Rapowy offtopic

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Rapowy offtopic

Post autor: mlodyperkez »

Moltisanti pisze: 03 gru 2019, 15:30 Widać ze targetem jest młodzież a jednak wyświetlenia się zgadzają, ciekawe
no jesli targetem jest mlodziez to chyba nic dziwnego ze wyswietlenia sie zgadzaja?
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Rapowy offtopic

Post autor: Moltisanti »

Małach i rufuz celują do sebixow którzy przeciez raczej nie sluchaja bedoesa i post malone, a dwa ze nie są niukomerami. Tutaj mamy mlodego ziomka który trafia do targetu pomiedzy lilpeepem a jang igim robiąc bumbap, to zupełnie inna sprawa

[mention]checix69[/mention] no dziwna sprawa bo ciężko stargetować młodzież robiąc bumbap
Ostatnio zmieniony 03 gru 2019, 15:55 przez Moltisanti, łącznie zmieniany 1 raz.
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
MattB
Posty: 11
Rejestracja: 22 paź 2019, 22:16

Re: Rapowy offtopic

Post autor: MattB »

Ten zibiex mi nie siada do końca, na kilka przesłuchań spoko, ale potem wszystko się zlewa, monotonne flow na jedno kopyto. Czekam na dalsze ruchy może zacznie coś kombinować
To nie 2005
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Rapowy offtopic

Post autor: baqlashan »

to co podesłałeś Molti to jakaś okrutna gejówa, poza bitem to niczym to nie odbiega od rapu young igego, niukomerzy robiący oldschool to nwm może undadasea, a może jeszcze nie czas żeby kogokolwiek typować bo takich nie ma jeszcze na horyzoncie, ale ten wynalazek co żeś podesłał to ciary żenady i jak tak ma wyglądać powrót 90s to ja tego nie chce
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Rapowy offtopic

Post autor: zemsta1kadluba »

Moltisanti pisze: 03 gru 2019, 15:52 Małach i rufuz celują do sebixow którzy przeciez raczej nie sluchaja bedoesa i post malone
No Bedoesa nie przesłuchają, ale Jano ma chociażby nuty z Reto.
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Rapowy offtopic

Post autor: ricky »

ten ranking newonce'a jest przede wszystkim okropny, bo tradycyjnie miało to zabrzmieć jak podsumowanie polskiej muzyki, a wpierdolili tam po prostu polski rap i kilka dodatkowych płyt na pałę, żeby się nikt nie przyjebał o dominację jednego gatunku
azar pisze: 02 gru 2019, 0:39
baqlashan pisze: 01 gru 2019, 23:22 a pamiętacie tego sztosa?
Spoiler
Mam mega sympatię i szacunek dla ProCNT za ogólny dorobek i to jaką jest osobą, a ten numer wraz z wideoklipem to po prostu coś pięknego, dla mnie jest to jeden z nielicznych raperów, którzy faktycznie nieśli jakiś "przekaz", w przeciwieństwie do ziomków co tylko o przekazie pierdolą i lansują się jako liryczni a prawiąc truizmy i populizmy
moim zdaniem te rzeczy szybkiego szmalu i duetu EP z tamtego okresu są mocno niedocenione
no proste, "Jedyneczka" to topka polskich płyt, bankowo najbardziej niedoceniana. klip do "Ładuj" to wciąż najlepsze co wyszło spod ręki Komasy xD
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Rapowy offtopic

Post autor: Moltisanti »

baqlashan pisze: 03 gru 2019, 15:55 to co podesłałeś Molti to jakaś okrutna gejówa, poza bitem to niczym to nie odbiega od rapu young igego, niukomerzy robiący oldschool to nwm może undadasea, a może jeszcze nie czas żeby kogokolwiek typować bo takich nie ma jeszcze na horyzoncie, ale ten wynalazek co żeś podesłał to ciary żenady i jak tak ma wyglądać powrót 90s to ja tego nie chce
Undadasea :rotfl: przeciez to zlot jakichs typów w rondlach po trzydziestce którzy celują do rówieśników wkurwionych na niuskul. Jak ktos miałby być symbolem powrotu mody na odlschool to właśnie taki gejowaty typ który wizerunkiem pasuje do nowej fali a jednak robi rap starofalowy
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Rapowy offtopic

