Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20261
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: phobos »

2rzyn pisze: 13 wrz 2022, 3:33 No i jakis chuj zepsul zabawe na geniusie.
Napisal ze sie musial sporo naklikac ale nastepnym razem wylapie bana xD
chuj mu w dupę, jak to czytasz cwelu to QAP dla cb
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5937
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: DoubleB »

skargę piszemy @2rzyn, nasze uwagi były wyrażone w sposób kulturalny i niekrzywdzący, a moderator serwisu ogranicza swobodę wypowiedzi i bezpodstawnie poczuwa się do prawidłowej interpretacji tych tekstów
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: gods bidness »

Na 1 bardzo dobrą zwrotkę/kawałek Rogala DDL i LSO przypada z 15 średnio-chujowych. Choć powinienem ich rozdzielić, bo dla LSO ten bilans jest jednak znacznie gorszy niż dla Rogala. Ten pierwszy, gdy nie wznosił się na wyżyny swojego liryzmu, wypadał najwyżej jak Bonus RPK type rap, LSO z kolei ostre ciągoty w disco polo, Gog na jeden fajny wers rzuci 5 średnich i 5 chujowych, zwykle to jakieś darcie się bez ładu i składu. Z odejściem Kiełasa odeszła też magia tych dziwnych bitów.
wklz

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: wklz »

Nic kontrowersyjnego. CMAZ jak chciał to umiał robić swoje bity. Po rozstaniu z Kiełasem zaczął się quasi-ambientowy wygrzew z nagraniami pokroju "wywiad z wampirem" ale to brzmiało jak puzzle rzucone w nieładzie, bez konkretnej mocy - ot akordziki. LSO głównie bazuje na muzykalności, lirycznie to tam czasami jest coś natchnionego albo zabawnego, poza tym ma bujać. LSO muzyka dla zmęczonych uszu.
nitrobeatz
Posty: 109
Rejestracja: 27 maja 2019, 1:16

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: nitrobeatz »

marco_pantani pisze: 17 mar 2022, 21:25 beka rowna temu jak robert m - późniejszy rozbójnik alibaba - robił hita w 10 minut bo ludzie mu zarzucali że kupuje gotowce z zachodu
https://www.facebook.com/NitroProducer/ ... 998316638/

:cool: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: saturn »

Rozkmina o tekstach Rahima sprawiła, że parsknąłem śmiechem, odtwarzając sobie dzisiaj ten kawałek:
https://www.youtube.com/watch?v=yqlcv0nYa0o
"Hermetycznie zamknięty mocą twej ręki"
"Chce być jedynym wybrankiem twym"
"Pragnę się położyć z tobą na zawsze"
Chyba klip do "Smalltown boy" powinien był być kręcony w Mikołowie...

Oczywiście to wszystko powyżej w ramach żartu - dozgonny szacunek dla Raha. Człowiek z ogromnymi zasługami jeżeli chodzi o polski hip-hop. Jeden z dwóch raperów o sławie ponadlokalnej, którego widziałem na żywo - siedział sam na ławce w Parku Kościuszki w Katowicach, wiele lat temu.
A samo miasto Mikołów również polecam, sąsiaduje z moim. Rynek, okolice 1 LO (Miarki), które miałem przyjemność zwiedzić podczas konkursu. Jest też Instytut im. Rafała Wojaczka, ale nigdy tam nie byłem, więc nie odpowiem na pytanie czy warto.

@DoubleB Zazdroszczę pochodzenia ze Śląska Cieszyńskiego, a nie z tego obrzydliwego GOP-u...
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
d3nt
Posty: 2053
Rejestracja: 08 gru 2021, 22:09

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: d3nt »

wat :huh:
Lepiej za miedzą niż pleksą ~Olgierdos
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1944
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: yytr »

Grube wejście @saturn

Rahim to taki polski Forrest Gump

Tylko, że rapowy
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5937
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: DoubleB »

rahim jest dobrym producentem i hujowym raperem, chociaż nie ma w tym krzty kontrowersji imo
saturn pisze: 20 wrz 2022, 12:08 Zazdroszczę pochodzenia ze Śląska Cieszyńskiego
jest to piękna kraina - krajobraz beskidzki, czechy, historia&kultura, browar na otwartych kadziach, rotunda z banknotu, największe w polsce zagęszczenie ewangelizmu, regionalna kuchnia, i tak dalej
Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: saturn »

Właśnie tak. W moim liceum, biologii uczył Pan ze Skoczowa i zawsze ciepło wypowiadał się o swoim regionie. Zawsze zastanawiało mnie dlaczego ma ochotę dojeżdżać tyle kilometrów do naszego cuchnącego kurwidołu. To o ewangelizmie wiedziałem, bo przecież Adam Małysz deklaruje przynależność do tego wyznania. Z tezą o Rahimie też się zgadzam, choć rapowo miał momenty (zwrotkę w "Chwilach ulotnych" bardzo lubię).

