bedoes, Szpaku, Sarius, Igi, Multi czyli ludzi którzy w większości nie mają jeszcze 25 lat nawet, farbują włoski, są szczupli i modni. Sprawdziłem sobie viewsy na YT właśnie Szpaka, Reto i to są ogromne liczby! Wpływ mają na to również wspomniane labele - QQ czy SBM to dzisiaj majorsi jak kiedyś Prosto czy Step.

Ciekawe co będzie za kolejne 5 lat, gdy kariery zaczną robić ludzie urodzeni po 2000 roku.

Myślałem sobie ostatnio nad tekstem Eldo z wywiadu z 2010 roku, że reprezentanci roczników z "7" z przodu nadal mają głos i dają radę. Następuje kolejna pokoleniowa zmiana. Gracze z "8" z przodu w roczniku ustępują powoli miejsca ludziom urodzonym w latach 90-ych.

Przecież młodziak z podstawówy nie będzie słuchał typa co jest w wieku jego ojca, czy ma 35 lat, bo to jest bez sensu. Utożsami się właśnie z typem, co ma 20 i 20-parę lat.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 190
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:13

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: Michał »

sebix w 2007 z sony eriksonem > gówniaki w 2019 z głośnikami
taka
Posty: 666
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:02

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: taka »

Wczoraj przejeżdżało obok mnie kilku młodzieńców i Malik na pętli. Najgorsze jest to, że spora część tych numerów jest niebezpieczna dla takich łebków i słuchanie tego gówna w tak młodym wieku robi burdel w głowie.
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: Czego teraz słuchają dzieci?

Post autor: YKCUL »

Ja słuchałem życie kurewskie albo pękniętego jeża
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
ODPOWIEDZ