Post autor: baqlashan »

nie robi rapu starofalowego, jedyne co się różni to bębny które producent wykorzystał do zarysowania ścieżki perkusyjnej, ale rozumiem że na kimś kto nie ma pojęcia o produkcji bitów może takie coś robić wrażenie, i wogle wow bumbap powraca w najlepszy wydaniu wow jaranko człeniu
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Rapowy offtopic

Post autor: mlodyperkez »

nie wiem moltisanti czemu cos tam nagle z dupy napisales o malachu i rufuzie bo przeciez ja sie odnosilem to tego kawalka ktory wrzuciles na poprzedniej stronie.

ze ten zibex to niby boom bap?

e: a dobra sry teraz zobaczylem ze zemstakadluba cos pisal
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: Rapowy offtopic

Post autor: Moltisanti »

baqlashan pisze: 03 gru 2019, 16:11 ale rozumiem że na kimś kto nie ma pojęcia o produkcji bitów może takie coś robić wrażenie, i wogle wow bumbap powraca w najlepszy wydaniu wow jaranko człeniu
Ale ty jesteś najgorszy typie. Napisz po prostu że masz ból dupy że koleś w emostylówie bez rondla na glowie robi sobie oldschool rap bo pierdoleniem o produkcji bitów się pogrążasz w momencie gdy masz rap na moncych bębnach i tempie w okolicach 95bmp
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Rapowy offtopic

Post autor: baqlashan »

95 bpm (bpm, nie bmp) nigdy nie wyszło z mainstreamu, cały czas było sobie obecne w trapie obok pojawienia się fazy na 115 bpm czy innych, a jeśli to ma zresztą przesądzać o tym, że typ jest oldskulowy no to napisałem - ja tego nie kupuję i pierdolę taki benzo "oldschool" xD elo
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Rapowy offtopic

Post autor: daveyo »

o człowieku
Spoiler
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Rapowy offtopic

Post autor: baqlashan »

polski streetwear w pigułce, ale ja tam w sumie tylko chodze w szerokich spodniach i wielkich bluzach i kocham ten (ponoć) wieśniacki styl
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Rapowy offtopic

Post autor: przedszkolanek »

zemsta1kadluba pisze: 03 gru 2019, 15:35 Polska wersja tworzą taki klasyczny rap osiedlowy
serio? dlaczego polska wersja kojarzy mi się z trapami :lol:

nie przesadzajcie z boombapowością zibexa, ma sporo 90, ale robi też trapy, ja bym go porównał do rozplenionego w ameryce abstract rapu - w którym (u sporej części wykonawców) użyta perkusja i tempo nie odgrywają kluczowego znaczenia
to jest nie tylko powrót boom-bapu co początek wyjebania w takie klasyfikacje w ogóle
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Rapowy offtopic

Post autor: mlodyperkez »

nie no gdzie PW gdzie trapy xD typowe prawilniaczki z wwa, czasem cos zrobia na troche bardziej newwave'owym bicie (bardziej jano niz hinol) ale to wciaz muzyka osiedli i szeleszczacych dresow.

ps nie hejce sam lubie kilka utworow
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Rapowy offtopic

Post autor: przedszkolanek »

może to przez jakieś nutki z Kizo nwm xDD
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Rapowy offtopic

Post autor: oldschool »

Spoiler
Obrazek
:rotfl:
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: Rapowy offtopic

Post autor: Jaayu »

ja może zamiast jakiegoś dzielenia czy ten robi trap czy niuskul czy truskul czy chujmnieto to wolalbym np. dobry rap żeby ktoś robil o
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
formaszczytu
Posty: 2111
Rejestracja: 29 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: SKI

Re: Rapowy offtopic

Post autor: formaszczytu »

Porcys>F5>skrrr>długo nic>cgm>glamrap>popkiller>gówno>newonce.
Podbijam myśl rzuconą wyżej, że też ktoś pcha w to tak grube pieniądze, że stać ich na Steeza czy Święcickiego i Kapicę do radia, czy też fakt, że mają własny bar.
Bolo pisze: 08 maja 2020, 22:44 Forma przeora ci życie i pole.
https://www.last.fm/pl/user/parodyofzombie
https://www.instagram.com/deprawacja/
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Rapowy offtopic

Post autor: oyche »

dział plhh na ślizgawce>gówno>newonce=porcys=popkiller

chociaż w sumie newonce wyżej od tamtych za fristajle frostiego
ODPOWIEDZ