@yytr postowałem na starym forum pod ksywą "kartownik". Kiedy nastąpiły przenosiny tutaj zarejestrowałem się pod inną nazwą i z różnych przyczyn, dopiero teraz się uaktywniłem.
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
8es
Posty: 889
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:19
Lokalizacja: Ślůnsk

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: 8es »

A ja uwielbiam klimat metropoli, pozdro z samego centrum GOP, chociaż nie powiem bardziej na południu bywa pięknie :D ja Rahimem się jaralem gdy miałem 13 lat, no nie powiem dziś ciężko byłoby mi go słuchać, jednak lepsze czasy że mając 13 się słuchało Paktofoniki, 52 dębiec itp itd a nie jakichś youtubów czy inne okropieństwo typu Kizo
Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: saturn »

Szanuję to. Gdy w zeszłym roku studiowałem, widziałem ludzi, którzy autentycznie byli zajawieni Górnym Śląskiem i potrafili tę miłość całkiem rozsądnie uargumentować (chociaż czy swoją miłość można poddać takiej racjonalnej analizie?). Dla mnie to miejsce nie bardzo nadaje się do godnego życia - może kiedyś zmienię zdanie, a może kiedyś marzenie ściętej głowy się jednak spełni i stąd ucieknę. Choć Bogiem a prawdą, u mnie jeszcze nie jest tak źle, moje miasto nie posiada szczególnej tradycji/historii, jest stosunkowo nowym tworem urbanistycznym, co za tym idzie nie przesiąknęło jeszcze tak bardzo familokami, gołymbiorzami grającymi w skata ani roladą z kluskami i modrą kapustą.

Wyższość PFK, 52 nad Kizownikami itd. - pełna zgoda.

Ode mnie teza (żeby nie robić offtopu) - MaxFlo Rec nie powinno być synonimem przypału. Jestem zdania, że ten label wytworzył całkiem ciekawą odmianę rapu w Polsce- trochę horrorcore'u, trochę elektroniki, wszystko podlane jakimś quasi-magicznym, post-psychorapowym eliksirem, może momentami przaśnym, ale sympatycznym. Warto też wziąć pod uwagę, że całość działa się niejako z boku sceny, tylko Pokahontaz gościło na tych nowszych płytach featy z czołówki, a Grubson to w ogóle zjawisko osobne (choć też miał w sobie te elementy, które wymieniłem). Według mnie całkiem ciekawy jest ich katalog, wiadomo, nie każdy musi się jarać, ale ostatnimi czasy wytwórnia Raha bywa wyśmiewana, pamiętam, że gdy któryś z młodych raperów chciał podpisać z nimi kontrakt to wszyscy mu odradzali i chyba koniec końców wybrał DefJam, który w swoje szeregi przyjął ostatnio takich asów jak E V czy patotraper Salvadorek... trochę to niesprawiedliwe.

A to wczesne MaxFlo, jeszcze z czasów składanki "Podaj dalej", swoją drużyną zadowoliłoby niejednego truskulowca. Wówczas był u nich Majkel, Lilu, Reno.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2022, 10:29 przez saturn, łącznie zmieniany 2 razy.
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Yayo »

Co do homo jazd i Rahima to aż dziw, że nikt nie pamięta tracka z jego pierwszej producenckiej (i nawiasem mówiąc całkiem udanej) płyty.

Czy to pieśń do wybranka serca?
Bartuz
Posty: 449
Rejestracja: 20 maja 2019, 15:15
Lokalizacja: Fryna City

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: Bartuz »

Miraż to najlepsza płyta jaką wypusciła MaxFlo, bezapelacyjny klasyk, dziś zapomniany przez to co teraz odpierdala Miąższ.
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: aleksy »

sajko belmonda to mega przypałowcy, uważają się za lepszych od wszystkich, a zachowują się jak nastoletnie grupis
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 5937
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: DoubleB »

agree
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3194
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: yungXpaproch »

fakty, to sa nastoletnie groupie
jeszcze wiadome ze trzeba byc zjebem totalnym zeby byc sajko goscia ktory jest taka kurwa
Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: saturn »

yungXpaproch pisze:trzeba byc zjebem totalnym zeby byc sajko goscia ktory jest taka kurwa
Dlaczego Belmondo jest kurwą? Pytam poważnie. Z akcji krzywych kojarzę jedynie jakiś kwitflip dotyczący bodajże dystrybuowania płyt.
Może zabrzmi to brutalnie i kontrowersyjnie (temat w sumie właściwy) lecz dużo bardziej wolę słuchać scammera, który potrafi nagrać ciekawą muzykę (choć akurat ostatnio u Tytusa tendencja spadkowa) niż kolejnego generatora melodyjek dla TikToka, ale za to mającego "dobry kontakt z fanami".

