Najlepszy tekściarz

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Ghostwriter marzen to?

Czas głosowania minął 01 wrz 2019, 12:09

Sokol
9
5%
Afrojax
21
13%
Belmondziarz
30
18%
Łona
27
16%
Pezet
6
4%
Rogal
19
11%
Eripe
4
2%
Oskar
13
8%
Kaz Balagane
3
2%
Ktoś zupełnie inny
34
20%
 
Liczba głosów: 166

Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: mario995 »

Najlepszy tekściarz absolutnie Łona.
Muszę tu też wziąć w obronę OSTRego. Wiadomo, że już nie ma 20 lat, ale skillsy ma i tekściarzem jest świetnym ( choć może nie zawsze się przykłada i zdarza się rzucić coś słabszego )
Po mojemu dać mu MPCtkę i skrzypce, trochę czasu, Haema na scratche, a tych Holendrów wysłać na jakiś urlop, albo zaangażować w inny projekt i by jeszcze rozwalił tę marną scenę :D
Rogalowi bardzo kibicuje, ale to nie jest ten poziom ( może kiedyś będzie, ale musiałby się ogarnąć ) więc póki co, nie szalejmy.
Tak w ogóle, skąd wśród nas taki hejt na Adama, w ogóle na tych starszych raperów. Wychwalamy jakieś dziwactwa pokroju Sentino i innej Hewry, a dissujemy naprawdę kozackich zawodników jak OSTRy :dunno:
Wiem, że mnie tu zaraz zjecie pewnie, ale serio nie czaję tego zjawiska, trochę tak jakby wszystko co nowe było lepsze niż to co kiedyś. ale starzy wyjadacze nadal potrafią rozwalić scenę i to i na nowych i na starych bitach według mnie ( Włodi, Ero i JWP ogółem, Borygo jak się przestawił ) to i Adam potrafi-wierzę mocno, tylko, że jemu właśnie przydałby się powrót do sampli/jazzu/czasów MPC jeśli chodzi o brzmienie.
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: aleksy »

po prostu scena poszła do przodu i dzisiaj raperzy są lepsi niż kiedyś, jest to zjawisko normalne i naturalne, biorą pod uwagę staż istnienia pl rapu dziwne gdyby tak nie było

do tego dochodzi również to, że "starzy wyjadacze" najlepsze czasy mają już za sobą i mało który potrafi nawinąć coś na zadowalających poziomie level 2019, ja bym nawet powiedział, że nikt z nich nie potrafi, chociaż może zaraz przypomnę sobie kogoś kto jednak potrafi, ale na ten moment nwm
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: mario995 »

Technicznie, fakt scena poszła do przodu, ale wydaje mi się, że jakoś ten nasz Rap nie ma już takiej siły, takiego pazura jak kiedyś. Produkt się z tego zrobił w większości niestety i tyle-nie patrząc już tak bardzo na to czy auto-tune czy oldschool. Także nie wiem, czy to taka dobra zmiana. Kiedyś odpalałeś, nawet te kombinatorskie tracki Pezeta z czasów Muzyki Rozrywkowej i nie przeżywałeś takiego zażenowania jak teraz np Malikiem czy innymi. Już nawet nie hejtuje tak nowej szkoły ( sam trochę słucham ) i w sumie, jak jest dobre to zapętlam nawet Tedego, ale naprawdę, w tym wszystkim brakuje często stylu, takiego którym byś się jarał, puścił w aucie i mając lat 20 i mając lat 30. Średnio mi się widzi słuchać, że "pliki pliki pliki od liczenia mam odciski", albo że "gram na jej ci**e jak hi-hat"
Coraz więcej żenady na scenie niestety :(
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: 2rzyn »

technicznie scena poszła do przodu?
no nie wiem, od kilku lat na tapecie są raperzy którzy nie wiedzą nawet co to podwójny rym
pod tym względem jest regres
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: aleksy »

[mention]mario995[/mention] brak "takiego pazura jak kiedyś" czy "często stylu, takiego którym byś się jarał, puścił w aucie" to abstrakcyjne pojęcia i imo sprowadzają się po prostu do straty zajawki (albo zmniejszenie się zajawki), jak miałeś 16 lat to inaczej odbierał rap niż teraz, osobiście odczuwam renesans zajawki na hipop, na nowości znów patrzę jak nastolatek i nie zauważam rzeczy, o których mówisz
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: mario995 »

