Rapowy offtopic

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Rapowy offtopic

Post autor: mlodyperkez »

orientuje sie ktos czy gdzies w necie mozna przesluchac te plytke? https://asfaltshop.pl/product/1465-soul ... of-bdg-lp/

[mention]sosoullikesoul[/mention]
Awatar użytkownika
chuj
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2020, 22:40

Re: Rapowy offtopic

Post autor: chuj »

Piters pisze: 21 maja 2020, 12:21 I tak kminie, jaka jest wasza ulubiona płyta tego duetu?
Niepopularna opinia, ale Dla Sławy. Luzacka płyta z ciekawymi tematami, zajebiste bity Astka, ani jednego nudnego tracku.

Ludzie Sztosy kiedyś bardzo lubiłem, ale dzisiaj te wiertarkowe bity mnie wkurwiają i męczą.
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Rapowy offtopic

Post autor: KillerCroc »

Myślałem żeby założyć o tym temat ale to chyba nie będzie aż tak rozległy i dyskusyjny temat więc pytam tutaj. Jakie są według was najlepiej zrealizowane/zmiksowane kawałki na naszej scenie? Bardziej mi chodzi o względy wokalne niż sam beat. Taki że wiesz, odpalasz se jakieś hifi albo słuchaweczki porządne a nie żadne laptopowe głośniki i se myślisz - o kurwa, ale to gra, ile tu jest smaczków. Ode mnie wpada 2040 od P83. No kurwa, ziomeczek który robił mix/master odwalił kapitalna robotę. Macie jakieś wasze typy?
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Rapowy offtopic

Post autor: przedszkolanek »

KillerCroc pisze: 21 maja 2020, 18:24 jakie są według was najlepiej zrealizowane/zmiksowane kawałki na naszej scenie? Bardziej mi chodzi o względy wokalne niż sam beat.
w zasadzie wszystkie gdzie wokale realizował Matheo, np
Spoiler
nie słyszałem w PLHH lepiej zrobionego krzyczanka
a btw to chyba życiówka Waca
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Rapowy offtopic

Post autor: KillerCroc »

O tak, Matheo to top robota, wypadł mi z głowy, na ostrym sosie jest odjebana kapitalna robota pod tym względem.
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Rapowy offtopic

Post autor: daveyo »

Miło nam poinformować, że objęliśmy patronatem kolejny album. Jest to materiał od Erdoja i Konara pt. "Młody Bóg Na Starych Śmieciach". Całość przesłuchacie tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=yyjZtHr ... cHsehwSb7F
z wyjątkiem jednego nowego kawałka, który będzie miał niedługo swoją premierę wraz z teledyskiem, wtedy również materiał pojawi się na wszelkich streamingach jak i zostanie ogłoszony kolejny album tego duetu pod tytułem "Towar Deficytowy".
Zapraszamy również na forum do tematu o płycie i zachęcamy do aktywnej dyskusji i oceny albumu/poszczególnych kawałków.
viewtopic.php?f=7&t=1181&p=253665&hilit=erdoj#p253665

Na zachęte wrzucamy kawałek "Stare śmieci:


Serdecznie zapraszamy też na sociale artystów:
FB Erdoj: https://www.facebook.com/erdojrap
FB Erdoj/Konar: https://www.facebook.com/erdojkonar
IG Erdoj: https://www.instagram.com/erdoj_/?hl=pl
YT Erdoj: https://www.youtube.com/channel/UC5S0Wk ... 9iKCCBlYeA
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2298
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Rapowy offtopic

Post autor: kapper1 »

Piters pisze: 21 maja 2020, 12:52 odnoszę wrażenie, że bardziej niż powodować uśmiech wersy miały sprawić byś mógł napisać "Ale przekminiony ten wers :bowdown: ".
Ja lubię ruletkę jest jak Stany Zjednoczone
Otóż biały robi hajs na czarnym i czerwonym



Brakuje mi dzisiaj takich killerów :oops:
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Rapowy offtopic

Post autor: Bryx Fenrir »

https://www.youtube.com/watch?v=BsB_s22F7DE

Jak se odpalam numery jak te stwierdzam, że to wcale nie był taki zły rap, dlatego Przemek Ferguson czekam aż rozkurwi i wydam na to kwit
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Rapowy offtopic

Post autor: daveyo »

ale bym posłuchał Kubana na drillowych bitach :roll:
Awatar użytkownika
mlody jelcz
zielony skurwiel
Posty: 638
Rejestracja: 05 paź 2019, 9:30
Lokalizacja: pochodzenie nieznane

