Polskie litery w szukajce

Dział stworzony z myślą o użytkownikach oraz ich pomysłach związanych z rozwojem strony.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Polskie litery w szukajce

Post autor: bronek »

Siemano, jako uzytkownik piszacy/czytajacy spoza polski mam maly problem jak szukam czegos uzywajac szukajki. Zauwazylem ze szukajka wyszukuje slowa "dokladnie" wypisane w polu wyszukiwania, czyli zeby wyszukac slowa z polskimi znakami musze wpisac slowo z polskimi znakami. Wydaje mi sie ze sprawniej byloby zeby szukajka "ignorowala"(nie wiem jak to inaczej nazwac) polskie znaki i wyszukiwala slowa obojetnie czy wpisze z polskimi znakami czy z odpowiednikiem z podstawowego alfabetu. To pomoze tez w szukaniu czegos bo np jak sie cos zapamietalo lub sie szuka czegos to nie wiadomo czy autor tekstu napisalem polskimi znakami czy nie, i trzeba 2 razy szukac.

Mam nadzieje ze dobrze wytlumaczylem i ze da rade to wprowadzic

Pzdr z fartem
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Polskie litery w szukajce

Post autor: SWN »

Patrz broniu, admin pokaże ci sztuczke:

Wchodząc w wyszukiwanie zaawansowane (koło zębate obok paska szybkiej szukajki) pojawia się mała ściągawka znaków specjalnych rozszerzających możliwości sortowania wyników. Oprócz plusa, minusa czy cudzysłowu jest też dostępna gwiazdka, która jak czytamy
Możesz użyć gwiazdki (*) jako zamiennika dowolnego ciągu znaków
W ten sposób chcąc znaleźć wyraz "dokładnie" nie mając polskich znaków wystarczy wklepać "dok*adnie", a twoim oczom ukażą się wyrazy zarówno w wersji polskiej, jak i tej bez znaków specjalnych
Spoiler
Obrazek

Mam nadzieję że pomogłem, pozdrawiam
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Polskie litery w szukajce

Post autor: bronek »

Hmm, w sumie to teraz jak o tym mowisz to faktycznie mozna tak zrobic, tylko ze wtedy jest wiecej pierdolenia niz wpisac slowo w tym malym polu na gorze po prawej :'(

Nie ma jakiegos szybkiego i latwego dostosowania dla kazualowych forumowiczow jak ja zebym nie musial sie bawic w takie myki? Jak nie to trudno ofc
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Polskie litery w szukajce

Post autor: SWN »

No ale na tym małym pasku na górze też możesz użyć "dok*ladnie" i będzie działać jak na screenie wyżej, z wchodzeniem w zaawansowaną wyszukiwarkę chodziło mi o to, że to tam są ukryte podpowiedzi co do znaków specjalnych :D
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Polskie litery w szukajce

Post autor: bronek »

Aaaa ok, tego nie wiedzialem, myslalem ze zeby tego uzyc musisz byc w tym ekranie z zaawansowanymi opcjami. Dobra spk bede tak szukal w takim razie, dzieki za pomoc ;)
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
ODPOWIEDZ