Ignor a oznaczanie

Dział stworzony z myślą o użytkownikach oraz ich pomysłach związanych z rozwojem strony.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Ignor a oznaczanie

Post autor: 2rzyn »

Moze daloby sie jakos dopracowac opcje ignor zeby nie wyswietlaly sie powiadomienia o oznaczaniu od takich osob?

Takie cos czlowiekopodobne jak @FLoo ktorego od roku mam na ignorze wyswietla mi sie jak o mnie pisze i to w dziale w ktorym juz sie nie udzielam przez stezenie tam podobnych jemu cymbalow
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
ksiazenieporzadek

Re: Ignor a oznaczanoe

Post autor: ksiazenieporzadek »

to sobie wyłącz w opcjach oznaczenia @2rzyn :dunno:
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Ignor a oznaczanie

Post autor: SWN »

To tylko kilka mentionów w najgorszym userze, co ty
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Ignor a oznaczanie

Post autor: oyche »

zrób żeby tematy ignorowanych osób się nie wyświetlały i będzie gucci
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Ignor a oznaczanie

Post autor: 2rzyn »

Spoko, dzieki, zaraz ustawie w opcjach jesli serio sa takie dostepne

Edit: nie widzetego wopcjach oyche
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Ignor a oznaczanie

Post autor: oyche »

2rzyn pisze: 14 kwie 2021, 15:45 Edit: nie widzetego wopcjach oyche
mówię do swna heh
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Ignor a oznaczanie

Post autor: SWN »

Miałem pisać długi wywód o ukrywaniu tematów od ignorowanych osób, ale w sumie spojrzałem na nazwę tego i mnie olśniło z nowym argumentem, mianowicie: załóżmy, że user x ma we wrogach 2rzyna (muszę zmienić te nazwę serio, bo brzmi jakbyśmy grali w jakiegoś RPGa z wrogami, złoczyńcami i wojnami) i dzięki takiej opcji nie widzi W OGÓLE (bo chyba to rozumiesz przez "żeby się nie wyświetlały") zakładanych przez niego wątków. 2rzyn zakłada temat w propozycjach/ankietę dotyczącą wypierdolenia usera/pomysł dużej zmiany, która ostatecznie po dłuższej dyskusji przechodzi, zostaje wcielona w życie, a user x budzi się z ręką w nocniku wołając "eej, no to ja nie wiedziałem przecież że takie coś!!!" "to było mi mówić, ja nie mam tego u siebie!!", trochę kwas.

Do tego nadal podtrzymuję, że trochę bawi mnie sama idea ukrywania całych tematów/działów, bo o ile w pełni rozumiem taką potrzebę na skalę pojedynczych userów (wkurwia mnie chłop, nie lubię czytać jego przydługich postów) którzy raz po raz mogą pojawić się niespodziewanie w dowolnych dyskusjach i przewijając przy porannej kawie taki offtopic nie masz wpływu na to, czy nie spotkasz tam czasem usera x, to myśl, że kogoś tak bardzo razi linijka z nazwą tematu (w który nie musi przecież klikać na liście, HALO) przywodzi mi na myśl ten mem z cyberbullingiem w internecie - jak nie lubi się czegoś czytać, to uwaga - nie trzeba tego czytać, nie trzeba tam nawet wchodzić.

Ukrywanie całych wątków byłoby IMO mocnym overkillem w stylu tego ostatnio głośnego przechodzenia na drugą stronę ulicy, żeby baba nie poczuła się źle, tylko że w tym przypadku białym cis hetero jest spokojnie stojący sobie temat, na który krzyczymy "NIE POKAZUJ MI SIĘ, NIE CHCE, UDAWAJ ŻE NIE ISTNIEJESZ", a chłop wzrusza spokojnie ramionami i mówi "po prostu kurwa przejdź obok, nie musimy nawet gadać lol".

Zrozumiałbym, gdyby Slizgawka była boardem wyglądającym jak w**op, gdzie przeglądasz treści jedną, długą nitką albo miała coś w rodzaju PRZEGLĄDU NAJPOPULARNIEJSZYCH POSTÓW i faktycznie nierzadko możesz się wkurwić "po co mi to wyskakuje, przecież ja się tym w ogóle nie interesuje", wtedy robisz dwa kliki i to nie wyskoczy już nigdy, ale tutaj nie wyskakuje domyślnie, bo uwaga - żeby coś czytać trzeba tam najpierw dobrowolnie wejść.

Pozdro...

