Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
SuperRapMaster
Posty: 601
Rejestracja: 11 wrz 2021, 13:41
Lokalizacja: Truskulasy

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: SuperRapMaster »

Co to właściwie jest przewózka? To chyba jakiś forumowy neologizm, bo to słowo widziałem tylko na ślizgawce, zawsze w kontekście Belmonda. Czy to to samo, co "delivery"?
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: oyche »

Bardziej attitude
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5949
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: DoubleB »

Pewność siebie tyle że wyrażana za pośrednictwem tworzonej muzyki. Czujesz albo nie, subiektywnie
Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: OmarStooleyman »

Przewózka to wypadkowa dobrego flow, pasującego pod to bitu i przede wszystkim lekko braggującego tekstu, ale też bez lania wody. Tak to widzę.

Delivery to ogólnie sposób odbioru rapera, który po prostu "dostarcza" ci do mózgu to co chciał przekazać, trafia to do ciebie. "Kupujesz" to. Ktoś może mieć świetny tekst, ale jak ch*jowo to zarapuje, a miks jest zjebany, to nie dostarczy.

Gdy nie ma charyzmy to nie ma nic.

Obie rzeczy są mocno subiektywne
Awatar użytkownika
DJ_BOBO
Posty: 946
Rejestracja: 29 sie 2019, 21:55

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: DJ_BOBO »

delivery - kwestia wypowiadania słów
flow - kwestia łączenia ze sobą słów
charyzma - kwestia głosu
przewózka - swag
https://www.youtube.com/watch?v=Z0Nq7jf9bSc
PIERDOLONY HARDKOR DZIEWCZYNKOOO
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5949
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: DoubleB »

Całkiem trafnie panie Bobo
Awatar użytkownika
Jasny
Zbanowany
Posty: 2583
Rejestracja: 16 sty 2022, 1:03
Lokalizacja: Cała Polska - a wkrótce zagranica

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Jasny »

Nie bijcie proszę, od tego jest ten wątek.

Czy wy na poważnie słuchacie Young Leosi? Albo Sentino "HALO POlicja!"? Czy Belmonda, który owszem nie jest muzycznie zły, ale wylądował porobiony u Rafalali w wannie?
Ja wiem, że zaraz zaczną się pociski, że jestem boomer, że tylko prawilniaki - po prostu jestem zdziwiony, kiedyś wystarczyło dostać strzała na własnym koncercie i byłeś skończony, bo rap to co by nie mówić muzyka narcystyczna i KAŻDY śpiewa o tym jaki to on nie jest.

Nawet nie, że krytykuję, mi się krzywda nie dzieje, ale z tą Young Leosią i Sentinem to tak na poważnie? Po prostu muszę wiedzieć
I live my life free of compromise and step into the shadows without complaint or regret.

Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety
ksiazenieporzadek

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: ksiazenieporzadek »

nie, to prowo aliena
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5949
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: DoubleB »

Belmondo na poważnie, choć już się wypstrykał z najlepszego
Sentino jak mnie najdzie to posłucham, tak to wyjebane jajca
Leosia raczej dla beki i niecelowo odtwarzane, ale jak poleci to bawię się nieziemsko
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: ricky »

co do leosi do sie nie wypowiem, bo nie slucham, chociaz rozumiem czemu niektorzy sluchają
Spoiler
bo im sie podoba jej muzyka
a co do sentino i belmondo - muzycznie i czysto rapowo sa wybitni. przepraszam, w tym momencie nie wymienie Ci argumentow, bo dopiero wrocilem z roboty xD ale jutro spoczko. dodatkowo ja osobiscie oddzielam sobie tworczosc od zycia tworcy, jezeli owa tworczosc po prostu broni sie w swojej kategorii. albo mowiac inaczej - co sie odjebalo nieistotne, skoro muzyka brzmi dobrze. z tego samego powodu np slucham burzum, tak porownujac muzyke z innej manki
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
Jasny
Zbanowany
Posty: 2583
Rejestracja: 16 sty 2022, 1:03
Lokalizacja: Cała Polska - a wkrótce zagranica

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Jasny »

Ja im nie odmawiam talentu, nawet to zaznaczyłem - po prostu jestem rocznik 91, wiecie PFK, Kalibry a później uliczne rapy i renoma. To co widzę obecnie to dla mnie trochę inny świat, staram się zrozumieć.
Moje zdziwienie wynikało raczej z tego, że rap jest muzyką w której no musisz przedstawiać siebie jako jakiegoś nadczłowieka, a wiarygodność wydaje się przy tym kluczowa. Dzięki za odp. pewnie się jeszcze jakieś pojawią, przeglądając forum widziałem rozdziabioną mordę Sentino non stop ^^
Nie jestem niczyim multi, chociaż każde multi właśnie to by napisało :rotfl:
I live my life free of compromise and step into the shadows without complaint or regret.

Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety
Awatar użytkownika
Ave
Posty: 77
Rejestracja: 31 mar 2021, 15:50

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Ave »

Gdzie podziali się (podział?) Tasty Beatz? Parę lat temu Pezet, Gural, teraz nie widzę nic. Co jes?
Awatar użytkownika
Jasny
Zbanowany
Posty: 2583
Rejestracja: 16 sty 2022, 1:03
Lokalizacja: Cała Polska - a wkrótce zagranica

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Jasny »

Pezet coś wydał, tzn. słyszałem jego kawałek, w którym śpiewa o Warszawie i jako plus wymienia Hugo Badera - to ten koleś, co poszedł umalowany pastą na Marsz Niepodległości. Zgooglowałem, kawałek Gorzka Woda.
Gurala jedyne co lubię to Betonowe lasy, moja córka bardzo lubi to śpiewać - generalnie przyjemny kawałek to przedstawiania dzieciom i wprowadzania ich (lub jako kołysanka). Więc więcej ci nie powiem
I live my life free of compromise and step into the shadows without complaint or regret.

Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety
Porazka
Posty: 10
Rejestracja: 24 lip 2019, 18:11

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Porazka »

Gdzie znajdę jakieś spoko podsumowania 2021 pl hh, coś w stylu top 10 albumów (albo Ślizgery ;) )? Mało sprawdzałem w zeszłym roku, nadrobiłbym, ale nie wiem jak się za to zabrać
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9686
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: jajca »

Jasny pisze: 16 sty 2022, 1:17 Nawet nie, że krytykuję, mi się krzywda nie dzieje, ale z tą Young Leosią i Sentinem to tak na poważnie? Po prostu muszę wiedzieć
Sentino to prowo bortwicka
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
Jasny
Zbanowany
Posty: 2583
Rejestracja: 16 sty 2022, 1:03
Lokalizacja: Cała Polska - a wkrótce zagranica

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Jasny »

Białasa też nie znoszę za bycie pozerem i nagrywanie teledysków, jak szarpie się z przebranymi policjantami - ale czy to znaczy, że jestem czyimś prowo? Daruj sobie, bo na złość Tobie zgłoszę się do administracji i przejdę weryfikację z dowodem, nagraniem wideo i co tam jeszcze by nie wymyślono.
@jajca
I live my life free of compromise and step into the shadows without complaint or regret.

Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9686
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: jajca »

Pisałem o sentino jakby co
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: KillerCroc »

Jasny pisze: 16 sty 2022, 2:12 Ja im nie odmawiam talentu, nawet to zaznaczyłem - po prostu jestem rocznik 91, wiecie PFK, Kalibry a później uliczne rapy i renoma. To co widzę obecnie to dla mnie trochę inny świat, staram się zrozumieć.
Moje zdziwienie wynikało raczej z tego, że rap jest muzyką w której no musisz przedstawiać siebie jako jakiegoś nadczłowieka, a wiarygodność wydaje się przy tym kluczowa. Dzięki za odp. pewnie się jeszcze jakieś pojawią, przeglądając forum widziałem rozdziabioną mordę Sentino non stop ^^
Nie jestem niczyim multi, chociaż każde multi właśnie to by napisało :rotfl:
Mam takie samo odczucie do PFK i Kalibrów jak ty do Sentino i Young Leosi. Ktoś tego słucha nieironicznie i czerpie z tego przyjemność? :dunno:
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
Jasny
Zbanowany
Posty: 2583
Rejestracja: 16 sty 2022, 1:03
Lokalizacja: Cała Polska - a wkrótce zagranica

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Jasny »

No ale rozumiem, przecież mnie to w żaden sposób nie obraża. Nie rozumiem jedynie, dlaczego raczej logicznie uzasadnione i w kulturalny sposób zadane pytania traktujecie jako jakiś atak. Nie wiem, czy tak trudno zrozumieć, że jesemt z innej epoki i nie bardzo czaję. Jakby ktoś się przeniósł w czasie i spytał co to jest ten świecący prostokąt co trzymacie w ręce, to chyba byście go za to nie skopali :rotfl: potraktujcie mnie tak samo, nawet nie staram się być najmądrzejszy i forsować swojej opinii, normalnie pytam - a w razie dociekań próbuję przedstawić punkt wyjścia z którego wychodzą moje pytanie. Może skończmy mój wątek, bo niepotrzebnie robią się z igły widły, chciałem tylko wiedzieć czy Young Leosia i Sentino to tak na poważnie, czy to Internetowy żart jak płaska ziemia. Po prostu czasy się zmieniły i w moich by to nie przeszło, a czy to dobrze czy źle, to nawet nie zająłem stanowiska, więc wyluzujcie
I live my life free of compromise and step into the shadows without complaint or regret.

Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: oyche »

Porazka pisze: 16 sty 2022, 11:00 Gdzie znajdę jakieś spoko podsumowania 2021 pl hh, coś w stylu top 10 albumów (albo Ślizgery ;) )? Mało sprawdzałem w zeszłym roku, nadrobiłbym, ale nie wiem jak się za to zabrać
https://brakkultury.pl/offchecklist-top ... -rap-2021/
ODPOWIEDZ