Rapowy offtopic

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Rapowy offtopic

Post autor: 8na10 »

OmarStooleyman pisze: 17 kwie 2022, 0:02 Polecanie komuś sceptycznemu, nieobeznanemu w gatunku jakiś wieloletnich klasyków to prosta droga do zabicia ciekawości. Trzeba z grubej rury jebnąć i pokazać ekstremum, jakiś jaskrawy wyróżnik, coś co po prostu pobudzi wyobraźnie, a nie jest jakimś truskulowym dukaniem, które utarło się, że jest klasykiem bo słuchało się tego w 2005. Chcąc zajarać dziecko jakąś zajawką też zaczynasz od podstawy teoretycznej?
amen kurwa

btw jak se tak pomyślałem jaki kawałek belmonda zapodać dla naszego metalowca, to przyszedł mi do głowy "mordo jak tam zdrowie", chyba będzie najlepszy, i reprezentatywny dla jego twórczności, bo te jego truskulowe bohomazy z poprzedniego roku to jak sam wspominał był tylko eksperyment

jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3194
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: Rapowy offtopic

Post autor: yungXpaproch »

Jasek pisze: 16 kwie 2022, 23:53 Ja piedodle typek całkowice z dupy wchodzi do rapu a wy mu jako wyznaczniki kultury problem i szczyla proponujecie xddd
ale kurwa, przeciez ni chuja nie powiedzialem ze to wyznaczniki kultury. wedlug mnie to rzeczy w miare przystepne dla sluchacza z zupelnie innego swiata, ktore tez dosc mocno jednak przechwytuja hiphopowe idee i zamysly. z drugiej strony zczaj to, ze dla ziomala malik - 1szy nos jest co najwyzej smieszny a ty mu kurwa moleste podsuwasz, zeby posluchal stekania blanty krece po to mam rece, jebac psy :dunno:
Awatar użytkownika
SuperRapMaster
Posty: 601
Rejestracja: 11 wrz 2021, 13:41
Lokalizacja: Truskulasy

Re: Rapowy offtopic

Post autor: SuperRapMaster »

8na10 pisze: 17 kwie 2022, 0:13 btw jak se tak pomyślałem jaki kawałek belmonda zapodać dla naszego metalowca, to przyszedł mi do głowy "mordo jak tam zdrowie", chyba będzie najlepszy, i reprezentatywny dla jego twórczności, bo te jego truskulowe bohomazy z poprzedniego roku to jak sam wspominał był tylko eksperyment

Pisałem, że Mobbyn nie, bo nie wiemy, czy umysł naszego szanownego gościa nadaje na takich falach. Lepiej niech słucha Łony albo Pezeta. A jeśli już mówimy o Pezecie, to najlepiej niech zacznie od "Muzyki klasycznej", a potem przejdzie do "Muzyki poważnej". Dlaczego tak? Bo "poważna" to prawdziwe arcydzieło i gdyby od niej zaczął, to potem, jeśli chciałby sprawdzić "klasyczną", nie mógłby jej docenić. Taki problem jest z "It Was Written", które jest bardzo dobrą płytą, jednak, mimo dobrej sprzedaży, pozostaje w cieniu "Illmatic". Pezet nie miał tego Pro8bl3mu problemu, bo najpierw wydał "klasyczną", a potem "poważną".
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1944
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Rapowy offtopic

Post autor: yytr »

Przede wszystkim nikt mu nie odradził słuchania polskiego rapu.

Nie rób tego,bo później może być za późno.
Awatar użytkownika
SuperRapMaster
Posty: 601
Rejestracja: 11 wrz 2021, 13:41
Lokalizacja: Truskulasy

Re: Rapowy offtopic

Post autor: SuperRapMaster »

@SkopzzoR I jak idą postępy?
SkopzzoR
Posty: 9
Rejestracja: 16 kwie 2022, 8:27

Re: Rapowy offtopic

Post autor: SkopzzoR »

Witam,
Przede wszystkim - pragnę bardzo, bardzo podziękować, za tak poważny odzew. Nie chcąc, aby mój post był gigantyczny i zawierał cytaty z Waszych wszystkich wypowiedzi - odpowiem niejako "zbiorczo".

Na początek - z całą pewnością, nie jest to "prowo". Jestem kompletnie zielony z rapu, ale jednocześnie autentycznie bardzo ciekawy tego gatunku.
Po nagraniu drugiego odcinka, w którym słucham numeru O.S.T.R - "Szczęścia milimetr" - jestem ciekawy jeszcze bardziej, albowiem nie spodziewałem się, że można w jednym worku "rapowym", umieścić coś tak odrażającego jak Malik Montana, i coś tak wspaniałego, jak O.S.T.R (przy czym mowa o tych konkretnych kawałkach. Być może Malik ma coś fajnego, a Ostry coś beznadziejnego - na pewno z czasem wrócę do obu twórców).