Tzn. nie mówię o tym, żeby propsować oszukanie kogoś, natomiast doskonale jestem w stanie wyobrazić sobie bycie sajko Belmondo, bo jest to:
a)świetny, intrygujący raper/tekściarz
b)osoba o bogatym zapleczu kulturowym - ostatnio słuchałem wywiadu z Młodym G gdzie rozmawiał z jakimś kolegą skaterem i poruszono tam sporo ciekawych wątków. Myślę, że pewna niezręczność w odbiorze Belmonda może wynikać z jego specyficznego usposobienia - powiem wprost: według mnie ten gość prawdopodobnie ma Zespół Aspergera. Niemniej jednak nie jestem psychologiem, nie mam prawa stawiać diagnozy, mogę jedynie umieścić tu swoje przypuszczenia.

Btw. sam nie jestem częścią tego ortodoksyjnego fanbase'u, ale zawsze odnosiłem wrażenie, że na ogół tworzą go inteligentni ludzie. Chociaż dużo tam deskorolkowców, których stylu życia chyba nigdy nie zrozumiem. A, i sojowych boomerów, oni mnie irytują.
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3194
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: yungXpaproch »

saturn pisze: 30 wrz 2022, 13:17 Dlaczego Belmondo jest kurwą? Pytam poważnie. Z akcji krzywych kojarzę jedynie jakiś kwitflip dotyczący bodajże dystrybuowania płyt.
prawie wszystkie osoby ktore sie z nim trzymaja przestaja sie z nim trzymac bo jest przecpany i jest kurwa. pelno ludzi mowi o tym jak pozyczal od nich pieniadze, nie oddawal, oklamywal ich.
oczywiscie ze sam wole sluchac dobrej muzyki niz slabej ale w takim stopniu nie jestem w stanie szalec za typem ktory jest po prostu zlym czlowiekiem i tez go slucham, chociaz tez mi dziwnie slyszac niektore rzeczy z h.a.u. np. gdzie mowi jacy to ludzie sa zli a on biedny, kiedy to on wykorzystywal wiekszosc ludzi ktorzy mu ufali.
moge powiedziec o nim ze jest genialnym raperem ale nie bede o nim mowil caly czas i caly czas go propsowal bo sie nie zgadzam z tym co prezentuje swoja osoba.
a jego fanbase w tym momencie to w wiekszosci dzieciaki cytujace jego linijki co sekunde. i to nie te naprawde fajne wersy, tylko bardziej na zasadzie "hehe dzien dobry, hehe mlody dzi" i ogolnie zjeby
Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

Post autor: saturn »

Ok, być może faktycznie jest tak jak napisałeś. Ja zawsze odnosiłem wrażenie, że postępowanie Młodego G wynikało w dużej mierze z zachłyśnięcia się Warszawą i to właśnie nieodpowiednie środowisko go "zepsuło", nie odwrotnie. Dlatego treści na "H.A.U." traktowałem jako odcięcie i rozliczenie z tym okresem, w mojej opinii z resztą dość pokorne i samoświadome. Ale mogłem czegoś nie zrozumieć lub dać się nabrać i może Twoja perspektywa jest właściwa.

Głupiutki fanbase to też mi się wydawało, że odpłynął w momencie gdy Belmondo zamiast robić coś, co przez Generację Z mogło być odbierane jako swego rodzaju memetrap, zaczął nawijać na abstract-boombapowych bitach. Chociaż w sumie tutaj również nie mam takiego rozeznania.

A co do "Dzień dobry" - pełna zgoda. Pamiętam gdy ukazał się ten numer i na próbie jakiegoś szkolnego apelu w liceum puszczali to przez kolumny. Rechot oskarków i ich dziewczyn słyszę do dziś, stałem wówczas na piętrze, czekałem chyba na chemię. Wtedy nawet trochę czułem się dobrze, że też znam coś co oni lubią, ale teraz mam lekką żenadę w związku z tym wspomnieniem.
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
ODPOWIEDZ