Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5937
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: DoubleB »

stare porzekadło mówi - nie rozkminiaj truskula, i tak nie zrozumisz. nie każdy truskul jest hejterem niuskulu rzecz jasna, ale tak lepiej brzmiało xD

jak ja to widzę: zarzut polega na tym, że mimo tego iż niuskule mają ghostwriterów, to i tak mają chujowe teksty. czyli nie dość, że sami nie potrafią ich napisać, to dodatkowo nie umieją znaleźć dobrego tekściarza. taki podwójny pancz, że teraz to nie ma rapu, tylko że nie. a chronienie dukania, wydzielanego przez obiekty ich zachwytu, odbywa się automatycznie, myślę że w grę wchodzi między innymi syndrom oblężonej twierdzy i odwieczna walka z innością. jak niedawno na forum czytałem jakiś post, że w polsce przez paręnaście lat dominował boom bap, a potem gwałtownie zaczął się wysyp nowych brzmień, to jest to tu coś co dodatkowo wzbudziło i potęguje do dziś zacietrzewienie wielbicieli dj premier type beats, którzy nie mogą odnaleźć się w nowej sytuacji. ja tego nie rozumiem, bo nie jestem truskulem w rondlu
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: aleksy »

mi czasami odpierdala i szukam sensu w myśleniu twardogłowców, ale dobrze wiem, że całe ich rozumowanie ma w podstawie jedną główną zasadę CHUJ KURWA JEBAĆ PEDAŁÓW i potem ewentualnie wymyślają jakieś argumenty, ale też nie zawsze

ten podwójny panczlajn fajna rozkmina i chciałbym, żeby zamknięte głowy dały radę same takie coś stworzyć, wtedy można by rozmawiać jak prawie równy z równym, ale trudno mi w to uwierzyć szczerze mówiąc, zbyt skomplikowane i spójne logicznie

@Rupert young igi
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: 8na10 »

Rupert pisze: 29 kwie 2022, 11:41 Dajcie jakiegoś nowego rapera do posłuchania
guli x homex
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9934
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: ART »

podbijam young igi, !G! TAPE #1 najbardziej underrated mixtape w polsce, obie legalne solowki tez zajebiste
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4661
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Rupert »


Myślałem że jest jak super cool świeży raper a tu mlody dzban i Igi co ód kilku lat juzrapuja
Guli lubię duże pupy kisne z tej piosenki zawsze ale w sumie innych nie znam to se sprawdzę thx i czekam na więcej
[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
gonny_trebor
Moderator
Posty: 4404
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:13
Lokalizacja: 9 wzgórzy

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: gonny_trebor »

ŚLIZGAWKA BEAT BATTLE #75 - Sampel

Niech jedzenie będzie lekarstwem, a lekarstwo - pożywieniem :exclaim:

>>> KINO ŚLIZGAWKOWE <<<
Awatar użytkownika
SuperRapMaster
Posty: 601
Rejestracja: 11 wrz 2021, 13:41
Lokalizacja: Truskulasy

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: SuperRapMaster »

aleksy pisze: 29 kwie 2022, 10:48 dlaczego zamknięte głowy mówią, że niuskule nie piszą swoich tekstów, a jednocześnie uważają te liryksy za chujowe?

gdzie tu sens, gdzie logika

no skąd ten pomysł, że jak ktoś ma zjebany tekst (według nich), to sam sobie go nie napisał? przecież taki tok rozumowania sam sobie przeczy, logiczniej byłoby zakładać, że jeżeli tekst jest chujowy, to ten chujowy artysta sam go sobie napisał

po co oni mieliby kogokolwiek prosić o napisanie tekstu i nawet mu płacić, skoro tekst, który dostają jest chujowy?

jak pojawia się ktoś na klasycznych bitach i ma dobre teksty, to nikt z twardogłowców nie podejrzewa, że ktoś mu je stworzył XD czy dukanie na klasycznym bicie automatycznie sprawia, że raper jest bardziej cnotliwy i nigdy nas nie oszuka?

@SuperRapMaster pewnie będzie chciał się wypowiedzieć
Może się mylę, ale myślę, że większość niuskulowców pisze sama teksty. Jeśli nie wiem, czy dany raper sam pisze teksty, to zakładam, że tak, nawet jeśli robi niuskul. Nie wierzę też, żeby wszyscy starzy raperzy byli zawsze cnotliwi. Ponoć nawet Nas nie wszystko sam napisał na Untitled, o co oskarżył go Immortal Technique (warto wspomnieć, że to moi dwaj ulubieni raperzy). No i niczym dziwnym nie byłoby, gdyby jakiś raper wynajął ghostwritera po to, aby napisał mu chujowy tekst, bo chujowość jest kwestią subiektywną. Jeśli ghostwriter napisałby tekst, który uważam za chujowy, ale większości fanów się podoba, to byłby to dobry deal.