Może poszła do przodu to złe słowo-więcej się teraz kombinuje z brzmieniem/wokalami-to lepsze określenie ( to, że często takie kombinacje to kopa zagranicy zostawiam w tym poście na boku )
Tak czy siak, rap schodzi na psy niestety, żenada goni żenadę ( Fabijański z Pitbulla pracuje nad Hip-Hopowym projektem XD )
Co gorsze, ktoś to w ogóle promuje
Można się śmiać dziś np z Paktofoniki, jak to się nie zestarzała itp, ale już wolę taki rapik z sentymentu załączyć i dać props niż słuchać tego co teraz jest takie modne
[mention]aleksy[/mention] Ja jeszcze 19 i potrafię się jarać jak szalony tym ( chałupnicze dłubanie brzmiących śmiesznie bitów też się pod to chyba łapie :rotfl: )
Problem mam jeśli chodzi o teksty głównie, bo fakt, puścić sobie na wywałce Belmondziaka czy nawet Kaza spoko, ale według mnie tak szczerze to jest bardziej przypał i beka niż jakieś wielkie tekściarstwo. Poziom spada i coraz gorsze rzeczy wychodzą, a jak pisałem już wyżej, ktoś to promuje-ludzie to łykają i to jest smutne.
Nie mówię, że Rap to jakaś elita, ale też takie podejście-oooo głośniej bass, daj mi autotune i jestem raper, gimbaza to kupi. Tekst to tam byle głośniej jakieś ej ujaaa, trochę bluzgów, ona by chciała u, robie ją na stole, tańcz jak małpa i inne takie, kto na to patrzy i tak się sprzeda. I to jest właśnie kwintesencja tragedii naszej sceny. Mało kto potrafi dać luźny track bez wczuty w moralizatorstwo, ale też bez żenady i jakichś takich obrazków i wersów dla napalonych 14 latków
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: baqlashan »

2rzyn pisze: 10 sie 2019, 12:09 technicznie scena poszła do przodu?
no nie wiem, od kilku lat na tapecie są raperzy którzy nie wiedzą nawet co to podwójny rym
pod tym względem jest regres
że o kim mowa?

Bedoes, Planbe czy Żabson składają raz po raz wielokrotne

Jeśli mamy porównywać pod względem technicznym mainstream 2016-19 a mainstream 06-09 to w zasadzie nie ma czego porównywać
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: aleksy »

warto zaznaczyć również to, że dzisiaj raperzy potrafią myśleć twórczo i samodzielnie, nie mają więzienia w głowach, wg którego co dwuwers musi być wielokrotny i jebać jakoś rymu, sens czy treść kawałka, dzisiejszy mc wie, że lepiej zostawić pojedynczy, a podwójny jebnąć linijkę dalej albo i dwie, a jak chcesz to nie musi być wcale i też będzie okej, bo rap to nie matematyka, tylko sztuka
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: YKCUL »

Tyle że dzisiaj jeśli raper nie rzuca wielokrotnymi to raczej jest to świadomy zabieg a nie brak jakichś umiejętności, trzeba być mentalnie w 08 żeby uważać że TECHNIKA to gram dalej - mam talent - sram w szalet
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: 2rzyn »

baqlashan pisze: 10 sie 2019, 12:53
2rzyn pisze: 10 sie 2019, 12:09 technicznie scena poszła do przodu?
no nie wiem, od kilku lat na tapecie są raperzy którzy nie wiedzą nawet co to podwójny rym
pod tym względem jest regres
że o kim mowa?

Bedoes, Planbe czy Żabson składają raz po raz wielokrotne

Jeśli mamy porównywać pod względem technicznym mainstream 2016-19 a mainstream 06-09 to w zasadzie nie ma czego porównywać

weź mi pokaż te raz po raz wielokrotne




YCKUL nie, to nie jest świadomy zabieg (chyba że świadome pójście na łatwiznę)
puść sobie nowy kawałek flojda , to jest technika
Ostatnio zmieniony 10 sie 2019, 13:10 przez 2rzyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
jamlasica
Posty: 6
Rejestracja: 08 sie 2019, 3:41

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: jamlasica »

baqlashan pisze: 10 sie 2019, 12:53
2rzyn pisze: 10 sie 2019, 12:09 technicznie scena poszła do przodu?
no nie wiem, od kilku lat na tapecie są raperzy którzy nie wiedzą nawet co to podwójny rym
pod tym względem jest regres
że o kim mowa?