Doskonale rozumiem, że osobom, które są znawcami gatunku i siedzą w nim od lat, tak jak ja w metalu, przychodzi na myśl wytyczenie pewnej ścieżki, jaką pomału powinienem podążać, aby krok za krokiem wtajemniczać się w ten świat - jednak nie jestem przekonany, czy o to mi w tym chodzi, czy tędy droga. Ja nie chcę się zmienić z fana metalu w znawcę rapu. Kocham metal, identyfikuję się z nim i często w trudnych chwilach odnajduję w nim ukojenie. Ja chcę się zmienić z osoby, która nie uważa Rapu za muzykę, w osobę która widzi w rapie jakąś głębię i rozumie, dlaczego są ludzie tak bardzo oddani temu gatunkowi i mają w związku z nim podobne odczucia, jak ja z metalem. Ot wszystko. To jest kontent na zasadzie "change my mind". Myślę, że z powodzeniem mogę to zrobić, "przeskakując" pomiędzy twórcami z różnych "epok" - pamiętajcie, że większość kawałków będzie wybierana losowo, z listy, którą otrzymałem od ludzi, którzy chcą pomóc, i która, ku mojej niekłamanej uciesze, cały czas się wydłuża.

Z całą pewnością sprawdzę zaproponowana przez Was kawałki, jednak potrzebuję na to czasu. Nie podchodzę do tematu jak do pracy na pełny etat. Pracę mam inną, do tego rodzinę i masę innych zainteresowań.

Jeszcze raz, bardzo dziękuję, że moje poszukiwania zrozumienia, spotkały się z poważnym podejściem. Jesteście wielcy :)
wklz

Re: Rapowy offtopic

Post autor: wklz »

SkopzzoR pisze: 18 kwie 2022, 16:33 nie spodziewałem się, że można w jednym worku "rapowym", umieścić coś tak odrażającego jak Malik Montana, i coś tak wspaniałego, jak O.S.T.R
hehe
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Rapowy offtopic

Post autor: aleksy »

@SkopzzoR sprawdź sb smarki smarki najebawszy i myślę, że skumasz o co tu kurwa chodzi
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Rapowy offtopic

Post autor: Jiigsi »

nk mu zagraniczny Death Grips pokaże, bo zaraz stracimy rekruta
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9935
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Rapowy offtopic

Post autor: ART »

zaden rekrut, zwykly pasozyt co chce contentu se na nas narobic
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
SuperRapMaster
Posty: 601
Rejestracja: 11 wrz 2021, 13:41
Lokalizacja: Truskulasy

Re: Rapowy offtopic

Post autor: SuperRapMaster »

To niech na mnie popasożytuje jeszcze przynajmniej jeden odcinek, bo chętnie zobaczyłbym jego reakcję na "Gorącą ofiarę".
SkopzzoR
Posty: 9
Rejestracja: 16 kwie 2022, 8:27

Re: Rapowy offtopic

Post autor: SkopzzoR »

ART pisze: 20 kwie 2022, 17:23 zaden rekrut, zwykly pasozyt co chce contentu se na nas narobic
To nie było ani miłe, ani potrzebne, ani zgodne z prawdą. Nie oczekiwałem od Was niczego, poza tym, co dostałem, czyli rzetelną wiedzą.
Uwierz, mam bardzo zasięgowych znajomych, których prosiłem, aby mnie nie "promowali", bo chciałem sam sobie to ogarnąć, tym bardziej, że nie robię tego dla "fejmu" czy Bóg wie czego, tylko czysto dla zajawki i z ciekawości.
Skoro tak Cię boli, że po poradę przyszedłem do miejsca, w którym spodziewałem się "spotkać" ludzi, którzy się na tym znają (nie zawiodłem się) - to w porządku. Nie będę się narzucał i "pasożytował" na TWOIM forum. Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
SuperRapMaster
Posty: 601
Rejestracja: 11 wrz 2021, 13:41
Lokalizacja: Truskulasy

Re: Rapowy offtopic

Post autor: SuperRapMaster »

Słyszeliście? Teraz to forum ARTa. Co na to SWN?
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9935
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Rapowy offtopic

Post autor: ART »

swn juz nie ma nic do gadania, nadchodza nowe porzadki
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Rapowy offtopic

Post autor: Jiigsi »

SkopzzoR pisze: 20 kwie 2022, 20:43 To nie było ani miłe, ani potrzebne, ani zgodne z prawdą.
Czyli hip-hop
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Rapowy offtopic

Post autor: mario995 »



Awatar użytkownika
SuperRapMaster
Posty: 601
Rejestracja: 11 wrz 2021, 13:41
Lokalizacja: Truskulasy

Re: Rapowy offtopic

Post autor: SuperRapMaster »

Jeśli kogoś to interesuje, to SkopzzoR nagrał odcinek z kawałkiem zaproponowanym przez 8na10.
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Rapowy offtopic

Post autor: 8na10 »

Skopzzor elegancka reakcja, tak należy. Pozdrawiam użytkownika. Semtex to siła :joint:
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
benzoabuser
Zbanowany
Posty: 5552
Rejestracja: 25 sie 2019, 18:58

Re: Rapowy offtopic

Post autor: benzoabuser »

EEe potrzebuje kawałków z taki potężnym, pompatycznym bitem z pierdolnieciem oraz jakąś motywacyjną treścią, coś takiego:

znajdę wszystkie kurwy świata i rozjebie

!EXTRA ANNOTATION!

ALL OF MY POSTS ARE FICTION
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Rapowy offtopic

Post autor: 8na10 »

rick ross bmf
jasny wracaj na forum
ODPOWIEDZ