Podsumowując, może są truskule, którzy myślą tak, jak napisałeś, ale ja do nich nie należę.
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: aleksy »

spoko
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3194
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: yungXpaproch »

Rupert pisze: 29 kwie 2022, 11:41 Dajcie jakiegoś nowego rapera do posłuchania
Wytyczne
Nie sentino
Nie keke Type raper
Nie drill
Nie smutny bo pogoda ladna
poza igim, ktory jest geniuszem ale nie podoba ci sie to ze nawija juz od 6 lat w sumie tooo wymienilbym
-rusina (wiadomo, top obecnie)
-vkie (razem z rus top, nawija juz troche czasu ale obecnie forma mutant)
-ozzy baby (najbardziej niedoceniony raper w PL)
-$ierra (polski carti, gosciu rzuca fest duzo numerow luzem na yt ale jest kocurem, jego najlepsze kawalki sa genialne)
-gucci mnich (kurwa wydal malo numerow na razie ale kurwa stilo z innego swiata, jest w chuj mocny)
-ten preston (nie zyje juz, wydal malo konkretow ale numery sheesh, 71, todla - totalne bangiery, gosciu mial talent jednak)

Dodano po 1 minucie 39 sekundach:
ART pisze: 29 kwie 2022, 15:15 podbijam young igi, !G! TAPE #1 najbardziej underrated mixtape w polsce, obie legalne solowki tez zajebiste
no a poza tym, kurwa w chuj szacun art... oczywiscie ze wszystko od igiego to inny poziom i igi tape tez jest taki kurwa dobry ze nie moge
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2290
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: kapper1 »

Prosta odpowiedz, chujowy bialas pisze calej sb, chujowy zabson pisze jang leosi. Dziarma ma Astka, Oskara czy Rasa i juz jest lepiej z tymi tekstami, chociaz ona oczywiscie asluchalna cyganka.
Reszta pisze w wiekszosci sama i jest to pula 50 slow, ktore sie wymieniaja
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: gods bidness »

O co chodzi z tymi walizkami Rimowa? Co to kurwa ma być? Już w co najmniej dwóch kawałkach o nich słyszałem, musiałem to googlować, a to firma od kurwa walizek (sic). Czy ci raperzy już nie wiedzą na co szpan wymyślać, że kurwa szpanują walizkami? Co będzie następne? Zestaw waz porcelanowych na zupę drogiej firmy od ceramiki garncarskiej? Jebnijcie się w głowę.
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5937
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: DoubleB »

chuj wie o co w tym chodzi, wkrótce będą się flexować deskami od kibla na szyi
Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: OmarStooleyman »

Myślę, że ma ta podkreślać prestiż podróży, jakie odbywa przechwalający się tym raper. Nawet walizki muszą być creme de la creme (czyt. kurewsko drogie).

Kolejnym etapem będzie jedzenie na wynos w pudełkach Chanel, jak zrobili to Migosi
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1944
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: yytr »

W sumie to właśnie jest flex jak masz rzeczy normalnego użytku luksusowe, a nie jakąś koszulkę co nosisz codziennie, bo tylko na jedną cię stać.
Awatar użytkownika
SuperRapMaster
Posty: 601
Rejestracja: 11 wrz 2021, 13:41
Lokalizacja: Truskulasy

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: SuperRapMaster »

Po jakim czasie można płytę nazwać klasykiem?
frontkick

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: frontkick »

Ruleta od 88 to klasyk a jeszcze nawet nie bylo premiery, imo od pierwszego singla/pierwszej wzmianki ze wyjdzie plyta
Awatar użytkownika
mopek
Posty: 288
Rejestracja: 28 lip 2019, 16:25

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: mopek »

czemu malik z kolegami przekopali sentino?
Patryk233
Posty: 1429
Rejestracja: 13 kwie 2022, 15:14

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: Patryk233 »

Sento chyba kasę wisiał Malikowi.
"Ich wollte immer nur verstanden werden und hinterlies zum Schluss verbrannte Erde" 💥
pieschrodingera
Posty: 1238
Rejestracja: 03 wrz 2020, 3:00

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: pieschrodingera »

Na kanał prosto kiedyś wrzucili ze 2 kawałki jakiegoś jank1ller. Co się z nim potem stało, wyszedł w ogóle jakiś album?
tbc
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać

Post autor: przedszkolanek »

nie
on tam miał jakieś alter ega i leciał na kanale prosto pod różnymi ksywami
chyba
ODPOWIEDZ