Dodano po 22 sekundach:
I oczywiście ostatecznie i tak napisałem długi wywód, ehhh
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Ignor a oznaczanie

Post autor: oyche »

SWN pisze: 14 kwie 2021, 16:15 Miałem pisać długi wywód o ukrywaniu tematów od ignorowanych osób, ale w sumie spojrzałem na nazwę tego i mnie olśniło z nowym argumentem, mianowicie: załóżmy, że user x ma we wrogach 2rzyna (muszę zmienić te nazwę serio, bo brzmi jakbyśmy grali w jakiegoś RPGa z wrogami, złoczyńcami i wojnami) i dzięki takiej opcji nie widzi W OGÓLE (bo chyba to rozumiesz przez "żeby się nie wyświetlały") zakładanych przez niego wątków. 2rzyn zakłada temat w propozycjach/ankietę dotyczącą wypierdolenia usera/pomysł dużej zmiany, która ostatecznie po dłuższej dyskusji przechodzi, zostaje wcielona w życie, a user x budzi się z ręką w nocniku wołając "eej, no to ja nie wiedziałem przecież że takie coś!!!" "to było mi mówić, ja nie mam tego u siebie!!", trochę kwas.
tez kminilem, ze jak np. zignorujesz zadlo to znika ci caly oftop, no ale trudno, twoja strata, chcacemu nie dzieje sie krzywd
Ukrywanie całych wątków byłoby IMO mocnym overkillem w stylu tego ostatnio głośnego przechodzenia na drugą stronę ulicy, żeby baba nie poczuła się źle, tylko że w tym przypadku białym cis hetero jest spokojnie stojący sobie temat, na który krzyczymy "NIE POKAZUJ MI SIĘ, NIE CHCE, NIE ISTNIEJESZ", a chłop wzrusza spokojnie ramionami i mówi "po prostu kurwa przejdź obok, nie musimy nawet gadać lol".
z dupy analogia, taka funkcja ignora jest zupelnie nieinwazyjna dla innych i druga osoba nawet nie wie ze ja masz, a tu drzesz na kogos pizde
SWN pisze: 14 kwie 2021, 16:15 Zrozumiałbym, gdyby Slizgawka była boardem wyglądającym jak w**op, gdzie przeglądasz treści jedną, długą nitką albo miała coś w rodzaju PRZEGLĄDU NAJPOPULARNIEJSZYCH POSTÓW i faktycznie nierzadko możesz się wkurwić "po co mi to wyskakuje, przecież ja się tym w ogóle nie interesuje", wtedy robisz dwa kliki i to nie wyskoczy już nigdy, ale tutaj nie wyskakuje domyślnie, bo uwaga - żeby coś czytać trzeba tam najpierw dobrowolnie wejść.
ja przegladam forum po 'nieprzyczytane posty', co dziala podobnie do tych funkcji i zrozumialem co znaczy 'potrzeba matka wynalazku'


ale spoko nie pruje sie, jest fajnie tylko z tym ficzerem byloby 14% fajniej
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Ignor a oznaczanie

Post autor: SWN »

No i nie ukrywam też, że to jedynie nasze teoretyczne filozofowanie, bo pomysł ukrywania tematów był na Slizgawce poruszany niejednokrotnie i zawsze odpowiadałem tak samo:

Potrzeba matką wynalazku to bardzo prawdziwe stwierdzenie i się z nim zgadzam, tymczasem mimo zaistnienia takiej potrzeby nawet na samym oficjalnym forum PHPBB ludzie do tej pory są odprawiani przez support z kwitkiem. Częściowo z powodu ograniczeń technicznych
Spoiler
dodanie tematu do ignorowanych to z punktu widzenia bebechów forum nic innego jak dodanie użytkownika x do oddzielnej grupy, która nie ma uprawnień do widzenia tematu y, forum tworzy wtedy sto kombinacji w tabelach, bo jedną grupą są użytkownicy niechcący widzieć tematu a, inną grupą użytkownicy niechcący widzieć tematu b, jeszcze niektórzy mają należeć do grup a i b jednocześnie, a wszystko rozbija się głównie o to, że domyślnie PHPBB nie posiada czegoś takiego jak uprawnienie do "nie widzenia". dodatkowo żebyś mógł dodać się do grupy (czyt. kliknąć u siebie przycisk 'ignoruj temat') muszę dać użytkownikom uprawnienie do zmieniania uprawnień (masło maślane), a ze względów bezpieczeństwa forum nie pozwoli żonglować przy tym 'normalnym' userom, więc każdy z was musiałby być jakby moderatorem, ale z tylko jednym uprawnieniem moderatora itd itd. to i tak w największym skrócie, ale jak widzisz mocno pojebana sprawa.
a częściowo przez powód który wymieniłem wyżej, bo cytując chłopa udzielającego się w propozycji stworzenia takiego rozszerzenia:
sorry, but why not just don't look at the topics ( there are no threads in phpbb ) that you are not interested in. quick and easy.
Tak więc no, o ile argument "przydałoby się" spokojnie bym łyknął i dodał to samemu nie potrzebując, serio, tak fakt, że mimo licznych próśb do oficjalnych kuców NADAL takowa wtyczka nie istnieje kieruje mnie w stronę myśli, że to zwyczajnie nie do przeskoczenia technicznie i gdyby tak oczywista funkcja miałaby istnieć, to istniałaby w obiegu już dawno :(

Nie chcę robić nikomu na złość, zdążyłem już w którymś temacie przyznać, że nie potrafiłbym wykucować tego na własną rękę, ale chętnie rzucę okiem jeśli ktoś podlinkuje mi gotowe rozwiązanie i takowego nie dostałem. Czemu? Patrz akapit wyżej.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Ignor a oznaczanie

Post autor: oyche »

a no chyba ze tak, temat wyczerpany
ODPOWIEDZ