Bedoes, Planbe czy Żabson składają raz po raz wielokrotne

Jeśli mamy porównywać pod względem technicznym mainstream 2016-19 a mainstream 06-09 to w zasadzie nie ma czego porównywać
Skończyłem czytać po słowie bedoes :rotfl:
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: mario995 »

Nie chcę hejtować, ale gdyby samo rzucanie rymów wielokrotnych było wyznacznikiem poziomu rapu to by było chyba za pięknie, sorry ;)
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: baqlashan »

Że Bedoes nie jest techniczny? :lol: Może i obecnie ma ciągotki w stronę radiowych płaczliwych pierdoletów pokroju eldorado czy 5:05, ale ten chłopak potrafi złożyć przejebane wersy i nie musi już nic udowadniać, sięgnij se po squadshit mixtape, tam jest tego masa, więcej zabawy flow niż w całych karierach twoich ulubionych raperków, z fartem
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: 2rzyn »

wielokrotne rymy (wszelka ich konfiguracja, podwójne, potrójne, krzyżowe, wewnętrzne itd.)
porównania (ciekawe, dobre, nieoczywiste a nie typu "ostry jak nóż")
podwójne porównania (patrz np. pan wankz i potem mniej lub bardziej udane próby vnma)

jest sztuką położyć to wszystko na dobrym flow
znacznie trudniejszą sztuką niż pierdolenie na pojedynczych byle czego żeby tylko było szybciej i głośniej

i nie myl flow z techniką ziomuś bo to jak porównywać prędkość samochodu do jego wyglądu
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: baqlashan »

2rzyn pisze: 10 sie 2019, 13:14 i nie myl flow z techniką ziomuś bo to jak porównywać prędkość samochodu do jego wyglądu
zabawa flow jest od zawsze ściśle związana z techniką, a dzisiaj to już w ogóle, kiedy "flow" nie jest pojmowane w kontekście stałej cechy rapera tylko zmiennego silnika wokalnego. Technika w rapie to ogólnie pojęta forma, i zabawy słowem są tak samo technicznym popisem, jak np patenciarskie wypluwanie wersów
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: YKCUL »

2rzyn pisze: 10 sie 2019, 13:07
baqlashan pisze: 10 sie 2019, 12:53
2rzyn pisze: 10 sie 2019, 12:09 technicznie scena poszła do przodu?
no nie wiem, od kilku lat na tapecie są raperzy którzy nie wiedzą nawet co to podwójny rym
pod tym względem jest regres
że o kim mowa?

Bedoes, Planbe czy Żabson składają raz po raz wielokrotne

Jeśli mamy porównywać pod względem technicznym mainstream 2016-19 a mainstream 06-09 to w zasadzie nie ma czego porównywać

weź mi pokaż te raz po raz wielokrotne
BEDOES wyśmiał twoje podejście do techniki już dwa lata temu rzucając zwrotkę z samymi głupotami byleby tylko były podwójne
Spoiler
Ty mówisz tylko prawdę na trackach, wierz mi, rozumiem
Ja też ci powiem prawdę, mam pieprzyk nad chujem
Jem cipkę, pieprzy mnie gluten
A wasze krzyki to tylko szepty nad uchem
Ty przejęty długiem, ja mam większy rachunek
Scena na uprzęży jak pudel
Jestem pełny jak kubek, piękny jak Hubert
Nie lubię wędlin i kurew; Bedi
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: 2rzyn »

no właśnie słabo wyśmiał skoro dał tak prostackie "podwójne" :rotfl:
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: baqlashan »

nadal lepsze wielokrotne niż smarkiego na najebawszy, nawet z tym nie handluj

BTW

"Mam dość pedałów w brylach od podwójnych
I już nie wiem czy są bardziej czuli czy czujni"

pondro
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: 2rzyn »

porównywanie tego łaka do smarkiego uznam za żart
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Najlepszy teksciarz

Post autor: baqlashan »

porównywałem tylko rymy, wielokrotne na najebawszy po latach bolą w uszy mocno, taki Jimson z GWPI broni się natomiast nadal znakomicie

nie napisałem że bedoes > smarki, bez przesady
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
ODPOWIEDZ