Re: Rapowy offtopic

Post autor: mlody jelcz »

^ ja bym posłuchał Kubana w ogóle
kurwa nk mi wyjaśni co to te drilla bo ostatnio ciągle się to określenie przewija a ja nie wiem ock
dajcie jakieś sztandarowe kawałki żebym zakumał bazę skleił akcję załapał ocb
na ciebie mówią samosieja a na mnie zielony skurwiel
Awatar użytkownika
deska
Posty: 1083
Rejestracja: 27 mar 2020, 13:57

Re: Rapowy offtopic

Post autor: deska »

tutaj kilka typowych drilli:
Spoiler




Awatar użytkownika
Sialala
Posty: 2385
Rejestracja: 26 lis 2019, 21:32

Re: Rapowy offtopic

Post autor: Sialala »

Ja nadal nie mogę się przyzwyczaić do tego że tera ludzie drillem nazywają te wobble bassy angielskie.

Tzn no wiem o co chodzi że brzmienie się zmienia i w ogóle i sam se lubię posłuchać czasem ale no widzę drill to mysle chiraq a nie drejk nowy jork czy uk.

I dla mnie "typowy drill" to:





Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Rapowy offtopic

Post autor: baqlashan »

@Sialala no proste, drill = chiraq, a nie jebane pierdu pierdu z uk
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Rapowy offtopic

Post autor: Whtn »


nie no, lubie uk i ny drill, ale do wariatów z chi to bez podjazdu, w złotym okresie tzn zanim połowa się wystrzelała a druga trafiła do pudła to co za sztosy były dostarczane to ja nawet nie
Awatar użytkownika
Sialala
Posty: 2385
Rejestracja: 26 lis 2019, 21:32

Re: Rapowy offtopic

Post autor: Sialala »

No Chicago 2011 - 2015 to jeden z najlepszych momemtow w rapie ever moim zdaniem. Wiadomo że dużo w tym flockaveli było ale no mieli swoje brzmienie plus cała otoczka i wojna no klimat jedyny w swoim rodzaju.

I pomyśleć że ta jedna linijka w Ls anthem spodowala lawinę bangerow i lawinę śmierci.

Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Rapowy offtopic

Post autor: Whtn »

https://slizgawka.eu/viewtopic.php?f=8& ... ll#p228616
zapraszam do stosownego tematu, ostatnio coraz więcej fanów drillu na forum więc akurat
CoolQuest
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2020, 22:53

Re: Rapowy offtopic

Post autor: CoolQuest »

Piona!

Leci anons. Szukam producentów tworzących instrumentale dla samych instrumentali - jazzhop, lo-fi, chillhop, nubeats, boom bap i pochodne. Kiedyś najlepszym określeniem było "bedroom producer" i takich też osób szukam do współpracy. Przede wszystkim chodzi o możliwośc promocji w serwisach cyfrowych (streaming, YouTube, Bandcamp).

Jeśli temat Cię zainteresował to podeślij link do swoich bitów na: [email protected]

:bag:
frontkick

Re: Rapowy offtopic

Post autor: frontkick »

Nie znałem terminu bedroom producer i kurwa troche sie przerazilem ze jakis polski raper chce robic poscieluwy
CoolQuest
Posty: 2
Rejestracja: 27 maja 2020, 22:53

Re: Rapowy offtopic

Post autor: CoolQuest »

Ja nie raper, ja promotor bitów ;)

Może napisąłem za okrągło, a warto wprost - współpracujemy, podsyłasz mi bity, ja się zajmuję dystrybucją w streamingu i ich promocją, dzielimy się hajsem z monetyzacji na podstawie ustalonych wcześniej warunków :joint:
CeHa
Posty: 66
Rejestracja: 23 lis 2019, 16:34

Re: Rapowy offtopic

Post autor: CeHa »

KillerCroc pisze: 21 maja 2020, 18:24 Myślałem żeby założyć o tym temat ale to chyba nie będzie aż tak rozległy i dyskusyjny temat więc pytam tutaj. Jakie są według was najlepiej zrealizowane/zmiksowane kawałki na naszej scenie? Bardziej mi chodzi o względy wokalne niż sam beat. Taki że wiesz, odpalasz se jakieś hifi albo słuchaweczki porządne a nie żadne laptopowe głośniki i se myślisz - o kurwa, ale to gra, ile tu jest smaczków. Ode mnie wpada 2040 od P83. No kurwa, ziomeczek który robił mix/master odwalił kapitalna robotę. Macie jakieś wasze typy?
podejrzewam wręcz śnię twierdzić że to steez'a robota
ODPOWIEDZ